Skocz do zawartości

Cyrus One : Zmiana kolumn Diamond 25 na monitory / Przeprowadzka do mniejszego pokoju.


sk91

Recommended Posts

Witam. 

Ze względu na powiększająca się rodzinę jestem zmuszony przenieść swój cały "ołtarzyk" audio/video z salonu do mniejszego pokoju który ma 11m2. 

Obecnie jestem w posiadaniu kolumn Pylon Diamond 25 oraz wzmacniacza Cyrus One.

Zestaw Audio służy mi nie tylko do słuchania muzyki ale przede wszystkim do filmów/seriali oraz playstation5. 

Jako ciekawostkę powiem że wzmacniacz Cyrus One wygrał porównanie z Audiolabem 7000A i Arcamami A5, A15 oraz A25. 

Mam takie wrażenie ze Cyrus One posiada zalety wszystkich wymienionych wzmacniaczy bez ich wad. Łagodność i muzykalność A5. Dynamikę, potęgę i bas z A15 oraz przestrzenność brzmienia z A25. 

Nie miałem możliwości bezpośredniego porównania ale jeden po drugim w swoich warunkach domowych. 

Co prawda A15 też zrobił na mnie ogromne wrażenie ale już było dla mnie na granicy ostrości w górze pasma. Ciekawe jest to że o ile A15 miał ostrzejsze wysokie tony o tyle wydawało mi się że podkreśla mniej sybilanty od Cyrusa One. Potęga, dynamika i bas na podobnym poziomie, jednak powietrze i przestrzenność po stronie Cyrusa. 

 

Początkowo myślałem aby zmienić D25 po prostu na monitory, najlepiej w wersji Mk2 jednakże są one ogromne. Pokoj tylko 11m2 no i chyba czas na jakieś głębsze zmiany.

Największą wadą jaką zauważyłem w D25 było lekkie wycofanie średnicy i pierwszego planu. O ile w muzyce kompletnie to nie przeszkadza o tyle w kinie czy grach powoduje to dość słabą czytelność dialogów. Po prostu dźwięki tła są jak by głośniejsze niż to co dzieje się na pierwszym planie. To tak jak by w kinie ktoś zwiększył głośność surroundów a lekko ściszył głośnik centralny. W muzyce to nawet powiedziałbym że mała zaleta, gdyż daje efekt dość sporej sceny i fajnej przestrzenności za linią kolumn. 

I tutaj znowu Cyrus One zdał egzamin. Ze wszystkich wzmacniaczy jakie testowałem z D25 własnie on dał najlepiej czytelne dialogi. Zdjął jak by najwięcej koca z średnicy. Pierwsze wrażenie po uruchomieniu to jak by ktoś umył szybę. Ani A15 ani A25 nie dały takiego efektu.

 

Jeśli chodzi o propozycję kina skoro więcej czasu audio służy mi do gier i filmów to niestety podziękuje. Głośnik centralny to dla mnie totalna porażka. W  stereo jeśli ekran jest idealnie ustawiony pomiędzy kolumnami wyraźnie słychać że dźwięki pojawiają się jak by z przestrzeni na ekranie. Jak coś się dzieje po lewej stronie czy jakaś postać do nas mówi z boku to słychać że dźwięk wydobywa się z tego miejsca. To samo jak postać jest dość oddalona, słychać że mówi do nas z głębi. W przypadku kina wszystko słyszałem z centralnego punktu pod ekranem. Totalna porażka. Regulacja głośności poszczególnych kolumn, czy to boków czy centralnego nie zmieniała tego efektu w sposób zadowalający.

Do tego barwa... mimo ze miałem na testach teoretycznie jeden z najcieplejszych i ciemniejszych amplitunerów to brzmienie było przejaskrawione/  szkliste. Efekciarskie. Wręcz męczące. Nie wiem jak komuś to się może podobać. O ile nie każdy musi wiedzieć jaka barwę na żywo ma saksofon czy jakiś inny instrument o tyle dźwięki typu deszcz, rozbryzg fal, wiatr itp zna każdy z nas. Jeśli deszcz czy rozbryzgująca woda brzmi jak sypiące się szkło czy monety ... do tego każda akcja to wszechobecne iskry i sypiący się piasek i to z teoretycznie cieplejszym ampli i kolumnami D25 czy tannoy m1 - niestety to nie dla mnie. Aż ciężko mi sobie wyobrazić co by było z jaśniejszymi amplitunerami.

