Skocz do zawartości

KONCERTY na żywo ...


Recommended Posts

Znowu była dłuuuga cisza...

W listopadzie byłem na koncercie T.Love w warszawskim klubie studenckim Stodoła.
Tym razem były dwa koncerty: w piątek i w sobotę, zmienił się basista.
Byłem w sobotę, zagrali jak zwykle...

Natomiast 25.XI temu byłem (w tym samym miejscu) na koncercie ZAKOPOWER i to było to!!!
Widać było, że zespołowi (9 osób na scenie) chce się grać i że jest w dobrej formie, a sam koncert trwał około 135 minut - z tego chyba 1/3 to bisy.
Publiczność zdecydowanie spokojniej reagowała na zespół niż miało to miejsce z T.L, co nie znaczy że spaliśmy icon_mrgreen.gif Było wspólne śpiewaniu i ogólnie "debeściarsko".
Tematem przewodnim była najnowsza płyta zespołu, czyli "Boso", ale były też starsze utwory i (jako ciekawostkę ?) "Obława" Jacka Kaczmarskiego (po raz pierwszy słuchałem tego utworu w ich wykonaniu).
Nagłośnienie było OK, słychać było że mają jeszcze rezerwę mocy icon_razz.gif

Polecam Zakopower - i następnym razem też będę chciał się pojawić na ich koncercie. Mojej Sz.M też się podobało więc tym bardziej powtórka wskazana, niech się przyzwyczaja do chodzenia z mężem na (niektóre) koncerty icon_wink.gif

Pozdrawiam
PS. Olu - dziękuję!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 2 months later...
Byłem wczoraj na koncercie na "pół żywo" - "Celebration Day" LED ZEPPELIN. Zapis koncertu z 10.12.2007 r z Londynu. Koncertu na który chciało się wybrać ... 25 000 000 osób !!!!! Biletów było 20 000.
Wczoraj w Multikinach w całej Europie o 20.00 rozpoczął się seans. Drugi (i ostatni) ma być 7.11.
!9.11 wchodzi do sprzedaży DVD.
Koncert świetny. Podziw budzi doskonała forma muzyków i młodzieńcza radość z grania icon_smile.gif . A głos Planta .... To jeden z niewielu wokalistów tamtego pokolenia w tak znakomitej formie wokalnej.
Na perkusji grał syn Johna Bonhama - Jason.
Całość psuło jedynie skandaliczne nagłośnienie - głos jakby zatrzymywał się tuż przy ekranie, płaski, nieco drewniany.
Z czasem, albo przyzwyczaiłem się i nie raziło aż tak, albo się poprawiło, jakość się nieco poprawiła, ale i tak posłucham tego koncertu dopiero jak kupię DVD i w domu obejrzę i posłucham.
W kinie znakomicie się oglądało, słuchało gorzej. W domu mam nadzieję, że wizualnie nie będzie tyle gorzej, co audio lepiej icon_smile.gif
Tak czy owak - polecam projekcję 7.11 . Warto nawet z takim dźwiękiem. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Oglądałem jakiś czas temu Slasha koncert na YT w wersji ripowanej z HD i niezłym dźwiękiem muszę przyznać.. no i było tak sobie:) ale nie tragicznie icon_smile.gif
Choć faktycznie kojarząc jego granie z GnR to jakos mi bardziej to tamtych lat...
a tak przy okazji widziałem też koncert GNR z ubiegłego roku..Axl..biegał tak sobie troche śpiewał, charyzmy w głosie juz chłop nie ma... nie wyje tak fanie..a cała reszta kapeli.. hmm zmieniona/wymieniona...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Byłem pod koniec października na koncercie Roberta Planta - nieprawdopodobne jaki głos ma po tylu latach śpiewania niemal nie zmieniony, mocny. Nowe aranżacje starych utworów pyszne, twórcze, zaskakujące, a czasem powrót do Zeppelinowskiego wykonania z takim dynamitem, że ciary po plecach icon_smile.gif
Drugi aspekt koncertu to miejsce -> Royal Albert Hall. Wielka i piękna sala koncertowa - to jedno. Drugie to akustyka - powalająca. Nie słyszałem w życiu koncertu w tak idealnym akustycznie miejscu.
No i osobna radocha patrzeć jak bawi się i cieszy śpiewaniem.
Całość - UCZTA !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...
Z koncertami na żywo właśnie taki mankament, żeby coś fajnego przesłuchać to trzeba przejechać pół Polski. Lub przekroczyć jej granicę.
Ja mieszkam obok świetnego miasta, ale ma ono jedną poważną wadę, jest to zadupie kulturalne... Poznańicon_sad.gif
Bonamassa, U2, The Rolling Stones i Eric Clapton. Wszyscy grali dość daleko:-( Przykre, ale czasami, aby pojechać na super koncert trzeba polecieć/pojechać/popłynąć bardzo daleko.
Tak się pochwałę, byłam na Stonesach w Sztokholmie. Oj, miałam podniesione ciśnienie dłuuugo przed i jeszcze dłuuużej po;-) Czekaliśmy na nich wieki (support 19:30, a koncert zaczął się po 22, a ja tam czekałam i zastanawiałam się czy Keith jest trzeźwy;-)), ale było genialnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak Clapton grał w Łodzi to nie trochę bliżej niż Sztokholm? icon_wink.gif


Ostatnio też Peter Gabriel, Roger Waters, Depeche Mode, Black Sabath, jakiś Justin Biber itd. zaraz Lenny Kravitz i wielu innych w Atlas Arenie i Wytwórni, wszystko 100 metrów od dworca kolejowego Łódź Kaliska i trasy przelotowej przez miasto, dobrze skomunikowanej autostradami z Poznaniem, i resztą kraju .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clapton grał w środku roku, nawet nie w weekend. A moja mama mma taki zawód, że urlop przed wakacjami to może sobie narysować. A ja szczun jestem, więc wyjazd samemu do Łodzi czarno widzę.
Sztokholm może jest dalej, ale to prawdopodobnie ostatnia taka trasa Stonesów. Wspominali ile czasu gdzie grali, koncertowali z Tylorem. A Clapton ostatnio często jeździ do polski.
Jacek75 na koncerty wykonawców jakich podałeś jakoś mnie nie ciągnie.
P.S. Oprócz transportu istnieje jeszcze jeden problem, za bilety trzeba sporo płacić, więc rocznie więcej niż dwa koncerty odpadają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ceny potrafią zabijać, ale często wystarczy dobrze poszukać jakiegoś konkursu w sieci i można iść prawie za darmo icon_wink.gif

Ja wychodzę z założenia, że trzeba korzystać z możliwości posłuchania "dinozaurów", bo nikt nie zna dnia. Już nigdy nie usłyszymy Led Zeppelin, Garego Moore'a, JL Hooker'a czy SR Vaughan'a i ja osobiście bardzo żałuję, że trochę się spóźniłem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...