Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

29 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Nie mam pojecia "jak się podchodzi do streamingu w czasach rewolucji". Nic mi ta konstrukcja nie mowi. Rozwiniesz?

W czasach kiedy zasoby muzyki w dobrej jakości dostepne są na abonament, a ilość sprzętu do jej słuchania rośnie jak grzyby po deszczu.

Edytowano przez buendia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, buendia napisał:

W czasach kiedy zasoby muzyki w dobrej jakości dostepne są na abonament, a ilość sprzętu do jej słuchania rośnie jak grzyby po deszczu.

Pomijajac zbedna otoczke najwyrazniej wciaz jestes zainteresowany tym, jak wyglada to u mnie. Zaden to sekret.

Poczatkiem moze byc ktorys z serwisow streamingowych. Z uzyciem tony nieaudfiofilskiego sprzetu i kilometrow nieuadiofilskich kabli sygnal trafia na dziezawiony przeze mnie modem, patchpanel, router,  pewna liczbe switchy i ilestam metrow UTP od cat5 to cat6a w zaleznosci od sytuacji. Moze byc tez access point w zaleznosci od odbiornika. Komponenty rowniez nieuadiofilskie rzecz jasna. I tym sposobem dochodzimy do streamera.

Albo droga krotsza, od NASa przez posrednictwo jakiejs VM, a dalej patrz wyzej od patchpanela.

4 godziny temu, MariuszZ napisał:

To do końca zakłóceń z routera nie wyeliminowałeś. Sam router jest źródłem zakłóceń, które z sygnałem cyfrowym po kablu ethernet dostają się do sotma. Ja szukam jak poradzić sobie z tym problemem, który może jest wyimaginowany trochę ale mnie to nurtuje. 

Na razie przymierzam się do izolatora delock ale jeszcze nie zdecydowałem i szukam alternatyw dla izolacji galwanicznej. 

Pozdrawiam 

Taki delock rozni sie czyms od zabezpieczen skretki ethernetowej, ktore bywaja w UPSach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Poczatkiem moze byc ktorys z serwisow streamingowych. Z uzyciem tony nieaudfiofilskiego sprzetu i kilometrow nieuadiofilskich kabli sygnal trafia na dziezawiony przeze mnie modem, patchpanel, router,  pewna liczbe switchy i ilestam metrow UTP od cat5 to cat6a w zaleznosci od sytuacji. Moze byc tez access point w zaleznosci od odbiornika. Komponenty rowniez nieuadiofilskie rzecz jasna. I tym sposobem dochodzimy do streamera.

Albo droga krotsza, od NASa przez posrednictwo jakiejs VM, a dalej patrz wyzej od patchpanela.

No to Kolega musi mieć ciekawe życie jak prowadzi taka retorykę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, buendia napisał:

Ja wiem - kabelek ethernetowy na peryferiach sygnalu - on tylko niby zera i jedynki...

U mnie wrzucenie switcha (zwykły TP link ale z liniowym zasilaniem) również  bardzo poprawiło jakość dźwięku. Dla niedowiarków najłatwiejszy test - wypinanie kabla RJ45 z grajacego streamera. Router kablówki psuł dźwięk dość mocno. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, buendia napisał:

No to Kolega musi mieć ciekawe życie jak prowadzi taka retorykę...

Czyzbym uchybil jakos uprzejmej prosbie?

55 minut temu, marcinmarcin napisał:

U mnie wrzucenie switcha (zwykły TP link ale z liniowym zasilaniem) również  bardzo poprawiło jakość dźwięku. Dla niedowiarków najłatwiejszy test - wypinanie kabla RJ45 z grajacego streamera. Router kablówki psuł dźwięk dość mocno. 

No jak odepne skretke od odtwarzajacego muzyke streamera z pewnoscia efekt bedzie, predzej niz pozniej. Postaci braku danych do dostarczenia.

 

A propos najlatwiejszego testu - to taki, w ktorym nagrywa sie stream danych wchodzacych do DACa toslinkiem i porownuje z oryginalnym plikiem umieszczonym np. na NASie. W okolicznosciach nieaudiofilskiej architektury sieciowej. Zeby bylo zabawniej np. nagranej z uzyciem PC laczacego sie z DACem poprzez USB range extender i 10 m skretki. Zdradzic rezultat porownania, ktore przeprowadzilem?

