Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins inaczej Bowersy


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Trafiła mi się okazja na prawie nowe 706S3. 

Macie jakieś porównanie z 707S2? Bo o różnicach między 707S2 i 706S2 już pisaliście i póki co, nie mam ciśnienia na 706S2.

Ale ponoć w monitorach 700 serii S3 Bowers lekko podgrzał dźwięk, zrobił go bardziej "słuchalnym" i przyjemnym, ale przez to umknęło co nieco z precyzji, choć nadal nie są to żadne kluchy oczywiście. Generalnie, jak się poczyta po forach, to 706S3 jest dość inną kolumną, niż 706S2. Choćby ten fanboy Bowersa coś o tym wspomina. Dajcie znać proszę:)

 

 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

706 S3 ma bardziej utemperowany charakter. S2 to granie w bardzo surowy sposób. W S3 dźwięk jest cieplejszy, chyba niestety też mniej dynamiczny i bez takiej jakości "smaczków" jak w S2. Ale jest też bardziej spójny i wyrównany. Więc to nie jest tak, że to ruch w złą stronę. Po prostu 706S2 są specyficzne - mają bardzo błyskotliwe momenty. Ja jeszcze nie słuchałem lepszych kolumn pod względem oddania przestrzeni. Zależy czego szukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrzanić mody pomieszczenia. Kupiłem Regę Elex MK4 i mod jest dalej, ale całościowo jest fan+100% z 707 S2 i o to chodzi. Pewnie niewiele osób łączy te marki, bo Rega to "analog", do którego wypadałoby (teoretycznie) dobrać jakieś zacne paczki rodem z UK, a nie "zimne" (wg forum;) Bowersy made in China. Ale u mnie "siadło". Różnica w stosunku do Rotela A14 MKII olbrzymia. Choć Rotel jest też super, ale widziałbym go raczej np. z Dynaudio Emit.

Dnia 2.09.2024 o 09:52, Grzesiek202 napisał:

706 S3 ma bardziej utemperowany charakter. S2 to granie w bardzo surowy sposób. W S3 dźwięk jest cieplejszy, chyba niestety też mniej dynamiczny i bez takiej jakości "smaczków" jak w S2.

Z Regą, przynajmniej na razie, zdecydowanie zostawiam 707 S2. Być może spróbuję w najbliższej przyszłości większych 706 S2. Ale 706 S3 z Elexem to już sobie daruję. Bo Elex Mk4 kwestię wygładzenia i dodania kwiecistych barw do dźwięku załatwił w wystarczający sposób.

Tak, chwalę się wszędzie, ale naprawdę pykła ta Rega z Bowersem.

2.jpg

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2024 o 21:08, tomasz1w napisał:

Być może spróbuję w najbliższej przyszłości większych 706 S2. Ale 706 S3 z Elexem to już sobie daruję. Bo Elex Mk4 kwestię wygładzenia i dodania kwiecistych barw do dźwięku załatwił w wystarczający sposób.

Hm... a dla mnie z Elexem było jeszcze trochę zbyt ostro. To naprawdę super wzmacniacz, ale ciekaw jestem co poniektórzy stąd powiedzieliby o takim MA 1000, który moim skromnym zdaniem jest jeszcze fajniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kaczadupa napisał:

Na szczęście nie napisałeś tego w naszym obozie więc...

A wiesz, że się trzy razy zastanowiłem gdzie umieścić ten wpis? :)Na szczęście instynkt samozachowawczy mam wyostrzony po regularnym czytaniu wątków kablowych.

