Skocz do zawartości

Wzmacniacz klasy AB zamiast Bluesound Powernode - który?


tomasz1w

Recommended Posts

Dnia 10.06.2024 o 21:20, tomasz1w napisał:

Cześć. Z całym szacunkiem, ale mam inne zdanie. Może dlatego, że pracuję prawie 30 lat w sprzedaży B2B, ale z końcowymi użytkownikami też mam czasami przyjemność (albo i nie) porozmawiać. Dam może głupi przykład, Orlen, tankuję średnio 2 razy w miesiącu. Ścieżki, którymi się poruszam pozwalają mi prawie codziennie zatankować na jednej z 4 stacji w moim mieście. Tę największą, najnowocześniejszą, z największym kibelkiem, omijam, bo jest bezduszna i obsługa jest typu "stone faces", zero emocji. Zajeżdżam na taką średnią, gdzie większość chłopaków z obsługi zazwyczaj zagada, zażartuje, zapyta o auto. Dziewczyny przy kasie uśmiechnięte, profi rzęsy i paznokcie (sorry, ale nie mogłem się powstrzymać). Ale przyjemny dzień się robi, jak takie widoki z rana. Panowie w mundurach, co przyjeżdżają rano po kawę też mnie znają z widzenia, zapytają czasami czy trzeba sprawdzić alkomatem;) Ale jak przyjechałem kiedyś mocniejszym autem, to wsiedli i do mojego auta, pogadaliśmy też co tam u nich najmocniejszego jeździ (akurat wtedy był to Lancer Evo!). Trafiły się jednakże jakieś ameby, dwukrotnie, na innych Orlenach, ale to przecież nie oznacza, że cała sieć jest do skreślenia, prawda? To jak z każdą firmą, organizacją, wspólnotą, zawsze znajdą się, przepraszam za wyrażenie, mendy, ale to nie oznacza że całość jest zła. I przepraszam za przytoczenie przykładu Orlenu, tu nie ma drugiego dna:) Bo to trudny temat ostatnimi czasy.

Osobiście odnośnie Top Hi-Fi, to przyjedź do Białegostoku i zostaniesz Pan odpowiednio zaopiekowany:) Bo pewien poziom jest poza wszelkimi szkoleniami, jak nie ma się tego we krwi. A tutaj możesz czuć się, jak w domu. Dlaczego to piszę? Czasami wystarczy tylko jedno magiczne słowo, które dzisiaj u nich usłyszałem, po w sumie dość symbolicznym zakupie... Bardzo to szanuję i doceniam, to są niby niewielkie rzeczy, ale w tym obsranym świecie moim zdaniem coraz bardziej się liczą. Na pewno nie jestem złotym klientem, ale bardzo polecam ten salon i pewnie jeszcze wydam tam jakieś złotówki:)

Dzięki za miłe słowa o kolegach z Białegostoku! :) To prawdziwi entuzjaści sprzętu audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeszcze się trochę ułoży ten bas. U mnie potrafi być przyjemny i mruczacy, ale też w zależności od albumów szybszy I twardszy. Mamy natomiast różne kolumny, które zapewne w inny sposób ten bas prezentują. 

Musielibyśmy porównać sobie te same piosenki :)

Jak posiadasz streamer to wrzuć sobie np.

Dire Straits - Six blade Knife,

The clash - Guns of brixton.

To są basowe piosenki, które przyjemnie mi ten bas prezentują na Kef r3, a wczesniej Buchardt s300. Sprawdź jak to u Ciebie gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bo0M napisał:

Myślę, że jeszcze się trochę ułoży ten bas. U mnie potrafi być przyjemny i mruczacy, ale też w zależności od albumów szybszy I twardszy. Mamy natomiast różne kolumny, które zapewne w inny sposób ten bas prezentują. 

Musielibyśmy porównać sobie te same piosenki :)

Jak posiadasz streamer to wrzuć sobie np.

Dire Straits - Six blade Knife,

The clash - Guns of brixton.

To są basowe piosenki, które przyjemnie mi ten bas prezentują na Kef r3, a wczesniej Buchardt s300. Sprawdź jak to u Ciebie gra.

