Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Yamaha ostatnio ( przynajmniej w Polsce, nie znam wszystkich cen na świecie ) ale odpłynęła solidnie i z naprawdę fajnie wycenianych sprzętów, które w swojej klasie cenowej mogły zrobić robotę, powskakiwała swoimi niższymi modelami o jedną klasę wyżej ( cenowo ) i nagle staje się jakby mniej ciekawa... a szkoda 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Dziwnie to wygląda.

Czyżby w dwóch różnych wersjach ( impedancja kolumn, pobór prądu )?

Pewnie na różne rynki , np. Europa, Azja.

 1200 występuje tylko 4 i 8 Ohm. Wersji 6 i 12 nie widziałem.

3 godziny temu, Slawko69 napisał:

Pytanie czy to Yamaha odpłynęła z cenami czy polski dystrybutor?

W Europie jeszcze drożej.

https://www.wifimedia.eu/en/yamaha-r-n2000a.html?channable=01ec6369640032363733323731373201&id=267327172

No tanio nie jest. Ale po podwyżce 1200-tki z 9 500 na 12 400 można się było tego spodziewać.

W końcu 803 też była droższa od 701 o te 30 %.....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, terracan1929 napisał:

Nie ma wejść zbalansowanych jak w przypadku 2200, wg mnie zbudowana jest na mojej :) 1200.

 

Sprytny zabieg w oznaczeniu modelu :)

I też tak myślę.

17 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Yamaha ostatnio ( przynajmniej w Polsce, nie znam wszystkich cen na świecie ) ale odpłynęła solidnie i z naprawdę fajnie wycenianych sprzętów, które w swojej klasie cenowej mogły zrobić robotę, powskakiwała swoimi niższymi modelami o jedną klasę wyżej ( cenowo ) i nagle staje się jakby mniej ciekawa... a szkoda 

Sprzedają się tylko w Topach tylko z kolumnami dystrybutora.

To świadomy zabieg pokazujący pseudo rabat.

Jak widzisz przekreślone 10 000 i nową cenę 6000 to w tych czasach robisz WOW warto :)

17 godzin temu, lysyrafal napisał:

image.thumb.png.d26bcf27864ebd1482a6543f4b8bbdaf.pngimage.png.e33360f2ebaa709aaf6ed660a8e99209.png

Dziwnie to wygląda.

Czyżby w dwóch różnych wersjach ( impedancja kolumn, pobór prądu )?

Bardzo dziwnie. Może to zdjęcie modelu z rynku US

16 godzin temu, Slawko69 napisał:

Pytanie czy to Yamaha odpłynęła z cenami czy polski dystrybutor?

Polski dystrybutor.

803 w UK i Niemczehc jest dalej w tej cenie co był.

11 godzin temu, Slawko69 napisał:

Z drugiej strony podobny all in one Teaca kosztuje 18 tys.ale ma wbudowany CD.  Będzie można w THF porównać oba kombajny

Ale podobny all in one Arcama z Dirac kosztuje 13K

Nowy Cabasse Abyss , nie słuchałem jeszcze 8K

A przeciez jeszcze Quad, Roksan, Audiolab.

Ale znajdzie swoi odbiorców na pewno.

Wygląda fajnie. mi się osobiście bardzo podoba.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Sprzedają się tylko w Topach tylko z kolumnami dystrybutora.

To świadomy zabieg pokazujący pseudo rabat.

Jak widzisz przekreślone 10 000 i nową cenę 6000 to w tych czasach robisz WOW warto :)

Znam tą taktykę, ale nie chciałem być aż tak perfidny :D

Ceny w niemczech innych sprzętów znam dobrze, zresztą rozmawialiśmy nawet o tym kiedyś, i właśnie paru znajomym, którzy byli zdecydowani na zakup w "okazyjnej" cenie w Polsce pokazałem inne możliwości i wiem, że praktycznie wszyscy zdecydowali się na zakup z zagranicznych sklepów zyskując niejednokrotnie w przypadku 803 grubo ponad 1000 zł. Jakoś najtaniej jak pamiętam to w lecie, któryś z moich znajomych zakupił za 3600 chyba tą Yamahę, normalnie w sklepie, z gwarancją itp... a co jeśli Polski serwis nie przyjmie jej? No cóż to wyśle za 150 zł kurierem do Niemiec i problem załatwiony. 

