Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Canare są w Audeos na metry, cena bardziej niż śmieszna, warto spróbować. https://audeos.pl/pl/c/Przewody-na-metry%2C-szpule/47
  3. A , jak masz stereo , to możesz mieć 5.1 ? Tak na logikę ?
  4. Nie będzie mieć wpływu na jakość.
  5. Widziałem ,że te kolumienki w innym salonie można kupić za 1199zł, to Q21 też powinien ci zjechać do tej ceny, mówię o kolumnach z czarną membraną, nie z miedzianą.Dla mnie te z czarną brzmią ciut lepiej, ale jeśli bardziej podobają ci się te z tą miedzianą, podobną do tej z kolumn Klipscha to możesz wziąć i tamte. Tu link gdzie te kolumny kosztują 1199zł za parę. https://natemataudio.pl/audiosymptom-i6m.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=8d2ddb4c-ee68-4f1d-1d15-ae6223ee7ba1
  6. Witam, posiadam kino domowe Sony str-dh790 z zestawem kolumn 5.1 Głośniki są w ustawieniach skonfigurowane na 5.1 Telewizor i amplituner są wyposażone w eARC. Na telewizorze tcl 43p635 z netflixa i innych aplikacji kino odbierało ATMOS tak mówił wyświetlacz. Kupiłem nowy telewizor Sony Bravia kd-43x75wl który również ma eARC i dolby atmos i tutaj rzecz wygląda inaczej, przy żadnym możliwym ustawieniu telewizora nie udaje mi się uzyskać odbioru ATMOS na amplitunerze, dopiero jak zmienię konfigurację głośników na kinie domowym na np 5.1.2 (mimo że fizycznie tych głośników nie ma) to wtedy od razu zapala się ATMOS na wyświetlaczu. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że prawdziwego dolby atmos na 5.1 nie będzie ale chciał bym zrozumieć o co chodzi. Dlaczego z poprzednim telewizorem ATMOS się wyświetlało i czy to w zasadzie mogło cokolwiek dawać? Czy jakość dźwięku dzięki temu jakkolwiek się zmienia? Moja teoria jest taka że przez bravia sync kiedy oba sprzęty są od sony system po prostu widzi że głośników nie ma i z automatu wysyła atmos jako DD+ bo inaczej nie ma sensu a z poprzednim telewizorem napis ATMOS się wyświetlał ale nic to nie dawało. Ale nie znam się aż tak więc bardzo proszę o wyjaśnienie jak to działa
  7. Ja potrzebuje do kuchni do ultra budżetowego stereo i pominę dac bo kolumny sa male i nie wyłapią różnicy
  8. On nie chce porównywać Tidala ze Spotify, to po co takie wstawki dajesz? Kompletnie bez sensu. Nie, nie wpłynie, ja na lepszym sprzęcie wolę słuchać Tidala po UPnP , bo jak dla mnie brzmi lepiej niż z apki Tidala.Czy to będzie Bubble czy Mconnect to wszystko jedno, ja wolę Mconnect, może dlatego ,że na fonie masz ładnie podane z jaką jakością idzie każdy utwór.
  9. Today
  10. Możesz też zrobić z czyjąś pomocą ślepy test Tidal vs Spotify i może problem magicznie się rozwiąże.
  11. Zresetowałem PM7000N, poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych. Przy okazji bardzo wnikliwie i uważnie skonfigurowałem ustawienia sieciowe. Marantz działa bardzo dobrze z jednym małym wyjątkiem: nadal nie jest widoczny w aplikacji Tidal. 😊 Dzięki McKarmi i Piotrowi Sonido teraz już wiem, że jest to spowodowane brakiem Tidal Connect w oprogramowaniu Marantz PM7000N. Szkoda, bo takie fajne urządzenie nie powinno mieć tego typu drobnych mankamentów, które zaniżają radość korzystania z niego zwłaszcza, że dodanie Tidal Connect mimo, że wymaga znacznych zmian w oprogramowaniu jest możliwe do realizacji poprzez wprowadzenie 1 lub 2 aktualizacji. Ale wtedy czym różniłby się Marantz PM7000N od np. wzmacniaczy zintegrowanych serii 40 lub 50? Chyba tylko korzystniejszym wyglądem zewnętrznym i... ceną. 😊 Pozdrawiam.
