Skocz do zawartości

Kino Domowe

Obraz i dźwięk (telewizory, projektory, amplitunery i wzmacniacze wielokanałowe, odtwarzacze DVD i BR, wielokanałowe zestawy kolumn, soundbary i projektory dźwięku, "naleśniki" - zestawy zintegrowane wszystko w jednym).


9 589 tematów w tym forum

    • 0 odpowiedzi
    • 547 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 364 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 673 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 734 wyświetleń
  1. Zestaw 2.1 do 4000

    • 0 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń
  2. Soundbar do około 1000zł

    • 0 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
  3. kino domowe

    • 0 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń
  4. JAMO S6SUB czy 2 x Onkyo SKW-940

    • 0 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  5. Głośniki efektowe

    • 0 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
  6. Pioneer XV-BD422B GŁOŚNIK

    • 0 odpowiedzi
    • 780 wyświetleń
  7. CREATIVE FPS 1600 - opinie

    • 0 odpowiedzi
    • 3,1k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 272 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
  8. Głośniki do 1700

    • 0 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
  9. Jaki kabel do subwoofera?

    • 0 odpowiedzi
    • 3,9k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 876 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 842 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
  10. amplituner do Taga TAV-606

    • 0 odpowiedzi
    • 2,2k wyświetleń
  11. Potega Klipschy THX8000

    • 0 odpowiedzi
    • 357 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 900 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 376 wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Pozwolę sobie dopytać: za 25 tys. złożyłbyś system lepszy od jakiegoś salonowego / wystawowego za 50 tys., tak? Bo przecież nie lepszy od tego, który za 2 razy więcej wybrałbyś sam. No chyba, że ten za 50 tys. złożyłbyś byle jak, a do tego za 25 tys. byś się przyłożył. Ale wtedy porównanie traci sens. Nikt nie twierdzi, że droższe zawsze jest lepsze, tylko, że dysponując większym budżetem można kupić lepszy produkt.
    • Przy założeniu, że zawzięcie w obu przypadkach będzie tak samo wyglądać to w tych widełkach cenowych za sprzęt nowy, moim zdaniem, polegniesz.
    • Witaj @AudioTube napiszę tak nie lubię jak ,, coś zaprząta moją głowę a ja nie mogę sobie z tym poradzić 😉. W miejscu odsłuchu niskich praktycznie brakuje , a gdy zbiżę się do szafki rtv ze sprzętem to niskich tonów jest nadmiar i to mi przeszkadza. Dzisiaj użyłem dostarczonych ,, zatyczek ,, do bas refleksów i po dwóch godzinach odsłuchu jest słyszalnie lepiej , muszę się oswoić z tą zmianą przez jakiś czas.
    • Hej! Przychodzę po poradę w sprawie wyboru zestawu stereo. Pomieszczenie w którym sprzęt ma grać to salon z kuchnią, w sumie powierzchnia około 25 metrów kwadratowych. Dodam że jest to mieszkanie w bloku, więc celowałbym raczej w zestaw, który bassem nie budzi sąsiądów 2 piętra wyżej/niżej :P. Odległość od ściany, przy której mogą stać kolumny, do kanapy (czyli pewnie miejsca najczęstszego odsłuchu) to 2-2.5 metra. Co do gatunków muzycznych, które najczęściej będą odtwarzane, to generalnie szeroko pojęta muzyka gitarowa (od bluesa, przyjemnego lekkiego rocka, do death/black metalu) i różnej maści elektronika (z przewagą house'u i techno - nie mylić z techniawką :P). Na pewno pojawią się też inne brzmienia, ale najbardziej zależy mi na tym, żeby muzyka gitarowa nie brzmiała po prostu płasko i bez wyrazu, z czym już kilkukrotnie się spotkałem słuchając muzyki na niezbyt dobrych głośnikach "komputerowych". Co do samego brzmienia, nie wiem na ile warto się tym sugerować, ale bazując na przesłuchaniu kilku par słuchawek, doszedłem do wniosku, że bardziej niż neutralne, analityczne brzmienie, interesuje mnie "rozrywkowość" brzmienia. W kwestii budżetu to celowałbym tak w okolice 3k PLN, zwłaszcza że zdecydowanie jestem laikiem w temacie i nie chciałbym pchać się w ogromne koszty, więc prośba o rozsądne cenowo polecajki :). Muzykę planuję streamować przez Tidala, więc streamer w zestawie będzie niezbędny (chyba że do streamowania można będzie sensownie wykorzystać Xiaomi Mi Box S, który obecnie posiadam). Co do "świeżości" sprzętu, to nie obawiam się sprzętu używanego, jednak wątpię, żebym był w stanie porządnie sprawdzić stan - zwłaszcza kolumn, więc pewnie łatwiej będzie się ograniczyć do rzeczy nowych (a przynajmniej nowych kolumn). Robiłem już wstępne rozeznanie i trafiłem na dość dobre opinie o takich kolumnach jak Polk Audio Signature ES20 czy Heco Aurora 300 i wzmiacniaczu/streamerze Wiim Amp, jednak to tylko pobieżnie sprawdzone informacje, więc nie wiem czy warto się takimi zestawami interesować poważnie. 25 metrów kwadratowych to dużo i niedużo, więc nie mam też pewności, czy biorąc pod uwagę to co już napisałem, lepiej pójść w kolumny podłogowe czy może podstawkowe? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...