Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

@Balbin 5 cm to jednak mało. Amplituner będzie się grzał. Yamaha nie robi się gorąca ale jednak uważał bym z taką wentylacją.

17 godzin temu, mellow napisał:

Planuję zakup swojego pierwszego zestawu hifi. Chcę zacząć od wzmacniacza stereo i kolumn podłogowych, a docelowo rozbudować go o amplituner i dodatkowe głośniki do minimum 5.1.2. Dlatego zależy mi na wzmacniaczu stereo, który będzie dało się połączyć z amplitunerem w taki sposób, aby do muzyki korzystać z dedykowanego stereo, a do filmów z amplitunera bez przepinania kabli itd (Home Theater passthrough / wzmacniacz stereo jako "końcówka mocy" dla ampli - pełna kontrola dźwięku głównych kolumn na amplitunerze podczas oglądania filmów).

Budżet to jakieś 10-15 tysięcy, salon około 22m2 (plan załączony). Odległość od ściany z TV/kolumnami do przeciwnej z kanapą to 3.3m. Dłuższa ściana to 6.6m.

Na razie byłem na pierwszym odsłuchu, testowałem Focal Chora 826, Kef Q750, Monitor Audio Bronze 200 i przez chwilę Triangle Borea 08. Na początku na amplitunerze Onkyo (nie pamiętam modelu, ale był to podobno odpowiednik Denona 2700 o którym na początku myślałem jako jedynym wzmacniaczu) i po porównaniu go do Cyrus One Cast zdecydowałem, że jednak najpierw chce oddzielny wzmacniacz stereo. Potem odsłuch już tylko na Cyrus One Cast.

Z powyższych głośników Focale i Bronze 200 odpadły dosyć szybko, a najbardziej skłaniałem się w stronę Q750. Triangle podpięte były na sam koniec i zabrakło czasu żeby je odpowiednio porównać do Kefów. Będę się umawiał na kolejne odsłuchy.

Aktualnie zastanawiam się nad poniższymi wzmacniaczami / zestawami:

  1. Audiolab 6000a Play = 4699 zł
  2. Musical Fidelity M3si (4500 zł) + streamer Arylic S50 Pro+ (1100 zł) = 5600 zł
  3. Emotiva PT1 (2600 zł) + AUDIOPHONICS MPA-S250NC (~2380 zł z dostawą) + streamer Arylic S50 Pro+ (1100 zł) = 6080 zł
  4. Cyrus One Cast = 5600 - 6000 zł
  5. Cambridge Audio (używane za 4400 zł) + streamer Arylic S50 Pro+ (1100 zł) = używane za 5500 zł, nowe za 7700zł

Audiolab jest tutaj zdecydowanie najtańszy, ma świetne recenzje i chyba wszystko czego potrzebuję w jednym urządzeniu. Czy jest coś co mi w nim umknęło i może potencjalnie sprawiać problemy? Może za mała moc?

Jeżeli chodzi o same głośniki to tak jak wspominałem biorę pod uwagę Kef Q750 / Q950 (do mojego salonu chyba mniejsze wystarczą). Nie wiem czy warto dopłacać np do Kef R5 (7600 zł za parę), wspomnianych Triangle Borea 08 (6000 zł za parę) lub znalezionych w lokalnym sklepie na wystawie, bez śladów użytkowania Neat Acoustics Motive SX1 (7900 zł za parę, wygląda na bardzo dobrą cenę ale nie mogę znaleźć żadnych recenzji)? Żadnych z nich nie miałem jeszcze okazji dobrze posłuchać.

Jestem nowy w tym temacie i będę bardzo wdzięczny za wskazówki / propozycje jak najlepiej wykorzystać ten budżet, najlepiej konkretne połączenia wzmacniacz + głośniki. Zależy mi na kupnie jak najlepszego sprzętu i nie planuję zmian przez wiele lat (poza dodaniem kina domowego).

salon.PNG

Jesli faktycznie KEFy Q750 najbardziej przypadły Ci do gustu to ja szukał bybm do niego jednak wzmacniacza  bardziej otwartym dzwieku. Cyrus ONE czy też klasyczny czy w wersji Cast. Cambridge AXR czy też wzmacniacze CXA. Z Audiolabem nie wyciągniesz z tych kolumn pełnego potencjału.

