Skocz do zawartości

NASZE GRAMOFONY (gramofon-policzmy się)


Recommended Posts

Dnia 30.05.2024 o 11:12, R_33 napisał:

Haha bielizna :) moja i żony :)

W pewnych aspektach i dla wielu dociekliwych ludzi może to być ciekawy widok😂. Poza tym, wystawiona na widoku, moze działać jak element aranżacji akustycznej pomieszczenia. Wypróbuj, może własnie polepszy się jakość brzmienia😉. Pozdrawiam.

PS. Zeby nie było - tez uzywam gramofonów.

 

IMG_20210126_174132.thumb.jpg.d9a57d974e4b953d261c2dc1c01b485f.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AutoPirat napisał:

A jeszcze bardziej interesujące byłoby, jakbyś zdradził co tam masz w tej kolekcji winyli, skatalogowanej alfabetycznie. Nie no, przyznaj, jesteś pedantyczny :) 

 

 

Białych kruków niestety nie posiadam :(

Bez alfabetycznego katalogowania coraz ciężej się odnajdywać gdzie co jest :) 

Jest wszystko prócz disco polo i ciężkiego metalu, których po prostu nie lubię.

https://www.discogs.com/user/R_33/collection

24 minuty temu, Rega napisał:

W pewnych aspektach i dla wielu dociekliwych ludzi może to być ciekawy widok😂. Poza tym, wystawiona na widoku, moze działać jak element aranżacji akustycznej pomieszczenia. Wypróbuj, może własnie polepszy się jakość brzmienia😉. Pozdrawiam.

PS. Zeby nie było - tez uzywam gramofonów.

 

IMG_20210126_174132.thumb.jpg.d9a57d974e4b953d261c2dc1c01b485f.jpg

Może kiedyś wykorzystam ten pomysł od Ciebie hehe :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, R_33 napisał:

Jest wszystko prócz disco polo i ciężkiego metalu, których po prostu nie lubię.

https://www.discogs.com/user/R_33/collection

Identycznie jest i u mnie z tym rodzajem muzyki. Masz ładną kolekcję. Jestem na początku drogi winyli. I masz parę tytułów na które poluję :) Ogólnie, to nadrabiam zaległości w winylach. Poznaję środowisko. I fajnie wiedzieć, że można na discogs skatalogować winyle. Luxman, od razu zwrócił moją uwagę :) 

To w porównaniu do @R_33 i @Rega , u mnie bardzo skromnie, nowy sprzęt, bo nie chciałem ryzykować z używanym.

 

IMG_0577.jpg.531c25abbdae0339a406c7b93f565db9.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, AutoPirat napisał:

Identycznie jest i u mnie z tym rodzajem muzyki. Masz ładną kolekcję. Jestem na początku drogi winyli. I masz parę tytułów na które poluję :) Ogólnie, to nadrabiam zaległości w winylach. Poznaję środowisko. I fajnie wiedzieć, że można na discogs skatalogować winyle. Luxman, od razu zwrócił moją uwagę :) 

To w porównaniu do @R_33 i @Rega , u mnie bardzo skromnie, nowy sprzęt, bo nie chciałem ryzykować z używanym.

 

IMG_0577.jpg.531c25abbdae0339a406c7b93f565db9.jpg

Najważniejsze, by cieszyło oko i ucho :)
Ja vinyle zbieram wraz z żoną od około 2,5 roku.
W pierwszym roku kupiliśmy ponad 150 vinyli!!!
Teraz już bardziej świadomie kupujemy i niestety to także dużo bardziej droższe albumy. 

A mój cel to album Yello - Touch, który chodzi min za 1000 zł !!!

ps.
Twój Technics - to też już nie plastikowa zabawka.
 

Edytowano przez R_33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, R_33 napisał:

Tak bardziej z bliska mój dość nowy nabytek - Luxman PD-289

Gratuluję. Kawał fajnego drapaka. Kurczę , jak patrzę jak kiedyś robiono talerze to łezka w oku się kręci. A drapak o ile się nie mylę coś ok. 4 dyszek ma. pamiętam jak w Telefunkenie S500 miałem talerz odlewany przez Mercedesa ,a od spodu były nabijane ciężarki do idealnego wyważenia. Dzisiaj nie do pomyślenia , by ktoś się w coś takiego bawił :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chilli napisał:

Ciekawe, jak tylko wrzuciłeś pierwsze zdjęcie pokoju to pomyślałem, że to pewnie jakiś Luxman🙂

Starsze produkcje gramofonów potrafiły trzymać się jakiejś lini stylistycznej 🙂

Musze przyznać, że Luxman wizualnie prezentuje się na prawdę dobrze. Jak zobaczyła go żona i córka - to zanim zacząłem dogadywać cenę to dziewczyny na glos - musimy go kupić. No i tyle było z targowaniem hehe

Brzmi także super ale czekam na końcowy werdykt jak zamontuję wkładkę MC.