A co do efektów przestrzennych... Cyrus daje na tyle radę że mamy ogromną ilość powietrza, źródła pozorne wydobywające się z przestrzeni, dźwięki i po bokach i nawet za pleców. Bladerunner 2049 na tym wzmacniaczu robi ogromne wrażenie i to z naturalna barwą, bez żadnych iskier, piasku czy potłuczonego szkła.

 

I gdyby ktoś mi napisał że na stereo nie da się uzyskać czytelnych dialogów w filmach bo są realizowane pod 5.1 (co wielokrotnie słyszałem, szczególnie od ekspertów z branży) to polecam spróbować Audiolaba 7000a z Tannoy M1  albo Arcama A15 z Pylon Opal... czy z wieloktornie tutaj wspomnianym Cyrusem. Mamy wręcz głośnik centralny bez głośnika centralnego. Dialogi wręcz wycięte z tła i to o wiele lepszym rozmieszczeniu przestrzennym i naturalności. 

 

Także szukam monitorów do Cyrusa One. Pokój 11m2. Budżet no tak w granicach max 6-7k. Wolałbym raczej uniknąć metalowych głośników wysokotonowych. 

 

Zależy mi na dźwięku otwartym o dość naturalnej, równej barwie i idąc za ciosem dość przestrzennym - tak żeby spotęgować zalety Cyrusa. Nieakceptowalne są dla mnie nienaturalne iskry i szkło na górze. Fajnie by było gdyby średnica i pierwszy plan nie był tak wycofany jak w D25, żeby dialogi były lepiej słyszalne. Co do muzyki, słucham praktycznie wszystkiego. Mam dzień że leci Metallica a następnego dnia mam ochotę na Agnes Obel. Jeśli mają to być już kolumny jasne to niech ta jasność bierze się z otwartości, przejrzystości, a nie z podbitej góry. 

 

Pierwsze to mi przyszło do głowy to chyba kanoniczne połączenie z Cyrusem :

- AudioPhysic Classic 3- teoretycznie te kolumny powinny spełnić moje oczekiwania. Nie są tak ogromne jak Diamondy Monitory. Do tego korci mnie ta ich słynna przestrzenność brzmienia. Znam opinie osoby która porównywała APC z Jasperami i miała wrażenie że jaspery bardziej oddalają średnice. Także myślę że powinna być poprawa względem D25. Jedyne co mnie martwi to jeden z użytkowników na tym forum testował Cyrusa 8.2 z APC3 i pisała że dość mocno odczuwała sybilanty. Pytanie czy to winna kolumn czy może własnie 8.2 

- Sonus Faber Lumina II - to kolejny pomysł. Teoretycznie brzmienie i barwne i jasne. Jeden z użytkowników posiada takie połączenie i bardzo chwali. Myślę że papierowe przetworniki tutaj robią robotę. Pytanie jak z przestrzennością, separacja. 

- Buchardt - tez się nad tym zastanawiałem. Dużo osób pisze ze ciemne, gęste, inne że dość przestrzenne.

- Może jakieś Elaci? 

 

Powiem szczerze że nic innego mi póki co nie przychodzi do głowy.

Kolumny chciałbym przetestować w swoich warunkach więc w grę wchodzą raczej tylko nowe.

Także czekam na podpowiedzi, propozycje.

 

PS. Moje roczne D25 w stanie gabinetowym wystawiam na sprzedaż także gdyby ktoś był zainteresowany...

