Skocz do zawartości

Czy świerszcz stoi czy porusza się, jeszcze raz o ustawianiu kolumn.


Pboczek

Recommended Posts

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

1,60 m. :)  Marek , z tego co pamiętam kolumny miałeś oddalone od tylnej ściany dość sporo. Co oprócz głębi sceny się zmieniło jak jeszcze poszły do przodu ?

Szerokość sceny  pozostała nie zmieniona, odnoszę wrażenie, że dźwiek zrobił się taki bardziej sterylny, rozdzielczy, jaki lubią starsi panowie 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MMarek napisał:

odnoszę wrażenie, że dźwiek zrobił się taki bardziej sterylny,

To zapewne wpływ mniejszej liczby odbić , więcej dźwięku bezpośrednio odbierasz. 

4 minuty temu, MMarek napisał:

jaki lubią starsi panowie

Nie przesadzaj. na ostatnim Zlocie ja byłem najstarszy i ..... dobrze mi z tym było :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

To zapewne wpływ mniejszej liczby odbić , więcej dźwięku bezpośrednio odbierasz. 

Nie przesadzaj. na ostatnim Zlocie ja byłem najstarszy i ..... dobrze mi z tym było :) 

Też tak pomyślałem. Podbudowany tym faktem,  nabrałem weny, aby zabrać się za boczne ustroje akustyczne.

No, to teraz ja przejmę przysłowiową pałeczkę. Czy są przewidziane przez salon jakieś znaczace bonusy na ewentualne zakupy przez najstarszego zlotowicza?  Komunikację publiczną w Słupsku mam za darmochę 😀 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2018 o 17:42, Gość napisał:

 

Przesłuchałem. Świerszcz pojawia się w „You Never Give Me Your Money” po stronie prawej poza głośnikiem (jakieś 10-20cm) i tak trwa do końca utworu, zaczyna się powoli przesuwać do centrum (pomiędzy głośniki) wraz z pierwszymi sekundami utworu następnego- „Sun King". 

U mnie jest identycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek4446 napisał:

Pojawia się 1,4 m. od osi kolumn po prawej , schodzi w dół i dźwięk jest poł metra przed prawą kolumną , jednocześnie dzwoneczek 1.5. w lewo od osi na wysokości ok. 2 metrów.

🙃 1,4 metra... 0,5 metra... 1,5 metra... czy Ty słuchasz z metrówką czy dalmierzem w ręcach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gienas napisał:

1,4 metra... 0,5 metra... 1,5 metra... czy Ty słuchasz z metrówką czy dalmierzem w ręcach

Nieee :) Ale jak byś pomierzył parę tysięcy otworów okiennych i drzwiowych to gwarantuje , że miałbyś niezłe wyczucie odległości w przestrzeni :) 

Można też po prostu patrząc gdzie pojawia się dźwięk zaznaczyć ten punkt na ścianie taśmą izolacyjną i zmierzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie świerszcz pojawia się ok 80 cm na prawo pd prawej kolumny i ok pół metra przed linia kolumn, następnie przesuwa się lekko do środka, jednocześnie wędrując poza linię kolumn ok 1 m. Tak przesuwa się powoli do lewej kolumny i ok pół metra na lewo od lewej kolumny i ok pół metra przed ,,dokonuje zywota,, w następnym utworze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rega napisał:

U mnie świerszcz pojawia się ok 80 cm

Ja swojego czasu "świerszczyki" miewałem bliżej swojej prawej ...😉😆😆😆

23 minuty temu, seba3002 napisał:

A wielkość świerszcza potrafi ktoś ocenić

Seba, Wy tak na poważnie? 

Kiedyś ludziska rozkminiali się, czy piesek szczeka we właściwym miejscu  u Rogera Watersa na "Amused to Deadh".

Ale wielkość? 

No w sumie też  bywa, że obraz sceniczny i instrumenty mają ponadprzeciętna wielkość, chyba, że wszystko jest ok w systemie i lokum, to raczej jest jak należy. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, J4Z napisał:

Mam ten kawałek na swojej testowej liście. W tej chwili mam to na swojej linii po prawej, akurat mam tam okno. Około 80 czy 90 cm w górę. I tam są dwa psy a nie jeden. 😀

Ale za oknem, czy jeszcze w pokoju? 😆

Bo ja mam ścianę po prawej i pieski słyszę u sąsiada, nie  nie jego pieski, bo nie ma.

Te z płyty, chociaż nie jestem pewien, czy to nie jest jeden 😁

Mnie rozbawił ten wątek na AS , tylko tyle...

 

 

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

2cm skubaniec ma i wąsy na 18mm. Poza tym strasznie brzydki jest 😂

To jakaś szarańcza 🤭 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...