Musicie tylko brać pod uwagę, że czy R3 czy s300 to dużo bardziej ciepło grające od Jasperów, które tego basu mają więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Musicie tylko brać pod uwagę, że czy R3 czy s300 to dużo bardziej ciepło grające od Jasperów, które tego basu mają więcej.

I tu się zaczynają schody... :)

Ja lubię ciepłe granie, ale zauważyłem, że kefy potrafią za bardzo czasami mi wokale albo gitary wepchnąć w uszy i robi się nieprzyjemnie. Wiadomo, zależnie od realizacji albumu.

Jeśli Jaspery grają dużo bardziej po zimniejszej stronie - analogicznie do - jak stwierdziłeś - dużo cieplejszych kefów, może być już dla mnie zbyt sucho przekazany dźwięk. Straszny labirynt się z tego wszystkiego robi 😄

Bez odsłuchu i porównania się nie obejdzie. Nie mogę się doczekać już przeprowadzki i nowego miejsca odsłuchowego. Wtedy będę mógł ze spokojem porównać i stwierdzić co mi bardziej pasuje. 

Jeszcze mi Gato 15 chodzą po głowie, a na które to kolega z forum zmienił swoje kef r3. Z tego co czytałem są chyba przyjemniejsze, bardziej zaokrąglone i chyba wybaczające słabiej nagrane płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bo0M napisał:

I tu się zaczynają schody... :)

Ja lubię ciepłe granie, ale zauważyłem, że kefy potrafią za bardzo czasami mi wokale albo gitary wepchnąć w uszy i robi się nieprzyjemnie. Wiadomo, zależnie od realizacji albumu.

Jeśli Jaspery grają dużo bardziej po zimniejszej stronie - analogicznie do - jak stwierdziłeś - dużo cieplejszych kefów, może być już dla mnie zbyt sucho przekazany dźwięk. Straszny labirynt się z tego wszystkiego robi 😄

Bez odsłuchu i porównania się nie obejdzie. Nie mogę się doczekać już przeprowadzki i nowego miejsca odsłuchowego. Wtedy będę mógł ze spokojem porównać i stwierdzić co mi bardziej pasuje. 

Jeszcze mi Gato 15 chodzą po głowie, a na które to kolega z forum zmienił swoje kef r3. Z tego co czytałem są chyba przyjemniejsze, bardziej zaokrąglone i chyba wybaczające słabiej nagrane płyty.

Nie Jaspery nie grają po analitycznej stronie, ale trochę w innym stylu niż twoje. Moje Cantony Rererence 8 k grają bardziej po analitycznej stronie z bardzo dużą ilością szczegółów.

Przed chwilą, S!N! napisał:

No nie, góra i wokal są wygładzone, przyjemne i plastyczne,nic tam nie męczy i na pewno nie mają mniej basu.

Choć R3 jak na podstawki to mają dużo basu, to Jaspery mają go więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bo0M napisał:

Jeśli Jaspery grają dużo bardziej po zimniejszej stronie - analogicznie do - jak stwierdziłeś - dużo cieplejszych kefów, może być już dla mnie zbyt sucho przekazany dźwięk.

Jaspery 25mk2 nie są po chłodniejszej stronie. Może w stosunku do KEF'ów tak, ale to nadal ciepła strona grania. Na suchość raczej nie masz co liczyć.

 

 

1 godzinę temu, Bo0M napisał:

Bez odsłuchu i porównania się nie obejdzie.

To obowiązkowo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

A może tak się Tomkowi spodobało, że zapragnął Emitów w wersji "półtora raza więcej". ;)

Coś w tym jest:)

 

1 godzinę temu, KrólKiczu napisał:

A co Ci nie odpowiadało w dwudziestkach? 

Zacytuję z sąsiedniego forum:

No jednak odsyłam Emity 20... Nie, nie są złe, za te pieniądze to naprawdę fajne paczki. Ale mają duży gabaryt, za duży do stojaków Elac LS80 i trochę nieproporcjonalnie to wygląda. Znowuż inwestowanie w standy Dynaudio 20 to kolejny spory wydatek. Poza tym ta różnica w zawieszeniu wooferów (fotka poniżej)... Także odpuszczam.