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Diamondy 15 MkII mogą być tu ciekawą opcją. Buchardtów na ten metraż bym nie wstawiał, mimo świetnej przestrzenności, to one lubią mieć więcej miejsca i może być problem z basem. Ciekawym rozwiązaniem mogą być System Audio Legend 5.2, Gato Audio FM-8, Amphion Argon1, może Audiovectory QR1 SE - lekko jaśniejsze granie, ale z Cyrusem powinno być okej :) Niektórzy też by pewnie próbowali mieścić tu KEF R3 Meta, ale jak na moje gusta też mogą być to zbyt duże kolumny, ale brzmieniowo powinny Ci odpowiadać. Warto sprawdzić. Jeśli podziałałbyś tam nieco akustycznie, to też będzie łatwiej coś wrzucić do tego pomieszczenia. 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy, podziałamy :) Dorzucam film o kolumnach droższych, ale podłogowych - jak sam widzisz, podstawki z tych serii mogą mieścić się w Twoim budżecie, a ogólny charakter brzmienia jest zachowany. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak jak Ty mały metraż i polecę sprawdzić ATC SCM 7. A jak chcesz trochę jaśniej, chłodniej i z bardziej rozdzielczą górą pasma to Audiovector QR1. Jak masz pokój słabo wytłumiony to bezpieczniej będzie iść w cieplejsze ATC a jak jest dobrze wytłumiony to możesz zaszaleć z Audiovector QR1. Ps. Dobrze jest też rzucić uchem na Dali Menuet, świetnie wchodzą w mały metraż a i jakości im odmówić nie można, do tego z Cyrusem będzie ok. Wspomniane AP C3 to dobrze oddana przestrzeń, nawet bardzo dobrze, pięknie napowietrzona z Cyrusem (tym droższym 8.2) ale ilość dołu w 11m Cię "przygniecie", więc odradzam. Chyba, że Cyrus One nie ma tak zdrowej podstawy basowej jak Cyrus 8.2 czy dzielonka Cyrusa z serii XR to możesz zaryzykować ale moim zdaniem to się nie uda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sa takie ogromne?

Masz do wyboru naturalną kolejnośc czyli Diamond 18 jak i 15.

Ale jak nie chcesz ich to zgadzam sięże ATC 7 moga być dobry wyborem. Małe PMC Gold są świetnymi moim zdaniem kolumnami. Wieksze KEF R300 czy R3 albo mikro monitory od ELACA z serii Carina albo Amphion Argon 0 lub 1. Przy tych dwóch ostatnich masz malutkie konstrukcję które graja jak znacznie większa konstrukcja.

Widze też że Polacy zaczeli sprowadzać Monitor Audio Gold 100 nowe z UK wyprzedaży. Także warto.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2024 o 09:03, sk91 napisał:

Witam. 

Ze względu na powiększająca się rodzinę jestem zmuszony przenieść swój cały "ołtarzyk" audio/video z salonu do mniejszego pokoju który ma 11m2. 

Obecnie jestem w posiadaniu kolumn Pylon Diamond 25 oraz wzmacniacza Cyrus One.

Zestaw Audio służy mi nie tylko do słuchania muzyki ale przede wszystkim do filmów/seriali oraz playstation5. 

Jako ciekawostkę powiem że wzmacniacz Cyrus One wygrał porównanie z Audiolabem 7000A i Arcamami A5, A15 oraz A25. 

Mam takie wrażenie ze Cyrus One posiada zalety wszystkich wymienionych wzmacniaczy bez ich wad. Łagodność i muzykalność A5. Dynamikę, potęgę i bas z A15 oraz przestrzenność brzmienia z A25. 

Nie miałem możliwości bezpośredniego porównania ale jeden po drugim w swoich warunkach domowych. 

Co prawda A15 też zrobił na mnie ogromne wrażenie ale już było dla mnie na granicy ostrości w górze pasma. Ciekawe jest to że o ile A15 miał ostrzejsze wysokie tony o tyle wydawało mi się że podkreśla mniej sybilanty od Cyrusa One. Potęga, dynamika i bas na podobnym poziomie, jednak powietrze i przestrzenność po stronie Cyrusa. 

