Skocz do zawartości

Wybór kolumn pod Yamahe R-N2000A - Definion 3?


TwardyStolec

Recommended Posts

Witam, planuje zakup amplitunera Yamaha R-N2000a, w głównej mierze zastanawiam się nad doborem kolumn pod ten ampli. Wcześniej posiadałem Ulitmy 40 w wersji aktywnej i w swojej półce cenowej spełniały role budżetowego stereo. Dlatego moje myśli są skierowane w ich flagowy produkt Definion 3. Niestety ciężko gdziekolwiek znaleźć porównanie Definion 3 z jakimikolwiek innymi kolumnami w tej kategorii cenowej. Poszukuje osoby która miała okazje posłuchać tego modelu na żywo, w sieci znalazłem sporo negatywnych komentarzy, w głównej mierze opartych o domysły ponieważ osoby które się wypowiadały na temat Definion 3 nie miały styczności z tymi kolumnami. Dla przykładu słuchałem porównań Theater 500 (produkt od Teufela, tylko w niższej półce cenowej), z Klipsch lub Cantonem, i brzmienie Theater przypadło mi bardziej do gustu. Jeśli macie jakieś konkretne propozycję chętnie je rozwarze. Zakładam budżet na kolumne do 4500zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teufel, póki co ma w większości środowisk audio raczej łatkę produktu lifestylowego, a nie do poważnego słuchania, więc zbyt dużo pewnie nie znajdziesz. Więc jeśli masz gdzieś okazje przesłuchać na żywo to super, może to świetne kolumny, ale jak nie i masz bazować tylko na odsłuchach online, to zakup uważałbym za dość ryzykowny. W odsłuchach online "coś tam słychać" ale często nie słuchać akurat tego, co jest decydujące. Jak za tą kasę to hazard. 

Czy to znaczy, że masz iść za owczym pędem i kupować tylko znane i popularne w społeczności modele? Nie, ale ma to sporo zalet. Między innymi taką, że jak się jednak nimi znudzisz, to znajdziesz masę porównań do innych modeli, i łatwiej ci będzie zrozumieć, czego ci brakowało i w którą iść stronę, poza tym łatwiej je sprzedasz :)

Z popularnych podłogówek, które są prawie jednogłośnie pozytywnie oceniane i grają uniwersalnie masz np Polk R500 i Polk R700.

Bo rozumiem, że masz miejsce, by iść akurat w podłogówki i odpowiednio odstawić je od ściany i kąta i w wyborze nie jesteś ograniczony niczym poza kwotą?

Ja z Teufla mam niestety tylko radio kuchenne i mega sobie chwalę :D Ale pełnoprawnego sprzętu bym w życiu nie kupił bez odsłuchu na żywo, bo to po prostu ryzyko i słaby biznes.

Edycja:

Starałem się poszukać czegoś w niemieckiej sferze, co jednocześnie nie byłoby typowym zachwalającym kanałem sprzedażowym, który testuje wszystko od tosterów do komórek.

Ten Pan zdaje się specjalizować w audio, starał się być delikatny, jak to Niemcy w testach, ale podsumowując:

- Taki sobie, chociaż znośny bas, dość mocny, ale mało wyrafinowany

- Zamglona góra, mało szczegółowa, co przekłada się na taką sobie przestrzeń

 

Tu znalazłem podobny temat:

 

Edytowano przez Tadeus72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha R-N2000a to bardzo dobry wzmacniacz, poszukaj dobrych kolumn do tego amplitunera. W podanym budżecie masz wiele ciekawych i dobrych konstrukcji - niech to będzie Kef Q950, Monitor Audio serii Bronze lub jeszcze lepiej Silver, jeśli lubisz świetną dynamikę, to coś z Polk Audio serii Reserved.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe bo mi akurat ich produkty mocno nie spasowały.

Ale jesli miałes ich produkt słuchałeś niższy model i ci spasowały to wex od nich topowy. Najwyżej go po prostu oddasz

Ze swojej strony moge jednak polecić pod tą Yamahe w podobnym budzecie:

KEf Q 950 albo R7

Acustic Energy AE320

Dynaudio EMIT 30

ELAC 247.4

 

Kwestia budzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN2000 faktycznie daje wiele możliwości. Bez dwóch zdań posłuchaj z Elac Carina 247.2 lub ewentualnie z Solano 287.

Yamaha potrzebuje dość łagodnie grających kolumn a przy tym nie zbyt jasnych. 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-carina-fs247-4.html

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-solano-fs-287.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampli już tutaj wszyscy zachwalali, więc nie ma co powielać, chociaż jakiejś alternatywy zawsze warto posłuchać, żeby mieć jakiś punkt odniesienia. Co do kolumn to spojrzałbym jeszcze w stronę Sonus Faber Lumina V, które z Yamahą będą fajnym zestawieniem, ale do tego urządzenia spokojnie możesz celować nawet w takie opcje jak Opera Seconda, czy Dali Rubicon 6 (sporo droższe). Nie zmienia to faktu, że wspomniane wcześniej Elac Carina 247.4 to również super propozycja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 14.07.2024 o 19:38, Q21 napisał:

Yamaha R-N2000a to bardzo dobry wzmacniacz, poszukaj dobrych kolumn do tego amplitunera. W podanym budżecie masz wiele ciekawych i dobrych konstrukcji - niech to będzie Kef Q950, Monitor Audio serii Bronze lub jeszcze lepiej Silver, jeśli lubisz świetną dynamikę, to coś z Polk Audio serii Reserved.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

 

 

Zainteresowały mnie KEFy q950, podobają mi się wizualnie. Czytałem sporo opinii na ich temat ludzie zazwyczaj narzekali na niski poziom basu, wąską scene i szczegółowość. Jak to jest z nimi w rzeczywistości?.

