Skocz do zawartości

Za mało basu nad326bee + Heco aurora 700


Michalek1

Recommended Posts

Dnia 24.11.2018 o 14:35, Michalek1 napisał:

Witam, jestem świeżym posiadaczem zestawu Nad326 + Heco aurora 700 odtwarzacz strumieniowy onkyo ns-6170. Zestaw wygrzany pracuje u mnie już ponad 3 tyg po 10h godzin dziennie...   Cały czas ma niedosyt dolnych rejestrów bas jest taki słaby w ogóle nie ma tego czegoś nie ma mięsa. Myślałem ze coś z akustyka odsowalem kolumny bliżej dalej  praktycznie żadnego efektu... bas jest taki płaski jakby z kolumn za 100zl. Podalczylem kolumny pod stary amplituner sony str-de325 chyba z lat początek 2000. i odrazu basu o wiele więcej, cieplejszy, stereofonnia lepsza lokalizacja instrumentów... dźwięki wydaje się bardziej klarowny... Nad dopiero przy skali głośności na godzinie 10 ten bas zaczyna być  o wiele lepiej słyszalny, wydaje ze dziwek z niego taki bez wyrazu , suchy jest. Stare sony o wiele lepsze bardziej muzykalne tylko mocy mu brakuje i tyle, a jak mu włączę bass boost to jest tyle ile trzeba dołu :). Co możecie drodzy koledzy poradzić? Szukać lepszego wzmacniacza ?? 

Możenie jestem ekspertem, ale jak patrzę, że słuchasz z tak bliskiej odległości, całkiem solidne duże kolumny z wymaganiem 30 – 380 W, a kupujesz taki mały wzmacniacz, trochę szok. 

Sam mam NAD 352 i moc 80W per cannel, a moje monitory podstawkowe wymagają 30 - 120W i mimo, że mam dalej oddalone monitory nie słuchałem ich nigdy głośniej niż 1/4 potencjometru. Nie rozumiem po co kupować takie kolumny do takiego pokoiku.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja sie odniose do realizacji nagran.Sa bardzo rozne.Najwiecej basu mam z plyt cd.Ale tez nie z kazdych.Natomiast inne pliki to juz przerozne sa.Jedna wala ostro basami inne w ogole.Wiec od realizacji nagran duzo zalezy.A akustyka to kolejna sprawa.Im bardziej gole sciany tym gorzej.U mnie bas slysze potezny w kuchni.Wiec tez musze nad tym popracowac.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Michalek1 napisał:

Po co kupować audi rs7 jak można jeździć skodą fabia ...... Przecież i tak po mieście nie wykorzystasz jej mocy a nawet i poza miastem....

Tak się zarabia kasę na naiwniakach, ale możesz to sobie tak tłumaczyć. Chociaż bardziej trafną metaforą jest kupno Audi A5 z silnikiem 1.8, a nie 4.2. Ale spoko :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2018 o 14:35, Michalek1 napisał:

dopiero przy skali głośności na godzinie 10 ten bas zaczyna być  o wiele lepiej słyszalny

Wstawiłeś spore podlogowki do malego metrażu i masz efekt. Po zdjęciach widać, że nie wykorzystujesz całego pokoju a tylko jego część. Jak chcesz osiągnąć satysfakcjonujący dźwięk od najniższych poziomów głośności- kup monitory. Zdziwiłbyś się jak takie małe B&W 707s2 zagrały by w twoim pomieszczeniu- dopóki tego nie  przetestujesz, nie dowiesz się :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj nie chce się wdawać z tobą w potyczki słowne, wypowiadają się tu ludzie którzy w jakiś sposób chcą mi pomóc.  A Ty mi tu wyskakujesz ze tak się zarabia na naiwniakach. Moje pieniądze kupuje co chce. Możesz porównywać jaki samochód chcesz. Chciałbym kupić podłogowe to kupiłem. Znam ludzi co w 20 metrach maja jeszcze większe kolumny ode mnie i sprzęt który kosztuje parędziesiąt tyś złotych i są bardzo zadowoleni.

