Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Nie zapominajmy o liniowych ekspanderach przewodności, separatorach potencjałów, transpulsatorach fazy aktywnej oraz fazometrach symfonicznych. Nie gadaj, że nie używasz ich u siebie
  3. Tak, mylił się. A może nie chciał "bałaganić" w salonie? Hmmm możesz mieć rację 🤭. Wszyscy wiemy ze do dzialania ustrojów potrzebna jest jakas tam ptzez kogos przeliczana wartosc w % calej powierzchni. I tu pelna zgoda. Ale, jak w przypadku myron/vicoustic, liczy sie tez troche ich jakosc. Skoro juz sie zagraca sobie pokoj, to warto robic to ze 100% skutecznoscia, zeby to dzialalo na maxa. A dlaczego nie chce przyznac tobie racji w 100%? A dlatego, ze jeszcze nie slyszysz bezpiecznikow, kabli zasilajacych, kabli cyfrowych, zasilaczy liniowych itp. Dzieki "Najwyzszemu" ze przekonales sie do akustyki. Czekam az zrozumiesz cala reszte. Wtedy przyznam tobie racje. W 100% 😉
  4. Kraft, skąd u Ciebie takie zmiany stanowiska? Sufit ważny, robisz z pokoju uzytkowego pokoj odsluchowy? Czy przez tyle lat sie mylileś? Nie oczekuję odpowiedzi- tak, bo wiem, ze nie umiesz przyznawać się do błędow. Umowmy sie na znak. Jak postawisz kropkę to bedzie znaczylo tak, jak przecinek to nie
  5. Noo. ProAc D2R na standach Nortstone. I jest git A co to za końcówka mocy?
  6. Dlaczego "trochę". Z dalszej części Twojej wypowiedzi wynika, że mam po prostu rację;). Więcej odwagi!
  7. Nie wiem czy mogę ale żeby nie być gołosłownym - u forumowego kolegi Piotrka z okolic Częstochowy zdjęcie ciężkich zasłon dało, wg niego, lepszy rezultat niż ich pozostawienie. Nie są to oczywiście żadne absorbery czy dyfuzory ale tak jak i one działają na konkretne pasmo. O przykładzie z sufitem niestety się nie wypowiem bo ten kolega nie pisze już tutaj a i ja od dawna nie mam z nim kontaktu.
  8. Kupiony Teufel z kolumnami. Jestem zadowolony z jakości dźwięku. Bas zbytnio dudni z kolumn, ale wsadziłem szmatki w otwory z tyłu i jest wyraźnie lepiej.
  9. Dobre pytanie, ja korzystam z tego który był w zestawie z Onkyo, ten od Arcam-a i tak wygląda na solidniejszy. Ale jest też na rynku produkt od Eversolo i innych producentów. Sam się zastanawiałem nad kupnem Umik-a tudzież może ten od Eversolo. Z drugiej jednak strony gdyby mikrofony dostarczane z amplitunerem nie spełniały wymagań pomiarowych to raczej Dirac by tego nie akceptował. Co nie znaczy że wynik z Umik-a czy wspomnianego Eversolo nie będzie dokładniejszy - pytanie na ile te różnice w dokładności wpłyną na obliczoną korekcję. Może ktoś porównywał wykresy DL z pomiarów w tych samych warunkach i odpowie.
  10. Cytat "Wracając natomiast do problemu poruszonego nieco wyżej przez Krafta. Na podstawie rozmów z kolegami wiem, że nie dla każdego więcej znaczy lepiej" Podaj konkretne przykłady, kto i o ktorym pomieszczeniu tak powiedział. Z wiarygodnych źrudeł wiem, ze postepy jesli chodzi o dźwięk i akustyke są duże. Nie wiesz, co on uslyszy, a czego nie. Daj mu szansę sprawdzić. Mariusz trochę przynudza ze swoimi wykresami ale progres jest. Kazda sciezka jest dobra jesli prowadzi do celu.
  11. To dziwne... Na bocznej scianie od razu slysze roznice w działaniu absorbera. Wszystki jest bardziej namacalne, umiejscowione na panelu ze tak powiem. Dyfuzor daje za to przrstrzennosc i powietrze. Na bocznych scianach mam mix. Blizej kolumny mam absorber, dalej czyli odbicie od kolumny przeciw leglej mam dufuzor. Jarek ma troche racji, gdyz potrzebna jest jednak spora ilosc ustrojow i jeden mniej czy wiecej nie zrobi roznicy. Liczy sie jednak ilosc
  12. No i to już ma sens. Oczywiście wrażenia słuchowe, podobnie jak w przypadku każdego elementu systemu, będą zapewne różne, dla różnych osób. I to co dla jednego będzie krokiem milowym, dla innego może okazać się mało znaczącą zmianą. Wracając natomiast do problemu poruszonego nieco wyżej przez Krafta. Na podstawie rozmów z kolegami wiem, że nie dla każdego więcej znaczy lepiej. Przegłuszenie niewielkiego pomieszczenia może doprowadzić do nadmiernego ubytku wysokich tonów i - jak mówią audiofile - spadku energii. Podobnie z sufitem. Jeden z niepiszacych już na forum kolegów był niekoniecznie zadowolony z montażu dyfuzora na suficie. Także ile ludzi, tyle opinii 😉.
