Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

32 minuty temu, Rega napisał:

W Pewexie kosztowała majątek.

Pojedyncze płyty były po 7$. Zarabiało się równowartość w porywach 40$.

Poza tym była jeszcze giełda. Ciekawsza o tyle, że spotykało się wówczas ciekawych ludzi, którzy też kupowali/sprzedawali płyty. Giełda to pojęcie ogólne, różnych lokalizacji wymiany płyt na inne płyty lub płyt na gotówkę i nie trzeba było od tego płacić podatku mimo, że obracano tam znacznymi kwotami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2023 o 16:30, Highlander_now napisał:

Pojedyncze płyty były po 7$.

Za Equinoxe zapłaciłem 9,99$ . Czwórkę Kate Bush z utworem Babooshka kupiłem za 3,99$. Na The Wall mogłem sobie tylko popatrzyć. Kosztowała 19,99 . Nie miałem okazji porównać z cenami w innych Pewexach. To ceny ze Szczecina , ul Jedności Narodowej (obecnie JP II). Dla porównania butelka wódki 0,5 l (żytnia z kłosem) kosztowała wtedy 0,89 $. Polski magnetofon Finezja 1 kosztował 119$, Fiat 126p kosztował 750$.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rega napisał:

Za Equinoxe zapłaciłem 9,99$ . Czwórkę Kate Bush z utworem Babooshka kupiłem za 3,99$. Na The Wall mogłem sobie tylko popatrzyć. Kosztowała 19,99 . Nie miałem okazji porównać z cenami w innych Pewexach. To ceny ze Szczecina , ul Jedności Narodowej (obecnie JP II). Dla porównania butelka wódki 0,5 l (żytnia z kłosem) kosztowała wtedy 0,89 $. Polski magnetofon Finezja 1 kosztował 119$, Fiat 126p kosztował 750$.

Ale masz pamięć, gratuluję.

Marlboro krakowskie były po 0,4$ lub 28 zł i zdrożały w czerwcu 1980 na 40 zł. Ale co to były za papierosy!

Płyt z Przedsiębiorstwa Eksportu Wewnętrznego PEWEX, rzeczywiście niewiele pamiętam, głównie interesowała mnie giełda. Wówczas w Łodzi na ul. Jaracza był klub studencki Na piętrze regularna "wymiana" płyt. Bywał tam Marek Niedźwiecki, jako student PŁ i prowadzący politechniczne radio studenckie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Highlander_now napisał:

Ale co to były za papierosy!

Bo wtedy na Marlboro i Caro (niebieskich po 20 zł) było napisane, ze są wyprodukowane z tytoni amerykańskich najwyższej jakości. A dziś co? Że palenie może być przyczyną wielu groźnych chorób i zdjęcie wyciętej krtani.

A pamiętrasz te czekolady Kraft Jakobs Suchard lub Tobler? Ja pamiętam nawet ile która kosztowała, ale dlatego, że dość często kupowałem je dziewczynom. Nie dość , że bardzo smaczne to jeszcze opakowania były takie jakich  u nas nie było nigdy. To był powiew zachodniego luksusu😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Highlander_now napisał:

Wówczas w Łodzi na ul. Jaracza był klub studencki Na piętrze regularna "wymiana" płyt.

Coś podobnego ;) było we Wrocku na Kościuszki - giełda na której można było kupić wsio z elektroniki z PL i zachodniej.

Wewnątrz pałacyku, po lewej i na piętrze można było znaleźć płyty niedostępne w PL...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

a ja niemalże klasycznie…

Hmm... lubię Yello. Nawet bardzo. Lubię za poczucie humoru (w tekstach) i dobrą zabawę z dźwiękami. Czasami jednak dźwięki Yello są dla mnie przytłaczające. Dziwne uczucie, czasem lubię, innym razem nie. 

17 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

Która to literka alfabetu greckiego była?

Przepraszam ale nie ogarnąłem tego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rega napisał:

Bo wtedy na Marlboro i Caro (niebieskich po 20 zł) było napisane, ze są wyprodukowane z tytoni amerykańskich najwyższej jakości. A dziś co? Że palenie może być przyczyną wielu groźnych chorób i zdjęcie wyciętej krtani.

A pamiętrasz te czekolady Kraft Jakobs Suchard lub Tobler? Ja pamiętam nawet ile która kosztowała, ale dlatego, że dość często kupowałem je dziewczynom. Nie dość , że bardzo smaczne to jeszcze opakowania były takie jakich  u nas nie było nigdy. To był powiew zachodniego luksusu😉.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...