4 minuty temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Wstawiłeś spore podlogowki do malego metrażu i masz efekt. Po zdjęciach widać, że nie wykorzystujesz całego pokoju a tylko jego część. Jak chcesz osiągnąć satysfakcjonujący dźwięk od najniższych poziomów głośności- kup monitory. Zdziwiłbyś się jak takie małe B&W 707s2 zagrały by w twoim pomieszczeniu- dopóki tego nie  przetestujesz, nie dowiesz się :) 

 

 

Postaram się przetestować  różne opcje, ale zacząłbym od wzmacniacza. A kupiłem je bo za rok zmieniam miejsce zamieszkania i będzie salon ponad 30m.

Edytowano przez Michalek1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michalek1 Czy jest możliwość usunięcia tego komutera z rogu pokoju , a sofe trochę cofnąć pod tą ścianę z oknem? Spróbuj kolumny ustawić na wprost. Spróbuj także je skręcić tak do wewnątrz aby ich oś przecięcia była przed Tobą. Pojeździj trochę kolumnami . Rozstaw je szerzej. Wysuń je do przodu , także cofnij pod ścianę, zobacz czy będą róznice. Oczywiście gdy kolumny będą pod samą ścianą to siada scena, stereofonia, ale niskie tony powinny się wzmocnić. Spróbuj też je wysunąc do przodu tak z 70 cm dla samego testu. Nie pamiętam czy w tych kolumnach są kolce regulowane, jeżeli tak to spróbuj tylne dać wyżej jak przednie.

Co do przyszłego salonu 30m2 to na 100% będziesz musiał wymienić wzmacniacz na mocniejszy gdyż ten Nad nie da rady nagłośnić odpowiednio takiego pomieszczenia z tymi kolumnami. Także również możesz powoli myśleć nad mocniejszym wzmacniaczem. W obecnym pomieszczeniu powinien przynieść benefity w dźwięku.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mordor12 napisał:

@Michalek1 Czy jest możliwość usunięcia tego komutera z rogu pokoju , a sofe trochę cofnąć pod tą ścianę z oknem? Spróbuj kolumny ustawić na wprost. Spróbuj także je skręcić tak do wewnątrz aby ich oś przecięcia była przed Tobą. Pojeździj trochę kolumnami . Rozstaw je szerzej. Wysuń je do przodu , także cofnij pod ścianę, zobacz czy będą róznice. Oczywiście gdy kolumny będą pod samą ścianą to siada scena, stereofonia, ale niskie tony powinny się wzmocnić. Spróbuj też je wysunąc do przodu tak z 70 cm dla samego testu. Nie pamiętam czy w tych kolumnach są kolce regulowane, jeżeli tak to spróbuj tylne dać wyżej jak przednie.

Co do przyszłego salonu 30m2 to na 100% będziesz musiał wymienić wzmacniacz na mocniejszy gdyż ten Nad nie da rady nagłośnić odpowiednio takiego pomieszczenia z tymi kolumnami. Także również możesz powoli myśleć nad mocniejszym wzmacniaczem. W obecnym pomieszczeniu powinien przynieść benefity w dźwięku.

Postaram się jutro trochę poprzestawiać kolumny na wszystkie możliwe sposoby. Może coś mi wyjdzie ;) tak są regulowane kolce można trochę zniżyć lub podwyższyć. 

 

36 minut temu, MobyDick napisał:

Myślę że po prostu kopiłeś niewłaściwy wzmacniacz do tych kolumn i tego czego oczekujesz. Potrzebujesz czegoś bardziej dynamicznego.

Tez mi się wydaje, ze jeszcze bym spróbował z jakimś innym wzmacniaczem. Gdbym miał od kogoś pożyczyć coś dobrego to może tez by coś wnioslo do tego mojego wątku :) 

 

i jaki wzmacniacz masz na myśli ? 

Edytowano przez Michalek1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wybaczcie że nie przeczytam całości ale odniosę się do początku tematu.