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

Taki delock rozni sie czyms od zabezpieczen skretki ethernetowej, ktore bywaja w UPSach?

Nie wiem. Delock to izator galwaniczny na małych transformatorach. Prawdopodobnie jak ten, którego dorzucono schemat elektryczny. 

W przesyle sygnałow cyfrowych nie chodzi o to, że zostanie on zniekształcony bo da się go naprawić i odtworzyć tylko o to, że wraz z sygnałem cyfrowym przesyłamy mnóstwo zakłóceń "analogowych". 

Jeżeli między urządzeniami nie ma separacji mas i są pętle masowe to te zakłócenia oddziałują nie tylko na sekcję cyfrową urządzeń ale również na analogową. Zwiększa się poziom szumu, zmniejsza dynamika upraszczając. 

Izolatory i te lepsze switche zapobiegają powstawaniu pętli izolując zakłócenia. 

Nie ma tu żadnej magii tylko czysta fizyka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MariuszZ napisał:

Nie wiem. Delock to izator galwaniczny na małych transformatorach. Prawdopodobnie jak ten, którego dorzucono schemat elektryczny. 

W przesyle sygnałow cyfrowych nie chodzi o to, że zostanie on zniekształcony bo da się go naprawić i odtworzyć tylko o to, że wraz z sygnałem cyfrowym przesyłamy mnóstwo zakłóceń "analogowych". 

Jeżeli między urządzeniami nie ma separacji mas i są pętle masowe to te zakłócenia oddziałują nie tylko na sekcję cyfrową urządzeń ale również na analogową. Zwiększa się poziom szumu, zmniejsza dynamika upraszczając. 

Izolatory i te lepsze switche zapobiegają powstawaniu pętli izolując zakłócenia. 

Nie ma tu żadnej magii tylko czysta fizyka. 

Jak od streamera do DACa idzie sygnal toslinkiem, to nie ma "analogowych" zaklocen do przekazania. Separowane transformatorem wyjscie coax byc moze tez w duzym stopniu rozwiazuje problem.

 

Poza tym mowa byla o "zageszczaniu" dzwieku przez patchcordy. Blagam...

 

A propos delocka, pytalem, bo "przerobilem" na wlasnej skorze kilka takich zabezpieczen w roznych UPSach. Zawsze byly problemy, od obnizenia przepustowosci po bledy CRC transmisji. Odpuscilem temat.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fafniak napisał:

Cienias

Masz zbyt mało transparentny system 

Dobrym systemie 0 nie zawsze jest zerem, czasem jest 1 chyba że jestem zerem ale to zależy od kabla, bezpiecznika i fazy księżyca

 

Ja tam spokojnie moge przyjac, ze problem ze zdekodowaniem analoga do cyfry moze sie pojawic w pewnych sytuacjach, i przyslowiowo z jedynki wyjdzie zero. W koncu, jak patrze na statystyki switcha, cos takiego moze sie zdarzyc przy 84 300 407 935 pakietow. Tyle ze bledow jest rowno 0. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

W koncu, jak patrze na statystyki switcha, cos takiego moze sie zdarzyc przy 84 300 407 935 pakietow. Tyle ze bledow jest rowno 0. 

Brawo, zadanie z informatyki na poziomie 5 klasy podstawówki zrobione. Nikt tu nie sugeruje utraty pakietów po lan. Co do Usb, poczytaj o UAC - audio Usb to nie zapisywanie pliczku na pendrive, troszkę inny protokół. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Jak od streamera do DACa idzie sygnal toslinkiem, to nie ma "analogowych" zaklocen do przekazania.

Nikt tego nie neguje. Jeszcze raz. Używam Allo Sparky. Z routera do Allo po kablu. Ze streamera do DACa po USB. Szukam rozwiązań dla moich wyborów połączeń oczekując, że poziom szumu w układzie pozostanie na bateryjnym poziomie, a nie jak na przykład na magistrali USB Maliny na poziomie 75mV. Nie interesuje mnie toslink ze względu na MQA. Nie interesuje mnie, że wielu uważa MQA za stratny kodek itd. 

Nie martwię się o jakość sygnału cyfrowego bo temat jest prosty i oczywisty. Nie o tym ta rozmowa jest. 

