Skocz do zawartości

Kable dla zaawansowanych


RoRo

Recommended Posts

3 minuty temu, Bebop napisał:

Ja tu nie widzę ciśnienia ale trochę żartów. 

 

Artur przenieś swój test do innego wątku bo tutaj uczucia zostały zranione i czosnkiem się bronią 😂

A to coś na kształt "uczuć religijnych" też z dupy wymyślonych? 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do słyszenia lub niesłyszenia,  nawet ktoś wykazał się pomiarami i symulacją, czyli nie do końca kabel to kabel, a prąd to prąd. 

https://sound-au.com/cable-z.htm

3 minuty temu, Bebop napisał:

Musi Pan uważać ;)

No mnie kolory wtyczek nie grają 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, ProjectPi napisał:

I to by bylo na tyle. Udanego, @Artur Brol

Przyłączam się do życzeń sukcesu.

Dziwne to forum bywa. Nie testują - źle, testują - jeszcze gorzej. 

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

A co do słyszenia lub niesłyszenia, 

NIe moja sprawa co kto słyszy, ja się do nikogo nie prężę. Zalecam więcej luzu ;)

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

A co do słyszenia lub niesłyszenia,  nawet ktoś wykazał się pomiarami i symulacją, czyli nie do końca kabel to kabel, a prąd to prąd. 

https://sound-au.com/cable-z.htm

Kurcze wykresy I tyyyle tekstu. To już za późno jest na to.

Ale człowiek to nie urządzenie pomiarowe. Nasze zmysły trochę inaczej działają.

O i tu mogę wynik mojego - czekaj zerknę w którym wątku jestem - ok, we właściwym, testu przytoczyć.

Jak narazie zasilający kabel testowałem Nordost Blue Heaven i, pomimo wyników testu który przytoczyłeś ( nie czytałem) stwierdzam że ten kabel nie zagrał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bebop napisał:

NIe moja sprawa co kto słyszy, ja się do nikogo nie prężę. Zalecam więcej luzu ;)

Bardzo często ten luz wskazany jest u antykablarzy, niestety zazwyczaj ten luz to drwienie i szydera.

A jak się okaże,, że ktoś kiedyś pomierzył,  to nagle zostaję niezauważone. 

8 minut temu, Artur Brol napisał:

Kurcze wykresy I tyyyle tekstu. To już za późno jest na to.

Ale człowiek to nie urządzenie pomiarowe. Nasze zmysły trochę inaczej działają.

O i tu mogę wynik mojego - czekaj zerknę w którym wątku jestem - ok, we właściwym, testu przytoczyć.

Jak narazie zasilający kabel testowałem Nordost Blue Heaven i, pomimo wyników testu który przytoczyłeś ( nie czytałem) stwierdzam że ten kabel nie zagrał. 

Test jest tematem o kablach głośnikowych i zmianie impedancji i rezystancji w czasie etc.

Nie znam Nordosta, zresztą unikam tej marki, pożycz jakiegoś Enerra Transcenda, albo Oyaide jak tego drugiego nie "uslyszysz" to nie wiem....aaaa i niekoniecznie w pozytywnym sensie. 😉

Bo nie wiem na czym tam sobie słuchasz...

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w kable nigdy nie wierzyłem. 

Jednak jeśli ktoś wierzy, to jego sprawa. I jego pieniążki.

Pomiary mnie nigdy nie interesowały, bo uszy to nie urządzenie które się w jakiś sposób do czegoś podłącza i mierzy. Ktoś to lubi, nie ma problemu. Każdy z nas jest inny i inne rzeczy go interesują. Jedni, tak jak ja są zieleni, jeśli chodzi o inne urządzenia a reszta potrafi za pomocą tych że , wykonac pomiar i nawet powiedzieć co widzi.

Czarną magia dla mnie.

Ale jak narazie nie może mi nikt - już- zarzucic że gadam o czymś o czym nie mam pojęcia. 

10 minut temu, DiBatonio napisał:

Bardzo często ten luz wskazany jest u antykablarzy, niestety zazwyczaj ten luz to drwienie i szydera.

A jak się okaże,, że ktoś kiedyś pomierzył,  to nagle zostaję niezauważone. 

Test jest tematem o kablach głośnikowych i zmianie impedancji i rezystancji w czasie etc.

Nie znam Nordosta, zresztą unikam tej marki, pożycz jakiegoś Enerra Transcenda, albo Oyaide jak tego drugiego nie "uslyszysz" to nie wiem....aaaa i niekoniecznie w pozytywnym sensie. 😉

Bo nie wiem na czym tam sobie słuchasz...

🙂

@DiBatonio Pylon Diamond 25 i Gato Audio DIA250s

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bebop napisał:

Ja nie jestem antykablarzem. Choć przyznam, dawno temu byłem. Czasem zdarza mi się pożartować ale to nie drwiny.

Kanapeczkę z prawdziwym masełkiem i czosnkiem? ;)

Skąd ta pewność,  że chodziło o Ciebie w sensie antykablarza?

To była tylko odpowiedz do twojego tekstu, niekoniecznie uwaga do Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia czeg ten wątek dotyczy (co jest wyraźnie napisane już w pierwszy poście):

"W wielu wątkach przewija się temat okablowania...
Ten temat dotyczy okablowania za "trochę" większe pieniądze - niestety od kilkuset złotych w górę , bo porządne kable swoje kosztują. Ale są tego warte - oczywiście umiejętnie dobrane do systemu "

więc proszę pisać na temat, bez OT i złośliwości.

A na "kanapeczkę z prawdziwym masełkiem..." to jak najbardziej można pójść i zjeść, ale już bez pisania o tym.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DiBatonio napisał:

Niech wezmą czosnek do rzucania, jak nie wystarczy, to zawsze mogą kolorowymi wtyczkami. 😄

 

 

Będzie krew, sępy się zleciały;). Czyli weekend pod znakiem tysiąca postów o niczym facetów obrzucających się błotem. Po czym przyjdzie Mariusz i zrobi czyszczenie watku :). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...