Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Dziękuję Kolegom za uwagi i sugestie. Za około ponad tydzień będę rozglądać się już na miejscu za gramofonem. Twoją opinia, że lepiej kupić wyższy model, utwierdza mnie w przekonaniu co do wyboru. Tym bardziej, że różnica między niższym kilka oczek gramofonem, a najwyższym modelem z tej serii to tylko 200 zł. @tomek4446, chyba zdecyduje się na tego drozszego Duala, o którym Ci pisałem. Finalna cena z wkładką shure M97 to 800 zł. Gramofon po gruntownym serwisie. Tak zapewnia sprzedawca. Chyba, że znajdziesz dla mnie jakiś wysoki model innej firmy. Nie wiem czy to dobra cena, ale ceny drapaków idą w górę, więc może nic nie stracę przy ewentualnej odsprzedaży. O ile w ogóle taka nastąpi. 😊 Nie znam się kompletnie na wkładkach. Jakby mi ktoś napisał na ile jest to dobra wkładka shure M97 na początek, byłoby super. Może jakieś porównanie do audio technika ww wkładki? Czy jest to wkładka klasy At95? Czy niżej At91? Jak to się ma do wkładek Ortofonu? Jakieś linki, chętnie poczytam. @Audio Autonomy piękny ten Twój gramofon, ale kolor srebrny... Kompletnie mi nie pasuje. Dlatego dziękuję, ale nie skorzystam. Gdyby ktoś miał jakieś oferty gramofonów w ładnym stanie bez konieczności wkładu w granicy 600-800 zł to proszę wysłać PW. Kolor czarny. Dziękuję raz jeszcze wszystkim za pomoc. Pozdrawiam
  3. Uzywam RN803D i owszem yapo poprawia brzmienie ale nie spodziewaj sie jakiegos cudu dzwiekowego.Gdybym teraz mial wybierac to zdecydowanie wzmacniacz.Te bajery w postaci funkcji strumieniowych i radio mozesz miec za niewielkie pieniadze przy podpieciu chocby chromecasta albo maliny.Port usb na tyle urzadzenia faktycznie moze byc problematyczny ale koledzy moga poszukac dobrego wzmacniacza z tym portem na panelu przednim.RN803 moze zagrac calkiem fajnie ale trzeba dobrac odpowiednie kolumny co wcale takie proste nie jest.Nie spiesz sie z zakupem.Staraj sie posluchac sprzetu u ciebie w domu.Koledzy z salonow ktorzy tu doradzaja wypozyczaja sprzet na domowe odsluchy i tylko w taki sposob bedziesz pozniej zadowolony z brzmienia twojego nowego sprzetu.
  4. @audiowit umówmy się tak, że jak odbiorę ,,graty" od niego to napiszę bo pewno ,,tu" bywa. Do SA chcę wyjść z pytaniem o dual mono bo jednak na monobloki braknie $$. U nich najtańsze ok 8 tyś, a gdzie reszta.....
  5. Kamil, napisz jakiej polskiej firmy. Trzeba pisać o takich rzeczach. To wazne. Forum ma duze dzialanie. Inni użytkownicy bedą wiedzieli. Nie płaci się całej kwoty. Manufakturze potrzebna jest kwota na materiał. I to zrozumiałe. To mali producenci. Czasem nieżetelny klient lub kilku potrafi wpędzic taką manufakturę w klopoty. Kamil, o jakiej kwocie mowimy. Rozumiem, że rozmawiamy monobloki+pre.
  6. A z czym w tej cenie porównywałeś ?
  7. Dzięki @ksi3zyc za wyjaśnienia. Swoją drogą, jestem bardzo ciekawy Twoich wrażeń po zastosowaniu PB Premium. Zdaje mi się, że nie opisywałeś ich dokładnie w swoim wątku "Adaptacja salonu z aneksem 30m2". Napisz coś na ten temat tu albo "u siebie", albo też w temacie "Moja przygoda z pułapkami basowymi".
  8. @Kraft PB premium maja kształt trójkątny, wymiar o który pytasz to 27,5 cm. Dla PB Premium była dostępna mniejsza ilość kolorów.
