Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Próbowałeś skręcić fronty do wewnątrz? Może będzie trochę mniej odbić i czystsza góra.

Kolumny są skierowane do środka. Ale nie mocno . Góra jest czysta i wyraźna. Nadmiar skrętu robił bałagan i się zlewał ze sobą dźwięk. Pylony mają szeroką scenę i nie potrzebują mocnego skręcania. Tak jak jest to gra super. 

P_20231223_142441.jpg.bd4198ac00ced87d985e7432f67a2b49.jpg

52 minuty temu, AudioTube napisał:

Jestem ciekawy. Zechciałbyś w punktach, zwięźle i treściwie opisać co ten dirac wniósł?

dzięki 

Ogólnie likwiduje problemy przez akustyke.  Robi porządek w całym paśmie. U mnie głównie porządek zrobił od 60hz w w dół. Bo miałem miejscami podbicie aż do 18db. Przez co trochę buczało. Ustawiłem harmana krzywą  10db ( co i tak odchudzilo z basu) a górę -2,5db i gra tak najlepiej oraz jest najbardziej zbliżone do brzmienia pylona. Efekt jest taki że jest czystość na scenie, lekkość, a bass jest wtedy kiedy powinien być oraz bardzo mocno kontrolowany i głęboki. Przez same kolumny niedociągnięcia. Odcięcie w kinie i w stereo na frontach to 60hz. 

Jestem zachwycony co wyprawia w duecie z subem. Na takim poziomie to gra, że oceniam wyżej tylko Roksana Caspiana M2 z Cambridge cxn V2. A trochę wzmacniaczy przerobiłem. A nadal pisze o amplitunerze AV. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Fajny piec mocny, przyjemnie brzmiący.

Dzięki, dokladnie tak jest. Najwieksze wrazenie na mnie wywarło oddawanie przestrzeni pomieszczenia. Koncert na otwartym to wrazenie ze mamy koncert na otwartym. Koncert w malym klubie to słychać ze przenieśliśmy sie do malego klubu. Nie wiem jak to sie dzieje, ale nigdy w zyciu tego az tak nie slyszalem…. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zolt napisał:

Bardzo ładnie.
Też jestem mocnym zwolennikiem DSP, bo robi to porządek, a jestem wyczulony mocno na wzbudzenia basu i wszelkie nierówności.
Gratki, Carmion.

W kinie i stereo dirac robi ogromną robotę. Na każdą kolumnę takie same ustawienia. Bardzo fajnie się to łączy wtedy tworząc takie ułożone brzmienie. Dodać jeszcze wysokiej jakości film to naprawdę efekty super. Wciąga dosłownie. Jestem zdziwiony że udało się uzyskać takie jakości brzmienie ze skromnego 5.1.  Niestety na streaming audio dość mocno kuleje. Na filmach akcji to czuć. 

A że w stereo z subem też bardzo dobrze sobie radzi to tylko się cieszyć. Rel ht MK2 to świetny sub nawet do stereo.  Myślałem na początku nad końcówką mocy od Roksana Caspiana ale póki co nie widzę sensu bawić się w kolejne urządzenia. 

Udało mi się stworzyć całkiem dobre kino i stereo w jednym. 

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, jak jest jakiś kompromis, to zawsze kosztem czegoś. Ale uzyskałeś to, co chciałeś i DSP Ci w tym pomógł.
Od tego to w końcu jest i ja jestem wielkim zwolennikiem tegoż.
Nawet najbardziej wciągający lampowiec, który po prostu miodzi nam dźwięki i nacechowany jest "emocjami" nie pozwoli mi cieszyć się muzyką, kiedy słyszę te wzbudzenia, a zaraz dziury na basie.
A każde pomieszczenie nieprzystosowane profesjonalnie akustycznie taką poszarpaną charakterystykę ma.  Być może jednym to mniej przeszkadza, innym bardziej. Ja jestem bardzo na to wyczulony.
Oczywiście DSP pomaga, nie jest lekarstwem na wszystko. Ale pomaga całkiem sprawnie w tym zakresie. Na pewno satysfakcjonująco, zwłaszcza w połączeniu z nawet wstępnym i amatorskim dostosowaniem pokoju na zasadzie jakichś absorberów na pierwsze odbicia. W całkowitej goliźnie nawet DSP sobie z pogłosami nie poradzi. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AudioTube napisał:

A na co nie pomaga?

A czy na „dziury” pomaga?

Co do pogłosu zdaje się jest jasne co i jak.

A czy na zniekształcenia driverów pomaga?

