Skocz do zawartości

Kable dla zaawansowanych


RoRo

Recommended Posts

2 minuty temu, Fafniak napisał:

No właśnie. Ileż razy można to było przeczytać "w waszych" wypowiedziach

Fafniak dlaczego zacytowałeś tylko ten fragment..... A zresztą nieważne, wszyscy wiedzą. 

Napisałbym ci na priv co o tobie sądzę, ale zaraz polecisz na skargę do moderacji i dostanę bana. Nie po to wróciłem na forum żeby się z Tobą przepychać. Mam prośbę, nie odp. na moje posty i najlepiej daj mnie do ignorowanych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Artur Brol napisał:

Miedź, srebro czy coś tam jeszcze. Bardzo niewielkie różnice w przewodnictwie. Nikt tego nie usłyszy.

 

12 godzin temu, Artur Brol napisał:

Teraz kolej na kabel o 900 euro droższy i też, niestety, zakładam że wynik będzie taki sam

 

11 godzin temu, Artur Brol napisał:

 

 

Przed chwilą, misiekx napisał:

 

 

 

A napisałeś że nie jesteś uprzedzony..... Chyba jednak tak i z góry coś zakładasz albo nawet jesteś tego pewien 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

jakie,  zupełnie odmienne RCA byście mogli polecić?

Rozumiem, że korzystasz z daka w CD i chodzi o parę analogowych interkonektów. Nie wszyscy producenci robią 0.5m. A nawet, jeśli robią, to ciężko Ci będzie wypożyczyć tak krótkie, bo salony zamawiają standardowe 1m, które łatwiej sprzedać. 0.5m zwykle na specjalne zamówienie. Abstrahując od długości i Twojego docelowego zakupu - jeśli chcesz sprawdzić, czy w ogóle słychać różnicę, to polecałbym do testów:

1) Cardas Parsec

https://www.avtest.pl/kable/item/975-cardas-parsec

2) Dla kontrastu coś jaśniejszego, np. Chord Clearway lub Chord C-line (z budżetowych) albo lepiej (z tej samej półki cenowej co Parsec): Nordost Blue Heaven, który będzie od Parseka inny pod każdym względem.

https://www.avtest.pl/kable/item/977-nordost-blue-heaven

Obstawiam, że usłyszałbyś różnicę między tym Cardasem a Nordostem. :)

Tak, jak napisałem - z jasnych może być nawet podstawowy Chord C-line. Niestety nie znam drugiego tak ciemnego jak Parsec w znacząco niższej cenie. Albedo Flat One będzie już bliżej neutralności niż Parsec.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, misiekx napisał:

 

 

 

A napisałeś że nie jesteś uprzedzony..... Chyba jednak tak i z góry coś zakładasz albo nawet jesteś tego pewien 

A to, ze zakladam , ze wynik bedzie ten sam nie znaczy ze jestem uprzedzony.

Poprostu myślę, po poprzednim tescie Chord Clearway x, ze nie czeka na mnie nic wiecej . Pomimo innego marterialu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Artur Brol napisał:

Oczywiście że akustyka jest ważna,  inne składniki też ale jeśli ja mam taki a nie inny zestaw I mogę podkręcić głośność do 60, gdzie maks jest chyba 99, w moim raczej małym pomieszczeniu i nic się z dźwiękiem negatywnego nie dzieje, to chyba można w końcu,  raz na zawsze przyjąć że ten składnik u mnie jest ok. 🫡

Wychodzisz z założenia że Ci się wydaje że jest ok, ale nie masz punktu odniesienia. Nie twierdzę że jest u Ciebie źle, tego nie wiem. Ale jeśli nie robiłeś żadnych ruchów w tym kierunku i faktycznie jest dobrze, to tylko kwestia przypadku. Niestety wspólczesne standardy architektoniczne są do bani po tym kątem.

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Co to Umik i Rev?

UMIK to mikrofon pomiarowy. REV to najpopularniejsza aplikacja do zarządzania pomiarami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Oczywiście że akustyka jest ważna,  inne składniki też ale jeśli ja mam taki a nie inny zestaw I mogę podkręcić głośność do 60, gdzie maks jest chyba 99, w moim raczej małym pomieszczeniu i nic się z dźwiękiem negatywnego nie dzieje, to chyba można w końcu,  raz na zawsze przyjąć że ten składnik u mnie jest ok. 🫡

Juz raz tutaj na forum pisałem ze ludzie nie słuchają wzmacniacza na max. Tak więc wszystko w normie.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

Wychodzisz z założenia że Ci się wydaje że jest ok, ale nie masz punktu odniesienia. Nie twierdzę że jest u Ciebie źle, tego nie wiem. Ale jeśli nie robiłeś żadnych ruchów w tym kierunku i faktycznie jest dobrze, to tylko kwestia przypadku. Niestety wspólczesne standardy architektoniczne są do bani po tym kątem.

UMIK to mikrofon pomiarowy. REV to najpopularniejsza aplikacja do zarządzania pomiarami.

Wychodze z zalozenia ze mi sie wydaje ze jest ok? 🫡

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Juz raz tutaj na forum pisałem ze ludzie nie słuchają wzmacniacza na max. Tak więc wszystko w normie.

Pozdr.

Te 60 to byl test, dla kogos.

Nigdy tak nie słucham, bo to sie na dluzsza metę nie da wysiedzieć.

Chodzi o to że nawet wtedy - na tym moim pustym poddaszu dźwięk sie nie pogorszył, nie doszło do żadnych zmieksztalcen itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artur Brol napisał:

Wychodze z zalozenia ze mi sie wydaje ze jest ok? 🫡

Tak. Nie masz odniesienia.

6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Juz raz tutaj na forum pisałem ze ludzie nie słuchają wzmacniacza na max. Tak więc wszystko w normie.

A ja słucham. Może nie 100% ale 90-95 to bardzo często.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to pokretne.

Moim odniesieniem jest mój słuch.

Jakie odniesienie jeszcze mi jest potrzebne w tym hobby. Jesli nie zdrowy sluch.

Innymi słowy stwierdzasz ze nie potrafię odróżnić kiedy coś czysto brzmi, kiedy wokale są wyraźne, bas z rozciągnięciem itp.

Ale wymyśliłeś, żeby tylko wyszło że jednak mój pokój i nawet słuch mam do niczego. 🫡

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Butler napisał:

A ja słucham. Może nie 100% ale 90-95 to bardzo często.

Widocznie dobrze spasowane głośniki do wzmacniacza. U mnie sie tak nie da gdyż na godzinie 14/15 wzmacniacz się wyłącza (przeciążenie) nie chodzi akurat o akustykę. Najlepiej słucha mi się na godzinie 9/11 na wzmacniaczu. Jesli jednak mowa o subwooferze to pracuje do "odcinki" bez "zadyszki" wręcz im głośniej tym bardziej masakruje w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dedal napisał:

Takimi docinkami tylko świadectwo sobie wystawiasz . 

Widocznie inaczej to odebrałeś.

Najwybitniejsze urzadzenie testujace to... ucho!

Ps: to nie była docinka

2 minuty temu, AudioTube napisał:

@RoRo czy zechciałbyś tak dla potomnych i „posprzątać” w tym wątku?

”kable dla zaawansowanych”

Dużo tutaj treści, na wiele wątków i szkoda, by się zmarnowało. 

 

Ale jesli tu zostaną to sie nie zmarnują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...