Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 5000 zł


Bury22

Recommended Posts

Siemka! 

Po latach mocnego SQ w Car Audio postanowiłem zająć się domem ( mniej jeżdżę :) ) Kupiłem kolumny XTZ 99.26 i 99.36 na początek i szukam jakiegoś pieca :) 

Nie mam rozeznania w HA w samochodzie idealnie mi się sprawdzały 3 drogi na Genesis do tego wzmacniacz DMA (A klasowe 2x20W) miałem takie 3 i każdy piec zasilał swoją parę głośników. 

Czego szukam? Detalicznego ale dość ciepłego brzmienia, czegoś co zagra podobnie do szpilki R2904 ale w domu :) 

Nie ma dla mnie znaczenia czy nowy czy używany, szukam czegoś w zakresie 3-5 k zł 

Na razie zainteresował mnie Marantz PM7000N , NAD C368 , SVS prime wireless pro, Cocktail audio n25amp


Wszystkie typy mile widziane :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już mniej jeżdżę - w Eurokołchozie postawili na radary, fotoradary, wideoradary, zdjęcia z dronów .....zamiast rozbudowywać sieć dróg. Ehhhhh :(. Nie ma gdzie "przycisnąć", a kiedyś należałem do klubu miłośników długiej prostej - kiedyś to było.....

W zależności jaki masz metraż, jakiej muzyki słuchasz koledzy coś podpowiedzą. Ja podpowiem tylko tyle - koniecznie idź w używane, przy tak małym budżecie z nowych nie dostaniesz nic ciekawego, chyba, że dobre radio kuchenne :)

 

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Ja też już mniej jeżdżę - w Eurokołchozie postawili na radary, fotoradary, wideoradary, zdjęcia z dronów .....zamiast rozbudowywać sieć dróg. Ehhhhh :(. Nie ma gdzie "przycisnąć", a kiedyś należałem do klubu miłośników długiej prostej - kiedyś to było.....

W zależności jaki masz metraż, jakiej muzyki słuchasz koledzy coś podpowiedzą. Ja podpowiem tylko tyle - koniecznie idź w używane, przy tak małym budżecie z nowych nie dostaniesz nic ciekawego, chyba, że dobre radio kuchenne :)

 

Wydawało mi sie ze za 5000zł coś by się znalazło do napędzenia podstawek :0, widzę że świat audio bardzo sie zmienił :) 

Mi jeżdżenie nigdy nie przeszkadzało, tym bardziej że naprawdę dobrze grało w mojej służbówce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bury22 napisał:

Wydawało mi sie ze za 5000zł

Coś tam się kupi, jeśli masz resztę toru. Zależy też jaki metraż. Najciekawsze wzmacniacze są przynajmniej o kilka tys. zł. droższe. Do 5000 są oczywiście nowe piece, ale bardziej będziesz zadowolony z używanego za te same pieniądze.

Może z tych co wymieniłeś ten NAD 368 będzie OK, nie pamiętam czy on może być rozbudowany o BluOS i DIRAC, czy tylko wyższe modele, ale to jest dość sensowny wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bury22 napisał:

Czego szukam? Detalicznego ale dość ciepłego brzmienia

W zbliżonym budżecie po małych negocjacjach powinno się udać wyrwać Audiolaba 7000a, które może podpasować Ci brzmieniem. Nieco powyżej będzie nowy, a poniżej powinno się udać trafić używany.

Edytowano przez pavello
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Chmarski napisał:

Mój Synthesis Roma 54DC+ ALU szuka nowego domu.

Dlaczego chcesz sie go pozbyć?

 

 

5 minut temu, pavello napisał:

W zbliżonym budżecie po małych negocjacjach powinno się udać wyrwać Audiolaba 7000a, które może podpasować Ci brzmieniem. Nieco powyżej będzie nowy, a poniżej powinno się udać trafić używany.

Ciekawy temat, może będzie na testy do wzięcia w Szczecinie to spróbuje go :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bury22 napisał:

Kompletnie mi nieznany klocek, można jego granie do czegoś porównać? Może gdzieś się to da posłuchać ?

 

W Warszawie można odsłuchać w salonie @Na Temat Audio

Brzmieniowo, z tych które porównywałem, to najbliższe są Atoll in200  i Unison Research Unico Due. 

Tu mój wątek, gdzie możesz o nim przeczytać. Trochę porównań do innych wzmacniaczy było.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chmarski napisał:

W Warszawie można odsłuchać w salonie @Na Temat Audio

Brzmieniowo, z tych które porównywałem, to najbliższe są Atoll in200  i Unison Research Unico Due. 

