Skocz do zawartości

Musical Fidelity M6Si w połączeniu z Monitor Audio Silver 500 7G


spoker

Recommended Posts

40 minut temu, spoker napisał:

Tak znam temat Heco The New Statement jednak uprzedzono mnie ze grają bardzo "laboratoryjnie" i trzeba to lubić.

Ja bym z tym kompletnie nie zgodził, moje kolumny można by powiedzieć że tak grają, ale nie te Heco.

Kolega ma je z tym samym wzmakiem co ja, i on jest bardzo neutralny i detaliczny.

Jeśli by grały tak jak napiałeś to by nie mógł wytrzymać, a jest zachwycony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajny filmik, tylko trzeba słuchać na dobrych słuchawkach+ wzmacniacz słuchawkowy, by usłyszeć dokładne różnice w graniu.

By wiedzieć co Panowie mówią trzeba kliknąć w napisy a potem w ustawienia i tam po kliknięciu w automatyczne tłumaczenie wybrać język polski.

 

Tam były Celan 7 tu są 9, plus inne kolumny w teście porównawczym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Tu masz fajny filmik

To nagrywa jakiś niezależny magazyn audio czy zwykły salon, który w ten sposób robi sobie reklamę?

Jak salon audio to raczej nikt kumaty im nie uwierzy. W dzisiejszych czasach, gdy marki audio walczą ze sobą do tego stopnia, że nie pozwalają na dystrybucję swoich wyrobów, gdy są tam też wyroby największego  konkurencyjnego producenta oraz, gdy wiele salonów ma lepsze ceny zakupu za promowanie właśnie takimi filmami wybranych producentów w życiu nie będą to obiektywne informacje.

21 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To inna jasność od Focala. Tam jest wynikiem zniekształceń a w Opticonach czystości.

Piotr w formie, cały czas zwarty i gotowy :)

 

21 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

tylko trzeba słuchać na dobrych słuchawkach+ wzmacniacz słuchawkowy, by usłyszeć dokładne różnice w graniu.

Tomasz, jak dobrych słuchawkach? Jakieś tam mam. Jestem zadowolony. Ale 51 wiosen mam, także ten tego i te różnice to o czym miałyby niby powiedzieć. Doceniam, że się udzielasz. Twoje intencje są krystalicznie czyste, ale no zachęcam, by zachować dystans przy takich porównaniach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Tomasz, jak dobrych słuchawkach? Jakieś tam mam. Jestem zadowolony. Ale 51 wiosen mam, także ten tego i te różnice to o czym miałyby niby powiedzieć. Doceniam, że się udzielasz. Twoje intencje są krystalicznie czyste, ale no zachęcam, by zachować dystans przy takich porównaniach.

 

Ja mam prawie 61 tak , że spoko. Wiadomo to są filmiki z Youtuba to tego co podczas normalnego odsłuchu nie usłyszysz, choć oni nagrywają profesjonalnymi mikrofonami.

Ale goście dużo mówią o tym co naprawdę słychać i choćby dla tego warto obejrzeć. Nie pełne ale z grubsza ,(jeśli słuchasz na dobrych słuchawkach i wzmaku słuchawkowym) to różnice można wychwycić. Moje kolumny grają praktycznie tak samo jak te na filmiku pierwszym. Dystans wiadomo, masz całkowitą rację ,ale coś tam można się z tych filmów dowiedzieć. Wiadomo nic nie zastąpi odsłuchu na swoim sprzęcie w swoim pomieszczeniu.

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

To nagrywa jakiś niezależny magazyn audio czy zwykły salon, który w ten sposób robi sobie reklamę?

 

 

 

To salon z Hamburga, ale on robi to inaczej  niż inne salony. Często na przykład porównuje między sobą kolumny jednej firmy : Kefa (fajne porównanie Kef R7Meta z Kef R3+ sub.),Elaca (tu były różne porównania, na przykład wszystkie modele Vela, lub Vela 408 z  Concentro S507),Cantonów( trzy różne modele),Dynaudio,Dali,B&W i wiele innych.

Robią bardzo dużo ciekawych filmów, a także  poznałem wielu wspaniałych wykonawców o których wcześnirej nie miałem pojęcia , że wogle istnieją.

A czy to jest reklama, niech każdy osądzi sam, dla mnie nie.

Tu lista filmików.

https://www.youtube.com/@FidelityHamburg/videos

Tu jedna z ich playlist:

https://tidal.com/browse/playlist/fee896a6-7ea9-4043-821d-aeb7d638f6b8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2024 o 10:50, spoker napisał:

Kiedyś miałem Heco Autora 1000 i mile je wspominam, musze coś poczytac o tych Revolution 9 bo to chyba nasteca seri GT902 które miały całkiem fajne opinie.

Tak następca. Tylko że to kompletnie inne kolumny od Aurora 1000. Wszystko jest inne. Wykonanie i dźwięk.

Dnia 6.09.2024 o 13:13, Tomasz Kluczynski napisał:

A jeszcze jak się trafi Heco New Statement to brać bez zastanowienia.