Edytowano przez TwardyStolec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2024 o 13:20, TwardyStolec napisał:

Witam, planuje zakup amplitunera Yamaha R-N2000a, w głównej mierze zastanawiam się nad doborem kolumn pod ten ampli. Zakładam budżet na kolumne do 4500zł.

Zdecydowanie lepszy efekt dźwiękowy osiągniesz kupując tańszy wzmacniacz, a droższe kolumny. Źle rozłożyłeś środki. A jeszcze lepiej będzie, jeśli część zakładanego budżetu przeznaczysz na zakup ustrojów akustycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TwardyStolec napisał:

Zainteresowały mnie KEFy q950, podobają mi się wizualnie. Czytałem sporo opinii na ich temat ludzie zazwyczaj narzekali na niski poziom basu, wąską scene i szczegółowość. Jak to jest z nimi w rzeczywistości?.

Jak pisałem w drugim temacie, wykorzystując Twój budżet, da się lepiej :) W swojej cenie KEFy mają fajny, wypełniony bas, scena jest moim zdaniem bardzo dobra, a w kwestii szczegółowości to faktycznie znajdzie się lepsze opcje w tej cenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TwardyStolec napisał:

Zainteresowały mnie KEFy q950, podobają mi się wizualnie. Czytałem sporo opinii na ich temat ludzie zazwyczaj narzekali na niski poziom basu, wąską scene i szczegółowość. Jak to jest z nimi w rzeczywistości?.

One nie maja małego basu. Scenę? To kwestia akustyki ale tu razem ze szczegółowością warto powiedzieć że to kolumny grające raczej spokojniej. łagodniej. Jesli ktoś się przesiada z Altusa no to będzie miał mało góry. ale czy szczegółów?

16 godzin temu, JacekWoy napisał:

To może bowersy?😃 z tego co zauważyłem polecacie je najczęściej do elektroniki Yamahy.

Bowersy nie są łagodne.

nie do Yamahy.

10 godzin temu, JacekWoy napisał:

image.jpeg.a97e4770ffb0d27e0f00f571966bff29.jpeg

Też nie złapałem, sorki :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TwardyStolec napisał:

@Piotr Sonido

Dzięki za opis brzmienia KefQ950, skoro są spokojniejsze i łagodniejsze to taka yamaha jeszcze bardziej je zmuli?, jeśli dobrze zrozumiałem. Jeśli zdecydowałbym się na KEFy to jaki ampli pod nie by pasował?. Może jakiś denon one oferują ciepłe brzmienie 

Yamaha nie brzmi mułowato. Ma w sobie sporo wigoru i lekkiego rozjaśnienia. Im wyższy model tym więc spokoju i równowagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, TwardyStolec napisał:

@Piotr Sonido

Dzięki za opis brzmienia KefQ950, skoro są spokojniejsze i łagodniejsze to taka yamaha jeszcze bardziej je zmuli?, jeśli dobrze zrozumiałem. Jeśli zdecydowałbym się na KEFy to jaki ampli pod nie by pasował?. Może jakiś denon one oferują ciepłe brzmienie 

Nie. Bo Yamaha nie jest ciepła. Yamaha nie zamula. Yamaha to zywe granie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zawsze powtarzam, że AS3200 to jest dopiero wypas!

Nooo. :) 

Dobrze gra :)

 

Ja autorowi wątku polecam sprawdzić kolumny, które ja sam użytkuję (wespół z Yamahą właśnie).

Sztuka dostępna w wymaganej cenie do 4500 zł.

Bardzo dobre zgrywanie się ze wzmacniaczem i dobre granie.

 

ps.

Do autora wątku.

Skąd pomysł na taki nick ? Miewasz permanentne zatwardzenia ?

Ja mam hemoroidy, ale w nicku o nich nie wspominam....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2024 o 13:45, maciek72 napisał:

Jak najwyższy model Indiana Line ?

Może z 2 ręki ?

Słuchałem u kolegi Yamaha 1000 i IL 561 . Bardzo dobrze brzmi.

Chodzi Ci o model Diva 5? 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-diva-5.html?gad_source=1&gbraid=0AAAAAD3sgsFSQFEXAmNuJNkhGVpplW7Ue&gclid=Cj0KCQjwwO20BhCJARIsAAnTIVQDppnxVhoBWQ5uFv5IBV9EjtpraVDKYclg4UnmuRIFdtoTcuGEN-8aAgUdEALw_wcB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2024 o 13:29, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zawsze powtarzam, że AS3200 to jest dopiero wypas! :) Niektórzy twierdzą, że to jest "zubożały" Accuphase, -tylko taniej :)

Jest. ale moim zdaniem tutaj niestety jest troszkę przesadzony produkt cenowy.

Bardzo ładnie wykonany i brzmiący. To jest jednak segment po prostu innych firm.

Ale niech sobie każdy wybiera co chce.

Dnia 19.07.2024 o 13:45, maciek72 napisał:

Jak najwyższy model Indiana Line ?

Najwyższą linią jest Diva.

Nowa odsłona jest inna niż poprzednia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...