Moim zdaniem kolumny są chyba za blisko słuchacza. Czy jak odejdziesz pod okno to tam basu nie ma? Spróbuj.

Druga sprawa to fakt faktem NAD 326 gra faktycznie lepiej głośniej.  Jego początkowe granie jest po prostu umiarkowane i bezpieczne.

Sprawdź jednak bas pod oknem. Przy biurku

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Hej, wybaczcie że nie przeczytam całości ale odniosę się do początku tematu.

Moim zdaniem kolumny są chyba za blisko słuchacza. Czy jak odejdziesz pod okno to tam basu nie ma? Spróbuj.

Druga sprawa to fakt faktem NAD 326 gra faktycznie lepiej głośniej.  Jego początkowe granie jest po prostu umiarkowane i bezpieczne.

Sprawdź jednak bas pod oknem. Przy biurku

 

Piotr

Witaj, tak pod oknem ja pisałem wcześniej bas zaczyna być słyszalny lepiej przy oknie i przy biurku jak usiądę jest najlepiej ale głośność musi być większa. Ewtulanie jak siedzę centralnie przed głośnikiem 50-70 cm to tez słyszę lepiej. Masz racje s4home ze przy małej głośności nie ma go , dopiero jak mu się podkręci głośność to zaczyna bas chodzić. Dlatego odrazu czuć różnice jak podłączę te stare Sony lepiej jest słyszalny i jak mówię bardziej muzykalne jest te sony... słychać lepiej detale te dźwięk jak bardziej przejrzysty ...

 

 

 

Właśnie ustalem tak jak na zdjęciu 4 tam za fotelem tam odczuwam największy bas 

  

Edytowano przez Michalek1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to problem lezy w dwóch elementach. 

1. To wzmak. Po prostu został złe dopasowany do twoich potrzeb, cichego słuchania. Zapewne regulacja pilotem też cię wkurza :)

2. To kolumny które zostały źle dobrane do pomieszczenia. Moim zdaniem siedzisz do nich po prostu za blisko. 

oba efekty da się wyeliminować ale nie wiem czy nie lepiej jest coś wymienić.

1. Tu jesteś w stanie to poprawić podłączając do zrodla z regulowanym poziomej wyjścia. Tam trzeba sciszyc żeby w będzie dać więcej.

2. To ustroje akustyczne. Elomancja fal za kolumna powinna pomóc. Wnikasz jednak w dość ciekawy design tego  pomieszczenia.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, S4Home napisał:

No to problem lezy w dwóch elementach. 

1. To wzmak. Po prostu został złe dopasowany do twoich potrzeb, cichego słuchania. Zapewne regulacja pilotem też cię wkurza :)

2. To kolumny które zostały źle dobrane do pomieszczenia. Moim zdaniem siedzisz do nich po prostu za blisko. 

oba efekty da się wyeliminować ale nie wiem czy nie lepiej jest coś wymienić.

1. Tu jesteś w stanie to poprawić podłączając do zrodla z regulowanym poziomej wyjścia. Tam trzeba sciszyc żeby w będzie dać więcej.

2. To ustroje akustyczne. Elomancja fal za kolumna powinna pomóc. Wnikasz jednak w dość ciekawy design tego  pomieszczenia.

Piotr

Panie Piotrze co Pana zdaniem należało by wymienić ? Wzmacniać ? Czy strumieniowy z regulacja głośności dokupić ? 

Ja jestem za tym żeby poprawić akustykę, czyli jakbym zastosował za kolumnami na całej długości jakieś maty akustyczne mogło by pomoc ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie trzeba za cała ściana. Wystarcsy za kolumnami aby zniwelować odbicie i znoszenie się fali. 

Powiem tak. Od czego bym zaczął. Od akustyki. Panele apamy będą kosztować 400-1000 zł. A one przy każdym sprzęcie się przydadzą. 

Później ewentualnie bawił bym się w wzmacniacz, na końcu kolumny. Z czego i wzmacniacz i kolumny pozycze przed zakupem aby nie robić drugiego błędu.