Kolejne podejście będzie jednak zgodnie z pierwotnym założeniem, czyli Emit 30. Wprawdzie to podłogówki, ale zgrabne i mają nie większy footprint, niż Emit 20. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

1.jpg.dcee36709cd7200d16478cc40db9aec2.jpg

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomasz1w napisał:

 

Vela 403 sprzedane. Miałem przez kilka dni Dynaudio Emit 20, ale je odesłałem. Teraz jest przymiarka do Dynaudio Emit 30. 

Nie chciałbyś spróbować z nowymi Velami 403.2? Czy zupełnie chcesz zmienić charakter dźwięku?

W wersji .2 zmieniła się wstęga, może to Cię jakoś by przekonało? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie chciałbyś spróbować z nowymi Velami 403.2? Czy zupełnie chcesz zmienić charakter dźwięku?

W wersji .2 zmieniła się wstęga, może to Cię jakoś by przekonało? 

Dzięki, ale różnica w cenie robi swoje... nie sądzę, aby ten nowy JET był jej wart. Albo inaczej, cena na 403, które jeszcze się ostały na rynku, jest po prostu bardzo dobra. Te z drugiej ręki też można kupić taniej, niż rok, dwa lata temu, wyprzedażowe ceny zrobiły swoje. Ale bardzo dziękuję za propozycję. 

Mi w 403 brakowało trochę więcej średnicy. No i ze względu na to, że musiałem sprzedać suba ASW610, przydałby się większy piard z samych kolumn, choć same 403 nie są rachityczne, o nie. Czyli większe płuca wskazane, czytaj: podłogówki. Myślałem wcześniej o Velach FS407, czy one mogłyby tu pomóc? No i czy Rotel A14 MK2 rozbujałby je odpowiednio?

Ale na tą chwilę bardziej przyziemna opcja jest na tapecie, czyli Dynaudio Emit 30.

Pozdrawiam, Tomek.

 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomasz1w napisał:

Dzięki, ale różnica w cenie robi swoje... nie sądzę, aby ten nowy JET był jej wart. Albo inaczej, cena na 403, które jeszcze się ostały na rynku, jest po prostu bardzo dobra. Te z drugiej ręki też można kupić taniej, niż rok, dwa lata temu, wyprzedażowe ceny zrobiły swoje. Ale bardzo dziękuję za propozycję. 

Mi w 403 brakowało trochę więcej średnicy. No i ze względu na to, że musiałem sprzedać suba ASW610, przydałby się większy piard z samych kolumn. Czyli większe płuca wskazane, czytaj podłogówki. Myślałem wcześniej o Velach FS407, czy one mogłyby tu pomóc? No i czy Rotel A14 MK2 rozbujałby je odpowiednio?

Na tą chwilę bardziej przyziemna opcja jest rozważana, czyli Dynaudio Emit 30.

Pozdrawiam, Tomek.

 

407 mogłyby zmienić sporo ale w zakresie basu, głównie. Po za tym nie z A14. To za mało aby dać dobry rezultat. 

Przez to, że 403 były w extra cenie to faktycznie 403.2 wydają się zbyt drogie i masz racje owszem, rewolucji nie znajdziesz ale zmianę owszem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2024 o 20:36, tomasz1w napisał:

No tak, tylko, że katalogowa cena tego Denona to mniej więcej 2 razy więcej, niż za Rotela. Taki drobny szczegół;)

Ale katalogowych już nie ma :)

 

9 minut temu, tomasz1w napisał:

@Top Hi-Fi & Video Design A te paczki pamiętacie? Elac FS 247.3. Warto za 4500 zł? Rotel A14 MKII da radę?

 

FS-247_3-WE-1000x1000.jpg

Ja pamiętam. Warto.

A Cariny kiedyś słuchałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomasz1w napisał:

@Top Hi-Fi & Video Design A te paczki pamiętacie? Elac FS 247.3. Warto za 4500 zł? Rotel A14 MKII da radę?

 

FS-247_3-WE-1000x1000.jpg

To były bardzo fajne kolumny! Ostatnia, dobra generacja 247. Pierwsza, była moim zdaniem jeszcze ciekawsza!

A14 zagra z tym, ale nie usłyszysz wszystkiego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...