Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 877 tematów w tym forum

  1. jaki wzmak do b&w 683?

    • 12 odpowiedzi
    • 6k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 5,1k wyświetleń
  2. porada co do głośników 1 2

    • 32 odpowiedzi
    • 11,8k wyświetleń
  3. Ktory wzmacniacz do 500PLN?

    • 1 odpowiedź
    • 2,3k wyświetleń
  4. Odtwarzacz CD Marantz

    • 3 odpowiedzi
    • 3,1k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2,9k wyświetleń
  5. wybór zestawu. pilna pomoc

    • 4 odpowiedzi
    • 3,2k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 5,3k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2,6k wyświetleń
  6. Kolumny + wzmacniacz do 700 zł

    • 3 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń
  7. Sprzęt audio do 1200 zł

    • 8 odpowiedzi
    • 5,1k wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 10,1k wyświetleń
  8. Wieża JVC-D302T

    • 0 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 8,8k wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 6k wyświetleń
  9. Pierwszy zakup hi-fi

    • 11 odpowiedzi
    • 6,7k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2k wyświetleń
    • 43 odpowiedzi
    • 21,2k wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 6,7k wyświetleń
  10. Wycena sprzętu

    • 1 odpowiedź
    • 2,1k wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 8,7k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 13,4k wyświetleń
  11. odtwarzacz CD

    • 3 odpowiedzi
    • 2,8k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Doszedłem do etapu frustracji i walki sam ze sobą, więc postanowiłem mądrzejszych w uszach zapytać o zdanie. Zmieniałem sprzęt audio w salonie, kupiłem sobie Oberony 5, CXA61, sygnał dostarcza WiiM. Całość dość budżetowa, mi jednak podeszła i słucham z dużą przyjemnością. Ale... został mi stary sprzęt, tj. Denon Ceol N9, który postanowiłem postawić w swoim gabinecie.  CEOL jest dość słabym sprzętem,  jego najsłabszą stroną są dołączone kolumny. Jak  podpiąłem CEOLa do Oberonów, to zagrał całkiem ładnie. W sam raz, żeby uprzyjemnić mi pracę. Wniosek stąd taki, że instalując CEOL w gabinecie potrzebuję nowych kolumn. Ponieważ sprzęt do gabinetu to miało być raczej rozwiązanie budżetowe, kupiłem ELAC Debiut 2 B5.2, próbuję i... jakoś nie mogę się do nich przekonać. Testuję różną muzykę i słuchanie nie sprawia mi przyjemności. W porównaniu do Oberonów dźwięk jest jakby matowy, bez życia, mniej plastyczny, ciężkawy i w jakiś szczególny sposób dla mnie męczący. Popróbowałem zabaw equalizerem, w tym ustawieniami sugerowanymi w testach na audiosciencereview.com, coś pomogło, ale nadal to nie to. Słowem nie, i ELAC pewnie zostaną zwrócone. Może zresztą nie jestem kompatybilny z ELACami, bo posłuchałem jakiś czas temu podłogówek z serii Debut Reference i w podobny sposób mnie męczyły. Żeby drugie podejście było bardziej sensowne będę pewnie musiał wydać na głośniki nieco więcej. bo z ELAC chyba trochę za bardzo przyoszczędziłem. Warunki są takie: gabinet to małe pomieszczenie na poddaszu: 3,5 m na 4 m, ale ze skosem, więc kubatura taka, jakby pomieszczenie miało około 10 m2 akustyka jest raczej dobra, brak pogłosu, dużo tkanin, dywan, książki itp. muzyka to przeważnie współczesny jazz (bardzo często tria jazzowe), klasyka (częściej kameralna, ale zdarza się muzyka symfoniczna) i trochę elektroniki. w muzyce szukam przede wszystkim barwy instrumentów (a więc znaczenie ma prawidłowe oddanie składowych harmonicznych). przeważnie słucham muzyki cicho, względnie bardzo cicho. Potrzebuję szczegółowego dźwięku przy niskich poziomach głośności. ELACe były przy tym wszystkim jakoś takie za głośne. optymalnie, gdyby głośniki nie były bardzo kierunkowe. Chodzi mi o to, że nie zawsze będę słuchał muzyki dokładnie w określonym punkcie pokoju, zapewniającym optymalny odsłuch. lubię przejrzystą górę, nie przepadam za tzw. limit cenowy to mniej więcej 2000-2500 zł za parę. Kupno używanych nie wchodzi w rachubę (nie mam czasu). Niestety mam mało miejsca. Wielkość ELAC DB2 B5.2 to max, co mogę wcisnąć (znaczenie ma zwłaszcza wysokość do 35 cm i niewielka głębokość). Np. Oberon 3 i Wharfedale Diamond 12.2 to już trochę za dużo. Wzmacniacz to wspomniany Denon, ale pewnie z czasem pomyślę o zmianie. Źródło muzyki - streaming. Obecnie na mojej short liście są: Dali Oberon 1 (bo podobają mi się oberony 5, ale wielkość pudełka na buty trochę nie budzi zaufania) wharfedale Diamond 12.1 BW 607 S3 I tu się zaczynają pytania: czy te głośniki dadzą mi odczuwalnie lepszą jakość w stosunku do głośników ELAC (wiem, strasznie względne, ale interesuję mnie wasze subiektywne wrażenia) jaki byłby wasz (znów subiektywny) wybór Jakie jeszcze konstrukcje mogę obejrzeć/posłuchać? Głośników spróbuję posłuchać. Problemem jest jednak znalezienie możliwości odsłuchu i czas, jaki to wszystko zajmuje, więc nie wykluczam robienia kolejnego zakupu w ciemno. PS. To mój pierwszy post na forum, więc mam nadzieję, że nie zostanę zjedzony żywcem ;).
    • Można tu jeszcze wspomnieć o serii Solano (również ze wstęgą) w wersji 2.0 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-solano-fs-287-2.html To niewiele gorsza kolumna od Vela 407.2 Jest mniej popularna ale naszym zdaniem interesująca. Szczególnie jak ktoś ceni sobie, bardzo mocny bas  
    • A tak zapytamy, Na której to wystawie można było podziwiać? Na zeszłorocznym Audio Show? 
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...