Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
eltelcontrol

Amplituner + kolumny : w budżecie do 10k.

Recommended Posts

Obecnie posiadam taki zestaw:
TX-SR606 + JAMO 606 (2 przednie, 2 tylne + centralny)

Pokój 3,6m x 5,0m = 18m2 (na tym dłuższym boku ustawiony TV i kolumny)

W związku z planami zakupu telewizora 4K - obecny faworyt to LG 55BJ6....
ale przeczekam parę miesięcy aż swój OLED 55" wypuści na rynek Panasonic (powinno to nastąpić w pierwszym kwartale 2017r)
będę zmuszony wymienić sprzęt Audio z którego jestem średnio zadowolony.....

Moje obecne typy to Onkyo TX-RZ 800 lub nowszy 810, ale przyglądam się także 900tce.
Biorę pod uwagę funkcje sieciowe, aby łatwo było odtwarzać treści bezpośrednio puszczane z Iphone'a (np. Tidal) + wygodne sterowanie.

A jakie kolumny to nie wiem.....Klipsch Reference 260 Premium lub Pylon Diamond 25 (28).

Priorytety: Film (70%), Muzyka(30%), Rodzaj muzyki: Pop, rock, Jazz

Co Wy byście polecali i na co zwrócić uwagę ? Dziękuję za wszelkie sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry.
Jesli zależy Ci na dobrym i nowoczesnym systemie kina domowego, zwróciłbym pod uwagę na Onkyo TX-RZ810, który powinien Cię w pełni usatysfakcjonować.
Kwestia kolumn - jesli w dużym stopniu system będzie wykorzystywany do projekcji filmów, zwróć uwagę na kolumny Klipsch serii Reference Premiere. Idealnym wyborem będzie model RP-260F. To bardzo dynamicznie grające, analitycznie, przestrzennie kolumny. Będą opcją idealną do kina domowego i mocniejszych gatunków muzycznych, jedynie trzeba liczyć się z pewnymi kompromisami przy odsłuchu spokojniejszych gatunków.
Warto także spojrzeć i i odsłuchać kolumny Monitor Audio serii Silver oraz polskie Pylon Audio Diamond 25.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, takie podstawowe pytanie....czy pomiędzy obecnym Onkyo 606 + Jamo606 a docelowym Onkyo810 + RP260F będzie mocno zauważalna różnica w dźwięku ?
Przy Klipschach RP-260F pisałeś: "jedynie trzeba liczyć się z pewnymi kompromisami przy odsłuchu spokojniejszych gatunków" --> jest coś alternatywnego przy czym spokojniejsze gatunki będą również brzmieć dobrze?
Sprzęt obecnie wybierany ma być już na kilka dobrych lat więc może lepiej coś dołożyć i mieć spokojne sumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj,

Czy możesz zamieścić schemat Twojego pomieszczenia. Oraz rozstawienie kolumn?
Dobrze b było abyśmy dobrami optymalny zestaw do Twojego pomieszczenia.

Różnica pomiędzy modelem 606 i 810 jest olbrzymia. RZ810 to odpowiednik dawnych modeli z serii 8 czyli 806 z Twojego rocznika.
Oczywiście jest także nowszy i zapewnia wszystkie aktualne nowinki techniczne.
W Twoim o0becnym systemie najsłabszym ogniwem były kolumny. Niestety model Jamo 606 często polecane na "jakiś" forach. Mówię "jakiś bo nie wiem jakich. Są właśnie często wybierane. A to krzykliwa góra i nie specjalnie dynamiczny dół jak na takie wielkie paczki.

Więc tak różnica będzie.
Klipsch RP260 to kolumny bardzo dynamiczne, mocne grające ofensywnie do przodu. Mają dość wyraźne soprany i pewnie dlatego koledzy określili to mianem "jedynie trzeba liczyć się z pewnymi kompromisami przy odsłuchu spokojniejszych gatunków".
Można to delikatnie ustabilizować kablami. Np. Supra lub Oehlbach. Ale muzyki jazzowej czy klasyki to musiał byś na nich słuchać dopiero po podłączeniu pod wzmacniacz lampowy.

