Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

Taga ma porządny ekran. Isotek to marketingowa wydmuszka bez ekranu. Dodatkowo ma EVO posrebrzane żyły co dla zasilających przewodów nie jest zbyt dobre w kontekście rezystywności żyły PE, gdy w zestawie stereo występują pętle mas. Niedobrze gdy masa interkonektów ma dużo wieksza rezystancję niż mają żyły PE przewodów zasilających. Powinno być odwrotnie. Masa interkonektów -  mała rezystancja, a przewodów PE większa niż interkonektów. To ważne jest ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ mam chyba ten sam kabel tylko z innymi wtyczkami. Czy jest różnica ze zwykłym kablem pod drukarki? Żadnej! 😀 Czy była różnica pomiędzy tymi dwoma kablami a drogim kablem bodajże TCI? Ponownie żadnej różnicy 😀

Wiesz co u mnie robi różnicę? Przepięcie sprzętu do drugiego gniazdka, bo w tej samej linii co pierwsze gniazdko jest wyłącznik światła ze ściemniaczem. To jest prawdziwy problem, a nie RFI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Niedobrze gdy masa interkonektów ma dużo wieksza rezystancję niż mają żyły PE przewodów zasilających. Powinno być odwrotnie. Masa interkonektów -  mała rezystancja, a przewodów PE większa niż interkonektów. 

Najtańszy przedłużacz wpięty przed problematyczny zasilajacy zawsze zaradzi w w/w problemach z "pętla"  🙃 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tagę akurat kablowi ortodoksi postrzegają negatywnie, ale myślę że to może przez pryzmat ceny. No bo za 200zł to pewnie lipa. I znając życie nigdy pewnie nie używali ale wypowiedzieć się można przecież. Niemniej patrząc czysto technicznie to porządnie to wygląda. Podwójne ekranowanie, ofc, rodowane wtyki z niemagnetycznego mosiądzu i generalnie wszystko zgodnie ze sztuką. 

Miałem do CD ten oryginalny zwykły kabelek, wiecie, ten chudy a'la od lampki nocnej, wtyk ósemka. Kupiłem Taga na Olx, ktoś sztukę nówkę za 80 zł wystawił. Jakaś dziewczyna pomyliła się, kupiła ósemkę zamiast IEC, więc wystawiła. I mogę powiedzieć, że straciłem dziewictwo. Nie, nie z tą dziewczyną 😀. Pierwszy raz usłyszałem taką zmianę po wymianie zasiłki. Dużo się zmieniło. Takie pełniejsze brzmienie, barwniejsze, czystsze i zniknęła jakaś taka cierpkość czy raczej metaliczność w brzmieniu. Żadna tam psychoakustyka i efekt oczekiwania zmiany/poprawy l. Zmieniałem już we wzmacniaczu, w DACu, zasilające do zasilacza itd i było "chyba" lepiej. A tutaj bez wątpliwości, od strzała usłyszałem wyraźną poprawę. Tak więc mój lajk dla kabli Taga. 

1 godzinę temu, Gaara Mat napisał:

zamówione! dziękuję za pomoc! ostatnia wypowiedź przekonała mnie do Tagi (;

Moja jest ostatnia 😀

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gargan napisał:

Musi być uziemiony? 

Po prostu wpinamy ten przedłużacz przed zasilajacy i tyle. Bez zbędnych pytań...

Ps: na temat uziemień wolę nie wchodzić (ze względów bezpieczeństwa), bo czytajac tu na forum, gdzie niektórzy użytkownicy przepinają przewód PE by subiektywnie poprawić dźwięk to nawet nie chce pisać, by nie przypominać znów tego... 🤦

A nigdy nie wiadomo, kto to czyta po "drugiej stronie"...

 

---------------------------------

Wito....

 

3 godziny temu, Wito76 napisał:

To temat na niezłą forumową rozpierduchę więc lepiej zostawić.

Najpierw piszesz to powyższe, po czym wrzucasz np. To....

39 minut temu, Wito76 napisał:

Jakaś dziewczyna pomyliła się, kupiła ósemkę zamiast IEC, więc wystawiła. I mogę powiedzieć, że straciłem dziewictwo. Nie, nie z tą dziewczyną 😀. Pierwszy raz usłyszałem taką zmianę po wymianie zasiłki. Dużo się zmieniło. Takie pełniejsze brzmienie, barwniejsze, czystsze i zniknęła jakaś taka cierpkość czy raczej metaliczność w brzmieniu. Żadna tam psychoakustyka i efekt oczekiwania zmiany/poprawy

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 mam instalację z dwoma nie trzema kablami. Mogę tylko zamienić fazę z neutralnym odwracając wtyczkę. Nie bawię się w podłączanie 3 pinu pod neutralny. 

Co zmieni przedłużacz?

Teraz mam wszystkie urządzenia wpięte pod jedną listwę Philips. Tylko lampka nocna i ładowarki są na drugim przedłużaczu w "gorszym" gniazdku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...