Te ceny w Top Hi-Fi są po prostu szalone i spowodowały, że poszczególne modele Yamahy przestały być konkurencyjne w swoich przedziałach cenowych a szkoda, bo też bardzo lubię tą markę i cholernie podoba mi się ich design.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Michał Gałązka napisał:

a co jeśli Polski serwis nie przyjmie jej? No cóż to wyśle za 150 zł kurierem do Niemiec i problem załatwiony. 

Prosze:

https://europe.yamaha.com/en/support/warranty/index.html

https://download.yamaha.com/files/tcm:39-627776#page=20

"Ponieważ firma Yamaha zapewnia pełną obsługę gwarancyjną na terenie całego Europejskiego
Obszaru Gospodarczego (EOG)*, w Szwajcarii, Norwegii, Islandii, Liechtensteinie, Bośni i Hercegowinie,
Albanii, Serbii, Czarnogórze, Kosowie i Macedonii, można się również skontaktować z lokalnym
sprzedawcą firmy Yamaha (upoważnionym do dystrybucji produktów typu zakupionego przez
Państwa). W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów należy się skontaktować z krajowym
przedstawicielem firmy Yamaha."

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nie widzę absolutnie żadnego argumentu by kupować Yamahę w Polsce... trochę to smutne, że my Polacy musimy kupować sprzęt za granicą żeby było taniej... dużo taniej bo mówimy bardzo często w przypadku Yamahy o tym, że w innych krajach można kupić sprzęt 20%,30% a czasem i jeszcze taniej ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Te ceny w Top Hi-Fi są po prostu szalone. 

Całymi latami audiofile nabijali się z Yamahy, że budżetowa, to nie dziwota, że w końcu podnieśli ceny. Teraz jest hi-end, a wiadomo, że dla wielu pieniądz "gra". Za parę lat ludzie będą już znali Yamahę tylko jako markę premium. Jakościowo i tak przebijają wiele audiofilskich manufaktur, więc cena, w kategoriach audio, uczciwa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

to już nie widzę absolutnie żadnego argumentu by kupować Yamahę w Polsce... trochę to smutne, że my Polacy musimy kupować sprzęt za granicą żeby było taniej... dużo taniej bo mówimy bardzo często w przypadku Yamahy o tym, że w innych krajach można kupić sprzęt 20%,30% a czasem i jeszcze taniej ...

A znacie może jakieś pewne sklepy niemieckie gdzie ta Yamaha R-N803D jest dostępna? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kraft napisał:

Całymi latami audiofile nabijali się z Yamahy, że budżetowa, to nie dziwota, że w końcu podnieśli ceny. Teraz jest hi-end, a wiadomo, że dla wielu pieniądz "gra". Za parę lat ludzie będą już znali Yamahę tylko jako markę premium. Jakościowo i tak przebijają wiele audiofilskich manufaktur, więc cena, w kategoriach audio, uczciwa. 

Nie no kraft nie mów że prawie 6 tysięcy za 803 to uczciwa cena, zwłaszcza że dwa lata temu kosztowała 3 500 ;)

 

3 godziny temu, Hanna Nowak napisał:

A znacie może jakieś pewne sklepy niemieckie gdzie ta Yamaha R-N803D jest dostępna? 

Jak możesz to poczekaj chwile bo ostatnio u Niemców cena podskoczyła do zawrotnych 4 tysięcy ale to kwestia czasu i znów spadnie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Nie no kraft nie mów że prawie 6 tysięcy za 803 to uczciwa cena,

A dlaczego nie? Manufakturowce za podobne pieniądze niby lepiej zbudowane niż Yamahy?

W audio zasadniczo i tak nie ma uczciwych cen. W większości kupujemy pic i marzenia. 

A co do budowy np. Yamah. Raz ci mówią, że wszystko się liczy, a jakoś komponentów ma ogromny wpływ itd. Tani chińczyk? - po moim trupie! A jak japońska firma zrobi solidny sprzęt, to się "okazuje", że gra "sucho, jasno, technicznie, płasko i bez wyrazu". Dla mnie ta audiofilska story nie trzyma się kupy. Mody, legendy, owczy pęd.  Albo przeciwnie: przesądy, uprzedzenia i widzimisie.

Trzeba mieć swój rozum. Ale to akurat rada dobra w każdej dziedzinie. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

to już nie widzę absolutnie żadnego argumentu by kupować Yamahę w Polsce

Jedyny argument jest taki że nie wszyscy z zachodu wysyłają do Polski.

