Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Witajcie ponownie. Właśnie kupiłem sobie amplituner stereo Cambridge AXR100 i podłączyłem pod moje głośniki Heco Aurora 300. Nie wiem o co chodzi, ale to nie gra. Dźwięk jakiś taki płaski. Bas słabiutki. Jakby brakowało funkcji loudness. Już tęsknię za moim starym onkyo, które zaczęło się psuć. Chyba je będę próbował reanimować. Nie wiem o co chodzi z tym Cambridge axr100. Sprzęt nowy. Dobrze, że z Media Expert - oddaję. Pytanie co dalej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, LotusOmega82 napisał:

Dźwięk jakiś taki płaski. Bas słabiutki...

Zanim odeślesz, posłuchaj parę dni. Może przyzwyczaiłeś się do nieprawidłowego brzmienia i poprawne wydaje Ci się nieciekawe. To często mija po pewnym czasie i nie ma już powrotu do wcześniejszego. Może to też Twój przypadek.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... Nawet żona kręciła nosem z niesmakiem. Dźwięk porażka w porównaniu do Onkyo. Przestrzeń w sumie ok, ale brak jakiegokolwiek bogactwa dźwięku. Słuchanie nie sprawia jakiejkolwiek przyjemności. Dźwięk jest jałowy. Już podłączyłem stare Onkyo. Od razu pięknie się sączy. Dźwięk jest też czystszy, super przestrzenny, głęboki i dociążony. Bas fenomenalny jak na tak małych głośnikach. Właśnie tak powinno to brzmieć. Nie wrócę już do Cambridge. Oddaję. Na allegro już zamówiłem podobne onkyo. Tym razem TX-7540. Ma ciekawe suwaki z dodatkowym poszerzaniem stereo, loudness i basu pomimo tradycyjnych pokręteł. Jest opcja zwrotu w ciągu 14 dni. Zobaczymy. 

Screenshot_20241003_204726_Allegro.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim razie moje przyzwyczajenie do ładnej barwy dźwięku jest niemodne, czy jak? ;) Żeby nowy wzmacniacz zagrał tak ładnie jak stare Onkyo z lat 90, to trzeba wydać teraz 10 - 20 koła? 

Tylko o co chodzi w tych recenzjach, i cmokaniu, i ochach i achach nad danym sprzętem, że gra cudownie w swojej klasie i pieniądzach jak to po prostu nie gra wcale. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorastałem w czasach, gdy soliło się pomidory na kanapkach. Smakowały. Jak już sam zacząłem przygotowywać sobie posiłki, to przestałem solić. I tak poznałem smak pomidora. 

Epilog. Dalej nie solę.

Postscriptum. Zasmakowanie w naturalnym pomidorze, po okresie solenia, wymaga chwili przyzwyczajenia. Zrazu wydaje się nijaki. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LotusOmega82 napisał:

Tylko o co chodzi w tych recenzjach,

Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o ....... :)

Nigdy nie lubiłem Cambridga , nie lubię Cambridga i dobrze mu tak . :)

Lubię stare Onkyo , fakt jest coś w tej sygnaturze z mocy. U mnie trzy modele grały ze starymi Quadralami. A , że jest moc w Onkyo , to przekonałem się organoleptycznie jak spaliłem wysoko tonowe w tych kolumienkach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

. A , że jest moc w Onkyo , to przekonałem się organoleptycznie jak spaliłem wysoko tonowe w tych kolumienkach :)

To właśnie przekonałeś się, że mocy tam brak - wzmacniacz się przesterował pod obciążeniem i rozwalił kolumny 😁

Poniżej test obciążenia nieco nowszego Onkyo. Zobacz jak szybko idą w górę zniekształcenia, po przekroczeniu progu przesterowania. Jest taki moment bez powrotu, że już tylko pozostaje kupić nowe przetworniki (lub zwrotnice).

d2FjPTM2MHgxLjQ1Mg==_src_58946-amplituner-stereo-onkyo-tx-8270-audiocompl-lab3.webp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LotusOmega82 napisał:

Nie wiem o co chodzi, ale to nie gra. Dźwięk jakiś taki płaski. Bas słabiutki. Jakby brakowało funkcji loudness. (...) Dobrze, że z Media Expert - oddaję.