 

Początkowo myślałem aby zmienić D25 po prostu na monitory, najlepiej w wersji Mk2 jednakże są one ogromne. Pokoj tylko 11m2 no i chyba czas na jakieś głębsze zmiany.

Największą wadą jaką zauważyłem w D25 było lekkie wycofanie średnicy i pierwszego planu. O ile w muzyce kompletnie to nie przeszkadza o tyle w kinie czy grach powoduje to dość słabą czytelność dialogów. Po prostu dźwięki tła są jak by głośniejsze niż to co dzieje się na pierwszym planie. To tak jak by w kinie ktoś zwiększył głośność surroundów a lekko ściszył głośnik centralny. W muzyce to nawet powiedziałbym że mała zaleta, gdyż daje efekt dość sporej sceny i fajnej przestrzenności za linią kolumn. 

I tutaj znowu Cyrus One zdał egzamin. Ze wszystkich wzmacniaczy jakie testowałem z D25 własnie on dał najlepiej czytelne dialogi. Zdjął jak by najwięcej koca z średnicy. Pierwsze wrażenie po uruchomieniu to jak by ktoś umył szybę. Ani A15 ani A25 nie dały takiego efektu.

 

Jeśli chodzi o propozycję kina skoro więcej czasu audio służy mi do gier i filmów to niestety podziękuje. Głośnik centralny to dla mnie totalna porażka. W  stereo jeśli ekran jest idealnie ustawiony pomiędzy kolumnami wyraźnie słychać że dźwięki pojawiają się jak by z przestrzeni na ekranie. Jak coś się dzieje po lewej stronie czy jakaś postać do nas mówi z boku to słychać że dźwięk wydobywa się z tego miejsca. To samo jak postać jest dość oddalona, słychać że mówi do nas z głębi. W przypadku kina wszystko słyszałem z centralnego punktu pod ekranem. Totalna porażka. Regulacja głośności poszczególnych kolumn, czy to boków czy centralnego nie zmieniała tego efektu w sposób zadowalający.

Do tego barwa... mimo ze miałem na testach teoretycznie jeden z najcieplejszych i ciemniejszych amplitunerów to brzmienie było przejaskrawione/  szkliste. Efekciarskie. Wręcz męczące. Nie wiem jak komuś to się może podobać. O ile nie każdy musi wiedzieć jaka barwę na żywo ma saksofon czy jakiś inny instrument o tyle dźwięki typu deszcz, rozbryzg fal, wiatr itp zna każdy z nas. Jeśli deszcz czy rozbryzgująca woda brzmi jak sypiące się szkło czy monety ... do tego każda akcja to wszechobecne iskry i sypiący się piasek i to z teoretycznie cieplejszym ampli i kolumnami D25 czy tannoy m1 - niestety to nie dla mnie. Aż ciężko mi sobie wyobrazić co by było z jaśniejszymi amplitunerami.

A co do efektów przestrzennych... Cyrus daje na tyle radę że mamy ogromną ilość powietrza, źródła pozorne wydobywające się z przestrzeni, dźwięki i po bokach i nawet za pleców. Bladerunner 2049 na tym wzmacniaczu robi ogromne wrażenie i to z naturalna barwą, bez żadnych iskier, piasku czy potłuczonego szkła.

 

I gdyby ktoś mi napisał że na stereo nie da się uzyskać czytelnych dialogów w filmach bo są realizowane pod 5.1 (co wielokrotnie słyszałem, szczególnie od ekspertów z branży) to polecam spróbować Audiolaba 7000a z Tannoy M1  albo Arcama A15 z Pylon Opal... czy z wieloktornie tutaj wspomnianym Cyrusem. Mamy wręcz głośnik centralny bez głośnika centralnego. Dialogi wręcz wycięte z tła i to o wiele lepszym rozmieszczeniu przestrzennym i naturalności. 

 

Także szukam monitorów do Cyrusa One. Pokój 11m2. Budżet no tak w granicach max 6-7k. Wolałbym raczej uniknąć metalowych głośników wysokotonowych. 

