Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Thx, spoko, polecam się na przyszlość. Tak, troche się wkurzylem i wlasnym oczom nie dowierzalem, bo matrix nalezy do bardzo muzykalnych, organicznych i naturalnie brzmiacych dac. Nie chowam urazy. Słuchamy podobnej muzy wiec tym bardziej bedę pomagal. Ostatnio zadko tu zaglądam (wakacje, szaleństwo, pogoda, dziewczyny, wino, szybkie samochody ;) więc jesli kiedys cos pilnego to pisz na priv. Dostaje powiadomienie.

Jeszcze tylko sprostuję wypowiedzi niektorych kolegow. Kable od usb do sieciowki mają wplyw na brzmienie ale prawdą jest, ze nie zawsze w parze idzie drozszy, lepszy. Takie są fakty i nie sluchaj teorii szerzonych przez niechcacych w to wierzyć. Zresztą pewnie nie jest to pierwsze forum, ktore odwiedzasz. I czytaleś, ze to co piszę jest tak oczywiste jak to, ze jutro tez bedzie dzień. Ale!

Na razie wstrzymaj sie z wszelkimi zakupami okablowania czy modyfikacji. Ciesz sie nowym sprzetem, sluchaj muzyki i zwracaj uwagę co Ci się nie podoba. Gromadź też wiedzę. Moze lepiej zmienić kolumny niz ryzykować zmiany w zwrotnicy, bo zmiana przetwornika w firmowych kolumnach odradzam.

Przyjdzie czas to znajdziemy Ci kable, niedrogie, ktore bedą Ci odpowiadały.

Zyczę milych chwil spedzonych przy muzyce.

Gratuluję świetnych komponentow audio :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Ja cały czas pisze o usb. Ale faktycznie nie wspomniałem o tym, przepraszam.

 

edytka.

@THX1138 polecam poczytać o transmisji usb. Warto...

Co do kabli USB to z moich doświadczeń te najtańsze gdy są zupełnie nowe często sprawdzają się zupełnie dobrze. Gorzej jest po pewnym czasie. Wtedy czesto sa problemy z dobrym kontaktem styków. Jednak wiele tylko trochę droższych kabli jest zupełnie dobrze zrobionych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit dziekuje za wyrozumialosc :) jasne ze bede ci tam na PW wisiał czasami :D 

Wszystko czytam choc sie czasami do tego nie odnosze.

MobyDick , Audiowit,Fafniak  no ale jakies kable wypadalo by kupic bo nie mam zadnych swoich (wszystko wypozyczone) jesli kupie na razie Da Vinci SP 78 to dobrze zrobie?

jakies interkonekty tez musze miec (jakie?) oraz kabel USB .

Audiowit tez ci zycze tego samego :) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził na początek kupić możliwie krótkie przewody sygnałowe jakie są potrzebne i dopiero później eksperymentować z ewentualną wymianą na coś innego. Jeśli chodzi o SP78 to myślę że mogą być dobre do tego systemu. Użycie ich w podwójnej ilości do podłączenie dwukablowego lub do zdwojenia przekroju również wydaje się mieć sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick lepiej Kimber czy Da Vinci? Pewnie najlepiej dwa i sprawdzic samemu .Rzuc okiem na link jak mozesz,tutaj sa z koncowkami (nadaje sie do wypozyczenia tzn do zwrotu ) i jest ciety z metra ale zwroc uwage ze tam jest w oznaczeniu PR4 1 .Ten z metra czyms sie rozni procz koncowek ? Mozliwie najkrotsze to mysle po  2.5m bo takie bedą docelowe https://www.avstore.pl/kable-glosnikowe#/producent-kimber/cena-0-8199

O ten dokladnie Da Vinci chodzi ? http://www.elzet.com.pl/p-kg-1257-075-kabel-glosnikowycu-ofc-6n-sp-78-da-vinci-2x075mm/291?SSID=38acdce39565ec730f71f6e067746d3e

Myslisz o dwukablowym polaczeniu zeby zmiejszyc opór i i zyskac wiecej dynamiki?

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DA VINCI ALPHARD SP78 jest strasznie cienki. Ma tylko 2x0,78 mm2. Standard w audio to 2x2,5 mm2. Jeśli kabel może jakoś wpływać na dźwięk, to właśnie poprzez swoją grubość. Przy odcinkach 2,5 m prawdopodobnie nie będzie to miało znaczenia, ale ja bym nie eksperymentował i kupił kabel o bardziej konwencjonalnej grubości (1,5; 2 lub 2,5 mm2).