W kinie sprawdzą się znakomicie.
Jeśli szukał byś setu nieco bardziej ustabilizowanego, równego to tu polecał bym kolumny Tannoy Revolution XT6F lub Elac Debut F6.
Pierwsze charakteryzują się olbrzymią stereofonią i urzekającą górą, natomiast drugie mocą dołu, dynamiką i rockowym temperamentem, przy czym są niezwykle delikatne w górze pasma.

Zapraszam Cie na odsłuch tych i kilku innych systemów. Ewentualnie mogę wysłać sprzęt do Ciebie sprawdzisz w domowych warunkach.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DSC01446.jpgOto obecny rozład glosników : odległość pomiedzy nimi to 3.7metra a odleglosc z sofy do każdego z nich to 2.5m.

Zastanawiam się nad tymi Debut F6....czy do tych kolumn byłby od razu polecany tez jakiś SUB i centralny głośnik? Czy w takim pomieszczeniu powinny wystarczyć tylko takie dwie kolumny?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojawiają nam się dwie niewiadome.
Po pierwsze kolimny nie mogą tak stać. Stoją przy meblach nie mają żadnego "oddechu". Stereofonia będzie kulec, a kolumny o lepszym basie także dudnic. Niestety muszą być wysunięte przed szereg mebli. Mowie niestety bo pewnie czeka cię walka z drugą połówka o to.

Kolejna sprawa to chcesz kino czy stereo?
Bo jeśli chcesz kino i dźwięk dookolny to myślałem o pełnym komplecie debuta czyli centralny, tyły i sub.
Jeśli z kolei chcesz iść w stereo i tylko dwie kolumny to wybór amplitunera kinowego nie jest wskazany. Wówczas powinieneś wybrać wzmacniacz i ewentualnie odtwarzacz sieciowy.

Więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie muszę sprawdzać każdy centrymetr. Ile powinny być głośniki od mebli? Robi się ciasno niestety.
Wychodzi mi na to że do frontów potrzebne by mi byly w odcinki po 3metry przewodu, do centralnego 1metr, do suba 10m i do tylnych po 13metrów.
Chyba bym pozostał przy tych debutach, ze wzgledu na potrzeby kina - raczej 80%, a jednoczesnie muzyka 20%.

Mozna prosic o oferte na cały komplet ? Zakup uzalezniam od tego jaki mi wyjdzie vat do zaplaty...jak dam radę to planuje zakup jeszcze w tym roku...a najpozniej w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli w 80 procentach do kina to może debut ale f5?
Są dużo mniejsze. Gorzej grają muzykę ale łatwiej je ustawisz.
Odległość no przy najmniej 20 cm.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Kolejna sprawa to chcesz kino czy stereo?
Bo jeśli chcesz kino i dźwięk dookolny to myślałem o pełnym komplecie debuta czyli centralny, tyły i sub.
Jeśli z kolei chcesz iść w stereo i tylko dwie kolumny to wybór amplitunera kinowego nie jest wskazany. Wówczas powinieneś wybrać wzmacniacz i ewentualnie odtwarzacz sieciowy.Witam wszystkich!

Na wstępie proszę o wyrozumiałość - jestem w tematyce hi-fi/home cinema nowicjuszem i wielu pojęć jeszcze nie znam bądź je mylę.

Z chęcią jednak podepnę się pod temat, gdyż właśnie próbuję skompletować zestaw w kwocie 7-10k
Problem natomiast jest taki, że ma to być zestaw zarówno do kina jak i do muzyki
Wymyśliłem, żeby na razie zakupić dobrze grający amplituner AV, odtwarzacz blu-ray który nadawałby się też do audio oraz kolumny stereo. Surround może poczekać - pozostałe głośniki dołożyłbym w przyszłości.