13 godzin temu, Jacek Placek napisał:

Koncepcję mam zatem taką, żeby najpierw wybrać 1 element a potem pod niego dobrać drugi. Czyli najpierw np. głośnik a potem wzmacniacz. Albo odwrotnie. Czy to ma sens?

Zdecydowanie tak. Jako że kolumny jest wybrac trudniej ze względu na gabaryty oraz że dają wiecej niż wzmacniacz w dzwieku ja wybieram je jako pierwsze. Poźniej mozna je postawić w docelowym salonie i dobierać wzmacniacz.

13 godzin temu, Jacek Placek napisał:

A może po prostu zaryzykować i ograniczyć kandydatów do 2 (2 rodzaje głośników, 2 wzmaki), wtedy zostają nam 4 kombinacje, wybrać najlepszą kombinację z tych 4 a potem siedzieć w kącie i płakać że może jedna ten 3 wzmacniacz byłby lepszy? :)

To czy się będziesz ograniczać zalezy od tego czy te 2 systemy Ci się spodobają. Jeśli tak to nie ma ryzyka. Jeśli nie to wiesz że liste trzeba rozszerzyć.

 

Zapraszam do nas na odsłuch

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2022 o 07:13, S4Home napisał:

Ale to jest normalne.

Wykorzystałeś DAC w telewizorze do muzyki. To największa z możliwych kaszan.

Emotiva pasuje do Emitów.

Wypożycz i posłuchaj w domu.

Piotr

Pozwoliłem sobie przytoczyć ostatnią wypowiedź odnośnie Emotiva TA1 do moich emitów 10 aby było wiadomo o czym piszę. Nie chcę zaśmiecać forum 😉. Bardzo sobie cenię wszystkie porady dlatego pojawiło się w mojej głowie kilka pytań. Mam już w domu Emotive TA1, testuję, wygrzewam. Póki co ma dopiero jakieś 70 godzin za sobą. Producent zaleca coś pomiędzy 300 - 400 godzin. Pierwsze moje wnioski, sprzęt podpięty, źródła nokia streaming box 8000 po optyku, PS3 po RCA, tuner SAT RCA dźwięk bardzo rozdzielczy, głęboki, szokująco jak dla mnie szczegółowy, ale wysokie tony jak by się nie zgrywały tzn. takie jak by syczenie  (węża ktoś zamknął w obudowie 😅) nie wiem do końca jak to określić, przy dłuższym odsłuchu staje się to męczące, regulowałem treble. Zmieniałem kabel z kimbera 4PR, na pożyczoną melodikę purple rain by nie co zmniejszyć ten niepożądany efekt, jednak dalej on występuje. Testowanie na wszystkich moich źródłach. Pytania:

1) Czy po całkowitym wygrzaniu jest szansa że taki efekt zaniknie, z tego co gdzieś wyczytałem nie wiem na ile to jest prawdą że najbardziej rzekomo zmienia się brzmienie w pierwszych 50 godz pracy nowego sprzętu.

2) Czy coś nie tak z moim słuchem bo wszyscy w komentarzach wzmacniacza TA1 piszą że w tym przedziale cenowym 3400,- to najlepsze co może być, tu pytanie do branży jeśli ktoś miał na sklepie taki sprzęt porównywał z innym za podobne pieniądze czy coś takiego miało miejsce tzn. skłonności do takiego efektu. I czy w tych pieniądzach faktycznie deklasuje cokolwiek?

3) Czy nie zaprzątać głowy sobie tym bo dalsze wygrzewanie raczej nie zniweluje efektu i pakować , odsyłać bo do 60 dni mogę to zrobić

4) Co ewentualnie jeszcze ale z nowego sprzętu do 4000,- można by polecić, ogólnie barwa mojego starego PMA 725R nawet mi odpowiadała ale chciałem polepszyć brzmienie a w kwocie TA1 efekt jest nie proporcjonalny

5) Będę miał za tydzień dwa możliwość odsłuchu od znajomego Denona DRA 800H, są droższe ale czy warte na tle innych marek

6) Co ogólnie sądzicie na temat marki Emotiva na tle innych: zastanawiam się dlatego bo okazuje się że komentarze pochlebne są bardzo podobne tzn. by dostać 5 lat gwarancji użytkownik musi dać 3 komentarze lub. np. 2 z fotami, odsyłać linki, ot taki marketing.

