Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
27 minut temu, MarekB napisał:

W przyszłym roku nowy streamer XR Cyrusa. Oficjalna zapowiedź. Będzie "działał" na BluOS.

No wreszcie! Żeby jeszcze od razu trafił do sprzedaży.

Marku - pamiętasz co było z zasilaczami PSU-XR? Teoretycznie były od dawna, ale nie w sprzedaży 😞 Mam nadzieję, że na streamer nie będziesz musiał czekać tak długo 😉


A jeszcze co do linii Classic - znowu Cyrus robi coś dziwnego: wyleciało w części cyfrowej gniazdo USB-B (jak np.  w 8.2 czy 8XPD) i dotyczy to zarówno przedwzmacniacza jak i wzmacniacza Cyrus Classic AMP. Natomiast w topowym modelach i7-XR oraz i9-XR gniazdo USB-B jest.

Poza tym - od wielu lat Cyrus sili się na oryginalność i podaje moc swoich urządzeń przy 6omach. Niech taką oryginalność sobie wsadzą (i to nie w instrukcję, tylko gdzie indziej 😡). W niektórych starszych modelach podawali w jednym miejscu (bodajże w instrukcjach) moc dla 6omów, ale na ich stronie dawało się znaleźć również dla 8 omów.  

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ta recenzja, moim zdaniem, została  bardziej skierowana do miłośników Cyrusa, którzy znają produkty tego producenta  bo dużo porównań, odniesień do starszych Cyrusów 6 i 8.2 oraz nowych z serii XR.

Dla osoby, która nigdy nie miała styczności z produktami Cyrusa jest w sumie jedno stwierdzenie - brzmi bardzo dobrze i śmiało może konkurować z podobnie wycenionymi piecami innych producentów (tu wskazać należy świeżo wypuszczoną Regę Elicit mk5 oraz już w tym momencie klasyka - Naita XS3). 

Ja mam tylko jedno pytanie, czy wokal AMP będzie miał ciało i odrobinę ciepła czy kierunek na chłodną neutralność, lekkość itd. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Ta recenzja, moim zdaniem, została  bardziej skierowana do miłośników Cyrusa, którzy znają produkty tego producenta  bo dużo porównań, odniesień do starszych Cyrusów 6 i 8.2 oraz nowych z serii XR.

Trudno przeoczyć zbieżność wprowadzenia modelu Classic Amp z ogromną obniżką ceny i7 XR. Dla mnie wniosek jest oczywisty - po wprowadzeniu Ampa nikt nie kupiłby już i7 XR w starej cenie. Czytaj: Classic Amp jest naprawdę dobry. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera PSU-XR na Audio Show.

..."Informacja z ostatniej chwili! Udało się sprowadzić specjalnie na Audio Show prototyp nowego zasilacza do serii XR - PSU-XR. Dzisiaj dotarł - wygrzewamy go już! Przekonajcie się jakie znaczenie ma jakość zasilania na własne uszy! "...

Stadion Narodowy loża 123. 

https://www.facebook.com/100057402913036/posts/586082823315143/?flite=scwspnss&mibextid=b10NqJjeAydNzIWf

I link do recenzji Cyrus CDi-XR (tekst po angielsku).

https://www.soundstagehifi.com/index.php/equipment-reviews/1683-cyrus-audio-cdi-xr-cd-player

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A też dzisiaj znalazłem jakiś zagraniczny test Classic AMP. I wydaje się, że faktycznie jest to najbliższa kontynuacja starej szkoły brzmienia Cyrusa.  Bas z bardzo dobrym uderzeniem, brzmienie żywe, pierwszy plan blisko, głębia sceny nie bardzo, góra otwarta, słychać czasem lekką szorstkość, dla niektórych góra może być trochę za "sucha". Cyrus jak nic. 

Dodać psx r2 i będzie  OK. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maxredaktor napisał:

O, dzięki. A od kiedy w Cyrusach nie stosuje się już wtyczek BFA? No i że w ogóle widzę, że oszczędzają na gniazdkach głośnikowych. Kiedyś były zdublowane, do bi-wiringu czy innego bi-ampingu… ale pewnie mało kto z tego korzystał. Ja w każdym razie nie.

No, a od kiedy była przerwa w klasycznych wzmacniaczach? Od 8a?

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TAtomicus napisał:

O, dzięki. A od kiedy w Cyrusach nie stosuje się już wtyczek BFA? No i że w ogóle widzę, że oszczędzają na gniazdkach głośnikowych. Kiedyś były zdublowane, do bi-wiringu czy innego bi-ampingu… ale pewnie mało kto z tego korzystał. Ja w każdym razie nie.

No, a od kiedy była przerwa w klasycznych wzmacniaczach? Od 8a?

W modelach tj. Cyrus One i HD gniazda były jeszcze zdublowane a w One Cast są już pojedyncze.  W tej taniej serii nie było BFA chyba tylko w tych lepsiejszych : D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...