Skocz do zawartości

Kable dla zaawansowanych


RoRo

Recommended Posts

13 minut temu, Artur Brol napisał:

Wiem ze kable są miedziane, srebrne i miedziane powlekane srebrem.

3 możliwości. Nie wiele.

Nie, to nie są tylko 3 możliwości.

Jeśli twierdzisz, że srebro zagra tak samo jak miedź,  chociaż zależy, bo srebrne Albedo nie grają jak typowe cechy przypisywane srebrnym kablom, to jesteś w błędzie. 

13 minut temu, Artur Brol napisał:

jeśli nawet zabawa z kształtem tych kabli coś daje to zmiany nie są dla naszych uszu słyszalne.

 

13 minut temu, Artur Brol napisał:

Nie będę o tym polemizował bo nie mam jak tego sprawdzić

Możesz chociaż poczytać co to jest dielektryk, a czym jest izolator, czym się różnią na przykład. 

Możesz też przeczytać o zachowaniu dielektryków w polu elektrycznym ich przenikalności elektrycznej etc.

Wszystkie te właściwości fizyczne i elektryczne mają znaczenie, pomijam już wpływ ekranowania w polu elektrycznym, czy elektromagnetycznym. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Jednocześnie mam ubaw, kiedy czytam takich Januszy, co to sprowadzają wszystko do wyglądu kabla, czy koloru wtyczek.

Ja tu coś napisałem o "wyglądzie kabla". Ze mnie masz ubaw? Zapomniałeś chyba ze byłem kiedyś po tej samej stronie. 

To ja mam ubaw czytając niektóre wpisy...

10 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Mimo iz na codzień gram na Standartowym zasilajacym, to z sprzetem hiend dla samego wygladu kupił bym jakieś "węże". Jak by to miało wygląd... wzmaki dual mono z kolumnami np.  top model "sf" lub "wa", spięte "sznurówką" ofc 2.5mm²🤣🤦‍♂️

Także tegoo...

 

Tutaj mój poprzedni wpis.

Ps: myślisz ze wszyscy ktorzy mają "węże" słyszą je? 🤣🤣🤣🤣 to dopiero ubaw. Wielu kupuje z powodów jakie podałem wyżej, czyli wygląd!

Tych słyszacych jest zaledwie garstka, a z tej garstki mała część np. Tu na forum ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Nie, to nie są tylko 3 możliwości.

Jeśli twierdzisz, że srebro zagra tak samo jak miedź,  chociaż zależy, bo srebrne Albedo nie grają jak typowe cechy przypisywane srebrnym kablom, to jesteś w błędzie. 

 

Możesz chociaż poczytać co to jest dielektryk, a czym jest izolator, czym się różnią na przykład. 

Możesz też przeczytać o zachowaniu dielektryków w polu elektrycznym ich przenikalności elektrycznej etc.

Wszystkie te właściwości fizyczne i elektryczne mają znaczenie, pomijam już wpływ ekranowania w polu elektrycznym, czy elektromagnetycznym. 

A gdzie tak twierdzę?

Tylko napisałem że teraz kolej na srebrny kabel. I tyle.

Przetestuję i będę wiedział. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wielu kupuje z powodów jakie podałem wyżej, czyli wygląd!

To gratuluję takim nie powiem czego...

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tak sie składa że "podpadam pod w/w Janusza" bo tez pisałem o wygladzie.

To już Twoja samoocena...

Nie czytam Ciebie szczególnie uważnie, więc nie drąż tematu.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Artur Brol napisał:

Przetestuję i będę wiedział. 

Nie sądzę,  już @Rafał STobie napisał w czym rzecz, zatem szkoa czasu.

Przed chwilą, Chyba Miro 84 napisał:

To Ty mnie tak nazwałeś kilka postów wcześniej.

Nie Ciebie miałem na myśli, bo Ciebie nie  czytam chłopie. 

Nie napisałem ad personam....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

To raczej przejaw bólu dupy, albo ch... wie czego, bo to ani nie macał takich kabli, ani nie słuchał w wiekszosci tych przypadków antykablarskich.

Jeszcze nie widziałem nikogo, kto by podniecając się wyglądem kabli zasilających,  głośnikowych, czy innych sygnałowych eksponował je, żeby było widać jakie to som ładne.

 Nie da się, bo ich nie widać za naszym zestawem stereo.

Ot i cały argument jak "ładne i drogie to grajom" szlag trafił.

A może jednak szlag nie trafił bo...

