Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 godzinę temu, Rega napisał:

A swoją drogą to chyba nie jest tak bezproblemowo, bo w ciągu kilku miesięcy wymieniłeś już kilka kompletów kolumn i może właśnie absorbery byłyby rozwiązaniem. No chyba, że lubisz częste zmiany🤣

Zmiany raczej nie wiążą się z problemami z akustyką. Vis a vis kolumn stoi duży narożnik z wysokimi oparciami, nad nim wiszą dwa obrazy, są kwiaty, grube zasłony. Bas mi nie dudni. Źródła pozorne i stereofonia też nie najgorsze. A zmiany są. Niestety nie mogę i nie chcę mieć kilku par kolumn jednocześnie dlatego jeśli coś mi się spodoba to po prostu zostaje. Jedynym wyborem, którego odrobinę żałuje i z tego co pamiętam Ty kolego @Rega mi go odradzałeś, były mentory. Niestety na dłuższą metę brakowało mi w nich basu. A zarówno dynaudio excite x18 jak i audio physic classic 3 uważam za dobry wybór. A że mogły zostać tylko jedne - zostawiłem te, które w słuchanej przeze mnie muzyce sprawdzają się lepiej. Miałem tez chrapkę na używane buchardt audio 300 ale ktoś mi je sprzątnął sprzed nosa. Niestety nowe to nie moj pułap dlatego mogę co najwyżej zadowolić się ich przetestowaniem. Zresztą jest jeszcze wiele budżetowych kolumn, których chciałbym posłuchać i kolejne zmiany nie są wykluczone. 

Pozwolę sobie na edycje i jeszcze kilka słów. Już kiedyś to komuś mówiłem ale napiszę to na forum ogólnym. Dla mnie bardziej liczy się ogólna radość ze słuchania niż szukanie perfekcji. Dlatego nawet jeśli bas czasem zadudni a sybilianty zasyczą, to nie jest dla mnie jakis wielki klopot, jeśli ogólny odbior mnie po prostu cieszy. 

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 nie wiem na ile to elektronika na ile kolumny , ale jak jestem od lat na AVS to zawsze drepczę do boksu Gato i za każdym razem mi szczęka opada. FM-15 tki grają wg. mnie o wiele lepiej niż te większe Gato. Dźwięk oceniam na bardzo zbliżony do moich ProAców , też na planie pierwszym średnica , piękne wokale , z tym , że Gato wydają się bardziej detaliczne.

Seba , bardzo fajny , estetyczny , funkcjonalny kącik do grania. Bardzo dobrze to wygląda , dużo sprzętu, a nie przytłacza . Ale tą ścianę to mógłbyś otynkować , jak chcesz to się zrzucimy .... :)

Żartuję , też lubię taki naturalny klimat . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, te gato wymagają zapewne trochę lepszej elektroniki niż moja. Na avs gra to z ich dedykowaną elektroniką a pokój też raczej akustycznie nie jest jakimś Everestem a gra to mimo wszysto wg mnie bosko. Buchardy były już chyba mniej wymagające ale zbyt długo się zastanawiałem. Aczkolwiek na ich temat krążą tak różne opinie, że sam nie wiem czego się po nich spodziewać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, seba3002 napisał:

Nie wiem. Z tego co czytam niektórym i mniejsze paczki dudnią.

To muszą mieć nieźle wciśnięte w kąt w 8 m kwadratowych. Takie kolumny nie generują niskiego basu, miałem kilka podstawek i basu nie było z nich za wiele, ale był często bardzo przyjemny rytmiczny, ale zależy z których. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

 na brak słyszalności detali nie powinieneś narzekać. 

Przy obecnych i poprzednich paczkach nie narzekam ani na brak detali ani na brak basu czy tez brak kontroli tegoż. W moich pierwszych kolumnach (dali zensor 5) troszkę mi tych detali było mało stad też wzięła się zmiana. Niestety, gato fm 15 już ktoś kupił, także na razie cieszę się x18 a w międzyczasie będę słuchał czegoś z niższego budżetu 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002- nie obraź  sie jeśli powiem,  ze do aranżacji akustycznej to chyba trzeba dojrzeć (czy też dorosnąć) Chyba większość z nas tak ma lub miało. Też uwazam podobnie jak Sanwing, że w kolumnach podstawkowych nie bardzo ma co zadudnić. Może w kolumnach podstawkowych to jeszcze coś tam czasem moze, ale w monitorach o zadudnienie raczej trudno. Mówie tu o pomieszczeniach pow. 16 m2. Do mniejszych niż 10m2 polecam sluchawki, bo uzyskać tu dobry dźwięk jest niezmiernie trudno. No, ale każdy slucha w pomieszczeniach jakimi dysponuje. Jednak opowieści o referencyjnej jakości dźwięku w tak malych pomieszczeniach przy użyciu sprzętu z marketów to można między bajki włożyć. Ja wiem, że za chwilę odezwa się użytkownicy i będa przekonywać, że nie mam racji i można. Kilka pomieszczeń już przerobiłem. Z różnym sprzętem, ktorego nie będe wymieniał. Znający mnie wiedza czym dysponuję i raczej nie zarzucą mi zmyślania. Podsumowując - adaptację akustyczną polecam do każdego sprzętu i pomieszczenia. I nie ważne czy sprzęt  jest budżetowy czy też nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy trzeba dojrzeć czy po prostu trzeba dysponować odpowiednim zapleczem "mieszkalno-rodzinnym". Wiem że są żony, które dadzą się przekonać do pewnych zmian. Ba, wiem że są żony, akceptujące skoki w bok mężów, nadużywanie alkoholu a czasem nawet rękoczyny. Wszystko zależy od osoby. Ja nie będę przekonywał ani żony ani siebie, że te absorbery są mi do życia niezbędne. Byłem w salkach zaadoptowanych akustycznie i wiem co daje taka adaptacja. Dla mnie jednak audio to tylko hobby podobnie jak np karate, które uprawiam od lat. I żadne z nich nie jest dla mnie celem nadrzędnym. Bawi mnie to, daje radość ale w żadnym wypadku nie będzie to dla mnie pogoń za czymś czego i tak nie osiągnę. Także naprawdę dziękuję za rady ale jestem juz człowiekiem w bardzo średnim wieku i wiem czego chcę spróbować a co nie da mi radości 🙂.

