Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. KWF

    Magnat mr780

    Lampy Funkwerk były produkowane w Erfurtcie przez VEB Kombinat Mikroelektronik Erfurt. Była to jedna z fabryk robiąca lampy dla RFT (Rundfunk- und Fernmelde-Technik). Typowe dla krajów RWPG, gdzie fabryki produkowały ale często oznaczały produkty i sprzedawały je po logo zjednoczenia. Cos takiego jak Unitra w Polsce, a produkcja np. Dolam.
  3. W Polsce się uparli na 15k za używane i koniec. W Niemczech można wyrwać za 3000€ ale schodzi w chwilę noi w Niemczech muszę się trochę napocić żeby to dotarło do mnie do domu. Chociaż kolumny też kupiłem w Niemczech i są już w Polsce w czwartek będą u mnie. Dlatego parcie na elektronikę robi się coraz większe. Z ciekawości za ile kupiłeś ?? 😉
  4. Dobra, jak gra K13 R2R jako dac do systemu stereo? Gorzej niż laiv udac?
  5. Mi sie nada m33 udało kupić za mniej, od użytkownika z tego forum, całkiem przypadkowo. Ale fakt jest taki, że mało jest ich na rynku wtórnym. Warto szukać i pytać, bo czasami coś się trafi. A cena nowego spadła chyba a dlatego, że wyszla nowa wersja. Wtedy stara przecenili w sklepie.
  6. Nadal biorę 😉 ale jakoś wizualnie zdecydowanie bardziej leży mi onkyo. Tak czy siak ani jedno ani drugie nie przesłuchane 😉 w grze jeszcze Nad i Arcam.
  7. A ma ktoś porównianie as1200 vs as 2100? Używki chodzą w podobnej monecie...tyle, że 1200 idzie kupić na gwarancji a 2100 już nie
  8. W dzisiejszym kąciku historycznym takie oto ciekawe jubilatki się odnalazły…
  9. Przy zakupie bez DACa i Chromecast sam wzmacniacz za 1500
  10. Wyłączyc można, i ja tak robię, ale niestety za każdym razem trzeba o tym pamiętam. Poza tym, nie znam nikogo kogo by ten system delikatnie mówiąc...nie wnerwial.
  11. brałeś pod uwagę Cambridge Audio AXN 100+EXN 100 ?
  12. W ciemno: kino:)
  13. Today
  14. Przecież miałeś wolną Polskę za piss, ile to lat byli przy korycie🤔 i co🤣. Czy o jako wolną Polskę ci chodzi?
  15. Tak, rozumiem. Sam taką drogą szedłem. Dlatego lepiej zacząć od początku, moim zdaniem. Od tych pierwszych i wpływowych.
  16. A dlaczego 'macie'? Nie każdy kupuje 'u Niemca' 😝 Podobno plastik jest z recyklingu wiatraków Siemensa 😁
  17. Może sklepy coś podpowiedzą? @Q21@S4Home @rms.pl
  18. Najprościej taki temat można by rozwiązać tak, że... dać dyfuzory i tu i tu. Z tego mojego wykładu należy do tego wypadku wynieść dwie informacje - w uniwersalnym przypadku, dowolne kolumny, pozycja za słuchaczem na dyfuzory będzie prawdopodobnie najlepsza. A druga - jak są kolumny "specyficzne", typu open baffle elektrostaty i inne, to dodatkowo bardzo dobra robi się pozycja za kolumnami. Jeśli rzeczywiście obie są dostępne to ja brałbym po prostu obie i efekt będzie najlepszy W wypadku tweetera z tyłu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, bo ciężko dobrać taki ustrój żeby tu coś zrobił i nie zabił charakteru kolumny. Prawdę mówiąc, jeśli jest to coś typu +5-6 kHz i dopiero wtedy tweeter gra, to w zasadzie... sytuacja się zmienia bo nie ma sensu za bardzo nic tam robić. Rozpraszania nie zrobisz, praktycznie nic nie będzie rozpraszało w paśmie +6 kHz i zostanie silne odbicie, więc bez sensu. Pochłaniania - nie ma sensu, bo wtedy wykasujesz ten dźwięk z tweetera całkowicie. Ja pewnie bym jednak rozpraszał żeby uzyskać co się da, w tym to co nie daje sama kopułka tweetera z tyłu ale też wszystko poniżej 6-8 kHz, niemniej jakbym miał celować tylko w to że adaptacja ma być tego tweetera z tyłu to jeszcze rozważałbym panel hybrydowy - taki który pochłania niskie i średnie częstotliwości a nie pochłania wysokich Ale reasumując, jeśli rozważasz tylko jedną pozycje dyfuzorów i u Ciebie ten tweeter z tyłu gra w bardzo wysokich częstotliwościach, to ja bym na pewno robił z tyłu, za plecami, bo z przodu może byc tak że z tego nie skorzystasz
  19. Arcam rDAC jest jeden: rDAC - Wolfson WM8741 irDAC - Burr Brown PCM1796 irDAC-II - ESS Sabre ES9016
  20. W mojej opinii ten "eksperyment" rozbił się o to, że korzystałeś ze względnie wysokoskutecznych kolumn. Zrób taki sam eksperyment z ATC SCM100 np. Albo chociaż SCM40. Wydaje mi się, że wynik byłby zdecydowanie inny.
  21. Praktycznie nie działa? A dlaczego nie możesz wyłączyć?
  22. Ja mam szczęście, już w drugim samochodzie praktycznie mi to nie działa. Raz na jakiś czas się przebudzi, i znów zapada w sen.😁
  23. Ja to to zawsze wyłączam, strasznie mnie denerwuje.
  24. Nie ma znaczenia o ile nie zostanie zatkany.
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...