 

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Gratuluję. Kawał fajnego drapaka. Kurczę , jak patrzę jak kiedyś robiono talerze to łezka w oku się kręci. A drapak o ile się nie mylę coś ok. 4 dyszek ma. pamiętam jak w Telefunkenie S500 miałem talerz odlewany przez Mercedesa ,a od spodu były nabijane ciężarki do idealnego wyważenia. Dzisiaj nie do pomyślenia , by ktoś się w coś takiego bawił :) 

Tak tak - właśnie to model chyba z 1984 roku :)
Musze przyznać, że wykonanie - wysoka polka. W sumie to w końcu Mikro Seiki - więc musialo byc dobrze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

miałem talerz odlewany przez Mercedesa ,a od spodu były nabijane ciężarki do idealnego wyważenia

Mam tak w Thorensie. Nie wiem tylko czy producentem był Mercedes. Mam też talerz szklany🙂,  i też nie nalezy do lekkich.

 

IMG_20220407_192650.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, R_33 napisał:

W pierwszym roku kupiliśmy ponad 150 vinyli!!!
Teraz już bardziej świadomie kupujemy i niestety to także dużo bardziej droższe albumy. 

Myślałem, że ze mną jest coś nie tak, bo zacząłem się rozpędzać w kupowaniu. Jeden sprzedawca jeszcze nie zdążył wysłać zamówienia, a już skompletowałem kolejne 10 - tylko kulwa wyszło prawie 1000E. Muszę coś ściąć. Na razie kupuję, co wpadnie w oko, i co zawsze "chciałbym" mieć. 

Po miesiącu zakupoholizmu winylowego, też właśnie doszedłem do wniosku, że trzeba bardziej świadomie zacząć kupować :D 

4 godziny temu, R_33 napisał:

A mój cel to album Yello - Touch, który chodzi min za 1000 zł !!!

Tak, już słyszałem o tym szaleństwie. Np. pierwsze wydania Black Sabbath. Kupować, czy nie kupować. Oto jest pytanie ;) 

4 godziny temu, R_33 napisał:

końcowy werdykt jak zamontuję wkładkę MC.

Ambitny plan. Ja na razie chwilę zostaję z ortofonem RED. Osłucham się i mam już upatrzoną kolejną wkładkę, póki co MM. 

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

coś ok. 4 dyszek ma.

Kiedyś wszystko robiło się, żeby sprawiało frajdę. Teraz? ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Strumień z muzyką jest jak fastfood. Płyta winylowa to degustacja w dobrej restauracji.

Mam świadomość, że pierwsze pozwoli nasycić się szybko i tanio lecz niestety niezbyt zdrowo. O tym sporym minusie pisałem już powyżej. Zdaję sobie też sprawę z tego, że niewiele osób miało okazję posłuchać dobrze nagranej płyty z gramofonu z dobrą wkładką, stąd tyle niezrozumienia.

Płyta winylowa ma też wartości dodane. Okładka będąca często dziełem sztuki sama w sobie. Wkładki, szczególnie w dobrych, dużych albumach składających się z wielu krążków. Całe to misterium przygotowania do odsłuchu, przybliża do poszanowania dzieła, które za chwilę zabrzmi. Zmienia podejście do muzyki. W takim wydaniu muzyka staje się Sztuką.

P.S. Z tego co słucham, masy rzeczy nie ma na serwisach strumieniowych. Na starych płytach jak najbardziej.

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, chciałem zapytać o opinię na temat gramofonu onkyo y 7000, w sieci niewiele jest na jego temat, co to jest warte, chciałbym go kupic że względu na to że posiadam już amplituner onkyo y 7000 i byłby to ciekawy komplet vintage, mam już na stanie dual cs 621 i garrard 125sb i tak myślałem żeby te oba graniaki zamienić na to onkyo, będę wdzięczny za każdą opinie 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Audio Autonomy napisał:

@Pacman to nic specjalnego. Ot taki budżetowy gramofon z epoki. Moim zdaniem nie warto zamieniać Garrarda, a tym bardziej Duala, na to onkyo :)

Dzięki za sugestie, amplituner onkyo y 7000 gra naprawdę dobrze, a że był w zestawie z gramofonem to pomysłem że może skompletować taki zestaw, akurat pojawił się na jednym z portali stąd moje pytanie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...