Istotną kwestią są też moje wymagania dźwiękowe - sprzęt, prócz spokojniejszej muzyki jak trip-hop czy blues musi sobie bardzo dobrze radzić z rockiem i metalem, co wbrew opiniom niektórych wcale takie łatwe nie jest (musi grać selektywnie, nie faworyzując ani nie deprecjonując żadnego pasma, ale jednocześnie radzić sobie z gęstymi, intensywnymi fragmentami charakterystycznymi dla cięższego, gitarowego grania.

Po dłuższym okresie grzebania w sieci oraz po konsultacji w salonie, wczoraj byłem na pierwszym w swoim życiu odsłuchu, gdzie testowałem wzmacniacze Onkyo TX-NR656 oraz TX-RZ810 z głośnikami Pylon Audio Sapphire 25, Klipsch Reference Premiere RP-260F oraz Focal Chorus 716

nie zdążyłem przesłuchać wszystkich głośników na RZ810 i wrócę do salonu jeszcze za tydzień, tym niemniej chciałbym się podzielić dotychczasowymi odczuciami (testowana muzyka: Xploding Plastix, Tool, Kyuss)
1) Onkyo TX-NR656 + Pylon Audio Sapphire 25
piękny, selektywny ale nie natarczywy dźwięk w pełnym spektrum, coś jednak niedobrego działo się przy najgęstszych, intensywniejszych i ostrzejszych fragmentach - jakby ktoś przyciszył głośność, jakby brakowało mocy i pazura
2) Onkyo TX-NR656 + Klipsch RP-260F
tu z kolei przeciwnie - moc i ogień w gęstszych fragmentach, ale spokojniejsze momenty bardziej płaskie, matowe, jakby trochę bez wyrazu. dodatkowo, momentami bas potrafił zagrać pojedyncze dźwięki jakby za mocno, nieprzyjemnie (ale nie wiem czy to nie efekt niewielkiego pokoju odsłuchu - ok. 14m2)
3) Onkyo TX-NR656 + Focal Chorus 716
focale usytuowały się pomiędzy powyższymi - grały ładnie pojedynczymi instrumentami (choć chyba nie aż tak ładnie jak pylony), ale potrafiły poradzić sobie i ze ścianą dźwięku (ustępując chyba trochę klipschom).
4) Onkyo TX-RZ810 + Focal Chorus 716
duża różnica! ten wzmacniacz zagrał z focalami bardziej barwnie

nie zdążyłem sprawdzić RZ810 z pylonami i klipschami - ciekaw jestem co z nich wyciągnie, czy mankamenty słyszalne przy NR656 pozostaną. W przyszłym tygodniu zamierzam wybrać się raz jeszcze.

Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii.
Co myślicie o tych wzmacniaczach i kolumnach?
Czy warto brać pod uwagę np Denona AVR-X4200W lub Marantza SR6010? - jako że wychodzą z produkcji, można je dostać za dobrą cenę.
No i czy w ogóle to dobry kierunek działania w tym budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak szukasz połączenia muzyki i kina to onkyo lub marantz. Z tym że ten drugi będzie droższy.
Posłuchaj jeszcze elac debut f6, tannoy xt8f, Polk audio rti a7 lub 9 w tych modelach powinien odnaleźć to czego ci brakuję.

Zapraszam na odsłuch i na spokojnie odskuchasz sobie duża ilość sprzętu.

Zapraszamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jak szukasz połączenia muzyki i kina to onkyo lub marantz. Z tym że ten drugi będzie droższy.
Posłuchaj jeszcze elac debut f6, tannoy xt8f, Polk audio rti a7 lub 9 w tych modelach powinien odnaleźć to czego ci brakuję.

Zapraszam na odsłuch i na spokojnie odskuchasz sobie duża ilość sprzętu.

Zapraszamyprzyjechałbym chętnie, ale daleko... musiałbym dzień wolnego wykombinować...
nie macie jakiejś filii bliżej wawy?

co do marantza - czytałem opinie, że gra ciepło i "kluchowato" - co nie byłoby chyba wskazane do cięższej muzyki
a yamaha? np. RX-A860? gorzej od onkyo? ponoć z kolei yamaha brzmi za ostro i nienaturalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, Kolego?