26 minut temu, tomek4446 napisał:

Znalazłem takie jak jak moje 

https://allegro.pl/oferta/proac-responce-1sc-10216991423

warto posłuchać.

Czy te proac to piękna średnica, detaliczna, delikatna górą i krotki ale dość niewielki bas ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rega napisał:

@misiek x oraz @seba3002 zwróćcie uwagę, że  nie napisałem, że taka adaptacja jest konieczna. Tez jestem w wieku już nawet nie średnim tylko zaawansowanym i uwazam, że posłuchać w dobrej jakości -owszem, ale nie za wszelką cenę i jeszcze kosztem nieporozumień w domu. Pozdrawiam@seba3002

Kolego @Rega, wybacz jeśli odebrałeś moją wypowiedź jako atak 🙂. Być może kiedyś zdecyduję się na te absorbery (jak już grunt będzie bardziej podatny😉). Już raz miałeś rację co do kolumn, więc i tu odbieram to jako radę osoby bardziej znająca się na rzeczy. Pozdrawiam również. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie w żadnym wypadku nie odbieram Twojej wypowiedzi jako atak. Nie ma kogo i za co atakować😃. Poza tym nie uważam abym mial monopol na rację oraz prawdę. Opisuję jedynie sytuacje jakie mialy miejsce u mnie. Pozdrowienia dla ,,Twardej,, żony. Ja w starciu z żoną poleglem i bylem zmuszony do urządzenia pomieszczenia odsłuchowego. Teraz moge całe ściany zaadaptować akustycznie i nikomu to nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Nie wiem czy trzeba dojrzeć czy po prostu trzeba dysponować odpowiednim zapleczem "mieszkalno-rodzinnym".

Jeśli dysponujesz miejscem do przechowywania o wymiarach 50x50x32 cm, to mogę ci podpowiedzieć rozwiązanie mobilne, które możesz rozwijać, jak żony nie będzie w domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Czy te proac to piękna średnica, detaliczna, delikatna górą i krotki ale dość niewielki bas ?

Coś w tym stylu , metal na nich średnio brzmi. Co do basu. mam je w sypialni i powiedzmy , że ustawienie jest nienajlepsze. Stoją blisko ściany . jedna w rogu. basu jest więcej niż z 38 cm. wooferów Alteców :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002, kupujesz 4 szt. takich absorberów. Jak żona zniknie za rogiem, to ustawiasz je za kolumnami w miejscach pierwszych odbić - po dwa, jeden na drugim (powinny bez problemu stać samonośnie przy tej grubości). Słuchasz, a po odsłuchu chowasz je do szafy, siadasz sobie, jak gdyby nigdy nic i czekasz na powrót żony.

https://www.mega-acoustic.pl/sklep/panel-akustyczny-pg1-8-cm/

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko dodać, że testowałem podobne. Efekt dużo mniej słyszalny niż przy zastosowaniu absorberów z wełny mineralnej. Pozostały na ścianie Absorbery  Essentials z wełny PT80. Jak zwykle zaznaczam, że to są moje osobiste odczucia.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman nie tylko Twoje znam niejedną osobę która testowała gąbki i wełna została. Ja nie miałem okazji choć poduchy z sofy chyba z tego samego są ;). 

Roman a co do adaptacji masz rację do tego trzeba dojrzeć. Ja czekam aż moja żona teraz dojrzeje do półek na książki za plecami hihihi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a samochód też kupujecie taki jaki żona chce? Jak kupujecie do domu nową sofę do tego za własne ciężko zarobione pieniądze to też żona decyduje w 100%? Na wakacje też jedziecie nie tam gdzie wam się marzy, tylko tam gdzie żona chce? 

Śmieszne...... 

Umówmy się tak: nie każdemu te ustroje pasują jako stały wystrój salonu (mnie też nie), ale jak zaproponował Kraft można wstawiać mobilne ustroje, natomiast ten tzw WAŻ używany jest nad wyrost i świadczy tylko o tym kto u was w domu nosi spodnie, a do tego moim skromnym zdaniem w wielu sytuacjach jest wymówką zarówno przed samym sobą jak i kolegami. 

Pozdrawiam

3 minuty temu, seba3002 napisał:

To ja jeszcze jedno pytanie. A czy nie jest ważniejsze to co za słuchaczem niż to co za kolumnami ? 

Za kolumnami pochłaniasz, za sobą rozpraszasz - dwie różne sprawy, a ważne jest zarówno to i to. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...