Zgadzam się.

Dnia 6.09.2024 o 14:53, spoker napisał:

Tak znam temat Heco The New Statement jednak uprzedzono mnie ze grają bardzo "laboratoryjnie" i trzeba to lubić.

Kto tak powiedział?

 

Dnia 6.09.2024 o 16:22, kaczadupa napisał:

Piotr w formie, cały czas zwarty i gotowy :)

Do usług :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, spoker napisał:

No ludzie a kto miał powiedzieć :)

Jacy ludzie? O to mi chodzi? Bo jeśli to gdzieś przeczytałeś to może to nie byli ludzie właśnie tylko boty.

Bo one nie są laboratoryjne.

6 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Pytamy bo to bzdury, dlatego jesteśmy ciekawi kto takie rzeczy opowiada. 

Dokładnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jacy ludzie? O to mi chodzi? Bo jeśli to gdzieś przeczytałeś to może to nie byli ludzie właśnie tylko boty.

 

 

Odradzili mi je ludzie którzy je mieli lub też mieli okazję je słyszeć. Być może nie zgrały się z ich wzmacniaczami ale opinie były takie że grają bardzo laboratoryjnie, analitycznie i bardzo sucho ale tutaj nie było wskazania na jakieś inne kolumny także to nie sądze aby to była antyreklama.  Ja kiedyś je brałem pod uwage bo można je z rynku niemieckiego mieć za jakieś 10k zł. Tyle że obawiam się że odsprzedaż u nas może być potem problematyczna ze wzgledu na to iz nie są u nas popularne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spoker napisał:

Odradzili mi je ludzie którzy je mieli lub też mieli okazję je słyszeć. Być może nie zgrały się z ich wzmacniaczami ale opinie były takie że grają bardzo laboratoryjnie, analitycznie i bardzo sucho ale tutaj nie było wskazania na jakieś inne kolumny także to nie sądze aby to była antyreklama.  Ja kiedyś je brałem pod uwage bo można je z rynku niemieckiego mieć za jakieś 10k zł. Tyle że obawiam się że odsprzedaż u nas może być potem problematyczna ze wzgledu na to iz nie są u nas popularne.

Padło tutaj wiele fajnych propozycji aczkolwiek pozwolę sobie wrzucić swoje trzy grosze. Rzeczywiście seria Aria w budżecie 10-20k to jedna z najlepiej sprzedających się konstrukcji. I rzeczywiście dziwne jest to, że w Silverach brakowało Ci basu. To co ja bym Ci sugerował to zainwestowanie trochę czasu i wysiłku w odsłuchu domowe. Tego typu rozwiązanie rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. W mojej ocenie Vestie to dużo fajniejsza konstrukcja od Silverów. Oferują lepsza scenę, ciekawszy dół, który jest mocny, ale dosyć punktowy. Z Musicalem to na prawdę ciekawe połączenie tylko wypożycz je do domu, wówczas uzyskasz pełny obraz sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, spoker napisał:

Odradzili mi je ludzie którzy je mieli lub też mieli okazję je słyszeć. Być może nie zgrały się z ich wzmacniaczami ale opinie były takie że grają bardzo laboratoryjnie, analitycznie i bardzo sucho ale tutaj nie było wskazania na jakieś inne kolumny także to nie sądze aby to była antyreklama.  Ja kiedyś je brałem pod uwage bo można je z rynku niemieckiego mieć za jakieś 10k zł. Tyle że obawiam się że odsprzedaż u nas może być potem problematyczna ze wzgledu na to iz nie są u nas popularne.

hmm....

Zamulacze czy milusińskie na pewno nie są. Ja bym powiedział ze "góra" nic nie ukrywa, ale żeby .... "bardzo laboratoryjnie, analitycznie i bardzo sucho"?  pierwsze słyszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

hmm....

Zamulacze czy milusińskie na pewno nie są. Ja bym powiedział ze "góra" nic nie ukrywa, ale żeby .... "bardzo laboratoryjnie, analitycznie i bardzo sucho"?  pierwsze słyszę.

szkoda że mam do ciebie taki hektar bo chętnie bym ich posłuchał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spoker napisał:

szkoda że mam do ciebie taki hektar bo chętnie bym ich posłuchał.

już wstawiam wodę na kawę, zapraszam.

PS Heco są strojone pod lampę, dlatego maja wysoka skuteczność, wystarczyło złożyć SET z niezbyt dobranym tranzystorem (zbyt jasnym) i kłopot gotowy. Sam używam hybrydy MA 252 i okablowania PAD, ale przyznam się że pożyczony na chwile Hegel 190 lepiej zgrał się z Heco niz z moją hybryda McIntosh, wiec można zrobić odpowiedni duet z tranzystorem, potrzebna jest tylko właściwa synergia miedzy składnikami.

A .... jeszcze wspomnę o kablach głośnikowych Chord clearway pożyczonych od kolegi Marcina (nie ma go już na forum) i powiem tylko ze nie było to dobre połączenie Heco - wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2024 o 13:20, Salon Planeta Dźwięku napisał:

I rzeczywiście dziwne jest to, że w Silverach brakowało Ci basu.

