Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

A co to kurna audiofilskie złącza ???

no co ty ?

złote, wypieszczone czasem rodowane itp...🤣

Ciekaw jestem wrażeń dotyczących filtrów i sterowania głośnością

Ja jestem zachwycony możliwością zrealizowania sobie EQ włączanego jednym przyciskiem dla płyt które "nie grzeszą realizacyjnie"

NOS w RME i wzmak lampowy + swingtime - bajka😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Fafniak napisał:

Ciekaw jestem wrażeń dotyczących filtrów i sterowania głośnością

Domyślam się tylko, że będziecie chcieli korzystać ze swoich pre a nie z tego w RME?  Czytałem, że funkcja "Auto Ref Level" to bardzo przydatna rzecz w tym DAC. Jeśli z tego zrezygnujecie to używanie wszelkich DSP może być problematyczne jeśli chodzi o ręczne ustawienie wzmocnienia, które w RME jest podzielone na 4 poziomy.  Sam do końca tego mechanizmu nie ogarniam ale mimo, że RME mam podpięty do integry - to i tak korzystam z "Auto Ref Level" i przedwzmacniacza RME. 

Jestem ciekawy Waszych pomysłów i jak  macie to rozwiązane "po swojemu". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiej się!   Przypomnij sobie kiedy Ty musiałeś poustawiać coś w pierwszych dniach.   Ja pamiętam, że kilka razy robiłem "factory reset" bo już nie wiedziałem gdzie co było i jak wrócić do poprzednich ustawień 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pokażę mój system nietypowy bo z sypialni. System w pełni aktywny, czterodrożny w pełni zbalansowany.

Jako źródło PipoX9 z Foobarem. Pliki z routera który też jest NAS-em. Sterowane z telefonu. DAC Soekris Audiosynergia. Pre aktywne analogowe czterodrożne z drabinką , końcówka czterodrożna Zagra ale obecnie wykorzystuję z niej trzy drogi bo subbas napędza Crown CDI1000 z DSP . Kolumny z litego jesionu, ścianki 4 cm w skrzyni i 8 cm decha. Bas 2x12'' na stronę w OZ, midbas już w Open Baffle jak reszta głośników. Na subbasie Peerless XLS 12'', midbas jakiś wysokoskuteczny LaVoce 10'', średniak aerożelowy Audax 8'' ( chyba HM210Z10) i berylowy tweeter. Całość systemu pomierzona przez profesjonalistę i skalibrowana ( wysterowanie każdego z głośników w miejscu odsłuchu) i wprowadzone do DSP Crowna nastawy DSP dla subbasu.

Stolik audio lity orzech.

aktywny1.jpeg

aktywny2.jpeg

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest system główny:-)

Mam drugi system stereo ale to w pokoju dziennym gdzie toczy się życie codzienne. Tam coś prostszego.

jadalnia2.jpeg

jadalnia1.jpeg

jadalnia3.jpeg

Player to router z NAS-em i MPD na pokładzie ( nie widać bo jest ukryty za komodą), DAC D.I.Y. na ES Sabre z bardzo rozbudowanym zasilaniem, natywnie daję radę z DSD 1024, PCM 1536, wzmak Accuphase E-205 przerobiony, z drabinką zamiast tradycyjnego potencjometru, kolumny Audiosynergia Golden Eye.

MPD oczywiście obsługuje dowolnie wpisane stacje internetowe, Tidala i bibliotekę z płytami. Sterowane ze smartfona lub lapka. Na wyświetlaczu DAC-a wykonawca, tytuł albumu i tytuł kawałka, częstotliwość pliku i jego typ. To dzieło syna jak jeszcze był w podstawówce.

Wiem, że ustawienie mogło by być lepsze ale to pokój dzienny gdzie toczy się życie codzienne.

To co stoi na komodzie oczywiście jeszcze nie gra. To gotowa obudowa z litego orzecha do kombajnu w którym będzie końcówka w klasie D, przedwzmacniacz na starych lampach i DAC ten co obecnie gra.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fafniak napisał:

ahh :)

To mnie troszkę uspokoiłeś ;)

Widziałem/słyszałem podobne konstrukcje w akcji (nie mam pojęcia co to było) i moje wrazenia były na podstawie koncertu muzyki powaznej

Energia i obecność smyczkowych instrumentów - obłędna.

 

Zgadzam się,  systemy aktywne dają niesamowitą swobodę dźwięku. Jednak brak jakichkolwiek elementów pomiędzy końcówką mocy a przetwornikiem potrafi dać dobry efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...