Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Nie znałem tej płyty. Siedzę teraz w ciszy, słucham, i naprawę mi się podoba. Lubię takie granie.

Dnia 14.08.2023 o 20:39, sonique napisał:

Muzyka lekka i miła.

Omer Avital - New Song

Choć, znamion muzyki lekkiej i miłej, to ona dla mnie nie spełnia :) Ale wiem, że poleca to miłośnik "Wooden music" Stańki. Ja jednak prosty człek jestem :). Pozdrawiam Cię serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Fandiscopolo napisał:

Jakies konkretne przyklady?

To jest jak np. z Krystyną Jandą. Jeżeli przypada jej jakaś rola to wiadomo jak ją zagra. Sztampa. Identycznie jest z metalem.

O ile w muzyce np. rockowej są przykłady zespołów mających swój styl i tego stylu spodziewamy się dla każdej kolejnej płyty to bywają zaskakujące wyjątki, na plus lub na minus, ale zespół ma swój pewien ryt. Sam metal jest pewnym rytem, inaczej nie jest metalem.

Innym aspektem i z tego sobie zdaję sprawę, jest moje zakochanie w baroku, gdzie przepych form i brzmień jest przeogromny. Wszystko inne jest gdzieś poniżej lub bardzo poniżej. To może także powodować moją surową ocenę.

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Highlander_now napisał:

To jest jak np. z Krystyną Jandą. Jeżeli przypada jej jakaś rola to wiadomo jak ją zagra. Sztampa. Identycznie jest z metalem.

Nie mam pojęcia jak w tym wszystkim (w Twojej głowie, na okoliczność tej rozmowy) pojawiła się Krystyna Janda.

Ale zostawmy to z szacunku dla niej. 

Metal to ogólna nazwa dla gatunku, to nie sztampa i zapewniam Cię, że jest wiele jego ciekawych odmian. Mogę zrozumieć, że Tobie się nie podoba i nie rozumiesz takiej muzyki. Jednak nie rozumiem tonu Twojej odpowiedzi. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bebop napisał:

Metal to ogólna nazwa dla gatunku, to nie sztampa i zapewniam Cię, że jest wiele jego ciekawych odmian.

Potwierdzam. Żeby nie było, że zmyślam ;) Metallica, Black Sabbath, Coroner, Alcest, Les Discrest, Kayo Dot, Faith no More, Soundgarden, Alice in Chains, Sleep, Ashenspire, Boris, Hum, Merkabah, i jeszcze trochę innych wartych uwagi, nie tylko naparzających na jedno kopyto by się znalazło.

DeathSOP-1998.jpg

a3162401458_65.jpeg

ff6bccb7.jpg

6f610816.jpg

63caf9d9.jpeg

conferenceofthebirds_900x.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bebop napisał:

Nie mam pojęcia jak w tym wszystkim (w Twojej głowie, na okoliczność tej rozmowy) pojawiła się Krystyna Janda.

Dokładnie z tego powodu o którym napisałem. Sztampa. Wiadomo czego można się spodziewać i nic nas nie zaskoczy. To nie tylko moja opinia co do p. Jandy.

Przepraszam, że wsadziłem kij w mrowisko, ale nie wszystkim się wszystko podoba. Na szczęście. Metal brzmi dla mnie sztampowo, bo z racji bycia metalem musi taki być. Nie mam do nikogo o to żalu i nie oceniam nikogo.

Już próbowałem wytłumaczyć dlaczego tak może być, przeszło to bez echa, dlatego jeszcze wspomnę, iż muzyka nie musi być dla mnie głośna i drapieżna aby wygrać we mnie te najlepsze nuty. Może być subtelna, zaledwie trącająca jakieś struny duszy. Metal w tym momencie jest nachalny. To mnie mocno zniechęciło i nie widzę światła w tunelu.

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Highlander_now napisał:

Przepraszam, że wsadziłem kij w mrowisko,

Nie musisz przepraszać :D, natomiast ze sztampą się nie zgodzę. Jest spora różnorodność brzmieniowa. Drapieżność i agresywność to niejako cechy gatunku, więc jak tego nie lubisz, to nic dziwnego, że do metalu Cię nie ciągnie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Highlander_now napisał:

Metal brzmi dla mnie sztampowo, bo z racji bycia metalem musi taki być.

To jest po prostu nieprawda. Myślę że podstawą jest raczej to( w kontekście mocniejszej muzyki)

25 minut temu, Highlander_now napisał:

Metal w tym momencie jest nachalny. To mnie mocno zniechęciło

I o ile zgadzam się z tym że Janda gra na "jedno kopyto", to uważam że jest zbyt wiele metalowych zespołów, które mają szalenie różnorodne utwory. 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...