Skocz do zawartości

Ciekawe koncerty i programy w TV dotyczące muzyki i muzyków


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Jak zwykle 1 stycznia-Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich.

TVP2 od 12.15 do 14.00

Również 1 stycznia -od 19.00 do 20.00 "Bitwa tenorów na róże", w TVP Kultura.

Również w TVP Kultura-od 22.05 do 0.30 film "The Doors" z 1991 roku (reżyseria Olivier Stone, aktorzy-m.in. Val Kilmer).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzisiejszej nocy (środa 31 stycznia/czwartek 1 lutego) od 24.00 do 1.00 bardzo fajny dokument "Przyjaciele na 33 obroty".
Warto obejrzeć i dowiedzieć się o wybitnych polskich grafikach: Rosław Szaybo i Stanisław Zagórski i zobaczyć najsławniejsze okładki płyt ich autorstwa.

Opis z poniższego linku:
"film Grzegorza Brzozowicza przedstawia dwóch światowej sławy polskich twórców, którzy zasłynęli m.in. z projektowanych przez siebie okładek płyt. Ich dokonania obejmują prace dla takich muzyków, jak Miles Davies, Bob Dylan, Simon & Garfunkel, Elton John, Janis Joplin czy Judas Priest. Rosław Szaybo i Stanisław Zagórski - dwaj przyjaciele, dwaj wybitni graficy, spotykają się po latach, żeby snuć wspomnienia o burzliwej młodości przypadającej na barwne w polskiej kulturze lata 60., o pracy poza granicami kraju (w Wielkiej Brytanii i w USA), a przede wszystkim o sztuce."

i krótka zajawka ..

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie wróciłem z koncertu Jakuba Józefa Orlińskiego , akompaniował na fortepianie Michał Biel. Orliński jest na dzień dzisiejszy numerem jeden na świecie jako kontratenor. Przez cały występ miałem taką refleksję , iż nie powinienem chodzić na takie wydarzenia. Z każdym kolejnym utworem bladły wszystkie moje dotychczas słuchane gwiazdy rocka , bluesa , popu. To co pokazał ten facet to mistrzostwo operowania głosem , artykulacji , dykcji. Każde słowo idealnie , wyraźnie słyszalne. Niesamowita gra ciałem , luz , humor, skromność . Orliński jest śpiewakiem operowym , występował na całym świecie i ...... jest również tancerzem breakdance oraz akrobatą. Walnął podwójne salto na scenie i przeszedł do śpiewania Haendla :) Wg. mnie jest przepaść między warsztatem operowym a resztą gatunków muzycznych. Sam nie jestem miłośnikiem opery, ale muszę im oddać , że te lata pracy nad głosem robią potem niesamowite wrażenie. 

Koncert odbył się bez żadnej elektroniki , mikrofonów , kolumn itd. Fajnie jest posłuchać fortepianu takim jaki brzmi naprawdę. Zawsze potem słuchając systemu mam jakiś punkt odniesienia.

 

 

IMG_2005.JPG

IMG_2006.JPG

IMG_2002.JPG

IMG_2010.JPG

IMG_2018.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

 ile metrów do piano miałeś?

Siedziałem idealnie na środeczku w szóstym rzędzie. Na moje oko fortepian był ok. 10- 13 metrów. Zakryty został kanał dla orkiestry i tam ustawiony został instrument. 

Teatr parę lat temu został przebudowany , akustycznie jest super. Zrobili nawet sufit. 

Tutaj użyte technologie

https://muzykaitechnologia.pl/teatr-wielki-w-lodzi-wymagajaca-przestrzen-z-arrayprocessingiem/

Koncert z dwudziestominutową przerwą i pięcioma bisami trwał ok. dwóch godzin.

t1.jpg

t2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na TVP Kultura dokumentalny film "Pomiędzy" o fortepianach historycznych, od 17.25 do 18.00.  Dokument z 2018 roku, różnice między fortepianami historycznymi a współczesnymi, wykorzystano nagrania z I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych w 2018 roku. 

Wypowiada się i gra m.in. Janusz Olejniczak.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...