Skocz do zawartości

Nowe monitory do Regi Elex MK4


tomasz1w

Recommended Posts

35 minut temu, tomasz1w napisał:

Kurczę, też o nich myślałem, ale Adam gdzieś pisał, że 11 z Regą to nie to. W sumie nawet nie zapytałem, dlaczego

Sprawdzić jedenastki możesz, nic nie tracisz a i paczki uczciwie wycenione. Bardzo organiczne, płynne i ciepłe są. Rega tego nie zmieni.  Górę mają delikatną. Niskie tony w połączeniu z Elex - nie widzę tego ale przecież nie słuchałem ich z Elex. Na Twój metraż jedenastki są OK. Po Bowers będzie lekki szok na początku. 

I są białe.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomasz1w napisał:

Zdecydowanie nie. Miałem na myśli to, że nie szukam przeciwnego końca, tzn. jakiś zamulaczy, tylko kolumn mniej żywych, ciut gładszych, niż Bowersy 707S2.

ok teraz rozumiem. To poprzednie zdanie miało inny wydzwięk. Ok ok

22 godziny temu, tomasz1w napisał:

Niestety nie mają, tylko do produkcji, przedpłata 100% i trzeba czekać.

Hmm, no ale prawo zwrotu je dotyczy tak?

22 godziny temu, tomasz1w napisał:

Przecież to nie zamulacze, chyba? Nigdy ich nie słuchałem, a chciałbym spróbować. W Białymstoku RMS niestety ich nie ma... 

Moim zdaniem nie. Ale na tle Bowersów mozna je różnie odbierać.

18 godzin temu, tomasz1w napisał:

Dziękuję Wszystkim za konkrety, a nie fantasmagorie;)

Na tą chwilę: Acoustic Energy AE500 lub MA Gold 100 5G.

No i co teraz. Dobrą cenę mają na Goldy importerzy na OLX :P

Jak sprawdzić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, McKarmi napisał:

Nie są tak jaskrawe jak bowersy, czy MA, ale jest dużo detalu.

Gold 100 jest lekko po jasnej stronie, ale moim zdaniem nie mamy tu do czynienia z jaskrawością (to jednak bardziej dojrzałe granie od serii Silver). Bezpośrednie porównanie z Velami mogłoby być ciekawe. W przypadku Tomka, stawiam jednak na na Goldy. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2024 o 08:09, Piotr Sonido napisał:

Q21 je chyba ma. Warto wypożyczyc. Ja lubię.

Chciałbym :P Bardzo duże problemy są z dostępnością paczek od Gato. 

Co do samego posta, na pewno Goldy 100 są warte sprawdzenia. Nieco bardziej ocieplone od niższych serii, fajna barwa, inaczej zaprezentowana góra. Względem Bowersa może być to fajne zejście w stronę brzmienia, jakiego szukasz, jeszcze nie aż tak drastyczne jak KEF R3 Meta, które też są bardzo dobrymi konstrukcjami. Amphiony moim zdaniem będą ciekawym kierunkiem, warto też posłuchać Audiovectorów QR1 :) Przechodząc w znacznie większe ciepło są też Buchardty P300 ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nowe Eposy EN 7 spróbować?

Co do ATC scm 11 to ja je odebrałem jako bardzo neutralne (choć czytałem tu i tam że ciepłe itd. , ja tego w ogóle nie słyszałem, bardziej: dokładne i równe).

Są tez białe Vienna Acoustic Haydn SE, początkowo startowały z ceną 18 tys, teraz mysle że bez problemu do kupienia poniżej 10 tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrólKiczu napisał:

@tomasz1w, tak poza tematem. Dlaczego zrezygnowałeś z suba? Bo niestety nie czytałem wszystkich Twoich wpisów. 

Żona... był to mój zakup "po cichu" dodatkowego pudełka, które stało blisko przejścia z salonu do przedpokoju. Zdrowie psychiczne wzięło górę, po co słuchać ciągłego marudzenia?

 

1 godzinę temu, Volvo360 napisał:

Jakie ładne i białe, żona będzie zadowolona.

Akurat... kołki na maskownice zaraz wypatrzy. Akurat pod względem wykończenia i designu to się wyrobiła aż za bardzo... Ale co się dziwić po Dynaudio X34, Elac Vela BS403, Carinach i Bowersach 707? Każda z tych paczek jest super wykonana i wykończona i każda ma maskownice na magnesy.

 

45 minut temu, majkel74 napisał:

Są tez białe Vienna Acoustic Haydn SE, początkowo startowały z ceną 18 tys, teraz mysle że bez problemu do kupienia poniżej 10 tys.

Podobają mi się, ale 10K nie wyłożę na monitory. Tak, jak pisałem budżet 5K.  

 

45 minut temu, majkel74 napisał:

Może nowe Eposy EN 7 spróbować?

Dzięki, ale pomijając walory dźwiękowe, wg mnie są po prostu brzydkie, mają strasznie klockowate proporcje i to przy wooferze 130mm. Poza tym są za drogie.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...