Skocz do zawartości

Unitra ZGB-401 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Przed chwilą, kaczadupa napisał:

I jeszcze jedno pytanie. Jarek, słyszysz coś charakterystycznego w brzmieniu co zdradza materiał z jakiego wykonane są przetworniki czy w ślepym teście nigdy byś nie odgadł czy to papier czy może coś innego.

Może tak. Wydaje mi się, że ten ceramiczny woofer jest bardziej precyzyjny niż inne głośniki, które pamiętam. To jest ta wartośc dodana dzięki której słychać odrobinę więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kraft napisał:

Może tak. Wydaje mi się, że ten ceramiczny woofer jest bardziej precyzyjny niż inne głośniki, które pamiętam. To jest ta wartośc dodana dzięki której słychać odrobinę więcej.

Jeśli chciałbyś wypróbować/przestestować czegoś w tym kierunku to Amphiony mogą być interesujące - zarówno tweeter (tytan) jak i woofer (aluminium) są sztywne :) Może następny test ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pavello napisał:

Jeśli chciałbyś wypróbować/przestestować czegoś w tym kierunku to Amphiony mogą być interesujące - zarówno tweeter (tytan) jak i woofer (aluminium) są sztywne :) Może następny test ?

Myślę, że metale lekkie opanowałem już w stopniu zadowalającym;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Nie. Zdaję się, że materiał membrany nie jest najważniejszy. 

Co nie znaczy, że nie kusi mnie próbowanie kolejnych. 

Jest bardzo ważny. Wiadomo, ze czym twardszy, sztywniejszy i lekki, tym lepszy. Ale to nie wszystko. Wazne, jak skutecznie producent poradzil sobie z tlumieniem rezonansu. A taki ma kazdy materiał. 

Caly czas udoskonalane są technologie i tu jest jeszcze duze pole do popisu. Tu stosunkowo nowa technologia. Syntetyczna struktura w ksztalcie plastra miodu pokryta włóknem szklanym. Ultralekka i sztywna.

20240816_125342.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, audiowit napisał:

Te unitry moga byc dźwiekowo ciekawsze od Jaspera

Obie konstrukcje grają świetnie, jedyna opcja to porównanie w domomym zaciszu,  mi bardziej podeszły jednak Jaspery,ale to tylko przy bardzo krótkim odsłuchu, mają większy i mocniejszy dźwięk jak i zarówno bas, zaś unitry lepszą detaliczność i klarowność przy długogodzinnych odsłuchach mógłbym dopiero jednoznacznie wybrać.

 

@KraftDokladnie tak samo je odebrałem, zawstydzają większość kolumn i grają dla mnie lepiej, niż większy model są po prostu lepiej zaprojektowane.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S!N! napisał:

grają dla mnie lepiej, niż większy model są po prostu lepiej zaprojektowane.

Większy model to konstrukcja zamknięta. 

Znając Twoje oczekiwania w życiu bym Ci nie poradził ich słuchania, bo z założenia wiem, że nie znajdziesz w nich tego czego szukasz. Nie oczarowały mnie w czasie odsłuchu na AVS, ale czasu było mało i skupiłem się głównie na tym, że bas nie schodzi tak nisko jakbym chciał. 

Z założenia nie są to kolumny dla Ciebie czy dla mnie, ale dla innych mogą być świetne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym oczarowaniem to jest różnie. 

Zależy od osoby.

Mnie zadne nie oczarowaly, na którymkolwiek show bym nie był.

Czy to Dynaudio S40, czy nawet kolumny za 250 tys.

Poprostu wszystko bardzo przyjemny dźwięk produkowało.

Tylko w 2ch przypadkach mogłem powiedzieć że mi się dźwięk nie podobał - nowe bezprzewodowe Sonus Faber ( to było w zeszłym roku więc już nie tak nowe) I małe monitory od Wilson Benesh. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChmarskiW sensie nie poleciłbyś mi ZGZ-801? Te mi się nie podobają i rzeczywiście bym je skreślił,,zaś monitory super, jakbym miał mniejszy metraż i mniejsze pole odsłuchowe to bym się mocno nad nimi zastanawiał. Ja nie przepadam za zgnieceniem przez najniższy bas, uwielbiam jak jest kop na średnim , a dolny jest tylko dopełnieniem, Nigdy nie byłem na audioshow czy tam można coś włączyć swojego czy oni do porzygu katują cały czas te same numery od x lat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S!N! napisał:

Nigdy nie byłem na audioshow czy tam można coś włączyć swojego czy oni do porzygu katują cały czas te same numery od x lat?

Z tym jest różnie, w zależności od zasad jakie wystawca wprowadził.

Unitra miała tak, że trzeba się było zapisać na odsłuch, po czym puszczali z gramofonu i CD "swój" repertuar. Na własny repertuar nie było co liczyć bo ludzie w salce się zmieniali i leciała kolejna sesja dla innych. Mieli wydzieloną salkę do tego.

W innych miejscach, gdy spytałem czy mogę puścić swoje cd, albo poprosiłem o streaming konkretnych utworów, nie było problemu. Tak było w EIC, Diorze i jeszcze kilku innych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
17 minut temu, Pitt39 napisał:

Też miałem dziś przyjemność posłuchać małych i dużych...

IMG_20240817_102151.jpg

 

To chyba jedyny przypadek na świecie, że kolumny tak różne pod względem zastosowanej techniki głośnikowej, są do siebie tak podobne wizualnie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...