Słuchałem kiedyś AXR 100 i też uważam, że on gra słabo - płasko, bezbarwnie, z matowymi wokalami. Zanim go oddasz postaraj się jeszcze trochę posłuchać i  wyspecyfikować, w którą stronę chciałbyś pójść z dźwiękiem.

Za ok. 5-6 tys. powinieneś już dostać coś znacznie lepszego. A wśród sprzętów używanych - odpowiednio taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LotusOmega82 napisał:

Ale w takim razie moje przyzwyczajenie do ładnej barwy dźwięku jest niemodne, czy jak? ;) Żeby nowy wzmacniacz zagrał tak ładnie jak stare Onkyo z lat 90, to trzeba wydać teraz 10 - 20 koła? 

Tylko o co chodzi w tych recenzjach, i cmokaniu, i ochach i achach nad danym sprzętem, że gra cudownie w swojej klasie i pieniądzach jak to po prostu nie gra wcale. 

Poszukaj sprzętu z niskim współczynnikiem tłumienia (dumping factor). One grają właśnie tak miękko i romantycznie jak lubisz. Jeśli DF jest wysoki to dźwięk będzie twardy, szybko wygaszany, konkretny. Niestety wokale są wtedy również twarde.  

Może jakiś lampowy wynalazek? 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dzielimy się na dwa obozy. Ja zawsze do pomidorka dodawałem szczyptę soli i pieprzu. I lubię takie życie. Zresztą w dzisiejszych czasach to już nawet trudno jest o dobrej jakości pomidora, sama wata i woda bez smaku. Jak jest pyszny naturalny, słodki pomidorek to mogę spróbować i bez soli ;)

9 osób na 10 w biurze jednak musi posolić ;)

Tak samo z tym onkyo i cambridge. 9 na 10 osób wybiera dźwięk onkyo. 

Ja wiem, że jak się już wyda te 5-7 tys zł na nowy sprzęt, to trzeba się przyzwyczaić do tej płaskiej bezbarwnej nijakości i pokochać to? Nie nie. Ja tak nie potrafię. Nie przekonam się. Nie zmuszą mnie audiofilskie recenzje z zachwytami i cmokaniami. Brytyjski dobrze dociążony dźwięk w cambridge axr100? Pfff... Jakieś nieporozumienie. Toż to suche i nijakie plumkanie.

I nawet kiedy będę sam, nie zmienię się, to nie mój świat ;)

Czasem mam wrażenie, że producenci audio ładnie opakowali jakieś goowno w środku i sprzedają za niebotyczną kasę. Ludzie w to uwierzyli i "pokochali". Co więcej piszą recenzje i się zachwycają. A niektórzy hejtują stary sprzęt, bo 10 razy tańszy przecież nie ma prawa zagrać jak ten ich supernowy i superdrogi. A ten nowy sprzęt nawet się nie zbliżył do starych wzmacniaczy. 

Edytowano przez LotusOmega82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że generalizuję i mocno pojechałem, ale takie moje odczucia w tym momencie. Jak czytam poezję o pięknej barwie, przestrzeni, głębokim basie i mocno dociążonym brytyjskim dźwięku w Cambridge axr100, to chyba coś jest mocno nie tak z takim zakłamywaniem rzeczywistości. Szczerze mówiąc to już edifier S360DB zagrał o niebo lepiej, mimo że mnie irytował mocno. No cóż. Szukam dalej. Może kiedyś znajdę jakiś nowy wzmacniacz, który zagra tak samo dobrze, jak stare Onkyo. I nie będzie to kosztowało 15.000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...