Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

2 minuty temu, Fafniak napisał:

zastanawiam się nad wywierceniem w górnej pokrywie otworów i założeniem siateczki metalowej co by nic nie wpadło

 

Jest to dobry pomysł. Muszę też coś pomyśleć bo przy wyłączaniu góra jest naprawdę gorąca, o ile w Lorce to normalne to tu jest lekkie przegięcie.  Wentylacja jest u mnie spoko i do tego pokój od północy, a grzanie jest spore. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh no Witek w zimę to spoko, gorzej w lato :). Choć jak wspomniałem u mnie jest oki bo w lato zawsze zimno w tym pokoju jest, w końcu może się dogrzeje. 

Aj słucham i słucham wczoraj z 10-12 godzin ciągle muzyka leciała różną dziś też od 9 gra i to tak że z pokoju się wychodzić nie chce. Jest detal, jest magia, kiedy trzeba potrafi przywalić, a innym razem gra delikatnie no jest bardzo dobre granie jak dla mnie. 

Jak się DAC spisuje, na FB w jedynej grupie właśnie trwa o HOLO dysputa. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holo, to jak pewnie wiesz " podrobka" dcs, lub może nazwijmy to inspiracja.

Jestem coraz bardziej do niego przekonany. Ale dopiero na lączu i2s zaczyna odstawać od 2 krotnie tańszego Matrixa. Matrix z uwagi ze to niby delta-sigma ale o plastycznym przekazie, dzielnie się broni. Pewnie Holo zostanie. Zresztą pożyczę Ci Matrixa, to posluchasz, skonfrontujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak , @Sanwing "co Wy wiecie o grzaniu " ? :) 

Witek , powiedz coś o Ironbirdach :) W okresie świątecznym muzyczka leci od rana do późnej nocy i okienko cały czas otwarte , ogrzewanie chałupy wyłączone i jest ciepełko. Moja żona mówi , że zawsze chciała mieć kominek ale nigdy nie przypuszczała , że będzie mieć dwa :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie dziwię się widziałem te byczki u Witka. Kawał sprzętu, dobrze zawsze to pozorna oszczędność na ogrzewaniu 😆

Witek właśnie piszą że gra organicznie, ale również że ma dość ciepły przekaz. Co do dcs to nie wiesz że to naciągany DAC 😉😀 holo powinno się wstydzić że się na nich wzorują. Kurcze natworzylo się tych chińskich DACów i to w sumie świetnie grających. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irony 2x40W w głębokiej klA, Pliniusa nie da sìę dotknąć 100W, Blejz z 4x 2A3 i 5 transformatorami i teraz Holo, powiedzmy, ze ciepłe przy pozostałych.

W lecie uklad przeciagow w moim pokoiku rozkłada się tak, że na mnie nie leci ciepelko;).

Michał, Holo to nie Chinczyk, to Hong-Kongczyk ;).

Tomek, chyba Ty nic nie wspomniałeś o nowym nabytku ;)

Michał, organiczne granie jest u mnie już od kilku lat, kiedy wizyta kolegów z krk uświadomiła mi, ze jest u mnie za bardzo technicznie, co przegapiłem, nie jeżdżąc i nie słuchając innych zestawów.

Dlatego tak namawiam do weryfikacji swoich poglądów i teorii na innych zestawach, składanych przez ludzi z doświadczeniem i osluchaniem.

Od Holo, nie oczekuję już organicznosci. Chcę rozdzielczości i realizmu i żeby nie pogubił mi instrumentów na scenie i oddał ich prawidłowe barwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiowit napisał:

Gratuluję zdobycia jednego z lepszych egzemplarzy Lorelei. Skąd Ty ją wziąłeś? Ten kto się jej pozbył chyba na głowę upadł ;).

(...)

2 godziny temu, Sanwing napisał:

Witek tak tak ktoś oszalał że sprzedał tą Lorkę ;). Zacny sprzęt dla jednych spełnienie marzeń, dla drugich ciekawostka, a dla innych zwykle DIY. Ja się zaliczam do tej pierwszej grupy od bardzo dawna ten wzmacniacz siedział mi z tyłu głowy, ale dopiero udało mi się dojść kroczkami do tego poziomu cenowego i świadomości czego chcę. Dzięki że tak dobałeś o ten wzmak będę się o niego troszczył równie dobrze ;). 

I to newralgiczne zdanie Pana @Sanwing do @audiowit....

 

2 godziny temu, Sanwing napisał:

Dzięki że tak dobałeś o ten wzmak będę się o niego troszczył równie dobrze ;). 

Czyli ze Lorka to od Witka???? Tak mi wychodzi z czytania między wierszami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu chorowałem na Fiio M6 jako źródło do stereo. Teoretycznie czyta karty do 2 TB, obsługuje większość plików audio, ma dobry Bluetooth i oczywiście tidale, spotify itp. Trochę mnie zniechęciła obsługa wyświetlacza dotykowego, który delikatnie zamulał. Na plus dodam ze jest opcja sterowania tym odtwarzaczem za pomocą telefonu. M6 to budżetowa opcja, natomiast są również modele lepsze np M9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2020 o 14:49, tomek4446 napisał:

No , zbieram się. Może jutro. Chyba rozgryzłem zegary taktowania :) Super , że można do każdego źródła ustawić oddzielnie.

Tomek, co tam masz? No i co Ci  to robi? 

Wypalasz jitter ogniem i prądem? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Pana Pacuły jak zawsze dużo można się dowiedzieć 😆

 

"......I teraz najważniejsze: to nie jest voodoo!!! Nigdy nie mówiłem o „magii” w stosunku do rozwiązań technicznych!!! To tylko fizyka i inżynieria. Stawiam jednak tezę, że wciąż niewiele z tego rozumiemy, a jeszcze mniej umiemy pomierzyć, a już w ogóle leży umiejętność skorelowania pomiarów (ale możliwie pełnych) z tym, co słychać. Dlatego, dopóki nie zostanie opracowany standardowy, rozwiązujący wszelkie wątpliwości, powtarzalny system pomiaru, który zniesie konieczność testów odsłuchowych to właśnie te ostatnie będą dla mnie podstawą oceny urządzeń. Niestety niczego takiego nie ma i w bliskiej przyszłości nie będzie. Dlatego trzymam się tego, co słyszę. I najlepiej brzmiące urządzenia oceniam pod katem dźwięku najlepiej. O tym, czy to JAK to jest zrobione ma jakieś znaczenie musi zadecydować klient, nie ja. Ja mogę tylko opisać to, co widzę i to, co słyszę. Z tych dwóch, jak dla mnie, ważniejsze jest to, co słyszę, a słyszę, że wiele założeń inżynierskich w praktyce się nie sprawdza. Ale nie dlatego, że w nie „nie wierzę”, ale dlatego, że kłócą się z moim doświadczeniem – ergo: ich założenia, przesłanki, albo realizacja są błędne"

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...