Skocz do zawartości

Chmarski

Uczestnik
  • Zawartość

    1 375
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Chmarski

  1. Tak, zmieniałem tryb przyciskiem na lewej słuchawce. W najlepszej dla mnie dźwiękowo wersji brzmiało w miarę blisko (ale nie lepiej) tego co w Px7 S2e w najgorszej.
  2. Dzisiaj odsłuchiwałem te słuchawki i u mnie stanęło na PX7 S2e. Px7 S2e są dla mnie bardziej zrównoważone i z takimi wyszedłem z salonu. Sprawdziłem kilka par Px8 żeby uniknąć sytuacji, że trafiłem na niewygrzane. Dla mnie Px8 mają za dużo basu i niskiej średnicy. Anna Maria Jopek w "Upojenie" śpiewała z katarem, a trzy perkusje King Crimson ("The Hell Hounds of Krim" były zbyt basowe). Dziwne, bo stoi to w sprzeczności z recenzjami, ale dla mnie Px8 brzmiały gorzej. Odsłuch jest konieczny!
  3. Chyba najlepiej będzie jak podrzucę link do wpisu w moim wątku. Z tymi wzmacniaczami których słuchałem, to trochę trudno mi porównywać. Nie potrafię wskazać w żadnym z nich jakiegoś elementu, który uważałbym za lepszy. Mogą się w jakimś elemencie zbliżać, ale żeby jakiś był lepszy? Jak dla mnie nie. Jako całość, Quadrale pozamiatały towarzystwo. Jednak to moje odczucia i ktoś może mieć zupełnie inne. Dobrze by było posłuchać by wyrobić sobie samemu zdanie.
  4. Jak dla mnie świetny wzmacniacz. Uruchamia się z poziomem głośności z jakim został wyłączony. Jeśli dobrze pamiętam, to też jest opcja ustawienia początkowej głośności dla poszczególnych źródeł, ale to do ewentualnej weryfikacji w instrukcji. Sprawdziłem, ma ale pilot potrzebny:
  5. A mi pierwsze co przyszło do głowy - "Ale jak to suba od dołu kastrować?". Też się poczułem zobowiązany
  6. Ty pytałeś. Nie wiedziałem, ze retorycznie raczej.
  7. Może i tak, ale pierwszy raz w życiu słyszę o opcji obcinania dolnego pasma dla subwoofera. Poza tym okazało się, że kolega jednak nie "tnie" pasma dla subwoofera choć o tym pisze. Druga pułapka. Dlatego nie byłem "czujny jak ważka" w przeciwieństwie do Ciebie.
  8. Nikt nie zmusza do podpinania suba do wzmacniacza czy amplitunera. Nie wiem jak to wygląda w przypadku tego ADI. Myślałem, o tym że może być tak jak BlueSound Node: Suba podłączam do "subw out", a reszta leci do wzmacniacza.
  9. Nie Piotrze. W tym przypadku chodzi o co innego. Faktycznie Roma przy odsłuchu w salonie pokazała to o czym piszesz i dlatego się na nią zdecydowałem. (Opis sytuacji na stronie 3 mojego wątku.) Później było trochę testów z innymi wzmacniaczami, które też dawały radę oderwać dźwięk od kolumn, ale z tym dopasowaniem, o którym piszesz to już różnie było. Gdyby nie to, że nieoczekiwanie pojawił się na teście Aurum i pozamiatał resztę towarzystwa, to Roma grałaby u mnie, a nie u mojego taty, i nadal by mnie cieszyła niezmiernie. Śledziłeś mój wątek, więc może trochę pamiętasz
  10. Tego nie wiem tak do końca, bo teoretycznie tymi 750W pobieranymi z sieci Cyrus gniecie moją Romę (400W) i Auruma A9 (klasa AB - 600W), które nie mają najmniejszego problemu by te kolumny rozbujać. No i przy tych Wattach z gniazdka mają więcej Wattów mocy. Jak na klasę D to strasznie dużo z gniazdka ciągnie w stosunku do oddawanej mocy. U mnie większość tego szła w ciepło zamiast do kolumn. Nie wiem jak Unico Due, Atoll SDA200 czy M5SI mają z tym poborem z gniazdka (już mi się nie chciało szukać). Tylko, że to klasa AB jest w każdym z tych przypadków. One dawały radę spokojnie (może M5SI chudo pod względem basu, ale jednak wyraźnie lepiej otwierał brzmienie).
  11. Trochę wzmacniaczy sprawdziłem z moimi kolumnami. Nie wszystkie dały radę je "rozbujać" choć podejrzewaliśmy, ze dadzą radę. OK, nie jest tak, że kolumny nie grały i że bardzo było czuć ich brak mocy. To jednak do momentu gdy mocny wzmacniacz pokazał możliwości oderwania dźwięku od kolumn i wypełnienia przestrzeni pomieszczenia muzyką.
  12. Roma 54DC ma tyle przy 8 Ohm. Kolumny 4 Ohm i tu Roma daje 170W. Cyrus jeśli dobrze pamiętam bada kolumny przy uruchomieniu i może tu leży problem. W teście na audio.com.pl Cyrus One mial problem przy 4 Ohm.
  13. Dźwięk od kolumn się prawie nie odrywał. Scena wąska ze słabą separacją. Brakowało swobody brzmienia.
  14. Nie był uszkodzony bo słuchałem go też z innymi kolumnami. Po prostu moich nie napędził jak i kilka innych wzmacniaczy.
  15. U mnie był za słaby by odpowiednio napędzić kolumny. Może dlatego się grzał, bo bardzo chciał, ale nie dawał rady. Za to Roma bez najmniejszego problemu je ruszyła.
  16. A u mnie Cyrus One Cast okazał się za słaby. No i pomimo tego, że to klasa D to się grzał dość mocno. U mnie stanęło na Synthesis Roma 54DC+. To wzmacniacz, w którym D-klasowego charakteru nie usłyszeli panowie z Q21 nawet jak im już powiedziałem, że to klasa D.
  17. Nie namawiam, ale refurb od producenta może być lepszy od nowego. Może wizualnie gorzej, ale jak coś jest na serwisie u producenta ro w przeciwieństwie od nowego sprzętu jest bardzo dokładnie przebadany. Nowe lecą z gotowych podzespołów i weryfikowane mniej dokładnie bo przy nowych nie spodziewają się problemów. Przy refurbie całość jest przedzwoniona przez serwis w każdą stronę żeby nie było wtopy i zwrotu. Jakbym ja miał wybierać nowy z salonu czy refurba to bym się nie zastanawiał. Najlepsze radio na 10m trafiło to Galaxy dv99 właśnie po reformie. Porównywaliśmy z kilkoma innymi egzemplarzami i ten był wyjątkowy. Podobnie moja Roma po powrocie z serwisu od producenta we Wloszech grała wyraźnie inaczej, według mnie lepiej.
  18. Synthesis Roma 37DC. Pewnie da się pożyczyć jeszcze do odsluchu wzmacniacz demo.
  19. Nie wiem to tylko propozycja była. Mocowo powinien sobie poradzić od Node'a. Brzmieniowo to już musiałbyś sprawdzić.
×
×
  • Utwórz nowe...