Skocz do zawartości

Jakies dobre kino domowe


wojtek pałka

Recommended Posts

Witam mam takie kino  panasonic sc pt 250  i nie jestem zadowolony  niby laczna moc rms 750 ale glos slychac dopiero na 30% glosnosci , wiec szukam innego co juz od 1%  slychac a im wiecej % sie podglosni tym glosniej niech gra.  co polecicie co urzywacie , niech wypowiedza sie ci co maja dobre kino domowe , niech wypowiedza sie ci co niedawno kupili kino , bo chce nowe jakies kupic a nie uzywane , pozdrawiam, PS, nie chce skladaka nie mam ochoty sie bawic w to , szukam gotowego zestawu,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, podaj proszę więcej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie zestawu (filmy, koncerty, gry, muzyka), jakie preferujesz brzmienie (jasne, ostre, dynamiczne, ciepłe, miękkie), jaki masz budżet na zakup zestawu, czy w zestawie miałby znaleźć się także odtwarzacz blu-ray?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze te szczegoly jezu mnie trzepie , kino ma poprostu byc takie aby bylo slychac juz od 1% a nie od 30% jak w tym panasoniku jezu czy tak trudno polecic kino gdzie glos bedzie juz slyszalny od 1% olac reszte jak masz kino podaj model i firme i tyle podajcie modele i firmy reszte sam juz dobiore z posrud tych kin co mi forumowicze zaproponuja i to nie z pupy ze tak sie wyraze tylko firmy i modele tych kin co forumowicze maja w domu i sa zadowoleni najlepiej niech pisza ci co niedawno kupili kino podacie przyklady a reszte se juz sam dobiore

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtek pałka napisał:

niby laczna moc rms 750

"niby" to jest słowo klucz. 

i co masz kolego na myśli, pisząc "składak", a gotowy zestaw? 

Jedyne, co Ci przeszkadza w obecnym, to fakt, że

1 godzinę temu, wojtek pałka napisał:

glos slychac dopiero na 30% glosnosci , wiec szukam innego co juz od 1%  slychac a im wiecej % sie podglosni tym glosniej niech gra

więc w Twoim przypadku wystarczy chyba wybrać się do sklepu "nie dla tamtych", wytypować kilka gotowców w przeznaczonym budżecie i zabrać do domu ten, co będzie najgłośniej w Twojej ocenie nap****

EDIT:

14 minut temu, wojtek pałka napisał:

zawsze te szczegoly jezu mnie trzepie , kino ma poprostu byc takie aby bylo slychac juz od 1% a nie od 30% jak w tym panasoniku jezu czy tak trudno polecic kino gdzie glos bedzie juz slyszalny od 1% olac reszte jak masz kino podaj model i firme i tyle podajcie modele i firmy reszte sam juz dobiore z posrud tych kin co mi forumowicze zaproponuja i to nie z pupy ze tak sie wyraze tylko firmy i modele tych kin co forumowicze maja w domu i sa zadowoleni najlepiej niech pisza ci co niedawno kupili kino podacie przyklady a reszte se juz sam dobiore

Jeżeli taki masz kolego problem z podaniem kilku szczegółów, to... sprzęt, na jaki decydują się ludzie, bądź jest proponowany, w przeróżnych budżetach, znajdziesz w całej masie tematów poruszanych na tym forum. Na bank znajdziesz coś dla siebie

ps. Z tak roszczeniowym podejściem nie spodziewaj się cudów ;) 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtek pałka napisał:

zawsze te szczegoly jezu mnie trzepie , kino ma poprostu byc takie aby bylo slychac juz od 1% a nie od 30% jak w tym panasoniku jezu czy tak trudno polecic kino gdzie glos bedzie juz slyszalny od 1% olac reszte jak masz kino podaj model i firme i tyle podajcie modele i firmy reszte sam juz dobiore z posrud tych kin co mi forumowicze zaproponuja i to nie z pupy ze tak sie wyraze tylko firmy i modele tych kin co forumowicze maja w domu i sa zadowoleni najlepiej niech pisza ci co niedawno kupili kino podacie przyklady a reszte se juz sam dobiore

Nie wierzę w to co widzę. Cały czas wierzę że ludzkość tak nisko jeszcze nie upadła. 

Edytowano przez Andrzeej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ci system oparty o JBL synthesis. Procesor arcama i 6 końcówek mocy też mogą być arcama albo nada. 

Kolego a tak na serio? To miałeś do czynienia kiedy kolwiek z jakimś kinem? Bo piszesz post bardzo mało zwięźle. I chyba wiedza o elektronice kina też by się przydała :)

Oczywiście służę pomocą wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służ

11 godzin temu, wojtek pałka napisał:

poprostu chce aby od 1 bylo slychac tak jak w mojej wiezy dam glos na 3 i juz slysze dzwieki a w kinie musze na 30 dawac zal to nie ja takie lipne kino kupilem tylko tata

Służę pomocą system sprawdzony :

Yamaha RX-A3070 ( następca mojego) + podłączona końcówka na fronty Yamaha MX- 1000 +  podłączona na centralny końcówka BC Acosique Ex -502 + Dali Grand+Dali Grand Vocal + B&W 685 S2

Gwarantuje że gra już " 1%" , codziennie sprawdzam i nie chce być inaczej :)

11 godzin temu, Andrzeej napisał:

Nie wierzę w to co widzę. Cały czas wierzę że ludzkość tak nisko jeszcze nie upadła. 

Podzielam pogląd, ale cóż .....