20 minut temu, kaczadupa napisał:

Panie, to forum ma liczebną przewagę Regowców,

Bo to forum audio. Stąd taka mała popularność B&W (bo za bardzo znane) i Magnata (bo zbyt mało znany). Powolutku, po kilku latach,  zaczynam jednak mieć swoje zdanie i gust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprzęt nie dzieli się na lepszy i gorszy. Dzieli się na sprzęt dopasowany do indywidualnych gustów, preferencji i akustyki. Oraz na ten niedopasowany. Każdy przypadek (gust, konfiguracja sprzętu) jest inny, tu nie da się określić uniwersalnych reguł. Pewne jest tylko jedno. Gdy dane granie przypadnie nam do gustu, dostajemy gratis gęsią skórkę, dreszcze, łezkę wzruszenia w oku. Tego nie da się udawać, więc mamy wtedy pewny dowód, że nasze indywidualne poszukiwania przyniosły sukces. A to, czy nasze graty znajdują uznanie innych jest już kompletnie bez znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, michaudio napisał:

Panowie, sprzęt nie dzieli się na lepszy i gorszy. Dzieli się na sprzęt dopasowany do indywidualnych gustów, preferencji i akustyki. Oraz na ten niedopasowany.

Zachodzą oba podziały. W ramach danego stylu grania też można przecież znaleźć bardziej i mniej udane modele. Natomiast może być oczywiście tak, że przeciętny sprzęt grający "po naszemu" przypadnie nam do gustu bardziej niż wybitny z drugiej strony płotu.

A poza tym - przecież tylko się przekomarzamy. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2024 o 20:08, tomasz1w napisał:

Trafiła mi się okazja na prawie nowe 706S3. 

Macie jakieś porównanie z 707S2? Bo o różnicach między 707S2 i 706S2 już pisaliście i póki co, nie mam ciśnienia na 706S2.

Ale ponoć w monitorach 700 serii S3 Bowers lekko podgrzał dźwięk, zrobił go bardziej "słuchalnym" i przyjemnym, ale przez to umknęło co nieco z precyzji, choć nadal nie są to żadne kluchy oczywiście. Generalnie, jak się poczyta po forach, to 706S3 jest dość inną kolumną, niż 706S2. Choćby ten fanboy Bowersa coś o tym wspomina. Dajcie znać proszę:)

 

 

W serii 700 w wersji s3 - wystąpiła na pewno jedna zasadnicza różnica. Dźwięk jest cieplejszy i gładszy. Reszta pozostała bardzo podobna, dlatego można to nazwać "liftingiem"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 706 S2 nie każdemu się spodoba. Saksofon, trąbka, klarnet - tego jest jakoś zbyt dużo. Ale nie wokal. One mają inne walory. Wiem co piszę. Wzmacniacz według mnie ma drugorzędne znaczenie.

15 minut temu, Gargan napisał:

A w Audio mnie nastraszyli, że B&W 706s2 podkreśla sybilanty. Nic mnie tak nie wkurza,

Jakaś płyta do sprawdzenia? Ja na tę okoliczność polecam "Norwegian Mood" Kari Bremnes. No, u mnie jest dość już świsząco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Model 706 S2 nie każdemu się spodoba. Saksofon, trąbka, klarnet - tego jest jakoś zbyt dużo. Ale nie wokal. One mają inne walory. Wiem co piszę. Wzmacniacz według mnie ma drugorzędne znaczenie.

Jakaś płyta do sprawdzenia? Ja na tę okoliczność polecam "Norwegian Mood" Kari Bremnes. No, u mnie jest dość już świsząco.

Podłączyłem japoński wzmacniacz do włoskich kolumn. Co drugi utwór mi świszcze 😁

Ciekawe czy 706s3 też tak dają klarnetem? 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kraft napisał:

A niżej serii słuchałeś? Nie porwała?

Słuchałem, nawet mam 707 S2 z oryginalnymi standami. Bo miałem sobie złożyć do małego pokoju do PC zestaw. Ale ostatecznie odpuściłem. 

Podłogowe do 703 mi się podobają.

704 odziwo wypadły dla mnie mnie słabiej niż 705. 

 

Dla mnie tutaj mimo wszystko do gustu przemawia monitor audio gold I zdecydowanie wolę ich brzmienie. 

Ale ogólnie Bowery dla mnie zaczynają się od serii 700. Seria 600 kompletnie mi się nie podoba. Ale np. monitor audio silver też mi się nie podoba. 

 

Przy wyborze 800/platinium miałbym duży dylemat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...