  9. To już widzę jak będę czekał kilka m-cy 😂😂 ale.....zadzwonię 😁 Dla mnie jest jeszcze ważna kwestia finansowa bo gdyby mi ktoś powiedział że mam zapłacić powiedzmy 20% zadatku i czekać 3 miesiące to powiedzmy okej, ale wpłacenie 100% i czekanie kilku miesięcy odpada definitywnie. Tobie @Kubakk z terminem się udało ale ja mam jakoś w życiu złe doświadczenia z wpłaceniem pełnej kwoty, a dotrzymaniem terminu przez wykonawcę - niedaleko szukać 3 tygodnie temu zamówiłem pewną rzecz związaną z audio od pewnej polskiej firmy (producenta) z terminem maksymalnie 5 dni..... może do końca najbliższego tygodnia będzie = bez mała miesiąc. Jeżeli ktoś się z tym godzi to jego sprawa, ale ja u siebie w pracy oczywiście w całkiem innej branży mówiąc klientowi tydzień = dla mnie 7 dni (jeśli widzę że nie zdążę to siedzę w pracy dosłownie do 23:00 aby dotrzymać terminu) czasami z winy na przykład firmy kurierskiej przedłuży się to o jeden dzień, ale nigdy termin x2 lub 3.
  10. problem w tym, że Magnat IC62 ma głębokość montażu 8 cm a ja mam max 7 cm
  11. Today
  12. Hmmm. Kraft, troszkę się pogubiłeś. Do sposobu w jaki umiescileś absorberodyfuzory w rogach pianki bym nie mieszał ;). To trochę inny sposób dzialania niż te narozne pianki. Powiem wiecej. Nie da się zrobić DOBREJ adaptacji akustycznej w oparciu tylko o pianki i wełnę.
  13. Dzięki za szybką odpowiedź, Co do suba - przy muzyce używam go do lekkiego podbicia basów (nie lubię "dudnienia"). Głównie służy mi przy oglądaniu filmów/seriali. Co do odsłuchu w salonie - czy warunki jakie są w salonach będą tożsame z moimi? Z tego co wyczytałem ma to ogromne znaczenia, a jak widać na rysunku (może ułomnym) - moje są dosyć specyficzne. Nie jest to pokój w kształcie prostokąta z zamykanymi drzwiami... Poza tym ew. wizyta w waszym salonie to wyjazd na cały dzień, ale rozumiem, że nie da się tego ominąć. Nad NADem C368 również się zastanawiałem, jednakże zniechęciło mnie to, iż ew. port USB będzie z tyłu, przez co będę miał znacznie utrudniony dostęp do niego (sprzęt będzie stał "pod" TV w jednej z dwóch wnęk). Może śmiesznie to brzmi, ale tak jak wspomniałem - nie miałem do czynienia z porządnym zestawem stereo i nie wiem czy będę w stanie tak od razu wychwycić ew. różnice pomiędzy NADem a Yamahą. Yamaha jest uniwersalna, dla mnie to ogromna zaleta. Ponad to, do jej zakupu zachęca mnie bajer w postaci YPAO, który, jak mniemam, pomoże mi "dostroić" dźwięk do w/w warunków.
  14. Witam Panów kinomaniaków Potrzebuję szybkiej porady i oferty zarazem W skrócie: Sprzęt na bazie Marantza SR5013 do tego 5.1 Audiovector serii QR3 wraz z REL T7 chce to rozbudować do 5.1.2 Dolby Atmos potrzebuję 2 głośników sufitowych wbudowanych w sufit podwieszany ale największy problem jest w tym że sufit opuszczony jest o 7 cm Czy znajdę coś sensownego do 800 zł (no max 1000 zł) za parę??
  15. Dzień dobry, Potrzebuję trochę pomocy przy dobraniu i podłączeniu sprzętu do kina dowmowego. Obecnie posiadam głośniki (komputerowe) Microlab Solo 7C z wbudowanym wzmacniaczem. Chcę zakupić amplituner do którego podłączę posiadane głośniki. Jak rozumiem konieczne będzie wymontowanie wzmacniacza z głośników, bo tę rolę przejmie amplituner. Pod drugi kanał chciałbym podłączyć dodatkowy głośnik znajdujący się w innym pomieszczeniu (bez wzmacniacza). Zależy mi na tym aby dało się zadać inną głośność na ten dodatkowy głośnik niż na główne kolumny. Do amplitunera chciałbym podłączyć również TV. Czy możecie mi doradzić czy coś takiego jest możliwe i jak to ze sobą połączyć? Chciałbym też np. na jednym źródle oglądać TV a na drugim puszczać muzykę (np. spotify) na tym dodatkowym głośniku. Widziałem kiedyś takie rozwiązanie, ale nie mam pojęcia jak to zostało połączone. Nie chcę na razie zmieniać głośników, a amplituner chciałbym aby pasował docelowo do jakiś lepszych kolumn, które kiedyś w przyszłości zakupię, dlatego wstępnie zastanawiam się nad Denonem AVR-X2500H lub coś konkurencyjnego w tym segmencie cenowym. Pozdrawiam
  16. Witaj, w takim pomieszczeniu skup się na klasycznej konfiguracji 5.1. Moja propozycja to amplituner Yamaha RX-V485 lub lepiej Denon AVR-X2500H połączony z kolumnami Polk Audio T531 lub Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0, całość wspomagana subwooferem Klipsch R-100SW. Zestaw taki powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.