  13. Też tak myślę, z naciskiem na niewiele. Podobnie sztukę robisz z pomiarów i wykresów ktore nic nie wnosza sonicznie tudzież dzwiękowo oprocz samej wiedzy. Delikatnie slychac przewage myronow, pewnie dla zwyklego sluchacza niewarta rewolucji, jednakze dla kogos konsekwentnie dążącego do perfekcji warte tych pieniedzy Wszystko jasne. Masz na tyle slaba akustyke ze nie slyszysz tego. Nie zakladaj ze wszyscy maja podobne tobie warunki. U mnie slychac bylo od razu wstawienie na boczne odbicia. Nie jest to WOW, ale slychac. Moze zastosuj kalkulator zeby dobrze chwycic punkty na suficie. Werdyktu moze nie wydawaj bo samo to slowo brzmi zbyt powaznie. Moze wyraz swoje zdanie po prostu.
  14. Today
  15. Ja uzywalem tidal connect i tez dzialalo wczesniej
  16. Zgadzam się z Witoldem, że chyba brak nam kompetencji, żeby iść aż tak daleko. Natomiast sam już myślałem o wątku z przeglądem dostępnych na rynku ustrojów akustycznych i wrażeniami z ich aplikacji w naszych pokojach.
  17. Ty znasz jeden przypadek, ja wiecej i nie chodzi tylko o merytoryczną stronę. Tak, ze pozwolilem sobie nie zgadzac sie z wszystkimi dogmatami. Ale są wyznawcy. W sumie wszystko ok, bo akustyka to nauka scisla, dopuki nie wkroczy człowiek.
  18. Na przykładzie tego tematu, widać że i doświadczony doktor akustyk nie sprostał oczekiwaniom klienta 😉.
  19. Sebastian, a ja uwazam, ze nie jest to najlepszy pomysł. W naszym gronie nie ma inzyniera akustyka i to co miedzy nami mozemy sobie pogadać, to nie powinno byc instrukcja dla tych co wpadna tu na chwilę nie znajac forumowiczow.
  20. No właśnie. Może warto byłoby założyć wątek opisujący w jaki sposób, na jakie pasmo działają różne grubości absorberów i kiedy lepiej stosować dyfuzory a kiedy absorbery. Czytając wątek akustyczny wraz z oczekiwaniami i pomysłami osób posiadających skromną wiedzę na temat akustyki, nawet ktoś tak "zielony" jak ja czasami otwiera szerzej oczy z niedowierzania.
  21. Mariusz, na tak malej powierzchni dalbym panele symetrycznie wzdłóz sufitu. Raczej postawilbym na odbicia wtorne i czas poglosu. Jeszcze mozesz policzyć sobie katy ile pierwszych odbic na nie padnie i czy gra warta swieczki. Ja postawiłem na wtorne ale oczywiscie adaptacje pociagnolem do konca sufitu.Bo cos tam ze srednich tonow na nie padnie. Tez mam wiecej paneli.
  22. Oczywiście nie. Przykład. Mam panele z wełny mineralnej obite z zewnątrz materiałem. Pochłaniają więcej sopranów niż reszty pasma, co widać na wykresach producenta. Przypadkiem trafiły niedawno w moje ręce same fronty od innych absorberów (były lekko wybrakowane i sprzedawca dodał je jako warstwę zabezpieczającą zawartość przesyłki). Takie fronty to jakieś 2-3milimetry dość gładkiego, dziurkowanego HDF-u imitującego fornir. Bawiłem się w nakładanie tych frontów na panele obite materiałem. Jeden ruch i było więcej sopranów, bo gładki HDF odbija je większym stopniu niż tekstylna powłoka. Drugi ruch i wysokich znów troszkę mniej. Różnica oczywiście subtelna, bo mówimy o małej powierzchni (2 razy 0.35m^2). Ale zauważcie, że tę różnicę zrobiła sama powierzchnia zewnętrzna - główny panel był wciąż ten sam. Więc co dopiero, jeśli porównamy dwa zupełnie różne absorbery - o innej grubości, wkładzie itd.
  23. @RoRo wątek i tak całkiem długo się utrzymał ,no ale faktycznie w majóweczkę niektórzy koledzy nieco popłynęli. Zresztą ostatnio stał się bardzo kampanijny ,więc powiedzmy,że zarządzono ciszę wyborczą nieco wcześniej 😀
  24. Można tak powiedzieć. W zdaniu, które zacytowałeś pisałem o paru procentach różnicy, więc zarzucanie mi, że uważam, że JAKIEKOLWIEK ustroje działają tak samo jest chyba nie na miejscu;). Nie. Absorber 5 cm, 10 cm i pułapka basowa 30 cm działają różnie. Prawidłowe zdiagnozowanie problemu zawsze pomaga w znalezieniu rozwiązania.
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...