Mam nadzieję że zbytnio nie odleciałem z pytaniami odnośnie tematu ceny / jakości dla początkującego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie tak. Jako że kolumny jest wybrac trudniej ze względu na gabaryty oraz że dają wiecej niż wzmacniacz w dzwieku ja wybieram je jako pierwsze. Poźniej mozna je postawić w docelowym salonie i dobierać wzmacniacz.

A nie uważasz, że właśnie lepiej odwrotnie? Mając te 8-10k na obie rzeczy i przeznaczając "większą połowę" na kolumny będę miał do dużo większy wybór kolumn niż wzmacniaczy, więc chyba łatwiej będzie do wybranego wzmacniacza wybrać jedną z 30 rodzajów kolumn niż do wybranych kolumn wybrać jeden z 4 wzmacniaczy? Coś tak jak łatwiej znaleźć farbę do ścian pasującą do mebli które masz niż gotowe meble pasujące do koloru ściany. Czy źle tutaj rozumuję?

No i dalej jeśli zostanę przy Twojej wersji wyboru kolumn jako pierwszych to pozostaje kwestia jak wybrać wzmacniacz do odsłuchu tych kolumn? Czy wybrać losowo jakichś wzmacniacz z puli potencjalnych kandydatów czy raczej jakiś hi-end uważany za najbardziej neutralny czy coś w tym stylu czy to nie ma większego znaczenia?

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Zapraszam do nas na odsłuch

Mam kilka opcji trochę bliżej siebie, ale dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek Placek oczywiscie ze możesz zrobić odwrotnie. Kupić wzmacniacz i jezdzic po salonach szukając najlepszego połączenia z kolumnami. Jednak pamietaj ze koniec końców i tak musisz sprawdzić w własnej akustyce. Pytanie skąd wiadomo że kupujesz "właściwy" wzmacniacz?

Ps: zasuwasz na odsłuch na zestawy skomponowane przez salon audio (Panowie powinni wiedzieć jak łączyć zestawy by chwycić klienta). Najlepiej kilka i zobaczyć które bedzie najblizej Twoim wyobrazeniom. Później do kolumn wybranego zestawu poprosic o inne wzmacniacze. Jesli jest GIT, sprawdzasz u Siebie w domu raz jeszcze... i to z grubsza wszystko :) proste prawda?

Ps2: może być tak ze zaden zestaw Cie nie zadowoli, wtedy odwiedzasz inny salon :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

@Jacek Placek oczywiscie ze możesz zrobić odwrotnie. Kupić wzmacniacz i jezdzic po salonach szukając najlepszego połączenia z kolumnami. Jednak pamietaj ze koniec końców i tak musisz sprawdzić w własnej akustyce. Pytanie skąd wiadomo że kupujesz "właściwy" wzmacniacz?

Kilka wzmacniaczy, które rozważam jest dostępnych w różnych salonach, więc nie musiałbym jeździć ze swoim. Poza tym nie bardzo widzę, czym się różni opcja "kupić wzmacniacz i jeździć z nim po salonach szukając kolumn" od "kupić kolumny i jeździć z nimi po salonach szukając wzmacniacza"? Jest tu jakiś oczywiste rozwiązanie zagadki, którego nie dostrzegam?

Mógłbym co najwyżej swojego DACa zabierać (którego jeszcze nie mam, ale jak będę miał to będzie raczej mały)

A pytanie "skąd wiadomo że kupujesz właściwy wzmacniacz" przy Twojej koncepcji by brzmiało "skąd wiadomo że kupujesz właściwe kolumny". Tutaj również nie bardzo widzę różnicy, bo przecież ani kolumny ani wzmacniacz nie grają same tylko dopiero w połączeniu jednego z drugim.