  17. Witaj, zacznę od najprostszego - myślę, że do muzyki Twój subwoofer niekoniecznie będzie się nadawał. Ale spróbujesz. W kwestii amplitunera przy budżecie 7000+ za zestaw elektronika i kolumny warto przemyśleć ewentualnie trochę lepszą elektronikę. R-N803D to bardzo dobry amplituner, ale w konfrontacji z dobrym wzmacniaczem niestety wypadnie wyraźnie gorzej. Moja propozycja to NAD C368 ze świetnym modułem MDC BluOS 2. Ewentualnie zestaw Marantz PM6006 z NA6006. Kolumny - tutaj na pewno warto posłuchać wielu propozycji. Na pewno warto rozważyć polskie konstrukcje Pylon Audio - budżetowo Sapphire 25 lub bezkompromisowo Diamond 25. Dobrą opcją jest Dali Oberon 7, może Dynavoice DF-6, Heco Aurora 700, jeden z modeli Fyne Audio. Opcji są dziesiątki, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. Powyżej to tylko kilka propozycji, na miejscu masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać.
  18. Unison Research CDE to wloski lampowy odtwarzacz cd. W roku premierowym dostal z miejsca nagrodę jako best buy kilku periodykow. W cenie 12kzł był bardzo dobrze wyposażonym cd. Mial na pokladzie crystala i bodajże burrbrowna. Jeden z tych c/a odpowiadał za dac do ktorego mozna było podpiąć komputer, streamer lub osobny transport cd. W CDE odbywa się to po coax w jego nastepcy juz bez komplikacji, jest juz gniazdo usb. Ale cena jego tez wzrosla do 15kzł. Ja akurat mam konwerter usb i calkiem nieźle to rozwiazanie się sprawuje. Transport to TEAC 5010A. Podobno niezły, ja nie mam zaufania do transportow komputerowych... Gniazda to wspomniany coax in, coax out. Wyjścia analogowe to rca i xlr. Cd wydaje się być zbalansowane. Świadczy o tym chociazby liczba lamp na wyjsciu 4 x ecc83. Cd posiada funkcję wzmocnienia sygnału. Odbywa się to dolaczając stopień tranzystorowy. O ile przy fabrycznych elektroharmonixach nie było jakiejś rożnicy w jakości tak przy lampach wyzszej jakości juz jest wyraźna na kozyść sygnalu puszczonego tylko przez lampy. Komplikuje to nieco zycie, bo ja akurat podpinam go po rca, a też pod pre mam podlaczonego dac po xlr. Różnica w poziomie sygnału jest bardzo duża. Trzeba uważać zeby przelaczajac z cd na dac nie spalić kolumn. Oczywiście jako, ze jest to cd lampowe daje to mozliwość wymiany lamp i ksztaltowanie dźwięku. Jak na mój gust mogloby być trochę mniej śrubek w pokrywie gornej ;). Moze coś o dźwięku tego odtwarzacza. Prezentuje wysoki poziom i smiało mozna go podłączać pod tor hiend. Oczywiscie ten lowhiend, bo od tego high jest ARC czy też Esoteric. Na stopniu lampowym odtwarzacz gra dźwiekiem gęstym i barwnym. Scena jest mocno rozbudowana. Cd nie jest najdynamiczniejszym cd jakie slyszałem ale info dla laikow wcale nie brzmi lampowo. Do idealu brakuje mu troszkę zwarcia niskiego basu. Jest to najwyższy model UR. Warto zwrocić uwagę na tą firmę. Jest raczej malo znana na polskim rynku mimo obecnosci w polsce dystrybutora. Firma produkuje doskonałe wzmacniacze lampowe ( rownież bardzo drogie ), hybrydy i tranzystory. Jak przystalo na Włochow cechuje je niebanalne wzornictwo. Ciekawy jest panel przedni CDE. Jak przeczytalem jest to gruby ( 1cm) plat kutego ???aluminium o perłowej??? barwie( ach Ci Włosi :). Jest też wersja czarna. Wyświetlacz lcd jest czytelny. Jego podświetlenie dostosowuje się do otoczenia. Nie męczy. Cd jest dość sztywne i cięzkie 12kg.
  19. Jeżeli potrzebujesz amplitunera slim i ma być w połowie wykorzystany do muzyki, to moim zdaniem powinieneś celować w marantza. Jeżeli nie rozbudujesz kina do atmosa model 1509 powinien Ci wystarczyć. A jak będzie grał z wybranymi przez Ciebie kolumnami, powinieneś posłuchać sam bądź też zasugerować się tym co powie branża. U mnie model ten gra z dali zensor 5 i zarówno w kinie jak i w stereo gra to moim zdaniem bardzo przyzwoicie 🙂.
