Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Czasem mylony z kompozycjami ojca i syna Strauss. Muzyka taneczna czyli dziś coś całkiem lekkiego. Emil Waldteufel na płycie wydanej przez szwedzkie EMI. Najbardziej znane utwory wykonuje Philharmonia Promenade Orchestra, London. Dyryguje Henry Krips.

IMG20230814190829-1692033224347.png.eb0acc6a672f1ad951153d51cf240c20.png

Bardzo ładne wykonania i nagranie z mocnymi "przytupami" orkiestry. Właśnie jak do tańca.

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777, jak Cię znam to już dawno śpisz… a że sen to zdrowie… to nie będę Ci żałował… śpij więc a ja tu po raz kolejny słucham sobie jednej z Twoich minionych „polecajek”. I nadziwić się nie mogę jak mnie nią wyczułeś… została moją najulubieńszą jazzową płytą. A klub ten nieliczny i hermetyczny. Jak na klubik „achów i ochów” przystało. Jest tu John Abercrombie „Timeless”, Pat Metheny „Bright Size Life”, Tomasz Stańko „Balladyna”, Jan Garbarek „Afric Pepperbird”, Dave Holland „Conference of Birds”, Julian Priester Pepo Mtoto „Love, Love”, Keith Jarrett „Nude Ants”, Terje Rypdal „What Comes After”, i kilku innych świrów, którzy ciągną za moje najwrażliwsze struny. Domyślasz się, jaką płytę teraz słucham?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sięgam poza barok, do renesansu. Giovanni Pierluigi da Palestrina i The Song of Songs. Zbiór 29 pieśni. Wszystkie śpiewane a cappella. Wprowadzają niesamowity spokój, jak chyba żadna muzyka.

Wydanie czechosłowackie z piękną w swej prostocie okładką.

NDgtNTIwNi5qcGVn.jpeg

Ciekawostką jest to, że jest to nagranie i sama płyta w systemie SQ - kwadrofoniczna.

Próbkę tej muzyki, konkretnie pierwszy utwór można wysłuchać z YT.

Pocałuj mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Szczerze? Mój mózg jeszcze śpi 😆, także naprawdę nie wiem, ale miło, że aż tak Ci się spodobała 🙂

Wczoraj wrzuciłem ją po wielu miesiącach niesłuchania. Po raz kolejny stwierdzam, że to muzyka idealnie dopasowana do moich obecnych zainteresowań. No i jest tam też oczywiście zjawiskowy klarnet (basowy)…

IMG_3333.jpeg.dfdf7a3a3ff473d4c6f5727fac133d52.jpeg

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Nie wiem, czy Pat byłby szczęśliwy z Twojego wyboru tak wczesnej płyty. To tak, jakbyś zanegował blisko pół wieku jego rozwoju artystycznego. ;)

Sorry Pat… ale Twoja pierwsza moją pierwszą…;)

Lubię też wiele innych, np. nie wiem czy nie na równi „Watercolors”… - a fuj, jaki brzydki ten amerykański angielski dla oka… przecież brytyjskie „Watercolours” wyglądałoby dużo ładniej i wyszukanie…;)

3 godziny temu, MMarek napisał:

Dawać, dawać Panowie tytuł, sam chętnie posłucham :) 

Mam nadzieję, że Ci się spodoba. Na Twoich B&W powinien zabrzmieć piękny bas, taki jak lubię…;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Marcin, proszę, odstaw te kolumny na trochę, bo są niebezpieczne. 

Żebyś wiedział. Aktualnie przesłuchuję wszystkie swoje płyty od oczątku bo takich ich nie znałem…;)

Czuję się jak uczestnik „Święta Melomana”, które zamiast trwać jedno popołudnie rozciągnęło się na długie tygodnie…;)

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Najpierw "jaką płytę teraz słucham", a teraz jeszcze regionalne "zaglądnięcia". ;)

Wahałem się chwilę przy „jaką płytę” ale szkoda mi było czasu na zastanawianie bo fajny kawałek AP podawały…;)

A „zalukania” zmieniłem w ostatniej chwili na „zaglądnięcia”. Cieszmy się tym co mamy bo może być gorzej…;)

W zasadzie tyle czasu na dobę spędzam z AP, że to aż dziwne, że pisząc nie wrzucam jeszcze czasownika w trzeciej formie na koniec zdania…;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...