  12. Cześć Poza Yamahą oraz Marantzem na pewno sprawdziłbym Audiolaba 6000A Play, który zaoferuje cieplejsze brzmienie Ciekawą opcją może być również Cambridge CXA61
  13. jak najbardziej można łączyć dobre kino i stereo. a "kino" to nie tylko film ale też muzyka wielokanałowa. to co mam to nie jest hajend, ale dobrze skalkulowany zestaw jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena. jest czysty tor stereo jak i 5.1, połączone i poplątane ze sobą.
  14. Cholewa. Byłem przekonany, że to będzie pełnoprawny Amp. Szkoda. To z czym to teraz parować? WiiM Ultra + WiiM Amp?
  15. Ok ,jak tak to zamów sobie to wszystko w jednym sklepie to i jeszcze Q21 powinno ci dać zniżkę dla forumowiczki. Tak ,kolumienki powinny stać od siebie oddalone, wtedy lepiej brzmi steorofonia i przyjemniej się słucha.Tak co najmniej dobrze gdyby ich boki mogły by być oddalone o 120cm, jak możesz trochę więcej to lepiej. Banany to są takie końcówki zakładane na kable, aby dobrze je wpinać i do kolumn i do wzmacniacza. Jeśli możesz sobie pozwolić na takie dość spore kolumny wyścigowe, to widziałem że Q21 ma je u siebie.To mało popularne ale jak dla mnie bardzo fajnie grające Audiosymptom i6m.Nowe coś w granicach 1500zł za parę.Do tego dobiorą ci jakieś tanie kabelki ,2x1,5 m powinno ci wystarczyć .To wszystko powinno wyjść w okolicy 2800-2900zł i jakaś zniżka też powinna wpaść. Widzę, że jest już jakaś odpowiedź Q21, ale jeszcze jej nie czytałem. Widzę najtańsze u nich są takie kabelki, to w sumie wszystko wyjdzie około 3 tys zł,ale zniżkę pewnie dostaniesz. https://www.q21.pl/fosi-audio-przewody-glosnikowe-2-x-1-8-m.html
  16. Najlepiej by było siedzieć tak, by miejsce odsłuchu z ułożeniem kolumn tworzyło trójkąt równoboczny. Co do bananów to chodzi o wtyki na kablach, jak np. tu https://www.q21.pl/qed-performance-xtc.html
  17. Dziękuję - faktycznie cały problem sprowadza się do braku Tidal Connect. Dziwna jest polityka producentów sprzętu audio - robią ukłon w kierunku jednej Platformy streamingowej (Spotify Connect), a zapominają o drugiej, choć w gruncie rzeczy oznacza to, powiedzmy, mało eleganckie traktowanie klientów, którzy chcą mieć dostęp do różnych źródeł muzyki, albo drogę na skróty. Mam jeszcze pytanie: czy BubbleUPnP nie wpłynie na pogorszenie jakości odtwarzania w porównaniu z Heosem? 🙂
  18. Dzięki za konkret, bo ja jestem totalnym laikiem. Ogólnie jestem z zachodniej Małopolski Do Warszawy daleko, a do Bydgoszczy jeszcze dalej Nie wiem, czy przy braku jakiejkolwiek wiedzy w tej materii dobrym pomysłem jest kupowanie czegoś używanego. I jeszcze mnie nurtuje taka rzecz. Czy te ewentualne kolumny muszę być rozstawione w pomieszczeniu, czy mogą być przytulone do sprzętu audio? Co to jest ten banan? Wybaczcie ogrom niewiedzy.