  20. Witam szanownych kolegów trafiłem na to forum przypadkowo szukając IC do sprzętu tj Yaqin MS-30L CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851A CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N FOCAL ARIA 936 I chciałbym to jakoś połączyć sensownie w/w kabelkami do tej pory były połączone IC 2XRCA WIREWORD LUNA 7 oraz 2xXLR WIREWORLD LUNA jeżeli na lampie było ok to już w tranzystorze wszystko krzyczało proszę o radę które kabelki polecacie do w/w zestawu
  21. Witam, zdecydowałem się na zakup Yamahy R-N 803d (ze względu na pozytywne recenzje odnośnie jakości w tej kategorii cenowej + wszystkie bajery jakie posiada, tzn. radio, wifi, czy USB z przodu z możliwością odtwarzania plików cyfrowych + YPAO), mam jednak wielki dylemat odnośnie głośników które chciałbym do nich dobrać. Na początek dodam, że zaczynam przygodę z audio, wcześniej posiadałem Yamahe PianoCraft E810 i byłem z niej zadowolony - nie miałem porównania z innymi zestawami. Mój PianoCraft grał w małym pokoiku, i w zupełności mi wystarczał. Jednakże teraz chciałbym spróbować czegoś nowego. Wiem, że o kolumnach do tego amplitunera było już sporo postów, ale niewiele mi one dają, gdyż mam specyficzne warunki do odsłuchu (już nie mały pokoik), co postarałem się przedstawić na poniższym rysunku. Dodam, że posiadam subwoofer Yamahy YST-SW030, który również podłącze do nowego amplitunera. Kolumny podłogowe, a jeżeli chodzi o budżet to chciałem wydać około 6-7 tysięcy PLN, jednakże kolejny 1000 również wchodzi w grę. Poproszę o pomoc. Dodam, że tam gdzie zaznaczyłem na czerwono "drzwi" - drzwi były, teraz jest otwarte przejście... I jeszcze jedna sprawa - na niebiesko (przy ławie) jest kanapa (zapomniałem opisać) a na pomarańczowo na przeciwko stolik z TV (w rogu pomarańczowy to słupek). Głośniki będą stały około 3m ode mnie, przy TV... Kolejny niebieski kwadrat w rogu to fotel, który też zajmuje trochę miejsca - nie wiem czy ma to znaczenie, ale wolę dodać...
  22. @Bartek z Mega-Acoustic, poszukałem w internecie rysunek techniczny narożnej pułapki basowej. To chyba wasza pułapka MP1. Jeśli tak, to jej grubość wynosi 12 cm, a nie 14 cm. Większa zagryzka jest jednak z pułapką PB-PREMIUM. Na Waszej stronie są dwa zdjęcia. Ogólne do działu "Pułapki" przedstawia pułapkę trójkątną. Ale produktowe z podpisem PB-PREMIUM pułapkę w kształcie trapezu (no oko identyczną z MP1) To jak właściwie wygląda ta PB-PREMIUM? I jeszcze jedno pytanie. Kiedyś na waszej stronie można było znaleźć zdjęcia pianek w siedmiu różnych kolorach, ale obecnie w menu dostępne są góra cztery. Czy pianek w tych trzech brakujących kolorach nie można już zamówić? Definitywnie z nimi skończyliście?
  23. 195zł to ponad 20% mniej,nie ma takiej opcji żeby to dobrze grało.
  24. Tak. Myślę, że masz rację. To, chyba nie zagra dobrze. A wracając do Regi - gdy sie nie ma co się lubi, to ... . Mam Regę Planar 3, więc musze ją lubić. Ale gra zupełnie ok, pomimo, że produkcja angielska. A swoją drogą mój nick zupełnie nie jest związany z tą firmą. Kiedyś wyjaśniałem. Przepraszam za mały offtopic.
  25. Inferno

kolumny do 17m2

Jezeli masz możliwość to proponuje sprawdzić Mission QX2. Nowe można mieć za 1850pln - do cichego słuchania rewelacja (mam w sypialni 🙂) A jezeli chodzi o wygrzewanie KEF ów to nie wiem czym to jest spowodowane że tak długo „dochodzą do siebie” może to materiał z jakiego są zrobione zawieszenia? Nie mam pojęcia ale u kolegi tutaj z forum no i u mnie to trwało naprawdę długo. I kabelkologię wstrzymałem właśnie przez długie wygrzewanie - teraz zacznę kombinować.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...