Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 876 tematów w tym forum

    • 12 odpowiedzi
    • 2,2k wyświetleń
    • 33 odpowiedzi
    • 12,1k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
  1. DAC w yamaha 803d

    • 12 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 2,5k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 678 wyświetleń
  2. Onkyo a 8230

    • 0 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 232 odpowiedzi
    • 58,4k wyświetleń
    • 74 odpowiedzi
    • 23,4k wyświetleń
    • 104 odpowiedzi
    • 39,5k wyświetleń
  3. Następca 1 2

    • 40 odpowiedzi
    • 8,6k wyświetleń
  4. Nowe Hi Fi po 30 latach 1 2 3

    • 50 odpowiedzi
    • 9,2k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 2,9k wyświetleń
  5. podstawki /podkładki

    • 10 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
    • 32 odpowiedzi
    • 6,7k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
    • 33 odpowiedzi
    • 11,9k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 770 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 748 wyświetleń
  6. Jaki odtwarzacz cd

    • 3 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Co do słuchawek kontra głośniki nie wiedziałem , jako laik myśłałem że  2 kolumny po  3 głośniki powinny zagrać lepiej niż słuchawki , wprawdzie słuchawki chyba  wyższej klasy niż kolumny Monitor Audio Silver .  Dodam tylko że słuchawki po podłączeniu do  Onkyo NR609  też grały  słabo  , gorzej niż z kartą dźwiękową  SB X5  ,widać w tych amplitunerach stosują jakieś  bieda  wzmacniacze słuchawkowe .   Kolejne pytanie czy  jest jakiś  ''amplituner'' co najmniej  7.1   na rynku w przybliżonych pieniądzach  który zagra lepiej w Stereo niz Denon AVC X4800H  ?   Nasówa się kolejne zapytanie , czy ktoś z was  potrafi na Denonie  3800/4800  uruchomić  Tidal'a  ?  ponoć przez aplikacje  HEOS jakoś to idzie  uczynić ? Co do akustyki pomieszczenia to narazie jest słabo ( wnęka w salonie  22m2  , z tyłu kolejne 30m2 i to może byc problem  ),  ale będę  wygłuszał co najmniej  przednią  ścianę ( szukam taniego wygłuszenia  i wyglądającego OK  )
    • Piotr już chyba mi odpisałeś ,że u ciebie ten subwoofer gra dobrze. Pytam się tomasza deptule czy on cos slyszy. Amplituner mam nowy onkyo rZ50. Przy ustawieniach +10 bass inaczej nie ma szans uslyszec. Kolumny przy +10 dudnia delikatnie. Rel ciagnie sie momentami. Klips dudni ale jeszcze bardziej delikatniej od kolumn. Klipsch najlepiej sobie radzi. To takie drobne szczegóły tak naprawdę. Ale jednak
    • Idealnie ślepe testy robiłem w kilku tematach, z tych co pamiętam to: 1) dace po optyku z dwoma chromecast audio grającymi z Tidala w grupie (to samo), tak też zawsze porównywałem nowy dac do samego chromecast audio po analogu. (znam jego sygnaturę brzmienia i wady na pamięć więc traktuje go jako odniesienie). 2) dodatkowy zasilacz PSXR do Cyrusa 8.2. Ja nie słyszałem za bardzo różnicy. W związku z tym poprosiłem Żonę i włączała mi albo sam wzmacniacz albo wzmacniacz z zasilaczem. Po czym zakrywała kartonem diodki, żebym nie wiedział czy PSXR jest włączony. Nie byłem w stanie rozpoznać czy gra sam Cyrus czy oba. W związku z tym oddałem zasilacz. Możliwe że bardziej wymagające kolumny zmieniły by wyniki testu. 3) test który robiłem wielokrotnie i najłatwiej usłyszeć różnicę "w locie" to wypięcie kabla internetowego idącego do streamera (wtedy był to usbridge signature). Streamery mają swoją pamięć (cache) z której przez jakiś czas jeszcze grają (dla domorosłych fachowców od 0 i 1 - dane się nie zmieniają, są cały czas te same w pamięci streamera, ale odpadają nam zakłócenia przenoszone przez sieć internetową.) Przy połączeniu usbridge bezpośrednio do routera moment wypięcia kabla był słyszalny od razu dla każdego - balans tonalny schodził w dół, dźwięk się "czyścił" wszystko było wyrażniejsze i lepsze - oczywiście po kilkunastu czy kilkudziesięciu sekundach dźwiek znikał bo brak było połączenia z internetem. Po dodaniu zwykłego switcha TP link wartego 100zł różnica się zmniejszyła diametralnie, ale dalej było słychać. Po zmianie zasilacza do switcha na liniowy , moment wypięcia kabla słyszy tylko jeden z moich kolegów (chyba nietoperz). Mimo głośnej muzyki i tego że nie widzi kiedy wypinam streamer od razu zgłasza ten fakt. Ja nie słyszę róznicy, albo jest ona minimalna.
    • Czyli budżet masz w okolicy 5k.  To nie pozostaje nic innego niż jechać do salonu audio, po wcześniejszym umówieniu się (w ciemno nie jedź), przesłuchać kilka propozycji. Wziąć docelowy sprzęt do domu i porównać i zostawić Sprzedawców masz sporo. 
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...