Ja też czytałem różne opinie i o Marantzu i o Yamasze i o innych firmach. Najlepiej, jakbyś wybrał się do salony i sprawdził "nausznie". Bo do czytania są... książki;)

Warto wstępnie wybrać sobie jakieś modele, bo można zginąć w natłoku, co już zrobiłeś. I wtedy co nieco o nich poczytać, co też zrobiłeś. Ale zaraz potem koniecznie ich posłuchać i koniecznie z własną muzyką, której słuchasz na codzień. Bo każdy ma inne ucho i ten sam sprzęt będzie brzmiał inaczej z Twoją muzyką dla Ciebie, a nieco inaczej może być odebrany przez kogoś innego, z jego muzyką.

Powtarzanie zaczytanych lub zasłyszanych sloganów o tym, że jakaś firma "brzmi" w określony sposób jest utrwalaniem pewnych stereotypów. Mój obecny Marantz nie gra kluchowato, a moja poprzednia Yamaha nie grała nienaturalnie, to tyle ode mnie. Może przekonasz się do jakiejś firmy, którą skreśliłeś na początku, kto wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie skreśliłem na początku, ale nie jestem w stanie spędzić kilkudziesięciu godzin w salonach odsłuchując wszystko, co jest dostępne...
stąd też, próbuję ułożyć sobie jak najkrótszą listę sprzętów do odsłuchu icon_wink.gif
póki co przesłuchuję onkyo - ale nie wykluczam też innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

co do marantza - czytałem opinie, że gra ciepło i "kluchowato" - co nie byłoby chyba wskazane do cięższej muzyki
a yamaha? np. RX-A860? gorzej od onkyo? ponoć z kolei yamaha brzmi za ostro i nienaturalnie


dijkstra
Założenie swojego tematu nic nie kosztuje , a podpinanie wprowadza bałagan, co na to autor tematu, oby nic miał icon_wink.gif
Druga rzecz jaki sens cytować post z pytaniem ( salonu) , który defacto odnosi się do kogoś innego ?
Jak widziałeś, że kliknąłeś nie ten przycisk i już cacytowałeś trzeba było zaznaczyć mychą i wykasować, lub cofnąć się.

Ojj marantz kluchowato ?, to jakim przymiotnikiem określić brzmienie innych firm ? icon_wink.gif , choć bardziej odnoszę to do klasy stereo.Te droższe amplitunery kd marantza są muzykalne i są dobra opcją kiedy chcesz posłuchać muzyki mając zestaw kinowy, jeśli więc komuś muzykalność kojarzy się z kluchowatością to dziwne( może powinien zweryfikować kolumny?).
Yamaha ponoć ostro, niby tak, acz nieco się zmienia bo nowsze serie produktów yamahy mają inna sygnaturę brzmienia niż poprzednie modele,

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Cytat

co do marantza - czytałem opinie, że gra ciepło i "kluchowato" - co nie byłoby chyba wskazane do cięższej muzyki
a yamaha? np. RX-A860? gorzej od onkyo? ponoć z kolei yamaha brzmi za ostro i nienaturalnie


dijkstra
Założenie swojego tematu nic nie kosztuje , a podpinanie wprowadza bałagan, co na to autor tematu, oby nic miał icon_wink.gifjacek75, jestem tu nowy i nie znam tutejszych praktyk i zwyczajów. chciałem dobrze - na wielu forach zakładanie nowych tematów jest niemile widziane, jeśli można swoją kwestie podpiąć pod już istniejący. a założyciel tego tematu rozważa podobny sprzęt i dysponuje podobnym budżetem.