PS Dwukablowe połączenie rozwiązuje oczywiście problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Kraft .No to faktycznie chyba w tym przypadku tego da Vinci dwukablowe polaczenie moze trzeba bedzie .

A co powiesz na ten kabelek? https://www.avstore.pl/kable-glosnikowe-na-metry/kabel-przewod-glosnikowy-z-czystej-miedzi-2x-1mm2.html czy to takie tylko branzowe trele morele ze w nim siedzi 100% miedzi?

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Nie było Ci żal 150 zł na bezsensowny kabel USB, a teraz wyszukujesz kable głośnikowe za parę złotych za metr. Niezbadane są decyzje audiofilskie;) Kup jakiś niedrogi, ale sprawdzony, od renomowanego producenta i po sprawie. Będziesz miał pewność, co jest w środku i że jest poprawnie zaizolowany.   

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft z calym szacunkiem ale nie czytasz dobrze .Wszystkie kable jakie mam są wypozyczone i pisalem o tym .Owszem nie zal mi bedzie jak bede wiedzial realnie za co place (nie za firme ,wygląd) ale rzeczywistą jakosc tego kabla.A to ze patrze w cenach niskich i wyzszych swiadczy tylko o tym co wlasnie napisalem ze nie kieruje sie ceną ale realną jakoscią.Czasami ta jakosc idzie w parze z ceną a czasami nie .Renomowany producent tez czasami wali straszną fuszere bo buja sie na renomie zdobytej wczesniej i za to sie az tyle placi ,po prostu nie zawsze tak jest ze dobra znana  firma = jakosc adekwatna do ceny 

Przykladow moglbym sypac jak z rekawa :D choc nie dotyczą akurat kabli ale nic to nie zmienia 

Czyli radzisz jednak renomowanego producenta a konkretnie jakies modele sprawdzone bym poprosil jak mozna ;) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Moby. Na poczatek kable z miedzi ofc. Za jakis czas jak bedziesz juz znal swoj sprzęt coś lepszego. Glosnikowiec moze byc na metry, moze byc bez konfekcji. Kup 2.5m ( latwiej odsprzedać). Interkonekty to samo. Gdybyś trafil na beldena bylaby rewelacja.

Sieciowych tez nie zaniedbój. Zwykłe komputerowe sieciowki wprowadzają niepokój, brak głębokosci sceny. Mozesz szukać taniej supry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audowit dzieki .Wiesz moze jakbys wprost rzucil jakimis modelami to bylo by mi latwiej (jak mozesz) czyli Kimber glosnikowy i Da Vinci wezme z mozliwoscią zwrotu (dobrze zrobie?) a ten Da Vinci podwojnie? kable z miedzi OFC to sa te ? No nie znam sie sorry .  Z tych dwoch wybralbym jeden i kupil go na metry (jak bedzie) dalem link do tego Kimber i wydaje mi sie ze ten na metry jest inny niz z koncowkami (oznaczenie PR4 a ten na metry PR4 1) to ma jakies znaczenie? 

Jakie interkonekty widzisz konkretnie u mnie? (musza byc osobne bo nie siegne do wzmacniacza,sa szeroko RCA) Jaki kabel USB ? 

Balden to masz na mysli interkonekty? 

 

Pozdrawiam :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza 1 po oznaczeniu 4PR1 nie wiem. Myślę ze mając SP78 będziesz mógł w przyszłości na spokojnie wypożyczyć inne kable i będziesz mógł porównać czy warto kupić droższe kable. Powinieneś się jednak osłuchać z nowym sprzętem na kablach podstawowych. W przeciwnym razie będziesz miał zbyt dużo zmiennych. Nie jest wykluczone że z Twoimi głośnikami SP78  może się lepiej sprawdzić niż 4PR lub DNM Reason. To jest dobry przewód lecz dość specyficzny i nie polecał bym go jako kabel odniesienia jako neutralny. Jeśli chodzi o jego przekrój to wydaje się niewielki. Jednak cewki przez które są podłączone szeregowo głośniki niskotonowe z reguły są nawinięte drutem o takiej lub mniejszej średnicy i jest go tam sporo. Dlatego stosowanie grubych przewodów często nic nie wnosi. Szczególnie gdy połaczenia sa realizowane niezbyt długimi przewodami. Tak dal ścisłości teoretycznie istnieje jego wersja SP146 o przekroju ~1,5 mm kw . Jednak jest on w takiej opcji zadko spotykany i lepiej użyć 2 przewody SP78.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick bardzo dziekuje :) 

No wlasnie docelowo zeby cos uslyszec wiecej musi stac juz zestaw tam gdzie powinien a wiec trzeba czekac na remont czyli na pazdziernik a narazie zeby gral po prostu chociaz tez nie chce kupic czegos niepasujacego calkowicie .