Skoro grają jak suchotniki to nie ma się co dziwić, wystarczy zapodać jakiś numer rapowy z dobrą stopą i dołem to nawet nie ma czym porządnie przyłupać, chyba, że jasną górą, szkoda $ na takie gnioty. Są różne gusta, ale Aria podobnie, drugie paki, które prezentowały dla mnie dramat za takie pieniądze jak ktoś się lubuję w jasnym graniu i basie, który nie ma jakieś mięsistej  potęgi to ok.

@spokerNie wiem jakie brzmienie dokładnie lubisz i jakiego szukasz, ale podpytywałeś o Opticony 8 mk 2 to lepiej już testować te wyższe serie, słaby bas jak na taki gabaryt i również dowalona góra tzn. rozświetlona co mnie osobiście na dłuższą metę męczy, grały jakoś tak bez jaj to już rubicon był lepszy, ale też bez szału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S!N! napisał:

Skoro grają jak suchotniki to nie ma się co dziwić, wystarczy zapodać jakiś numer rapowy z dobrą stopą i dołem to nawet nie ma czym porządnie przyłupać, chyba, że jasną górą, szkoda $ na takie gnioty. Są różne gusta, ale Aria podobnie, drugie paki, które prezentowały dla mnie dramat za takie pieniądze jak ktoś się lubuję w jasnym graniu i basie, który nie ma jakieś mięsistej  potęgi to ok.

@spokerNie wiem jakie brzmienie dokładnie lubisz i jakiego szukasz, ale podpytywałeś o Opticony 8 mk 2 to lepiej już testować te wyższe serie, słaby bas jak na taki gabaryt i również dowalona góra tzn. rozświetlona co mnie osobiście na dłuższą metę męczy, grały jakoś tak bez jaj to już rubicon był lepszy, ale też bez szału.

E tam. Zarówno Silvery jak i Arie mają sporo basu. Nie wiem z jakimi wzmacniaczami ich słuchałeś. Skoro Silvery grają jak suchotniki to jak grały Chory, jak grają Thevy czy jakieś Triangle. Są mniej basowe konstrukcje na rynku, ale spośród normalnych gabarytów tym akurat basu nie brakuje. Z drugiej strony Goldy 300, które teraz sprzedajemy "po taniości" miażdżą te Silvery w przedbiegach. To samo można powiedzieć o Opera Seconda, szkoda że zniknęły z rynku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Silvery grają jak suchotniki to jak grały Chory, jak grają Thevy czy jakieś Triangle.

Omijam takie wybryki jak Chory z daleka.

 

3 godziny temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

E tam. Zarówno Silvery jak i Arie mają sporo basu. Nie wiem z jakimi wzmacniaczami ich słuchałeś.

Trochę przetestowałem do 15 tysięcy i nikt mnie nie przekona, że te kolumny mają sporo basu , słuchanie na nich dnb czy rapu to totalny koszmar, gra to totalnie z dupy i męcząco ze słabym uderzeniem.

 

3 godziny temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Z drugiej strony Goldy 300, które teraz sprzedajemy "po taniości" miażdżą te Silvery w przedbiegach.

Ale sprzedajecie po taniości , żeby je zareklamować ? Możecie rozwinąć myśl "miażdżą w przebiegach? Bo te silvery to nie jest problem zmiażdżyć czymkolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, S!N! napisał:

Omijam takie wybryki jak Chory z daleka.

 

Trochę przetestowałem do 15 tysięcy i nikt mnie nie przekona, że te kolumny mają sporo basu , słuchanie na nich dnb czy rapu to totalny koszmar, gra to totalnie z dupy i męcząco ze słabym uderzeniem.

 

Ale sprzedajecie po taniości , żeby je zareklamować ? Możecie rozwinąć myśl "miażdżą w przebiegach? Bo te silvery to nie jest problem zmiażdżyć czymkolwiek.

Ja tam nie zamierzam przekonywać. Słyszałem już, że Triangle są ciepłe i że Focale nie mają basu więc mnie już nic nie zdziwi ;) A goldów najlepiej jest posłuchać. Żadne kwieciste opisy nie zastąpią organoleptycznego testu. Seria Gold 5G się skończyła, wyszła nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat seria w ma bronze I silver kompletnie nie podeszła. 

Za to Goldy 200 5g bardzo i im dłużej je mam to tym bardziej je lubię. Ze wszystkimi innymi kolumnami co miałem to po jakimś czasie dostrzegałem coraz więcej wad.

Gdybym miał większy metraż to bym wcisnął 300. 

Ciekaw jestem nowej serii jak będzie grała. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S!N! napisał:

Akurat goldów nie miałem okazji słyszeć , te niższe serie ,wręcz obrzydziły mi granie tej firmy czy 200 posiadają podobny zalążek brzmienia czy jednak to zupełnie odmienna konstrukcja?

Cieplejsza, lekko ciemniejsza, bardziej nasycona i z łagodniejszą prezentacją detali :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...