a co do epitetów o kluchach itp icon_wink.gif nie moje to słowa, a pytam dlatego, by się dowiedzieć, czy jakaś opinia o konkretnym sprzęcie jest powszechna (bo czasem tak bywa) czy też była to tylko jedna z wielu i warto sprzęt sprawdzić w boju.
salon, w którym byłem na odsłuchu ma w ofercie zarówno denona i marantza jak i onkyo, ale poznawszy moje oczekiwania i budżet, zarekomendowali onkyo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W takim razie muszę sprawdzać każdy centrymetr. Ile powinny być głośniki od mebli? Robi się ciasno niestety.
Wychodzi mi na to że do frontów potrzebne by mi byly w odcinki po 3metry przewodu, do centralnego 1metr, do suba 10m i do tylnych po 13metrów.
Chyba bym pozostał przy tych debutach, ze wzgledu na potrzeby kina - raczej 80%, a jednoczesnie muzyka 20%.

Mozna prosic o oferte na cały komplet ? Zakup uzalezniam od tego jaki mi wyjdzie vat do zaplaty...jak dam radę to planuje zakup jeszcze w tym roku...a najpozniej w styczniu.Elac to kolumny z tylnym bas refleksem - bas będzie fatalny przy tak bliskim ustawieniu do ścian i mebli. Do kina domowego i bez problemów w ustawieniu będziesz miał Polk Audio lub wspomnianego wczesniej Klipscha z przednim bas refleksem.
http://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx330t-tsx...podlogowe-2-szt

Ewentualnie z tańszych produktów, które bardzo łatwo ustawić masz Indiana Line Nota 550x
http://sklep.rms.pl/indiana-line-nota-550-...podlogowe-2-szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba także sprawdzać jak dmucha bass reflex.
Coś sprawdzić musisz. Marantz nie gra kluchowato.barfziej mu do neutralności czy równości.
Yamaha z podstawowych avantage nie szczególnie lepiej wypada niż klasyczna 681. Więc tu ostrożnie z wydatkami.

Onkyo zachowuje dobra dynamikę i gra ofensywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na odsłuchu zaskoczyło mnie, jak duża jest różnica między Onkyo TX-NR656 a TX-RZ810 (810 bardziej dynamicznie, poza tym 656 miał jakby stłumiony środkowy zakres)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Cytat

Polk audio rti a7 lub 9 w tych modelach powinien odnaleźć to czego ci brakuję.a tańsze Polk Audio - TSx 440T lub RTi A5 są warte uwagi?TSx440t to potężny dźwięk mocny dźwięk. RTi A5 są bardziej zniuansowane i lepiej wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
810 ma zupełnie inne zasilanie i gra dużo lepiej. Kosztuje także dwa razy tyle. Trzeba przemyśleć odsłuchać. Jeśli ma to być kosztem kolumn to raczej nie słuszna droga.

Napisałeś ci wyżej także o Polkach, jednak koniecznie odsłuchaj debutow i tannoya bo on oprócz dynamiki daje świetna stereofonie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

810 ma zupełnie inne zasilanie i gra dużo lepiej. Kosztuje także dwa razy tyle. Trzeba przemyśleć odsłuchać. Jeśli ma to być kosztem kolumn to raczej nie słuszna droga.

Napisałeś ci wyżej także o Polkach, jednak koniecznie odsłuchaj debutow i tannoya bo on oprócz dynamiki daje świetna stereofonie.

Pozdrawiama czy mniejsze tannoy xt6f grają podobnie dobrze? bo xt8f to giganty, no i już sporo powyżej założeń budżetowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie wiesz jaką cena a już mówisz że drogo icon_smile.gif
Xt6f grają równie dobrze stereofoniczne. Ma mniejszy bas. Jednak kolumna jest bardziej lekka.
Ale także godne uwagi. Różnica w cenie nie jest wielka.

Odsłuchaj bo się zaskoczyć zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tą wysokością mam taki problem, że na wysokości ok. 980mm od podłogi zaczyna mi się obraz z projektora, który z jednej strony dochodzi prawie do ściany - więc wyższa kolumna wchodziła będzie w jego światło :/
głupia sprawa, ale mieszkanie mam niskie i nie bardzo jest jak to skorygować (chyba że zmniejszając obraz z projektora - ale tego nie chcę, efekt kina jest niesamowity)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...