Chyba nie znikną posty z forum bo bede wracał do niektorych ktore napisales ty i inni ;) 

 

Ps Tak przy okazji to powiem ze nie szykuje sie na jakies przerosty formy nad trescią jesli chodzi o mocno docelowe juz kable bo  tez i moj zestaw nie jest jakis high-end choc uwazam ze to dobrze wydane pieniadze ale najsłabszym ogniwem mogą byc kolumny totez pomysli sie w przyszlosci czy zostaną czy jednak nie .Graja naprawde b dobrze no ale moze inne zagraja duzo lepiej .Sprawdze to w swoim czasie .Nie wydaje mi sie za to ze wzmacniacz czy DAc sa niewlasciwe bo za te pieniadze mysle ze nic lepszego nie kupie i  sądze ze mi sie trafly bardzo dobre komponenty .W kazdym razie jestem bardzo zadowolony a reszta to zabawa w kabelki ,akustyka i dopiero jakas decyzja odnosnie ewentualnej wymiany kolumn ale moze wcale nie trzeba bedzie ;)  (odslucham inne) 

Czyli wezme Kimber i Da Vinci podwojny . Kimber bede mogl zwrocic jakby co 

Da vinci znalazlem taki http://www.elzet.com.pl/p-kg-1257-075-kabel-glosnikowycu-ofc-6n-sp-78-da-vinci-2x075mm/291?SSID=38acdce39565ec730f71f6e067746d3e   i  taki https://sklep-elektronik.pl/przewody-glosnikowe/przewod-glosnikowy-2x078-sp78-da-vinci-alphard.html  to chyba ten grubszy wziac? Bral bym go podwojną dlugosc .

Znalazlem jeszcze KG 1211 Kabel głośnikowy DA VINCI SL 412 4x1,2mm oraz  KG 1212 Kabel głośnikowy DA VINCI SL 422 4x2,2mm

To ktory radzicie ?

Update: Wyczytalem ze moj wzmacniacz  jest wrażliwy na kable zasilające i kierunek fazy.Poprosze w związku z tym o wytlumaczenie z czym to sie je (ten kierunek fazy to wtyczka odwrotnie?) oraz czy i na jaki kabel zasilajacy wymienic 

Pozdrawiam 

 

  

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update

Troche pozno pisze ale akurat teraz mam czas.  Zamowilem 10 m kabla Da Vinci SP 78 (2x0.78) oraz konfekcjonowany Kimber Kable 4PR (2 x 2.5m) 

Poprosze forumowiczow o rade ktora listwa jest opłacalna w sensie jakosc-cena  oraz tez te kable zasilajace w linku http://www.4hifi.pl/zasilanie.html czy to sie opłaca i kupie cos bardzo dobrego czy jednak nie lub moze lepiej Bada https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180713162246&SearchText=bada jest tez opisana listwa od Sonus Oliva wyglada jak DiY ale mi to nie przeszkadza skoro byla by godna polecenia ,tyle ze mam wizualne obiekcje czy cos sie nie spitoli po podlaczeniu (przepali itd) Wyczytalem ze ponoc listwa z filtrem potrafi przymulic dzwiek  a te dwie listy Sonus Oliwa i Bada ponoc nie wypływaja negatywnie na dzwiek ale wlasnie podobno odwrotnie .Tu jest wątek z innego forum o tych dwoch listwach http://www.audiostereo.pl/sonus-oliva-nowa-listwa-z-silnym-filtrem_64825.html Czy moze listwa  Tomanek bedzie lepsza? https://allegro.pl/audiofilska-listwa-zasilajaca-tomanek-filtry-tap8-i7441270960.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NzRmMjVhMDEtYTE0MC00MmNmLTgxZWItZjdkNGEwY2UyNzU4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=28f06110-706f-42ac-9ddb-76f279d86d32

I jeszcze czy oplaca sie samemu zmontowac interkonekt i czy to jest trudne i dam rade zrobic to sam w sposob profesjonalny?

z gory dziekuje za porady i opinie :)

Pozdrawiam ;)

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, S4Home napisał:

Kimber

Jednak w przypadku Kimbera polecam goły kabel ewentualnie konfekcjonowanie przez producenta. Nie jak w tych linkach "prywatne". Do tego kabla łatwo stracić cierpliwość. :P

Dlaczego?

 

@THX1138

A może po prostu pograsz jakiś czas na firmowych dołożonych do zestawu kablach i dopiero jak będzie „cię nosić” na wyczynowe audiofilstwo kupisz te „lepsze zasilające”?

