Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Hoo-Lec

Sterowanie Tidal z telefonu

Witam serdecznie.

Pytanie jak w tytule jest możliwa konfiguracja laptopa I telefonu z androidem tak aby telefon służył jako pilot ?

Laptop Win 10

Tidal premium

Ta sam sieć WI-Fi

Dzięki za podpowiedzi

Telefon ma sterować Tidalem odpalonym na laptopie? o.O

Dokładnie tak, w Spotify jest to możliwe i działa świetnie. Pytanie czy Tidal ma taką opcję szukam ale nie widzę 

Wiem ze można sterować ale streemarem

Skoro Spotify działa to znaczy że ograniczenie może być tylko po stronie aplikacji Tidal... osobiście na codzień korzystam z Tidala wiec wybadam temat w weekend... dam znać. Pozdrawiam 

Kiedyś się wgryzłem w temat i nie ma takiej opcji póki co :( Koniec końców zainwestowałem w chromecasta audia, aczkolwiek tam też apka nie działa perfekcyjnie, ale zawsze to jakiś postęp.

PS

Cześć wszystkim :)

Są dwie opcje, 1) kabel mini jack z chromecasta a po drugiej stronie czincze do wejścia we wzmacniaczu, wtedy chromecast robi za DACa. Druga opcja to wyjść z chromecasta optykiem i wejść optykiem do DACA, wtedy robi tylko za źródło

Jak dla mine to tylko opcja nr 2 mam przyzwoitego dac-a I przy takim połączeniu jest mozliwa kontrola z poziomu telefonu? 

tak, bo telefon elegancko łączy się z chromecastem... trzeba jadnak wiedzieć, iż aby chromecast działał musi być skojarzony z siecią domową WiFi lub hotspotem utworzonym np w telefonie z dostępem do internetu. Bo tak naprawdę łączymy się z nim poprzez punkt dostępu a nie bezpośrednio. Nie ma opcji aby działał jako streamer offline - ot, taki mały "-"... 

Chłopaki mam problem właśnie z chrome gdy korzystam z tidala muzyka sobie leci, a ja jak teraz piszę do was i po wejściu do app tidal chrome jest jakby odłączony choć muzę dalej ciągnie z wi fi. Macie podobnie? Ze spotify tego nie było, ale za to gorsza jakość. Pewnie latki będą ale ciekaw jestem czy to szerszy problem. Jeśli chodzi o łączenie mini jackiem można ale tylko z włączoną opcja w gogle home: pełen zakres dynamiczny- brzmi to lepiej niż z wpietym przez optyka fiio. Oczywiście przy lepszym DACku obowiązkowo toslink. 

1 godzinę temu, Sanwing napisał:

Chłopaki mam problem właśnie z chrome gdy korzystam z tidala muzyka sobie leci, a ja jak teraz piszę do was i po wejściu do app tidal chrome jest jakby odłączony choć muzę dalej ciągnie z wi fi. Macie podobnie?

co znaczy "jakby odłączony"? bo to, że nawet po wyjściu z aplikacji Tidal muzyka gra nadal to normalne jest - dane nie są pobierane z telefonu tylko z routera (WiFi), telefon czy inne urządzenie mobilne wskazuje tylko źródło.

Tyle to ja wiem, ale aplikacja jakby się zawiesza na telefonie. Zostaje na tym utworze który wybrałem mimo że leci juz kolejny i kiedy chce włączyć jeszcze inny musze na nowo sie łączyć, a aplikacja w tel przeskakuje nagle do utworu który wybierałem przed wygaszeniem(czasem bez wygaszania tak sie dzieje).

no to już trochę zmienia postać rzecz... a zatem, u mnie tak się nie działo, ciężko powiedzieć gdzie może być problem o.O może inni użytkownicy Chromecasta się wypowiedzą... Pozdrawiam 

Edytowano przez Barry

Po głębszych przemyśleniach:) uważam że to wina telefonu(xiaomi mi4c) pewnie coś tam się gryzie z aplikacja w końcu to nakładki androidowe są jeśli Barry u ciebie jest oki to nie wina samej aplikacji.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0