 

Pytanie czy ktoś w ogóle zniekształcenia driverów słyszy., a jeżeli tak, to w jakim stopniu. Po drugie pytanie czy warto sobie tym zawracać głowę, skoro są ludzie, którzy zniekształcenia chcą mieć i je słyszeć - zwolennicy chociażby lamp. Czyli urządzeń totalnie niedoskonałych, których domeną są właśnie zniekształcenia harmoniczne. Bronią tych urządzeń i idą w zaparte, ale jak widzą o pół procenta większe zniekształcenia w jakichś kolumnach, to psioczą. :)

Są DSP, które lekko zasypują dołki, ale nie na tym to polega w samym założeniu.
Jeżeli zetniesz górki, to dołki nie są już tak straszne względem tego, co zaraz "obok" masz w postaci dołka i nie są tak drastycznie odbierane względem górek. Jeżeli miedzy górą, a dołem "problem" wynosi 15 czy 20 dB, a po korekcji i ścięciu górek "problem" wynosi wtedy 5 czy 8 dB to różnica jest kolosalna.

DSP na pewno nie pomaga na duży pogłos pomieszczenia. Na nic się nie zda, kiedy pogłos jest duży. Ale wstępnie zaadaptowane pomieszczenie + DSP to uzyskujemy naprawdę fajny kompromis pomiędzy naszym salonem, w którym mieszkamy, a jednocześnie naszym pokojem odsłuchowym. Oczywiście zachowując zasady ustawienia sprzętu jako stereo, miejsca odsłuchowego w odpowiednich odległościach od przetworników.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np nie potrafiłem odkryć, że nie słyszę 12dB dziury. 
Po zmianie miejsca wow. 
 

Prawie 20dB dudnienie słyszałem, teraz po zastosowaniu korekcji także wow. 

4 minuty temu, zolt napisał:

Bronią tych urządzeń i idą w zaparte

Ja to potwierdzenia i zasadności zakupu szukam😃. Zaprzeczenie to mój przyjaciel. Ehhh, być racjonalnym, marzenie ściętej głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle. Ja absolutnie nie krytykuję lampowych wzmacniaczy. Mogą się one podobać. I uważam, że są one mega fajne. Być może nawet kiedyś sam bym chciał się w taki zaopatrzyć.
Ale jeżeli jednocześnie słyszę, ze ktoś biadoli, że mu tam kolumna jedna ma jakieś zniekształcenie po przecinku większe niż inna to nie ma to sensu, kiedy sam wzmacniacz generuje mu zniekształcenia konkretne, i to zastanawiam się o co chodzi. :)
Mam tu na myśli zdrowy rozsądek.
Lampowce są jak najbardziej fajne i mają swój charakter. Tylko nie róbmy z siebie idiotów, że tu spieramy się, że coś ma jakieś zniekształcenia gdzieś i dotyczy to wzmacniacza klasy A, A/B czy D, a potem chwalimy i mówimy cacy o lampowcu, który ma ich 5 czy 15 razy więcej.
Podobnie w kwestii samych głośników. Przeceniamy nasz narząd słuchu. A on jest bardzo niedoskonały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zolt napisał:

a potem chwalimy i mówimy cacy o lampowcu, który ma ich 5 czy 15 razy więcej.

Literalnie znacznie więcej.

 

3 minuty temu, zolt napisał:

Przeceniamy nasz narząd słuchu. A on jest bardzo niedoskonały.

W stosunku np do nietoperzy mamy inny. One zdaje się dopiero od ponad 20kHz słyszą.

Ile tracą😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Ale to nim słuchamy, a wszystko inne jest o kant d...y rozbić... 😃

Masz rację, nim słuchamy.
Problem jednak w tym, jak jest niedoskonały i jakie serwuje nam niespodzianki.
Ja regularnie swój własny system słyszę bardzo różnie. A nic nie zmieniam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zolt napisał:

Tylko nie róbmy z siebie idiotów, że tu spieramy się, że coś ma jakieś zniekształcenia gdzieś i dotyczy to wzmacniacza klasy A, A/B czy D

Właśnie słucham fajnego wzmacniacza A klasy, porównuje do znanego mi brzmienia AB ,czy D i tak bardzo mnie cieszy całokształt twojej dzisiejszej produktywności... Wesołych 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, marcinmarcin napisał:

Właśnie słucham fajnego wzmacniacza A klasy, porównuje do znanego mi brzmienia AB ,czy D i tak bardzo mnie cieszy całokształt twojej dzisiejszej produktywności... Wesołych 🙂

Możesz również posłuchać niefajnego wzmacniacza klasy A. Wesołych ;)

1 minutę temu, AudioTube napisał:

Ja wszystkim odradzam. Chciałbym nosa zadzierać i elitarność mnie nadyma😉

No to jeżeli elitarność Cię na dyma, to dziwi, że wszystkim odradzasz. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...