Panele to inwestycja bez zwrotna. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, S4Home napisał:

Tak, ale nie trzeba za cała ściana. Wystarcsy za kolumnami aby zniwelować odbicie i znoszenie się fali. 

Powiem tak. Od czego bym zaczął. Od akustyki. Panele apamy będą kosztować 400-1000 zł. A one przy każdym sprzęcie się przydadzą. 

Później ewentualnie bawił bym się w wzmacniacz, na końcu kolumny. Z czego i wzmacniacz i kolumny pozycze przed zakupem aby nie robić drugiego błędu.

Panele to inwestycja bez zwrotna. 

Piotr

Czyli taki panel 100x50 powinien wystarczyć za kolumnę czy musi być większy ??? oglądem już te panele , nawet są takie jakby ozdobne nie sama gąbka :) wiec nie koniecznie muszą zepsuć wygląd w pokoju a nawet mogą urozmaicić  wygląd :) A co do wzmacniacza to i tak pomyśle nad zmianą bo jak Panie Piotrze zauważyłeś, gra przy niższej skali głośności bez tego czegoś za spokojny no i ta regulacja głośności która z pilota jest bardzo nie precyzyjna (ale to nie najmniejszy problem) I Proszę zaproponować jakieś wzmacniacze które mógłby by spełnić moje wymagania.

 

1 godzinę temu, Nowy123 napisał:

Tak patrzę na fotki to zauważyłem że nie masz firan a to ponoć bardzo ważne z punktu widzenia akustyki pomieszczenia. W salonach odsłuchowych zauważyłem że tam gdzie są okna i szyby to firany wiszą konkretne. 

W sumie firany mi się nie podobają, myślałem bardziej nad roletami rzymskimi które się montuje przed wnęką okna.  Ale jak będzie trzeba zamontuje i firany i postawie kwiaty :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, Kubakk napisał:

Jak chcesz mega bas to siedź w rogu , tam zawsze będzie podbicie , tak samo jak kolumny dasz bliżej ściany , potrafi z 3-5dB dorzucić :P  nie masz też audiofilskiego dywanu więc licho :D 

Hehe nie mam a to takie audiofilskie dywany sa ???? 

Edytowano przez Michalek1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat na innym forum z 2005r gdzie ktoś produkował takie ;) ale ogólnie dywan dobrze wpływa na fale dźwiękowe , tak samo grube zasłony.

Sprawdź w pokoju czy gdzieś ów wymarzony bas się pojawia , jeśli nie to ten nad jest za słaby , ew. przekazuje wierniej aniżeli podbijając skraje.

Dziś podpiąłem ca dac 100 i zmiana w brzmieniu kolosalna , bas jest taki jak ma być dla danego nagrania , jak przełączam na dac ampli to jest większe dudnienie , vel więcej basu , niby fajnie ale czy realnie ? Natomiast mam wybór bo mogę sobie zmieniać brzmienie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywanu nie mam ale za to mam audiofilskie doniczki i poduszki :P hehe ewidentnie z tylu go jest więcej z narożnikiem jak siedzę przy komputerze ewentualnie przy szafie w rogu za tym  fotelem. Zasłony ciężko by był wcisnąć nie ma miejsca ... Myślę z gdybym trochę zainwestował w te panele na pewno było by lepiej ale wzmacniacz tak czy siak będę musiał od kogoś jakiś lepszy pożyczyć i wtedy się okaże duzo..

 

 

Ja mam Onkyo ns 6170 czytałem o nim to nie jest zły. Wszystko strumieniowo przez kompa i telefon odtwarzam.

Edytowano przez Michalek1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kubakk napisał:

 

Dziś podpiąłem ca dac 100 i zmiana w brzmieniu kolosalna , bas jest taki jak ma być dla danego nagrania , jak przełączam na dac ampli to jest większe dudnienie , vel więcej basu , niby fajnie ale czy realnie ? Natomiast mam wybór bo mogę sobie zmieniać brzmienie :D

Ha, a może tu leży mój problem ja do c356 też miałem ten dac podpięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...