8 godzin temu, Fafniak napisał:

Problem jest, pokaż że kabel "pełnopasmowy" jest rozwiązaniem. Ani razu tego nie pokazałeś. To jest pierd... Kotka za pomocą młotka 

Ty masz super system i pewnie nie musisz główkować jak wyciągnąć z systemu 100% jakości patrząc przez pryzmat pętli mas, braku kompatybilności elektromagnetycznej urządzeń czy zakłóceń sieciowych więc chociaż nie przeszkadzaj. Schowaj młotek i idź na spacer z psem jak się nudzisz 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MariuszZ napisał:

Ty masz super system i pewnie nie musisz główkować jak wyciągnąć z systemu 100% jakości patrząc przez pryzmat pętli mas, braku kompatybilności elektromagnetycznej urządzeń czy zakłóceń sieciowych więc chociaż nie przeszkadzaj. Schowaj młotek i idź na spacer z psem jak się nudzisz 😉

To ty pokaż realne rozwiązanie, oparte na tych magicznych kabelkach, które przeciwdziała tym wszystkim problemom. Prosiłem o to kilka razy. Pokazałeś że problem może być i ja to przyjmuję. Pokaż teraz że kabelek za 2/3/4 tysiące likwiduje ten problem.

 

Bajanie o kablach ethernetowych zmieniających dźwięk... pokażcie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Możesz rozwinąć ? Znam różnice między 1.0 i 2.0 i wiem po co jest UAC ale chętnie doczytam coś więcej.

Co tu więcej rozwijać, timing ważniejszy od poprawności danych

Co nie zmienia faktu że testując na Rme, nie udało mi się rozwalić testu bit perfect z maliny. Przechodzil ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Co nie zmienia faktu że testując na Rme, nie udało mi się rozwalić testu bit perfect z maliny. Przechodzil ok. 

Malina pewnie z jakimś distro Linuxa jak Volumio ( czyli o UAC 2.0 na pewno ) a sam DAC ma asynchroniczne USB.

Zakładasz,że zmieniając tam kabel USB czy sieciowy do maliny stanie się coś co zmieni dźwięk słyszalnie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomasz S. napisał:

Zakładasz,że zmieniając tam kabel USB czy sieciowy do maliny stanie się coś co zmieni dźwięk słyszalnie ?

Amir z ASR kiedyś "zepsuł" dźwięk długim kablem Usb. Mi raz zdarzyło się że słyszałem wpływ kabla USB - siadł dźwięk całkiem, zmulilo. Podmiany kabli Usb u siebie poza tym za  bardzo nie słyszę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Nikt tego nie neguje. Jeszcze raz. Używam Allo Sparky. Z routera do Allo po kablu. Ze streamera do DACa po USB. Szukam rozwiązań dla moich wyborów połączeń oczekując, że poziom szumu w układzie pozostanie na bateryjnym poziomie, a nie jak na przykład na magistrali USB Maliny na poziomie 75mV. Nie interesuje mnie toslink ze względu na MQA. Nie interesuje mnie, że wielu uważa MQA za stratny kodek itd. 

Nie martwię się o jakość sygnału cyfrowego bo temat jest prosty i oczywisty. Nie o tym ta rozmowa jest. 

A ja nie odnosze sie do tego, co napisales, choc sam zaznaczasz, ze problem może byc wyimaginowany. Odnosilem sie do kwestii patchcordow.

Wtret o toslinku jedynie przypomina, ze sa proste rozwiazania nie generujace problemow, ktore pozniej chce sie rozwiazywac.

 

I tak przy okazji - porownales poziom szumu na analogowym wyjsciu DACa bez podpietego USB z podpietym USB, zeby choc wiedziec cokolwiek o ewentualnej skali problemu?

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Brawo, zadanie z informatyki na poziomie 5 klasy podstawówki zrobione. Nikt tu nie sugeruje utraty pakietów po lan. Co do Usb, poczytaj o UAC - audio Usb to nie zapisywanie pliczku na pendrive, troszkę inny protokół. 

Cudownie. I doceniam probe zaimponowania wiedza.

Tyle ze wjazd z izochronicznoscia transferu w USB audio ma sie nijak do kwestii rzekomego wplywu patchcordow na jakosc dzwieku.

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Co tu więcej rozwijać, timing ważniejszy od poprawności danych

Co nie zmienia faktu że testując na Rme, nie udało mi się rozwalić testu bit perfect z maliny. Przechodzil ok. 

A wiesz choc jak ten test dziala?

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...