Widywałem już fotki użytkowników, ktorych listwa (metalowy blok) z gniazdami nie z tyłu, a na pokrywie górnej, gdzie ładnie wystają kable zasilajace do góry by było je widać. I do tego u jednego ziomka stało to na podłodze na równo z frontem sprzętów, a u drugiego zaraz obok wzmaka na półce.

Czyli jednak eksponuje sie to z powodow o ktorych nie bede pisał, bo zaraz zlecą sie dodatkowo "przyzwoitki".

12 minut temu, DiBatonio napisał:

Nie Ciebie miałem na myśli, bo Ciebie nie  czytam chłopie. 

Gdybym chciał pisać tylko do Ciebie, skorzystałbym z "kanału prywatnego". Moimi doswiadczeniami dzielę się na forum publicznym jako były "słyszacy zasilajace".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

I akustyka i rzeczy o których wiecie bo ktoś coś kiedyś zmierzyl rządzi a uszy którymi się muzyki słucha odeszły do lamusa?

Gdybyś napisał ze roznice słyszysz, nikt by Ci nie pisał "niemożliwe że słyszysz, ponieważ Twój pokój jest np. akustycznie słaby". 🤭

Przynajmniej jak dotąd nikt tak jeszcze żadnej osobie słyszacej nie napisał

Ciekawe to "swoją drogą" co nie...?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artur Brol napisał:

W/g ciebie to jaki będzie wynik testu tych srebrnych to nie ważne bo wy i tak wiecie lepiej? No gratuluję.

 

 

Znając to co masz i w czym oraz jak podchodzisz do odsłuchów porównawczych wynik jest prosty i jasny.

Melodika the Best....

😆

33 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Widywałem już fotki użytkowników, ktorych listwa (metalowy blok) z gniazdami nie z tyłu, a na pokrywie górnej, gdzie ładnie wystają kable zasilajace do góry by było je widać. I do tego u jednego ziomka stało to na podłodze na równo z frontem sprzętów, a u drugiego zaraz obok wzmaka na półce.

Czyli jednak eksponuje sie to z powodow o ktorych nie bede pisał, bo zaraz zlecą sie dodatkowo "przyzwoitki".

Masz racje, niektórzy używają takich listew, ale czy to ładnie wygląda kwestia gustu.

Widzisz nieżyjący już kolega Sylwek miał przewody kable za miliony monet podobnie jak system, jakoś nie widziałem u niego eksponowania tych wszystkich kabli.

Dla mnie liczył się efekt końcowy jaki słyszałem u Niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DiBatonio napisał:

Znając to co masz i w czym oraz jak podchodzisz do odsłuchów porównawczych wynik jest prosty i jasny.

Melodika the Best....

😆

 

Czyli jednak na odleglosc mozesz stwierdzic ze moj pokoj i zestaw jest marnej jakosci bo nie usłyszałem roznicy pomiedzy kablem za 100 euro a krotszym za prawie 300? Bzdury .

A w/g ciebie jak podchodzi sie do odsluchow? Czyżbyś zakladal ze dla jaj zamawiam kable i tracę czas przełączając kabel za kablem, z góry już presadzonym wynikiem?

Jak normalni ludzie słuchają? 

Włączaja muzykę i ten sam kawałek na drugim kablu. I tak w kółko aż są pewni ze różnica jest albo jej nie ma.

Co do drutów.

Mówicie jak to sobie elektrony skaczą po kabelkach. I dlatego budowa kabla jest ważna, itp. Upraszczając.

Powiedz mi co z tego jeśli na końcu kabla jest kawałek metalu , takie małe drzwiczki,  nie ma już kilku żył tylko kawałeczek pozłacanego metalu. Koniec placu zabaw dla elektronów.

To co, ta wtyczka już wpływu nie ma?

Nic nie zmienia?

42 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Gdybyś napisał ze roznice słyszysz, nikt by Ci nie pisał "niemożliwe że słyszysz, ponieważ Twój pokój jest np. akustycznie słaby". 🤭

Przynajmniej jak dotąd nikt tak jeszcze żadnej osobie słyszacej nie napisał

Ciekawe to "swoją drogą" co nie...?

Hey, masz rację, ciekawe 😁

No ale już za późno. 

Ciekawe co będzie jak nie usłyszę Albedo Flat one?

Stos?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

Jakie mody, podbicia, dołki czy inne pierdółki?

