Skocz do zawartości

Kable Głośnikowe/ RCA Jasper 18 + Denon 2500ne


S!N!

Recommended Posts

Posiadam:

Kable głośnikowe:  Wilson 4.0mm https://www.q21.pl/wilson-spk-cable-4-0mm.html

RCA : Melodika Purple Rain MD2R15

Temat kontrowersyjny, lecz dla mnie dość istotny, wiem, że kablami można delikatnie skorygować (zeszlifować brzmienie),więc chciałbym wymienić je na coś bardziej porządnego przede wszystkim w pierwszej kolejności interkonety, później głośnikowe, zależy mi na wygładzonym wokalu, pozbyciu się sybilantów jakiś brudów , porządku góry oraz ukazaniu ciut delikatniej pogłosów bez utraty oraz zmniejszeniu masy basu, raczej unikam zbyt jasnego grania,: budżet do 1300 zł na kable głośnikowe, zaś iterkonekty to nie wiem, wiadomo, iż jak najmniej, podajcie proszę jakieś ciekawe propozycję to sobie wypożyczę na testy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rajdek napisał:

Fajnie wyglądają te kolumny do tego potężny piec jak to razem gra?

Monitory jeszcze są w okresie wygrzewania, nie należą do małych i na oryginalnych podstawkach wyglądają świetnie, nie wiem jak oni upchali taki fajny dolny basik w kolumnie mniejszej niż 25mkII , dają dźwięk szybki, nasycony i głęboki , jak pojawia się niskie tony to nie ma się wrażenie, ze jest ich za mało lub za dużo, jest to fajnie wyważone i przede wszystkim nie są natarczywe na górze , ogólnie pełna kulturka, nie mogę się doczekać , aż przeniosę je do 20m2 bo na razie nagłaśniają 35m2 i nawet tutaj dają radę . Denek ma solidnego kopa i to czuć , dobrze się sprawdza praktycznie w każdym gatunku, nie ma natarczywego wokalu i w połączeniu z jasper gra to całkiem przyjemnie, Co do kabli myślałem właśnie o tellurium a nawet tym wyższym modelu, testowałeś te podlinkowane?

@Piotr SonidoMożesz coś więcej napisać o poszczególnych kablach?

@kaczadupaSpoko granie, używasz?

@Q21Mam zworki z serii Ricable, kiedyś testowałem i basik mi się na nich robił dziwny, oczywiście to niuans , ale można było wyłapać , ogólnie wypożyczacie druty? Możecie coś napisać o melodice brown sugar bądź tellerium black?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S!N! napisał:

@Piotr SonidoMożesz coś więcej napisać o poszczególnych kablach?

Wszystkie te kable określam jako raczej spokojniejsze. Pisałeś że nie chcesz nadmiernej góry stad takie propozycję.

Wiesz ze kable to testy tylko i wyłącznie u siebie w pomieszczeniu na swoim systemie. Które uda Ci się wypożyczyć te testuj.

Nie uda się wszystkich  nic nie szkodzi. Nie będziesz czuł zmiany? Także nic nie szkodzi.

Ale testy ja bym zrobił.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta piosenka "po prostu tak ma"? Ja na którejś płycie Velvet underground usłyszałem kawałek w którym gitar po prostu nie da się słuchać, są tak suche i jazgotliwe. Reszta albumu jest w porządku.

I teraz pytanie, czy jak zechcemy sprzętem skorygować pojedyncze chohliki nagraniowe, to nie stępimy za bardzo całej reszty, dobrze brzmiących płyt?

Kiedyś szukałem basu, tam gdzie go nie było, myślałem, że kolumny nie domagają. Ale on po prostu na albumie został tak nagrany i żadne kolumny, sprzęt go nie ukażą, dopóki nie podkręcimy gałki basu na wzmacniaczu :)

Taka sytuacja występuje bodajże na And justice for all Metallici. I nie jest to wina kolumn, wzmacniacza, kabli, że bas jest tam tak słabo wyczuwalny, tylko realizacji albumu.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S!N! napisał:

@Piotr SonidoDzięki, bardziej chciałbym wygładzić partie wokalne np. w numerze (Bonson - Last Dance) nie idzie tego słuchać jak wlatuje rap. Już na samym początku słychać gdzie pojawia się  w tekście sssss przykładowo wSsstyd , wsssszystkim, ssscenie itp to fest daje po uszach.

