Skocz do zawartości

Recommended Posts

3 minuty temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Czy próbowałeś wyprostować je tak by horny nie były skierowane na słuchacza?

Tak. Ale wówczas mam za szeroką scenę która średnio mi pasuje.

4 minuty temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Drugie to wysunąć je jeszcze do przodu?

Nie wysuwałem ich. To jak stoją to już max. Mogę sprawdzić jutro , choć nie robiłem tego ze względu na prosty fakt , że nawet jak by zagrały idealnie to i tak nie będą tam stały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Jedno pytanie , Triangle nie grają przypadkiem tzw. " V " ? Nie twierdzę , że to źle tylko czy tak jest.

W ofercie Triangle są obecnie monitory strojone typową "mocną V-ką" Genese Trio. Mają bardzo mocno zaakcentowany bas oraz górę, tak jak w dawniejszych modelach. One nadają ton całemu graniu i taki styl grania ma dalej swoich zwolenników. Theta i Duetto mają w znacznie mniejszym stopniu je podbite, przez co nie odczuwa się wycofania średnicy, a poszczególne pasma są dobrze ze sobą zszyte. Zapraszam na odsłuch lub wypożyczenie w celu sprawdzenia, bo w kwestii przestrzenności grania stawiają poprzeczkę wysoko w swojej klasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Tak. Ale wówczas mam za szeroką scenę która średnio mi pasuje.

Nie wysuwałem ich. To jak stoją to już max. Mogę sprawdzić jutro , choć nie robiłem tego ze względu na prosty fakt , że nawet jak by zagrały idealnie to i tak nie będą tam stały.

Spróbuj tak jak napisałem o napisz jaki efekt to robi.

Ja tam wysunąłem tyle ile potrzeba. W tej jednej kwestii nie idę na żaden kompromis. 

 

7 minut temu, rms.pl napisał:

W ofercie Triangle są obecnie monitory strojone typową "mocną V-ką" Genese Trio. Mają bardzo mocno zaakcentowany bas oraz górę, tak jak w dawniejszych modelach. One nadają ton całemu graniu i taki styl grania ma dalej swoich zwolenników. Theta i Duetto mają w znacznie mniejszym stopniu je podbite, przez co nie odczuwa się wycofania średnicy, a poszczególne pasma są dobrze ze sobą zszyte. Zapraszam na odsłuch lub wypożyczenie w celu sprawdzenia, bo w kwestii przestrzenności grania stawiają poprzeczkę wysoko w swojej klasie.

Facet ma alteci szanujmy jego czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Jak już patrzysz na podłogówki, to nie omijałbym Qualio Quantum

Wezmę pod uwagę , słuchałem ich na AVS, ale jakoś nie pamiętam dźwięku.

A propos macie może Blumenhofery Tempesta 17 lub 20 na stanie ?

Słucham od rana monitorów. Przesunąłem je mniej więcej w miejsce gdzie będą docelowo stały. Jest ok. Przestrzeń nie zniknęła. Dwie godzinki posłuchałem z lampą i dwie z tranzystorem. Z lampą jest fajny nastrój , muzyka wypełnia scenę i jest ona szersza. Z tranzystorem jest większa głębia , rozdzielczość i ...separacja która przy źle zrealizowanych nagraniach mocno przeszkadza. Robi się dziwnie chaotycznie , niby dużo słychać, a jak by te dźwięki nie nie miały jakiegoś sensu i odniesienia do rytmu utworu. Oczywiście sprawdziłem na utworze " Wielka" - Dyjak /Przemyk tak wokal jak i talerze które są w tle. O dziwo jako całokształt bardziej mi podszedł dźwięk lampy. Był klimat i wokale były plastyczne. Tranzystor bardziej oddał niuanse wokalu , ale talerze były tylko minimalnie bardziej zaznaczone. ProAci są małe i miało to swoje odbicie w basie na tym utworze. Chciałoby się by był taki jak z Alteców / choć nieco też niżej schodzący/ , bardziej monumentalny. Ale coś za coś. Dzisiejszy odsłuch przekonał mnie definitywnie , że w moim pomieszczeniu monitory lub małe podłogówki będą do przyjęcia. 

IMG_2419.JPG

IMG_2416.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawko69 napisał:

Kable głośnikowe też zmieniasz? Co to takiego?

Muszę zmieniać , Luxman ma w monoblokach wejście na gołe kable.

Te kabelki to :

czerwony - Talk concert 4 , jest na przylutowanych bananach.

biały - Chord Clearway , banany z jednej strony :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

Focal Kanta nr.1

miał ktoś przyjemność ?

czasami słucham ich u kolegi, czyż byś chciał przejść na takie monitory.

W moim systemie nie sprawdziły się😌

Nie pasował mi środek pasma i ogólny brak czystego dołu, może grają basowo ale to nie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Karol64208 napisał:

czasami słucham ich u kolegi, czyż byś chciał przejść na takie monitory.

Nieee , ale zaskoczyło mnie jak ich cena w ciągu 30 sek. rozmowy spadła o 7 tysięcy :) Teraz po Twojej wypowiedzi przynajmniej wiem dlaczego :) 

Kurczę , z tymi monitorami nie będzie łatwo. Słucham Children of Sanchez na ProAcach i jednak ten bas nie jest zaakcentowany tak jak się przyzwyczaiłem dotychczas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Świat audio jest dziwny :) 

To znak że nie mogę więcej pisać bo jeszcze zrobią mi nalot🤗

Chcesz zamienić Alteci na monitory, choć nie wiem czy pamiętasz na początku Twojej przygody z nimi pisałem że dobre są do klubu i jak tłum w nim jest. Miałem przyjemność słuchać je w pustej salce i też jak była zapełniona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tomek4446 napisał:

 

Kurczę , z tymi monitorami nie będzie łatwo. Słucham Children of Sanchez na ProAcach i jednak ten bas nie jest zaakcentowany tak jak się przyzwyczaiłem dotychczas. 

Patrząc na dysproporcję w wielkości głośników odpowiedzialnych za bas to chyba można się było tego spodziewać …

Do tego Proaki stoją w wolnej przestrzeni, co dodatkowo poziom basu obniża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Karol64208 napisał:

że dobre są do klubu i jak tłum w nim jest. Miałem przyjemność słuchać je w pustej salce i też jak była zapełniona.

Pozwolisz , że się nie zgodzę. Dwie rzeczy. Właśnie puściłem Zimmera na monitorach i Altecach. ProAci nie dorastają do pięt Altecom. Słuchałem ich w 40m 2 pokoju i tam było to o co teraz walczę u siebie. Czyli powietrze i większa przestrzeń dźwiękowa. Ja mogę się mylić , mogę nie dosłyszeć , ale jak redaktor Stereophile Art Dudley oraz konstruktor wzmacniaczy lampowych Pan Dubiel pakują sobie Valencie do chałupy, to myli się nas już trzech :) Są to stare paczki , więc chwyt marketingowy raczej odpada :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Słuchałem ich w 40m 2 pokoju i tam było to o co teraz walczę u siebie. Czyli powietrze i większa przestrzeń dźwiękowa.

potwierdzasz to co pisałem kiedyś i powyżej, sala klubowa jest im potrzebna co za tym idzie większą moc napędzająca aby pokazały swój pazur 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...