  19. Ogólnie RN1000 to głównie dołożone HDMI, ale w dźwięku czuć małe zmiany na jego korzyść. Sądzę, że i tak optymalnym wyborem dla Ciebie będzie RN800
  20. Bardzo dziękuję za konkretną, wyczerpującą odpowiedź. Tak, jak opisywałem wcześniej, reinstalowałem Heosa i Tidala, zrestartowałem Marantz PM7000N i wnikliwie przeanalizowałem konfigurację sieci, a przy okazji sprawdziłem aktualizację oprogramowania. Wszystko jest w najlepszym porządku, a problem nadal istnieje. Zacząłem więc podejrzewać, że albo jestem kolejną osobą, która musi uznać wyższość niedoróbek programistycznych nad wygodną użytkowania sprzętu, albo,... tak ma być. Cieszę się, że choć w tym zakresie moje wnioski były słuszne, co potwierdził Pan Piotr Sonido. Wielkie dzięki!!! Mimo, że nie do końca jestem zadowolony z ostatecznego efektu, to przynajmniej już na spokojnie będę mógł się zająć instalacją i konfiguracją aplikacji Mconnect. Przy okazji, DZIĘKUJĘ wszystkim za pomoc i miłą, pouczjącą dyskusję. Pozdrawiam.
  21. Z gramofonu? Jak? Miałem na myśli standardowy gramofon
  22. Ja to widzę tak: - będziesz zadowolony!
  23. Dzięki, Ale duża jest jeszcze różnica względem modelu RN1000? Ok, dzięki, zerknę tam
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Canare są w Audeos na metry, cena bardziej niż śmieszna, warto spróbować.  https://audeos.pl/pl/c/Przewody-na-metry%2C-szpule/47
    • A , jak masz stereo , to możesz mieć 5.1 ?  Tak na logikę ?
    • Nie będzie mieć wpływu na jakość.
    • Widziałem ,że te kolumienki w innym salonie można kupić za 1199zł, to Q21 też powinien ci zjechać do tej ceny, mówię o kolumnach z czarną membraną, nie z miedzianą.Dla mnie te z czarną brzmią ciut lepiej, ale jeśli bardziej podobają ci się te z tą miedzianą, podobną do tej z kolumn Klipscha to możesz wziąć i tamte. Tu link gdzie te kolumny kosztują 1199zł za parę. https://natemataudio.pl/audiosymptom-i6m.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=8d2ddb4c-ee68-4f1d-1d15-ae6223ee7ba1
    • Witam, posiadam kino domowe Sony str-dh790 z zestawem kolumn 5.1 Głośniki są w ustawieniach skonfigurowane na 5.1  Telewizor i amplituner są wyposażone w eARC. Na telewizorze tcl 43p635 z netflixa i innych aplikacji kino odbierało ATMOS tak mówił wyświetlacz. Kupiłem nowy telewizor Sony Bravia  kd-43x75wl który również ma eARC i dolby atmos i tutaj rzecz wygląda inaczej, przy żadnym możliwym ustawieniu telewizora nie udaje mi się uzyskać odbioru ATMOS na amplitunerze, dopiero jak zmienię konfigurację głośników na kinie domowym na np 5.1.2 (mimo że fizycznie tych głośników nie ma) to wtedy od razu zapala się ATMOS na wyświetlaczu.    Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że prawdziwego dolby atmos na 5.1 nie będzie ale chciał bym zrozumieć o co chodzi.  Dlaczego z poprzednim telewizorem ATMOS się wyświetlało i czy to w zasadzie mogło cokolwiek dawać? Czy jakość dźwięku dzięki temu jakkolwiek się zmienia?  Moja teoria jest taka że przez bravia sync kiedy oba sprzęty są od sony system po prostu widzi że głośników nie ma i z automatu wysyła atmos jako DD+ bo inaczej nie ma sensu a z poprzednim telewizorem napis ATMOS się wyświetlał ale nic to nie dawało. Ale nie znam się aż tak więc bardzo proszę o wyjaśnienie jak to działa  
    • Ja potrzebuje do kuchni do ultra budżetowego stereo i pominę dac bo kolumny sa male i nie wyłapią różnicy
    • On nie chce porównywać Tidala ze Spotify, to po co takie wstawki dajesz? Kompletnie bez sensu. Nie, nie wpłynie, ja na lepszym sprzęcie wolę słuchać Tidala po UPnP , bo jak dla mnie brzmi lepiej niż z apki Tidala.Czy to będzie Bubble czy Mconnect to wszystko jedno, ja wolę Mconnect, może dlatego ,że na fonie masz ładnie podane z jaką jakością idzie każdy utwór.