To jedyny argument.

13 godzin temu, Hanna Nowak napisał:

A znacie może jakieś pewne sklepy niemieckie gdzie ta Yamaha R-N803D jest dostępna? 

Ona się cyklicznie pojawia wszędzie. Media Markt czy salony audio. Wchodzisz dzisiaj , nie ma? A za tydzień będzie.

Ostatnio jak była promocja na wiele Yamah w Media Markt to ktoś po to pojechał dostawczakiem i miał na allegro wystawiać.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ona się cyklicznie pojawia wszędzie. Media Markt czy salony audio. Wchodzisz dzisiaj , nie ma? A za tydzień będzie.

Ostatnio jak była promocja na wiele Yamah w Media Markt to ktoś po to pojechał dostawczakiem i miał na allegro wystawiać.

Piotr

 

Dobrze wiedzieć, dzięki. Ta Yamaha ma wszystko czego potrzebuję od takiego sprzętu, pod warunkiem, że cena poniżej 4 tys. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, terracan1929 napisał:

W THF za 5 tys można nabyć ją w zestawach z kolumnami.

Tak wiem, ale nie z tymi kolumnami, które ja bym chciał... 

Dnia 19.12.2022 o 20:47, terracan1929 napisał:

Zapowiadana kilka miesięcy temu, nowa Yamaha R-N 200A , została wyceniona.

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n2000a.html

 

Skoro wyszedł nowy model Yamahy to może cena R-N803D w Polsce też spadnie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Hanna Nowak napisał:

Tak wiem, ale nie z tymi kolumnami, które ja bym chciał... 

No tak, wiem, że możesz chcieć inne. Mój kolega kupił teraz zestaw za 5300 z PSB. Stwierdził, że  w razie czego kolumny sprzeda co najmniej za ten tysiąc zł i kupi inne. A tym sposobem ampli wyjdzie go 4 000 zł. Choć póki co gra na tych z zestawu i nie narzeka :)

 https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-r-n803d-psb-xb.html

40 minut temu, Hanna Nowak napisał:

Skoro wyszedł nowy model Yamahy to może cena R-N803D w Polsce też spadnie? 

Wyszedł, ale z innej półki dla innego klienta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, terracan1929 napisał:

No tak, wiem, że możesz chcieć inne. Mój kolega kupił teraz zestaw za 5300 z PSB. Stwierdził, że  w razie czego kolumny sprzeda co najmniej za ten tysiąc zł i kupi inne. A tym sposobem ampli wyjdzie go 4 000 zł. Choć póki co gra na tych z zestawu i nie narzeka. 

Jest to jakiś sposób. Słuchałem tych monitorów Imagine PSB co prawda z Yamahą R-N602, jak dla mnie tragedia. Puściłem Guns N' Roses "Paradise City" i nie szło wytrzymać tak kaleczyło uszy 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kraft napisał:

A dlaczego nie?

Bo wiem, że inflacja itp ale w innych krajach kosztuje mniej a i w Polsce kosztowała dużo mniej :) może jakby wyszła po 5 koła od razu byłąby inna gadka ale miała by wtedy inną konkurencję w swojej cenie i myślę, że takiej popularności by nie zdobyła :) Wiesz jak jest, często dany sprzęt ocenia się też przez pryzmat ceny czy to elektronika czy kolumny tak jak chociażby bardzo chętnie polecane nawet i przeze mnie Heco Aurora 700 , czy to kolumny w budżecie do 4 tysięcy broniły się całkiem fajnie ale wyobraź je sobie teraz zestawić te Heco z kolumnami  kolumnami za 6 000 zł z taką samą opinią ( czyli najlepsze w swojej cenie). Zawsze gdzieś tam możemy na coś przymknąć oko bo się zapłaciło mniej za sprzęt , ale jeżeli cena rośnie w tak mocny sposób to ciężko dalej polecać ten sam sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prosta psychologia. Ludzie wolą mieć wrażenie, że dostają coś okazyjnie, niż że musieli "dopłacić", mimo, że płacą w obu przypadkach tyle samo za to samo;)

To nie ma nic wspólnego z rzeczywistą wartością koszt/efekt. 

Yamaha jest teraz postrzegana właśnie, że trzeba "dopłacić". Za jakiś czas ludzie zapomną i sytuacja wróci do normy. A jak jeszcze Yamaha w końcu odrobinę spuści z ceny, to znowu będzie "okazją". 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...