Nie pamiętam tych Wilsonów. Miałem z nimi bardzo mało do czynienia wiec nie wiem jak te grają. ale RCA Melodiki raczej  też nalezą do kabli ciemniejszych.

Zrobił bym ze dwa, trzy testy jesli to nie pomoże to szukał rozwiązania gdzie indziej.

Bo może być tak że właśnei ten jeden kawałek tak ma, dokładnie i to realizator coś sknocił albo tak chcieli. Albo jeszcze coś innego w systemie do sprawdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S!N! napisał:

@Q21Mam zworki z serii Ricable, kiedyś testowałem i basik mi się na nich robił dziwny, oczywiście to niuans , ale można było wyłapać , ogólnie wypożyczacie druty? Możecie coś napisać o melodice brown sugar bądź tellerium black?

Wypożyczamy :) 

Tellurium Blacki to też lekko ciemniejsze brzmienie, ale też nieprzesadnie. Fajna scena, nieco bardziej neutralna średnica niż w Ricable. Melodika Brown Sugar to lekkie ocieplenie, dobry detal i sprężystość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S!N! napisał:

Już na samym początku słychać gdzie pojawia się  w tekście sssss przykładowo wSsstyd , wsssszystkim, ssscenie itp to fest daje po uszach.

Kiedyś, gdy byłem posiadaczem paczek PMC z Cyrusem 8.2 doskwierały mi mocno  podkreślone sybilanty, zwłaszcza nasi soliści. 

Oczywiście wykonałem telefon do Branży, gdzie kupiłem PMC i usłyszałem referat  jak to paczki PMC właśnie można zepsuć złymi kablami więc wypożyczyłem polecane kable, które nie psują.

Żadnej zmiany w brzmieniu.

To było dobre 5 lat temu. Widzę, że u Branży nic się nie zmieniło i dalej piszą cuda o kablach zamiast tak jak Kraft polecić jakieś działania z akustyką. 

A jak nie możesz czy nie chcesz tu podziałać to zostaje zaakceptować obecne brzmienie lub zmiana głośników. Ewentualnie jakiś fałszujący wzmacniacz, który udaje lampę (zmiękczy, podgrzeje, utraci detal). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Q21 napisał:

Tellurium Blacki to też lekko ciemniejsze brzmienie, ale też nieprzesadnie. Fajna scena, nieco bardziej neutralna średnica

Wypożyczyłem je kiedyś i mogę to z grubsza potwierdzić. Natomiast nie wiem, czy te kable pomogą na sibilanty (mam wątpliwości).

@S!N! Warto żebyś wypożyczył od razu ze 2 komplety kabli w podobnej cenie, ale o innej sygnaturze. Poza tym, interkonekty analogowe potrafią czasem wnieść więcej niż kable głośnikowe. Przed zakupem warto posłuchać u siebie jednego i drugiego razem, żeby kupić konfigurację, która sensownie gra. Ewentualnie wymienić najpierw kable na tym odcinku, gdzie można osiągnąć większy przyrost za mniejsze pieniądze. Tak, czy owak - sprawdź, czy w ogóle słyszysz różnice. ;)

Z adaptacją akustyczną to się oczywiście nie wyklucza. Pamiętaj, że kładąc na ścianę cienkie panele pochłoniesz więcej sopranów i górnej średnicy niż reszty pasma i balans tonalny się przesunie. Z grubszymi panelami podziałasz też zauważalnie na dolną średnicę i ewentualnie na wyższy bas. Niższego basu praktycznie nie ruszysz, więc relatywnie możesz go potem odbierać jako mocniejszy na tle reszty, którą zredukujesz przez obniżenie pogłosu. Więc jeśli rozważasz takie kroki, to lepiej wykonać je przed wymianą kabli, żeby wiedzieć na czym się stoi. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rafał S napisał:

Natomiast zastanawiam się, czy rzeczywiście w tym zakresie. Źródła na ogół podają trochę wyższy rejon, tzn. 3-7kHz / 4-8kHz.

Jasne. Rozumiem. 
Z korespondencji czytam, że to obszerny temat. A wnioski jego to doświadczenie/pomiary. 
U mnie tylko „wrażenia słuchowe”😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...