Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

39 minut temu, AudioTube napisał:

napisz proszę jakie zmiany w brzmieniu

Głębiej, potężniej, gęsto, wokale intymnie bliskie i namacalne.

A przy tym z moimi paczkami dalej szybko i energetycznie...

31 minut temu, Artur Brol napisał:

A co ten Sudgen taki słaby? 🤔

Niby tylko 30/40W a wrażenie że ma 10x więcej mocy od 250W Hypexa... 🙂

Prosimy same chodzą po pokoju, jedna probowała wyjść nawet na przedpokój... 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcinmarcin napisał:

Niby tylko 30/40W a wrażenie że ma 10x więcej mocy od 250W Hypexa... 🙂

Swego czasu też go rozważałem, bo to ponoć zjawiskowe granie i pasuje do różnych paczek. Tylko ten pobór mocy i grzanie mnie odstraszyły. Marcin, a jak Sugden radzi sobie z kontrolą basu? Żadnego poluzowania na dole? I jak w cięższym rocku - zachowuje separację? Nie ma ściany pozlepianych dźwięków?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, a jeśli go dorwę w „dobrych” pieniądzach, to będzie mój. Malutki, niepozorny i bardzo chętnie w takim metalizowanym kolorze. To był pierwszy wzmacniacz, kiedy usłyszałem ciepło, gęsto, ale i detalicznie.

42 minuty temu, Artur Brol napisał:

A co ten Sudgen taki słaby?

Idziemy o zakład, że kiedyś, kiedyś zapragniesz a klasowca sam sprawdzić?😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, AudioTube napisał:

Gratuluję, a jeśli go dorwę w „dobrych” pieniądzach, to będzie mój. Malutki, niepozorny i bardzo chętnie w takim metalizowanym kolorze. To był pierwszy wzmacniacz, kiedy usłyszałem ciepło, gęsto, ale i detalicznie.

Idziemy o zakład, że kiedyś, kiedyś zapragniesz a klasowca sam sprawdzić?😉

Co jest takiego niezwykłego w tej A klasie ?

Czyż np. 100 watt w klasie D, to nie jest to samo co 100 watt w klasie A?

Jedyny kontakt z tą klasa miałem w Hifiman Serenade - co zauważyłem od razu, to że ledwo ruszyłem gałką potencjometra, ledwo doslownie, robiło się dużo głośniej. By ten sam efekt,  w moim Singxer sda2 uzyskać muszę się nieźle,  ta gałką nakręcić 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artur Brol napisał:

Co jest takiego niezwykłego w tej A klasie ?

W samej klasie nic szczególnego, poza oczywistymi różnicami, cechami tejże klasy.

Moje wzmaki wszystkie w A klasie, słuchałem kilku zestawów, gdzie te same kolumny i A oraz D wzmaki „grały”. 
Często używam terminu „czyste brzmienie”, a ono li tylko i wyłącznie słyszę z systemów, gdzie SETy A klasowe występują. Przy wyrównanym poziomie głośności oraz uwadze/obecności bardzo łatwe różnice  do wychwycenia. Dla mnie to Himalaje brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Swego czasu też go rozważałem, bo to ponoć zjawiskowe granie i pasuje do różnych paczek. Tylko ten pobór mocy i grzanie mnie odstraszyły. Marcin, a jak Sugden radzi sobie z kontrolą basu? Żadnego poluzowania na dole? I jak w cięższym rocku - zachowuje separację? Nie ma ściany pozlepianych dźwięków?

Grzeje się dość mocno - na radiatorach 51 stopni po kilku godzinach grania :) Gra faktycznie zjawiskowo - Proximy są bardzo szybkie i detaliczne ale grają dość szczupło i jasno. Z Sugdenem pojawiły się dociążenie, barwa, przestrzeń, kolory...

Z tym basem nie wiem co powiedzieć - jest zróżnicowany, słychać w nim różne faktury i niuanse, ale jest też głębszy, potężniejszy. Tak naprawdę mam wrażenie że zarówno bas jak i budowanie przestrzeni czy separacja są dużo lepsze niż w Arcamie - jest taki kawałek Igorr - Camel Dancefloor - mimo że dość ekstremalny, na Sugden jest wszystko czytelne i przejrzyste - na Arcam ostrzejsze a mimo to bardziej zlane. Kupiłem trochę w ciemno i nie spodziewałem się aż tak dużej różnicy na plus... bo średnicę ma taką właśnie jak opisują w każdej recenzji barwną, gęstą, trochę ocieploną... ale np. gitary bardzo fajnie brzmią, trąbka potrafi zagrać ostrzej... (tak jak powinna).

28 minut temu, Artur Brol napisał:

Ich chyba za dużo nie ma na rynku.

Na hifishark jest kilka SE21 Signature, ale w PL już nie ma :) na nowy trzeba czekać podobno 200 dni, chyba że ma któryś salon dostępny...

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S Proximy mają 89dB i 8Ohm. Niby nie są bardzo skuteczne, ale dość łatwe do napędzenia (łagodne dla wzmacniacza). Piotr z Divine Acoustics też mi polecał do nich A klasę lub dobra lampę...

Sugden przy 8Ohm ma 30W, więc teoretycznie mało...

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

@Rafał S Proximy mają 89dB i 8Ohm. Niby nie są bardzo skuteczne, ale dość łatwe do napędzenia (łagodne dla wzmacniacza). Piotr z Divine Acoustics też mi polecał do nich A klasę lub dobra lampę...

No to faktycznie dream team. Nic dziwnego, że Sugden zamiótł Arcama. Nie dość, że wyższa liga, to jeszcze lepsze zgranie z paczkami. Ale musisz mieć frajdę ze słuchania. :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinmarcin napisał:

Z tym basem nie wiem co powiedzieć - jest zróżnicowany, słychać w nim różne faktury i niuanse, ale jest też głębszy, potężniejszy.

Takie rzeczy można i bez A klasy 😉

Tylko trzeba się pobawić nie tylko elektroniką, ale Ty ogarniasz temat korekcja akustyki, więc na pewno jest spoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc kolejne rewolucję. Porzuciłem stereo Cambridge cxn V2 i Roksana Caspian M2 na rzecz kina domowego 5.1. 

Aktualny setup

Amp - arcam AVR 20 ( odtwarzacz do filmów zidoo z9x pro)

Fronty - pylon diamond 28

Subwoofer - rel ht 1003 mk2

Centralny - pylon diamond center

Tyły - q acoustics 3020i 

 

Pomimo że jest troszkę gorzej w stereo to arcam mocno nadrabia diracem i możliwością zastosowania suba w stereo.  Ogólnie jestem mega zadowolony, bo udało mi się uzyskać kompromis w stereo. A w filmach.... Po prostu bajka... Ale musi być dobre źródło czyli DTS X,HD lub TrueHD. 

 

Pozdrawiam 

 

P_20231222_115804.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...