Oba rozwiązania są jak dla mnie symetryczne (poza liczbą potencjalnych kolumn/wzmacniaczy do wyboru), no chyba, że tak jak napisałem jest tu coś czego nie dostrzegam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Jacek Placek napisał:

Poza tym nie bardzo widzę, czym się różni opcja "kupić wzmacniacz i jeździć z nim po salonach szukając kolumn" od "kupić kolumny i jeździć z nimi po salonach szukając wzmacniacza"? Jest tu jakiś oczywiste rozwiązanie zagadki, którego nie dostrzegam?

Jesli miałbyś kupiony juz wzmacniacz lub kolumny (w zależności od opcji) to by oznaczało ze jesteś po odsłuchach wstępnych. A to oznacza że wygodniej jest juz sprowadzić sprzęt do Swojej jaskini by sprawdzić jak współpracuje z akustyką, niż odwiedzać nieznane akustycznie lokacje ;)

Udaj sie najpierw na odsłuch do salonu i sprawdź jak brzmia całe gotowe zestawy rozniace sie brzmieniem, technologią, ceną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jak pisał przedmowca... akustyka i kolumny to "lwia" część dzwieku.

Tylko, że przedmówca jedynie mówi o akustyce, bo u niego jak widać dobrze nie jest i być nie może.

Parę paneli z gąbek i odsłonięte okna.

W innym wątku dyskutuje i rozkminia się nad wpływem zasłon i  najchętniej by je mierzył w REW, a sam proszę bardzo.

Do tego lewa kolumna jak widać blisko ściany, no i O.K, może wystarczy, ale po prawej drugiej ściany nie widać, czyżby otwarta przestrzeń?

To jest mistrzostwo świata,  pouczać innych, a u siebie totalne zaprzeczenie forumowych wydumek i mądrości. 

Hipokryzja przez duże H.

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DiBatonio napisał:

Tylko, że przedmówca jedynie mówi o akustyce, bo u niego jak widać dobrze nie jest i być nie może.

🤷‍♂️ nie wnikam

20 minut temu, DiBatonio napisał:

Do tego lewa kolumna jak widać blisko ściany, no i O.K, może wystarczy, ale po prawej drugiej ściany nie widać, czyżby otwarta przestrzeń?

Gdybyś widział mój pokój.... to byś nie uwierzył.

 

21 minut temu, DiBatonio napisał:

Parę paneli z gąbek i odsłonięte okna.

U mnie również odsłonięte okna tyle że kolega ma chociaż gąbki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Gdybyś widział mój pokój.... to byś nie uwierzył.

 

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

🤷‍♂️ nie wnikam

Gdybyś widział mój pokój.... to byś nie uwierzył.

 

U mnie również odsłonięte okna tyle że kolega ma chociaż gąbki :)

Nie musisz w ten sposób tłumaczyć krafta.

Ty przynajmniej nie przybierasz piórek naczelnego recenzenta, mnie zastanawia jak w takich warunkach można rzetelnie ocenić brzmienie kolumn.

Właściwie to wiem, nie można i tyle w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, J4Z napisał:

Udzielać się każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej. 😄

Taaaak 😁

Tylko jak widać nie każdy powinen pouczać innych w zakresie akustyki, rozkminiać czyjeś zasłony, czasy pogłosu,  a u siebie rozp... j totalny pod względem akustyki.

Mistrzostwo świata, a właściwie bezczelność. 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sebik_85 napisał:

1) Czy po całkowitym wygrzaniu jest szansa że taki efekt zaniknie, z tego co gdzieś wyczytałem nie wiem na ile to jest prawdą że najbardziej rzekomo zmienia się brzmienie w pierwszych 50 godz pracy nowego sprzętu.

Jesli grasz już 70 godzin i to się nie zmieniło do tego czasu to raczej już nie.

20 godzin temu, sebik_85 napisał:

2) Czy coś nie tak z moim słuchem bo wszyscy w komentarzach wzmacniacza TA1 piszą że w tym przedziale cenowym 3400,- to najlepsze co może być, tu pytanie do branży jeśli ktoś miał na sklepie taki sprzęt porównywał z innym za podobne pieniądze czy coś takiego miało miejsce tzn. skłonności do takiego efektu. I czy w tych pieniądzach faktycznie deklasuje cokolwiek?