 

Zależy mi na dźwięku otwartym o dość naturalnej, równej barwie i idąc za ciosem dość przestrzennym - tak żeby spotęgować zalety Cyrusa. Nieakceptowalne są dla mnie nienaturalne iskry i szkło na górze. Fajnie by było gdyby średnica i pierwszy plan nie był tak wycofany jak w D25, żeby dialogi były lepiej słyszalne. Co do muzyki, słucham praktycznie wszystkiego. Mam dzień że leci Metallica a następnego dnia mam ochotę na Agnes Obel. Jeśli mają to być już kolumny jasne to niech ta jasność bierze się z otwartości, przejrzystości, a nie z podbitej góry. 

 

Pierwsze to mi przyszło do głowy to chyba kanoniczne połączenie z Cyrusem :

- AudioPhysic Classic 3- teoretycznie te kolumny powinny spełnić moje oczekiwania. Nie są tak ogromne jak Diamondy Monitory. Do tego korci mnie ta ich słynna przestrzenność brzmienia. Znam opinie osoby która porównywała APC z Jasperami i miała wrażenie że jaspery bardziej oddalają średnice. Także myślę że powinna być poprawa względem D25. Jedyne co mnie martwi to jeden z użytkowników na tym forum testował Cyrusa 8.2 z APC3 i pisała że dość mocno odczuwała sybilanty. Pytanie czy to winna kolumn czy może własnie 8.2 

- Sonus Faber Lumina II - to kolejny pomysł. Teoretycznie brzmienie i barwne i jasne. Jeden z użytkowników posiada takie połączenie i bardzo chwali. Myślę że papierowe przetworniki tutaj robią robotę. Pytanie jak z przestrzennością, separacja. 

- Buchardt - tez się nad tym zastanawiałem. Dużo osób pisze ze ciemne, gęste, inne że dość przestrzenne.

- Może jakieś Elaci? 

 

Powiem szczerze że nic innego mi póki co nie przychodzi do głowy.

Kolumny chciałbym przetestować w swoich warunkach więc w grę wchodzą raczej tylko nowe.

Także czekam na podpowiedzi, propozycje.

 

PS. Moje roczne D25 w stanie gabinetowym wystawiam na sprzedaż także gdyby ktoś był zainteresowany...

 

 

 

 

Miałem ten wzmacniacz. Bardzo fajny pod względem brzmienia jak i funkcjonalności. Podpisuję się pod większością odpowiedzi. W pierwszej kolejności sprawdziłbym ATC SCM7. Mam je od lat, grają od jakiegoś czasu głównie z Regą Brio i ten tani wzmacniacz gra z nimi wybornie.

Następne w kolejce - Audio physic classic 3. Fajne kolumny aczkolwiek dla mnie nie tak ciekawe jak ATC. Za menuetami nie przepadam, ale wiele osób na forum je chwali, więc czemu nie.

Elac vela - super kolumna, jednak dla mnie jej średnica mogłaby być odrobinę bardziej dobitna.

@kaczadupa, z tymi audiovectorami qr1 to chyba jednak bym nie ryzykował. To kolumny z fajną rozdzielczością i barwą ale ich góra mnie mimo wszystko potrafiła zmęczyć.

Podoba mi się natomiast propozycja @Piotr Sonido- PMC DB1 Gold. Miałem kiedyś te kolumny i wspominam je naprawdę miło.

Pozdrawiam 🙂

Edytowano przez KrólKiczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, KrólKiczu napisał:

Podoba mi się natomiast propozycja @Piotr Sonido- PMC DB1 Gold. Miałem kiedyś te kolumny i wspominam je naprawdę miło.

Prawda? A ostatnio w poleceniach na forum je widziałem chyba w zeszłym roku. Bardzo nie-popularny model.

14 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Dosłownie jeszcze kilka par...

Dobra opcja :)

W DE chyba zniknęły po wyprzedażach więc prędzej niż później je sprzedacie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Prawda? A ostatnio w poleceniach na forum je widziałem chyba w zeszłym roku. Bardzo nie-popularny model.