Artur, pisałeś wcześniej, że nie masz pogłosu. U każdego jest pogłos, pytanie tylko - jak duży dla konkretnych częstotliwości. Górki i dołki też ma każdy, ale osoby z dobrą adaptacją akustyczną znacznie mniejsze i pewnie też bardziej przyjemne. :) O ile dołki czasem trudniej wyłapać na słuch, o tyle większe górki zwykle dają nam już po uszach. ;) Jeśli dotyczą basu, to może dudnić lub przykrywać średnicę, jeśli środkowych sopranów, to podkreślone są sybilanty, jeśli średnicy, to wypchnięte zostają wokale itp. Oczywiście to skraje przypadki - skoro jesteś zadowolony z brzmienia, to prawdopodobnie te nierówności są u Ciebie subtelniejsze. Ale zapewniam Cię, że są tacy (np. @lpomis), którzy od razu by je wykryli. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

A w/g ciebie jak podchodzi sie do odsluchow? Czyżbyś zakladal ze dla jaj zamawiam kable i tracę czas przełączając kabel za kablem, z góry już presadzonym wynikiem?

A według mnie to przygotować należy sobie playlistę, najlepiej małe składy muzyczne, jazzowe, instrumentalne , skupiać się w każdym podejściu  na wybrzmieniach basu z instrumentów strunowych jak kontrabas, z instrumentów perkusyjnych, z bębnów w symfonice.

Później w każdym kolejnym na tych samych utworach skupiać się na średnicy,  na wysokich tonach, wsłuchać się w wybrzmienia blach perkusyjnych, strun gitary akustycznej, wokale (głoski syczące) itd.

Gatunki muzyczne też mają znaczenie, bo z jazgotu i słabych realizacji , to se możesz szukać...

Posłuchać na tym powiedzmy, że "lepszym" a potem wrócić do tego od Melodiki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Mówicie jak to sobie elektrony skaczą po kabelkach. I dlatego budowa kabla jest ważna, itp. Upraszczając.

Nie zrozumiałeś jednak.

Kto powiedział jak sobie skaczą elektrony, mowa była o właściwościach RLC wygooglaj sobie co to jest.

Widzę, że z Tobą to rozmowa, jak że ślepym o kolorach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

A według mnie to przygotować należy sobie playlistę, najlepiej małe składy muzyczne, jazzowe, instrumentalne , skupiać się w każdym podejściu  na wybrzmieniach basu z instrumentów strunowych jak kontrabas, z instrumentów perkusyjnych, z bębnów w symfonice.

Później w każdym kolejnym na tych samych utworach skupiać się na średnicy,  na wysokich tonach, wsłuchać się w wybrzmienia blach perkusyjnych, strun gitary akustycznej, wokale (głoski syczące) itd.

Gatunki muzyczne też mają znaczenie, bo z jazgotu i słabych realizacji , to se możesz szukać...

Posłuchać na tym powiedzmy, że "lepszym" a potem wrócić do tego od Melodiki.

 

 

Ten kabel musi zmienić wszystko czego słucham a nie tylko kilka instrumentów.

Wszystko. Jeśli by był by tak dobry i tyle wnoszacy jak twierdzisz to by to dobro we wszystkim było słychać.

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Nie zrozumiałeś jednak.

Kto powiedział jak sobie skaczą elektrony, mowa była o właściwościach RLC wygooglaj sobie co to jest.

Widzę, że z Tobą to rozmowa, jak że ślepym o kolorach.

 

Dobrze, dobrze a nie wypowiesz się o wtyczce? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

A co z tą wtyczka która przeważnie z pozłacanej miedzi jest. Ma wpływ czy nie. Bo jak ja to widzę to oni niweluje cokolwiek pomiędzy się znajduje.

Nie, nie zawsze jest to miedź, nie zawsze jest też pozłacana, nie wiem o jakich wtyczkach teraz mówisz.

Ale domyślam się, że o tych na kablach głośnikowych, czy interkonektach.

Widzisz kiedyś miałem jednocześnie 2 pary Albedo Monolith na złoconych bananach BFA i na rodowanych.

Wybrałem ten drugi, nie dlatego że się świecą srebrnym blaskiem, bo tego nie widać kiedy je włożysz do terminali.

Jak już poruszasz temat wpływu wtyków, to chociaż to sprawdź jak to wypada na takim samym kablu różne rodzaje galwanizacji wtyków.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artur Brol napisał:

Ten kabel musi zmienić wszystko czego słucham a nie tylko kilka instrumentów.

Wszystko. Jeśli by był by tak dobry i tyle wnoszacy jak twierdzisz to by to dobro we wszystkim było słychać.

Artur, bez przesady. Jeśli oczekujesz fundamentalnej poprawy, to jednak trzeba się skupić na kolumnach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...