Zapominajac na chwilę o tym że brak jest niezależnych testów wpływu kabla zasilającego, to zwolennicy tego wpływu jak mantrę powtarzają że zmiany nie są jednakowe we wszystkich systemach. Że potrzebny jest odsłuch i doswiadczenie w dobraniu kabla.

Sprawa kolejna to to że kabel zasilajacy jest łatwiej zrobić niż IC 

Ty chcesz wszystko naraz. A co jeśli okaże się że te „łał” kable wprowadzają złe zmiany? No przecież one muszą się wygrzać! Przynajmniej kilka tygodni.... No a ty musiałbyś zwrócić je do 14 dni...

Piszę prześmiewczo, ale chcę po prostu uczulić cię na to że może warto poczekać?

Co do listwy, to nie wiem czy pomogę ale:

- o ile kojarzę listwa tomanka ma filtry przeciwzakloceniowe ale nie ma zabezpieczenia. Niektórzy uważają że zabezpieczenia i tak nie zadziałają a wprowadzają ograniczenia w zasilaniu ( czy im wierzyć ?!? ;) )

Mam taka listwę i jest ona wykonana w sposób bardzo bardzo przyzwoity. Mało tego możesz poprosić konstruktora o wprowadzenie pewnych zmian do projektu. Ja chciałem mieć 4 gniazda z filtrami.

Zmiany dźwięku po wpięciu do listwy? To już musisz rozmawiać z audiofilami :) - polecam wpszoniaka, zmieni obraz świata.

A swoją drogą chciał ostatnio sprzedać jakąś listwę audio, bardzo bardzo dobrą.

Z listew firmowych jest też Supra, warto rozważyć.

IC - trzeba bardzo uważać aby nie przegrzać środkowego pinu przy lutowaniu. Jest on w umieszczony w plastikowej otulinie która pozycjonuje go „w środku” wtyku. Przegrzanie może zmienić jego pozycję i utrudnić wkładanie wtyczki lub wręcz uniemożliwić. Sam pin przegrzany także może z czasem stać się problemem.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam serdecznie . Czyli z tego wynika ze lepiej odpuscic sobie kable zasilajace bo te w zestawach sa dobre .Z tym ze do matrxa x Sabre nie mam kabla tak wiec czy moge kupic zwykly? patrze tez na to zeby sie nic mi z nim nie stalo technicznie (jakies przegrzanie ,przepalenie ) Czyli rozumiem ze o to sie martwic nie musze? 

Wracajac do kabli glosnikowych jak mowilem beda Da Vinci i konfekcjonawany Kimber doewentualnego zwrotu (moze bedzie jakas roznica miedzy tymi kablami zanim sie wygrzeja? ) to by wiadomo bylo w ktorą strone isc czy w "Kimberowate" kable czy w "DaVinczowate" :D 

Listwa zasilajaca : No tu nie ukrywam ze zalezy mi na tej listwie bardziej w sensie ochrony elektroniki a jak wniese tez pozytywne zmiany w brzmieniu to dobrze ;) Kwestiazeby nie wniosla niegatywnych . Nadal nie wiem jednak jaka listwa bedzie najlepsza Sonus Oliwa czy  Bada czy Tomanek czy moze ta chinska z 4fifi czy moze Supra ktorą wymieniliscie tez (?)

Interkonekty RCA to mialem tu na mysli Kable Baldena i zeby samemu sobie to polutowac .Audiovit pisal ze to bedzie rewelacyjny Interkonekt wiec tym sie sugeruje .Juz gotowych nie udalo mi sie znalezc ale widzialem same kable Baldena na Amazon z tym ze tez sa rozne i nie wiem jakie beda dobre jako interkonekty No i tez jakie koncowki do tego kabla .Jesli chodzi o lutowanie to mialby mi kto przytrzymac to moze obeszlo by sie bez gniazda .Zreszta jak to zobacze to bede wiedzial jak zrobic  zeby stabilnie dalo sie to wlutowac .Zdaje sie ze tez przyda sie tu stacja lutownicza  z precyzyjnym ustawianiem temperatury ktorą akurat mam ;) 

 

Pozdrawiam i raz jeszcze dziekuje ale nadal mam dylemat odnosnie tej listwy zasilajacej oraz musze kupic narazie jakies interkonekty (jakie? ) bo nie mam zadnych oraz ten kabel zasilajacy do przetwornika (bo tez nie mam zadnego) jesli chodzi o USB to polece narazie na kablu do drukarki bo nie mam innego a tez nie wiem jaki kupic 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...