Dobra opcja :)

W DE chyba zniknęły po wyprzedażach więc prędzej niż później je sprzedacie.

 

Może wejdziemy niebawem z jaką promką na BS 403mk2 :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenomenalne jest to, że dla kogoś kto nie szuka ostrego grania polecane są QR1, ale podejrzewam, że jakby padło hasło Aria Evo No1/906 to pewnie spotkałbym się z krytyką ;) Tymczasem QR1 jakkolwiek świetne konstrukcje przesunięte są totalnie w górę pasma a Arie według mnie są dosyć równe. AMT (nie mylić z ATC :D) wszak piszczy mocniej niż niejedna metalowa kopułka. Mi również przyszły do głowy jeszcze R3 Meta, ale nie padła tutaj jedna propozycja. Monitor Audio Studio 89. Nowa, limitowana edycja warta każdej złotówki. Serio, kto ich nie słuchał to sugeruję się streszczać. Ciężko mi nawet te kolumny opisać. Tak wybitnie grających kolumn w tym budżecie nie słyszałem dawno. Przestrzenne, selektywne, trochę cieplejsze, ale nie dominujące basem, poukładane, muzykalne. A na końcu design i jakość wykonania, która również zwala z nóg. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Ja bym chyba sięgnął po KEF ale mniejsze LS50 meta.

LS50 faktycznie mogą być fajną opcją, ale osobiście nie jestem fanem łączenia ich z Cyrusem One. Z drugiej strony, wtedy z nimi w budżecie zmieści się jeszcze subwoofer ;) Warto sprawdzić :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, S4Home napisał:

Fenomenalne jest to, że dla kogoś kto nie szuka 

monitorów za 11kzł a za 6kzł poleca się prawie dwa razy droższe. I nie czyta dokładnie co ktoś napisał przy QR1 (pomieszczenie dobrze wytłumione, można zaszaleć itd.). 

Dobra, koniec cytatów. :)

Sprzedacie te Monitor Audio za 6kzł? Jak tak, to wypożyczam je od Was jutro i niech pogonią w cholerę ATC SCM7 za szóstkę. Poważnie mówię, jutro macie moje 6 kafli. I niechaj godziwie zabrzmią.

A tu cena MA 89 za sztukę.

Jak ma być w budżecie MA to trzeba też obowiązkowo posłuchać Neat Petite Classic.

 

Screenshot_2024-07-25-17-14-23-31_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Może wejdziemy niebawem z jaką promką na BS 403mk2 :)

 

Dobre promocje zawsze mile widziane :D

11 godzin temu, majkel74 napisał:

MA Studio bez „89” można kupić obecnie za 3 tys para, konstrukcja wyglada na bliźniaczą, aczkolwiek diabeł pewnie tkwi w szczegółach…

https://www.q21.pl/blog/monitor-audio-studio-w-mega-promocji-w-q21

Pytanie jak bas wypada z tych małych 11cm głośniczków.

Było juz o tym mówione. One tylko wyglądają podobnie. Różnice są spore.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, majkel74 napisał:

Pytanie jak bas wypada z tych małych 11cm głośniczków.

Basu jest wystarczająco. Dla kogoś kto lubi słuchać muzyki a nie basu to i w 20 m2 wystarczy. Zależy też od wzmaka. Mi najlepiej siadły z Moonem 250, ale kolega wolał z Naimem XS3.

15 godzin temu, kaczadupa napisał:

monitorów za 11kzł a za 6kzł poleca się prawie dwa razy droższe. I nie czyta dokładnie co ktoś napisał przy QR1 (pomieszczenie dobrze wytłumione, można zaszaleć itd.). 

Dobra, koniec cytatów. :)

Sprzedacie te Monitor Audio za 6kzł? Jak tak, to wypożyczam je od Was jutro i niech pogonią w cholerę ATC SCM7 za szóstkę. Poważnie mówię, jutro macie moje 6 kafli. I niechaj godziwie zabrzmią.