56 minut temu, S4Home napisał:

Proponuję ci system oparty o JBL synthesis. Procesor arcama i 6 końcówek mocy też mogą być arcama albo nada. 

Moja propozycja wychodzi taniej :) więc może :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje zestaw:

Wzmacniacz JBL TRX-SW2347 wersje 7.5.12

Zestaw głosnikow Onkyo Rez-45 7.0 suby i glosniki do Atmosa dokupisz pozniej,

 

Jak dla mnie gra rewelacja, nie brakuje basu i ogolnie super smiga u mnie w salonie dwu poziomowym.

Dzwiek super, i mozna ustawic na wzmacnaczu zeby gralo juz od 0%

 

Jak masz wiecej pytan to wal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze to moje kino da sie jakos naprawic podaje jego parametry

moc wyjsciowa rms (10% thd 6 om)
moc calkowita rms 750 W
glorniki przednie 125 W x2
centralny 125 W
dookolne 125 W x2 
bas 125 W 
wszystko podane w rms

moc wyjsciowa din (1% thd 6 om)
moc calkowita din 450
glosniki przednie 75 W x2
centralny 75 W
dookolne 75 W x2
bas 75 W
wszystko podane w din
i teraz patrzy sie na din czy rms bo czytajac troche dowiedzialem sie ze rms to prawdziwa moc a p.m.p.o to moc chwilowa na nia sie nie patrzy tylko na rms ale nic nie znalazlem o din

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego kd , które wali ściany przy 1% na potencjometrze . Od tego jest volume , aby dobrać moc do potrzeby użytkownika.  Chyba nikt nie słucha radia na tej samej głośności jak przy odtwarzaniu filmu  . 

Jak duże masz pomieszczenie ? Jak daleko siedzisz od głośnikow frontowych ,sourand ?

Firmy z BR, czy DVD  ? 

 W stereo moc idzie na 2 głośniki  Ta sama moc ,  gdy ma zasilić 5 głośników gwałtownie spada , gdyż końcówka mocy ma swoje ograniczenia. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maciek72 napisał:

Nie ma takiego kd , które wali ściany przy 1% na potencjometrze . Od tego jest volume , aby dobrać moc do potrzeby użytkownika.  Chyba nikt nie słucha radia na tej samej głośności jak przy odtwarzaniu filmu  . 

Jak duże masz pomieszczenie ? Jak daleko siedzisz od głośnikow frontowych ,sourand ?

Firmy z BR, czy DVD  ? 

 W stereo moc idzie na 2 głośniki  Ta sama moc ,  gdy ma zasilić 5 głośników gwałtownie spada , gdyż końcówka mocy ma swoje ograniczenia. 

 

 

to dlaczego na mojej wiezy dzwiek slychac juz od 3% glosnosci jak to wytlumaczysz ja to tlumacze tak ze to kino to jedno wielkie gowno tzn dvd od kina jest szajsowate , bo jak glosnik od kina podepne do wiezy to slychac dzwiek juz od 3% glosnosci , dvd od tego kina to gowno rozumiesz gowno telewizor jak dam glos na 2% to slychac a w tym kinie nie to jest dziadostwo takie jest moje zdanie a jakie jest twoje? dlaczego ten badziew wydaje odglosy dopiero przy 30% glosnosci hmm?

dodam jeszcze ze na kazdym filmie gra tak samo nie wazne czy to film 2.1 czy 5.1 ponizej 30 nie slychac na 14% ledwo ledwo wydobuje sie dzwiek a pelna para gra na 30 gowno szajs dziadostwo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, a czy zamiast rzucanie "gównem" mógłbyś poćwiczyć np. używanie znaków interpunkcyjnych, że o ustosunkowaniu się do zadawanych Ci pytań nie wspomnę?

odpowiedzi pewne padły, ukierunkowania również. a Ty dalej, z uporem maniaka z tym swoim jednym procentem. 

Osobiście temat jednego procenta wolę poruszać przy rozliczaniu PIT. A patrząc na Twoje podejście do zagadnienia i rozmówców, odnoszę wrażenie, że - jak mawiał pewien jegomość - szkoda strzępić ryja 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtek pałka napisał:

to mi wyjasnij czemu tv gra na 2 a wieza na 3 a kino na 30 dopiero ? kino jest lipne

a co tu wyjaśniać,sam sobie odpowiedziałeś na pytanie"kino jest lipne"

i lipne jest twoje podejście do sprawy

inni się produkują by Ci pomóc,a Ty sobie jaja robisz.

POZDRAWIAM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wojtek pałka napisał:

to dlaczego na mojej wiezy dzwiek slychac juz od 3% glosnosci jak to wytlumaczysz ja to tlumacze tak ze to kino to jedno wielkie gowno tzn dvd od kina jest szajsowate , bo jak glosnik od kina podepne do wiezy to slychac dzwiek juz od 3% glosnosci , dvd od tego kina to gowno rozumiesz gowno telewizor jak dam glos na 2% to slychac a w tym kinie nie to jest dziadostwo takie jest moje zdanie a jakie jest twoje? dlaczego ten badziew wydaje odglosy dopiero przy 30% glosnosci hmm?

dodam jeszcze ze na kazdym filmie gra tak samo nie wazne czy to film 2.1 czy 5.1 ponizej 30 nie slychac na 14% ledwo ledwo wydobuje sie dzwiek a pelna para gra na 30 gowno szajs dziadostwo

To akurat proste. W każdym urządzeniu potencjometr działa inaczej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...