Odbiór wzmacniacza to dobór kolumn oraz akustyka. Te dwa czynniki znacza więcej niż wzmacniacz. Możemy iec ten wzmak i zabrzmi on inaczej.

20 godzin temu, sebik_85 napisał:

3) Czy nie zaprzątać głowy sobie tym bo dalsze wygrzewanie raczej nie zniweluje efektu i pakować , odsyłać bo do 60 dni mogę to zrobić

Możesz pograć jeszcze pare dni dla świętego spokoju.

20 godzin temu, sebik_85 napisał:

5) Będę miał za tydzień dwa możliwość odsłuchu od znajomego Denona DRA 800H, są droższe ale czy warte na tle innych marek

To amplituner stereo sieciowy z HDMI. Za to wszystko płacisz. Ten Denon gra dośc miekko to raczej druga strona medalu vs Emotiva. Szukał bym jednak czystego wzmaka.

20 godzin temu, sebik_85 napisał:

6) Co ogólnie sądzicie na temat marki Emotiva na tle innych: zastanawiam się dlatego bo okazuje się że komentarze pochlebne są bardzo podobne tzn. by dostać 5 lat gwarancji użytkownik musi dać 3 komentarze lub. np. 2 z fotami, odsyłać linki, ot taki marketing.

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Co nie oznacza że ten produkt jest dla wszystkich.

20 godzin temu, Jacek Placek napisał:

A nie uważasz, że właśnie lepiej odwrotnie? Mając te 8-10k na obie rzeczy i przeznaczając "większą połowę" na kolumny będę miał do dużo większy wybór kolumn niż wzmacniaczy, więc chyba łatwiej będzie do wybranego wzmacniacza wybrać jedną z 30 rodzajów kolumn niż do wybranych kolumn wybrać jeden z 4 wzmacniaczy?

Ale ja nie pisałem o rozłożeniu budżetu. Moim zdaniem lepiej jest wrzucić w kolumny i od nich zaczać wybór. Napisałem że to jest trudniejsze ze względów gabarytowych. Tylko. Ale ja od tego zaczynam. Słucham kolumn w róznych pomieszczeniach na roznych wzmacniaczach. Potem testy domowe.

18 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

@Jacek Placek oczywiscie ze możesz zrobić odwrotnie. Kupić wzmacniacz i jezdzic po salonach szukając najlepszego połączenia z kolumnami. Jednak pamietaj ze koniec końców i tak musisz sprawdzić w własnej akustyce. Pytanie skąd wiadomo że kupujesz "właściwy" wzmacniacz?

O tóż to

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odesłałem emotive TA-1 , miałem trochę czasu by ją przetestować, w dźwięku nic się nie zmieniło, syczenie tych głosek przy dłuższym odsłuchu nie było miłe dla ucha. Dodatkowo okazało się że przy głośniejszym odsłuchu ten model nie ma takiej siły, chodzi głównie o wydajność prądową,  bas stawał się nie co nie naturalny, średnie jak by się wyciszały ciężko mi to opisać. Tak jak zapewniał przedstawiciel tej marki pewnie końcówka A2 lepiej by się sprawdziła z tym że to dokładanie do budżetu 1k, po podmiance na starego Denona PMA 725R czegoś takiego już nie było.Interesował by mnie nowy sprzęt do powiedzmy 3500 .Generalnie zastanawiam się nad sprawdzeniem NADA z tego co wyczytałem ich 2 x 80W w 356 BBE zapewnia spory zapas mocy - wydajność prądowa. Wiem że to już starszy ale sprawdzony model i lepiej brać np. 356BBE i do tego Wimm Mini, czy NAD 338 - funkcje sieciowe i sprawdzenie jak gra klasa D. A może ten 338 też nie da rady okiełznąć Dynaudio emit 10? Z góry dzięki za podpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2022 o 13:09, sebik_85 napisał:

Dziś odesłałem emotive TA-1 , miałem trochę czasu by ją przetestować, w dźwięku nic się nie zmieniło, syczenie tych głosek przy dłuższym odsłuchu nie było miłe dla ucha. Dodatkowo okazało się że przy głośniejszym odsłuchu ten model nie ma takiej siły, chodzi głównie o wydajność prądową,  bas stawał się nie co nie naturalny, średnie jak by się wyciszały ciężko mi to opisać. Tak jak zapewniał przedstawiciel tej marki pewnie końcówka A2 lepiej by się sprawdziła z tym że to dokładanie do budżetu 1k, po podmiance na starego Denona PMA 725R czegoś takiego już nie było.Interesował by mnie nowy sprzęt do powiedzmy 3500 .Generalnie zastanawiam się nad sprawdzeniem NADA z tego co wyczytałem ich 2 x 80W w 356 BBE zapewnia spory zapas mocy - wydajność prądowa. Wiem że to już starszy ale sprawdzony model i lepiej brać np. 356BBE i do tego Wimm Mini, czy NAD 338 - funkcje sieciowe i sprawdzenie jak gra klasa D. A może ten 338 też nie da rady okiełznąć Dynaudio emit 10? Z góry dzięki za podpowiedzi

NAD C356, a nawet C375 jak jeszcze byś dostał, to jak najbardziej jest to super opcja i wydajna, więc spokojnie sobie poradzi, ewentualnie możesz jeszcze dorzucić do tego zestawienia jeszcze Magnat MR780, bo nie wiem czy próbowałeś, a będzie on blisko charakterystyki Denona. Ewentualnie tak jak tutaj padła sugestia powyżej, zwiększenie budżetu i pójście w coś mocniejszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od wczoraj stałem się posiadaczem przetwornika DAC a mianowicie MUSICAL FIDELITY V90, zakup internetowy więc jeśli się nie sprawdzi to odeślę, proszę się nie śmiać ale mam takie pytanie czy taki przetwornik też jakoś powinien się wygrzewać, czy coś w dźwięku się z czasem zmienia. Pierwsze wrażenie średnie a mianowicie jak by coś za dużo dodawał od siebie a mianowicie sopran a ucinał bas :) a może lepiej go kontroluje a ja głuchy jestem albo przyzwyczajony do mocniejszego "tupnięcia"podobno dysponuje jakimś upscallingiem do 32 bit. Podłączone optykiem z nokia strimming box 8000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dac zwrócony do sklepu, nie poprawił brzmienia systemu, co dla mnie dziwne sądziłem że po podłączeniu przez optyk zyskam naprawdę wiele, tutaj dźwięk był co prawda "głośniejszy" lecz z mniejszą ilością basu i zbyt dla mnie ostrą górą. Na jakimś zagranicznym teście doczytałem że dac fidelity v90 "nie daje tylu emocji" myślę że tu poniekąd się zgodzę. Może akurat komuś przyda się takie info lub ktoś ma "ciemniej" grający system i chciał by tym dackiem co nie co zmienić. Spojrzę jak kolega podpowiedział na dacki projecta 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebik_85 napisał:

Widzę że masz Topping E30 i ma USB, jesteś z niego zadowolony? Napisał byś coś więcej jak z brzmieniem Twojego systemu po jego zastosowaniu i czy używasz tych "filtrów" dedykowanych, czy rzeczywiście wnoszą coś pozytywnego?:)

Miałem kiedyś MF 90 dac i też go odesłałem. Był znacznie gorszy w moim odczuciu od ówczesnego Toppinga D30. Z kolei D30 zastąpiłem E30 który był progresem do D30 (bardziej naturalne granie). Jak potrzeba 2 wejść optycznych to można dać pasywny splitter - świetnie działał z Toppingami - wpinalem TV i Chromecast Audio 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toppingi są jaśniejsze. Takie szybkie, konkretne. momentami w niktórych systemach faktycznie potrafią męczyć dokładnością.

Musical no nie siadł im. Tym bardziej jesli miałby byc uzywany z elekotrniką Musicala.... No ale.

Project jest czymś po środku.

To takie brzmienie bardziej zrównoważone.

Dawniej takie prezentował rDAC

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...