A tu cena MA 89 za sztukę.

Jak ma być w budżecie MA to trzeba też obowiązkowo posłuchać Neat Petite Classic.

 

Screenshot_2024-07-25-17-14-23-31_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Podzwoń i popytaj o rabaty, myślę że sytuacja Ci się nieco rozjaśni.

Poza tym statystycznie 80% osób dokłada 20% do pierwotnego budżetu, ot taka psychologia zakupów, sam tak robię :D Wystarczy posłuchać, uznać że zestaw kupuje się na lata 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Podzwoń i popytaj o rabaty, myślę że sytuacja Ci się nieco rozjaśni.

Panowie, nie jestem w tym "hoby" od wczoraj. Jak coś jest tak zaje..ste jak piszecie, jest nowością więc za miesiąc nie wychodzi nowy model, z wyglądu jest moooocno udziwnione więc na początku może chwytać część klientów ocznie, do tego jest to limitka to nie schodzi się 40% z ceny będąc dilerem a testuje  rynek ile maksymalnie da się na tym produkcie zarobić. Dopiero jak sprzedaż nie chwyci to się mocno schodzi z ceny. I rozumiem też, że wakacje...

No ale OK,  kto zainteresowany kupnem w dużo niższej niż wyjściowa cenie i podoba mu się ich wygląd (osobiście nie podobają mi się zupełnie) to wie, gdzie dzwonić. 

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Wystarczy posłuchać, uznać że zestaw kupuje się na lata 

O właśnie, lepiej posłuchać bo może się okazać, że jest wiele monitorów za połowę ich ceny, które okażą się lepszym wyborem na lata a nie tylko chwilowym ocznym wabikiem, który szybko się opatrzy. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, majkel74 napisał:

MA Studio bez „89” można kupić obecnie za 3 tys para, konstrukcja wyglada na bliźniaczą, aczkolwiek diabeł pewnie tkwi w szczegółach…

https://www.q21.pl/blog/monitor-audio-studio-w-mega-promocji-w-q21

Pytanie jak bas wypada z tych małych 11cm głośniczków.

To wpis sprzed ponad 4 lat 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Q21 napisał:

To wpis sprzed ponad 4 lat 😅

Pojawił mi się jako jeden z pierwszych w wyszukiwarce i nie zobaczyłem tam daty. W każdym razie promocję mieliście dobrą 😉

Natomiast dopłata za „89” też spora, bo regularna cena studio była o połowę niższa. Też była mowa o technice z serii Platinum, najlepszych głośnikach itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kaczadupa napisał:

Panowie, nie jestem w tym "hoby" od wczoraj. Jak coś jest tak zaje..ste jak piszecie, jest nowością więc za miesiąc nie wychodzi nowy model, z wyglądu jest moooocno udziwnione więc na początku może chwytać część klientów ocznie, do tego jest to limitka to nie schodzi się 40% z ceny będąc dilerem a testuje  rynek ile maksymalnie da się na tym produkcie zarobić. Dopiero jak sprzedaż nie chwyci to się mocno schodzi z ceny. I rozumiem też, że wakacje...

No ale OK,  kto zainteresowany kupnem w dużo niższej niż wyjściowa cenie i podoba mu się ich wygląd (osobiście nie podobają mi się zupełnie) to wie, gdzie dzwonić. 

 

O właśnie, lepiej posłuchać bo może się okazać, że jest wiele monitorów za połowę ich ceny, które okażą się lepszym wyborem na lata a nie tylko chwilowym ocznym wabikiem, który szybko się opatrzy. 

No właśnie. I tu się w pełni z Tobą zgadzam. Podpisuję się obiema rękami a nawet nogami. Tymczasem sygnały z rynku są fatalne. Mocno pachnie desperacją, ale ja po prostu nie chcę się użalać, ale te kolumny jeszcze nie pojawiły się na rynku a klient zadzwonił do mnie i powiedział, że słyszał że jest na nie promocja. Jak mi podał cenę jaką mu zaoferowano to musiałem usiąść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...