Tu mój wątek, gdzie możesz o nim przeczytać. Trochę porównań do innych wzmacniaczy było.

Super! Dziękuje , napisz jakie koszty i na pewnoo rozważe bo atol pasował mi brzmieniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bury22 napisał:

Siemka! 

Po latach mocnego SQ w Car Audio postanowiłem zająć się domem ( mniej jeżdżę :) ) Kupiłem kolumny XTZ 99.26 i 99.36 na początek i szukam jakiegoś pieca :) 

Nie mam rozeznania w HA w samochodzie idealnie mi się sprawdzały 3 drogi na Genesis do tego wzmacniacz DMA (A klasowe 2x20W) miałem takie 3 i każdy piec zasilał swoją parę głośników. 

Czego szukam? Detalicznego ale dość ciepłego brzmienia, czegoś co zagra podobnie do szpilki R2904 ale w domu :) 

Nie ma dla mnie znaczenia czy nowy czy używany, szukam czegoś w zakresie 3-5 k zł 

Na razie zainteresował mnie Marantz PM7000N , NAD C368 , SVS prime wireless pro, Cocktail audio n25amp


Wszystkie typy mile widziane :) 

Cześć,

NAD C368 to dobry kierunek. Ten wzmacniacz brzmi transparentnie, muzykalnie, jest wydajny. Można spróbować zestawić go z Twoimi głośnikami.

Alternatywnie zarzucamy Rotela RA12mk2 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/rotel-a12-mkii.html

Zatem zapraszamy na odsłuchy aby porównać!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz śweitną opcję obecnie na Marantza PM 7000n. Bo jego aktualna cena to 3000 czy tam 3100 zł. A to na prawdę bardzo dobrze brzmiący wzmacniacz w tej cenie.

Jeśli szukasz czegoś detalicznego to znajdziesz także na promocji pierwsza edycje CXA81. Także warto

Fajna opcja to Atoll in 100/200 jednak ten bedzie po cieplejszej stronie. Kwestia ceny.

Znajdziesz także Denona PMA 1600 chodź zapewne model ekspo albo używany. Ten łaczy w sobie ciepło i dynamikę. Podobnie jak Arcam czy to model Sa30 jeszcze do dostania jednak powyzej budżetu albo nowy radia a15, chodź mocowo jest on słabszy od Denona.

No i spradził bym uzywanego Caspiana M2. Bardzo dobrze brzmiący wzmacniacz. W tej cenie tylko używany.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2024 o 23:17, rms.pl napisał:

Z cieplej grających wzmacniaczy, które grają dosyć płynnie i nie stawiają na maksymalną analityczność polecę Musical Fidelity M2si, NuPrime IDA-8 lub Omnia A200, jeżeli zależy Tobie na wbudowanym odtwarzaczu strumieniowym. W ten styl grania także wpasowuje się hybrydowy Magnat MA900Advance Acoustic X-i75

Musze dorwać do testów MF M2si lub Omnie :)

 

 

Dnia 23.04.2024 o 08:22, Piotr Sonido napisał:

Faktycznie masz śweitną opcję obecnie na Marantza PM 7000n. Bo jego aktualna cena to 3000 czy tam 3100 zł. A to na prawdę bardzo dobrze brzmiący wzmacniacz w tej cenie.

Jeśli szukasz czegoś detalicznego to znajdziesz także na promocji pierwsza edycje CXA81. Także warto

Fajna opcja to Atoll in 100/200 jednak ten bedzie po cieplejszej stronie. Kwestia ceny.

Znajdziesz także Denona PMA 1600 chodź zapewne model ekspo albo używany. Ten łaczy w sobie ciepło i dynamikę. Podobnie jak Arcam czy to model Sa30 jeszcze do dostania jednak powyzej budżetu albo nowy radia a15, chodź mocowo jest on słabszy od Denona.

No i spradził bym uzywanego Caspiana M2. Bardzo dobrze brzmiący wzmacniacz. W tej cenie tylko używany.

 

 

 

Patrzyłem w kierunku Atolla pytanie czy signature mocno różni się od standardowej 200? 

Ten PM7000n widze że ma wielu zwolenników i wielu przeciwników, ciekawe dlaczego budzi tak skrajne emocje 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bury22 napisał:

Patrzyłem w kierunku Atolla pytanie czy signature mocno różni się od standardowej 200? 

Były pewne zmiany.

Ale nowego modelu bez signature już nie kupisz. Bo ta wymiana była dorych pare lat temu.