    • Możesz też zrobić z czyjąś pomocą ślepy test Tidal vs Spotify i może problem magicznie się rozwiąże.
    • Zresetowałem PM7000N, poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych. Przy okazji bardzo wnikliwie i uważnie skonfigurowałem ustawienia sieciowe. Marantz działa bardzo dobrze z jednym małym wyjątkiem: nadal nie jest widoczny w aplikacji Tidal. 😊  Dzięki McKarmi i Piotrowi Sonido teraz już wiem, że jest to spowodowane brakiem Tidal Connect w oprogramowaniu Marantz PM7000N.  Szkoda, bo takie fajne urządzenie nie powinno mieć tego typu drobnych mankamentów, które zaniżają radość korzystania z niego zwłaszcza, że dodanie Tidal Connect mimo, że wymaga znacznych zmian w oprogramowaniu jest możliwe do realizacji poprzez wprowadzenie 1 lub 2 aktualizacji.  Ale wtedy czym różniłby się Marantz PM7000N  od np. wzmacniaczy zintegrowanych serii 40 lub 50? Chyba tylko korzystniejszym wyglądem zewnętrznym i... ceną.  😊 Pozdrawiam. 
    • Cześć  Poza Yamahą oraz Marantzem na pewno sprawdziłbym Audiolaba 6000A Play, który zaoferuje cieplejsze brzmienie  Ciekawą opcją może być również Cambridge CXA61  
    • jak najbardziej można łączyć dobre kino i stereo. a "kino" to nie tylko film ale też muzyka wielokanałowa. to co mam to nie jest hajend, ale dobrze skalkulowany zestaw jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena. jest czysty tor stereo jak i 5.1, połączone i poplątane ze sobą.  
    • Cholewa. Byłem przekonany, że to będzie pełnoprawny Amp. Szkoda. To z czym to teraz parować? WiiM Ultra + WiiM Amp?
    • Ok ,jak tak to zamów sobie to wszystko w jednym sklepie to i jeszcze Q21 powinno ci dać zniżkę dla forumowiczki. Tak ,kolumienki powinny stać od siebie oddalone, wtedy lepiej brzmi steorofonia i przyjemniej się słucha.Tak co najmniej dobrze gdyby ich boki mogły by być oddalone o  120cm, jak możesz trochę więcej to lepiej. Banany to są takie końcówki zakładane na kable, aby dobrze je wpinać i do kolumn i do wzmacniacza. Jeśli możesz sobie pozwolić na takie dość spore kolumny wyścigowe, to widziałem że Q21 ma je u siebie.To mało popularne ale jak dla mnie bardzo fajnie grające Audiosymptom i6m.Nowe coś w granicach 1500zł za parę.Do tego dobiorą ci jakieś tanie kabelki ,2x1,5 m powinno ci wystarczyć .To wszystko powinno wyjść w okolicy 2800-2900zł i jakaś zniżka też powinna wpaść. Widzę, że jest już jakaś odpowiedź Q21, ale jeszcze jej nie czytałem.   Widzę najtańsze u nich są takie kabelki, to w sumie wszystko wyjdzie około 3 tys zł,ale zniżkę pewnie dostaniesz. https://www.q21.pl/fosi-audio-przewody-glosnikowe-2-x-1-8-m.html
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...