Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

DM czy Sixth June?

 

 

 

 

DM czy She Past Away?  (nie wiem czy tylko ja, ale wyraźnie słyszę w tym drugim utworze inspiracje z  Enjoy the Silence DM) 

 

 

 

Znacie jakichś innych wykonawców czerpiących z DM? 

Zdaję sobie sprawę, że to nie barok. Wrażliwe uszy proszę o wybaczenie. 

 

....................................................................................................................................................................................................................

 

 

5 godzin temu, Fafniak napisał:
5 godzin temu, Highlander_now napisał:

Metal brzmi dla mnie sztampowo, bo z racji bycia metalem musi taki być.

To jest po prostu nieprawda. Myślę że podstawą jest raczej to( w kontekście mocniejszej muzyki)

Metal w moim odczuciu ma wiele wspólnego z muzyką klasyczną - która też bywa "mocna".    Solówki na skrzypcach w klasycznej czy na gitarach w metalu czasem brzmią bardzo podobnie. 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bebop ta Eleni to faktycznie hardcor, zrobiło mi się słabo 🤣. Po alko owszem, na trzeźwo dla mnie nie do przyjęcia. Obawiam się tylko, że na moich znajomych (zafiksowanych na jedynej słusznej dla nich muzyki) nie zadziała. Na szczęście znalazłem kiedyś dobry straszak, puszczam ludziom, zaciskam zęby na języku i obserwuję ich reakcje 🤣🤣🤣
Pozwolę sobie zaprezentować :

 

Wrażliwcy NIE SŁUCHAĆ 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

A w utworze zapodanym przez Ciebie , ja słyszę też coś z the Cure

Coś w tym jest. Ja słyszę  The Cure w utworze Monoton / She Past Away. 

Protoplastą takiego brzmienia  był Ian Curtis / Joy Division  - tak ja czuję.

Chociaż, wiele inspiracji po drodze było. 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Highlander_now napisał:

muzyka nie musi być dla mnie głośna i drapieżna aby wygrać we mnie te najlepsze nuty. Może być subtelna, zaledwie trącająca jakieś struny duszy. Metal w tym momencie jest nachalny. To mnie mocno zniechęciło i nie widzę światła w tunelu

To mi pasuje do powyższego...

Melana Chasmata - Waiting 😎

    jest wsystko o co "poprosileś" - subtelność, spokój, brak nachalnosci ale tez momenty "zaskoczenia". Polecam gorąco.

Ps: zanim wydasz wyrok, odsłuchaj do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bebop napisał:

Mam w rękawie więcej takich "straszaków" ale raczej tutaj się nie odważę. 

Weź nie pękaj, nikt Cię nie zbanuje - przecież wszystko jest muzyką. Poza tym trzeba sobie pomagać 😉. Ostatecznie podeślij mi na PW.
Twoja propozycja bardzo fajna, z tym, że ja dałbym tu inną kategorię. Żaden tam straszak, tylko utwór na MEGA HUMOR (naprawdę rozbawił mnie do łez). 
Takich kawałków do śmiechu trochę mam w zanadrzu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nimi również postraszyć

na przykład

 

natomiast uważam, że piosenki o Stegnie nic, ale to nic nie przebije 🤣

Z kolei ten Muslim od Regi już trochę postraszył. 

Muzyka noise z propozycji @Fandiscopolo  też dobra do takich celów. Osobiście nie słucham, ale mam kumpla, który zajmuje się produkcją noise'u, stąd mam pewne obycie z tym gatunkiem. Ludźmi nieprzygotowanymi może wstrząsnąć.

 

 

Wracając do głównego tematu, sporo ostatnio słucham albumu 'Martes' Murcofa, chyba będzie zakup CD. Świetna elektronika 🥰

https://murcofmusic.bandcamp.com/album/martes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...