18 godzin temu, Bury22 napisał:

Ten PM7000n widze że ma wielu zwolenników i wielu przeciwników, ciekawe dlaczego budzi tak skrajne emocje 

Bo teraz kosztuje 3000 zł a kosztował w pewnym momencie w granicach 6000 zł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Były pewne zmiany.

Ale nowego modelu bez signature już nie kupisz. Bo ta wymiana była dorych pare lat temu.

Bo teraz kosztuje 3000 zł a kosztował w pewnym momencie w granicach 6000 zł.

 

Piotrze te egzemplarze po 3000 zł już się skończyły, zostały sprzedane. W Niemczech można je teraz kupić o 100euro więcej, choć na eBayu widzę że sprzedawca z Holandii chce 599euro plus wysyłka około 21-22euro.Jesli ktoś się nie boi (a raczej nie ma czego) to jest to świetna cena. W Polsce taka podawana cena to 4399zl,a ile można utargować, to nie wiem. 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Piotrze te egzemplarze po 3000 zł już się skończyły, zostały sprzedane. W Niemczech można je teraz kupić o 100euro więcej, choć na eBayu widzę że sprzedawca z Holandii chce 599euro plus wysyłka około 21-22euro.Jesli ktoś się nie boi (a raczej nie ma czego) to jest to świetna cena. W Polsce taka podawana cena to 4399zl,a ile można utargować, to nie wiem. 

Spodziewałem się że sięwyprzeda mega szybko. Ale tak pewnie pobrali po 3 egzemplarze i zarabiają na tym. 100E wiecej. I tak ok.

Dystrybutor Q21 ma a 6499 zł.

Gdzie jest w tej cenie 4399 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Spodziewałem się że sięwyprzeda mega szybko. Ale tak pewnie pobrali po 3 egzemplarze i zarabiają na tym. 100E wiecej. I tak ok.

Dystrybutor Q21 ma a 6499 zł.

Gdzie jest w tej cenie 4399 zł?

Sprawdź na Ceneo, wydaje mi się że w większości salonów jest w cenie 4399zl.6499 to on nigdy nie kosztował, chyba pomyliłeś modele. Tyle to mógł kosztować Pm8006, ale też chyba jest tańszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Q21 napisał:

PM7000N mamy za 4399 PLN i nie jesteśmy dystrybutorem Marantza ;) Piotr się chyba zakręcił z tym, o jaki wzmacniacz chodzi. 

Tak wcześniej pisałem z fona .Teraz włączyłem kompa i sprawdziłem na Ceneo, srebrnego to widzę za 4249zł.

https://www.ceneo.pl/;szukaj-marantz+pm7000n?nocatnarrow=1

Parę lat temu jak wszedł na rynek pm7000n to byłem nim mocno zainteresowany, i wtedy były ceny około 5500zł,ale normalnie to on nigdy nie był ceniony na 6499zł.

Za 899 euro to można kupić pm8006 i do niego Wimma, i to chyba lepsze wyjście bo na Heosa to ludzie strasznie narzekają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2024 o 10:03, Tomasz Kluczynski napisał:

Sprawdź na Ceneo, wydaje mi się że w większości salonów jest w cenie 4399zl.6499 to on nigdy nie kosztował, chyba pomyliłeś modele. Tyle to mógł kosztować Pm8006, ale też chyba jest tańszy. 

Ja się do Audiolaba odnosiłem :)

Sorki.

Dnia 26.04.2024 o 10:05, Q21 napisał:

PM7000N mamy za 4399 PLN i nie jesteśmy dystrybutorem Marantza ;) Piotr się chyba zakręcił z tym, o jaki wzmacniacz chodzi. 

wiem że nie jesteście, Tak ja o Audiolabie mówiłem. Bo myslałem że o tej promocji mówiliśmy. Zakreciłem się. Prawda.

Dnia 26.04.2024 o 10:54, Tomasz Kluczynski napisał:

Tak wcześniej pisałem z fona .Teraz włączyłem kompa i sprawdziłem na Ceneo, srebrnego to widzę za 4249zł.

https://www.ceneo.pl/;szukaj-marantz+pm7000n?nocatnarrow=1

Parę lat temu jak wszedł na rynek pm7000n to byłem nim mocno zainteresowany, i wtedy były ceny około 5500zł,ale normalnie to on nigdy nie był ceniony na 6499zł.

Za 899 euro to można kupić pm8006 i do niego Wimma, i to chyba lepsze wyjście bo na Heosa to ludzie strasznie narzekają.

Czyli finalnie ani juz PM 7000n nie ma za 3000 zł?

Ani Audiilaba 7000A nie ma za 3000 zł.

Na Marantza spodziewam się że ta promocja wróci.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...