Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

19 godzin temu, Kamilos G napisał:

Media Expert. Dzisiaj odebrałem kolejny egzemplarz, tym razem w pełni sprawny, mam nadzieję że posłuży długo bo z Pylon Sapphire 31 brzmi świetnie.

Wymienili od ręki. No to dobrze.

14 godzin temu, Palmos napisał:

To strzał za pierwszym razem czy porównywałeś z innymi?

Jak gadałem z @Q21 na avs to też polecali pylony w tej kwocie.

Do mr780

To mocno basowe kolumny. Trzeba lubić taki dźwięk.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wyskoczę z czymś nowym jeśli chodzi o MR780. Ze strony Magnat.de zniknęły drivery pod USB do Windows a były bo ściągałem rok temu jak go kupiłem niestety niechcący usunąłem instalkę. To duża strata bo w moim odczuciu ten amplituner najlepiej gra właśnie po USB na wbudowanym DACu. Ktoś coś wie albo potrafi wskazać gdzie znaleźć teraz te sterowniki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Palmos napisał:

Też nie mogłem znaleźć tego pliku. Na szczęście mam go chyba jeszcze na kompie. A bez tego nie działa po usb? To trochę kiepsko.

Możesz mi go podesłać ale spakowanego zipem ? napisałem Ci na PRIV email. Być może nowsze windowsy go wykryją, ja mam jeszcze win7.  Bądź co bądź oryginalne sterowniki to oryginalne sterowniki, z reguły są lepsze i mają więcej opcji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysiek1984 napisał:

Możesz mi go podesłać ale spakowanego zipem ? napisałem Ci na PRIV email. Być może nowsze windowsy go wykryją, ja mam jeszcze win7.  Bądź co bądź oryginalne sterowniki to oryginalne sterowniki, z reguły są lepsze i mają więcej opcji. 

Od czego lepsze, co ty bredzisz.

Spakuje Ci arj-tem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam szanowne grono posiadaczy Amplitunera Magnat MR780. Słuchajcie mam problem.

Pobrałem najnowszą aktualizację ze strony producenta, zainstalowałem zgodnie z instrukcją. Wzmacniacz w pełni "nie wstaje " -  lampy po włączeniu się wygrzewają słychać koniec wygrzewania, ale nie działa wyświetlacz i co za tym idzie również wybór źródła dźwięku. Próbowałem ponownie aktualizować, wyświetlacz pokazuje postęp aktualizacji, na koniec SUCCEED i dalej jest to samo.  Aplituner praktycznie nowy bo ma 2 tygodnie..., może ma ktoś inna wersje softu ? ja instalowałem 1.14c ze strony magnat.de. Proszę o pomoc, nie chce wysyłać na serwis bo bedą trzymać nie wiadomo ile....

Edytowano przez Kris Key
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2022 o 17:43, KaMaRo napisał:

 

Melodika ma dużo więcej basu, różnice słuchać od razu, chord jest za to jaśniejszy z mniejszym basem. Melodika ma większy przekrój stąd lepiej płynie przez niego prąd.

Może jest jakiś kabel łączący cechy obu tych kabli? Ricable U40, Supra 3.4s, DALI SC RM230c?

W/g mnie jest taki, ja taki mam, van den hul the wind

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2022 o 19:56, Kris Key napisał:

Witam szanowne grono posiadaczy Amplitunera Magnat MR780. Słuchajcie mam problem.

Pobrałem najnowszą aktualizację ze strony producenta, zainstalowałem zgodnie z instrukcją. Wzmacniacz w pełni "nie wstaje " -  lampy po włączeniu się wygrzewają słychać koniec wygrzewania, ale nie działa wyświetlacz i co za tym idzie również wybór źródła dźwięku. Próbowałem ponownie aktualizować, wyświetlacz pokazuje postęp aktualizacji, na koniec SUCCEED i dalej jest to samo.  Aplituner praktycznie nowy bo ma 2 tygodnie..., może ma ktoś inna wersje softu ? ja instalowałem 1.14c ze strony magnat.de. Proszę o pomoc, nie chce wysyłać na serwis bo bedą trzymać nie wiadomo ile....

a po co aktualizowales?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2022 o 19:56, Kris Key napisał:

Witam szanowne grono posiadaczy Amplitunera Magnat MR780. Słuchajcie mam problem.

Pobrałem najnowszą aktualizację ze strony producenta, zainstalowałem zgodnie z instrukcją. Wzmacniacz w pełni "nie wstaje " -  lampy po włączeniu się wygrzewają słychać koniec wygrzewania, ale nie działa wyświetlacz i co za tym idzie również wybór źródła dźwięku. Próbowałem ponownie aktualizować, wyświetlacz pokazuje postęp aktualizacji, na koniec SUCCEED i dalej jest to samo.  Aplituner praktycznie nowy bo ma 2 tygodnie..., może ma ktoś inna wersje softu ? ja instalowałem 1.14c ze strony magnat.de. Proszę o pomoc, nie chce wysyłać na serwis bo bedą trzymać nie wiadomo ile....

No i jak? Problem się rozwiązał?

Zawsze możesz napisać do producenta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2022 o 19:43, Rafał 73 napisał:

Obecnie mam Nad c356bee i przy MR 780 to prawdziwy dynamit. Mocy oraz werwy do grania nie brakuje.  Szyby się trzęsą :)

Witam, Gwoli informacji, aby zachować ciągłość moich wcześniejszych wypowiedzi, Nada 356 ożeniłem:) Może gra na początku efektownie i dynamicznie oraz robi wrażenie jego moc, ale po czasie zaczął mnie męczyć. Z wielką przyjemnością wróciłem do Magnat ma 600. Chyba jednak moje uszy wolą bardziej gęste i miękkie plumkanie niż efekciarskie granie 😀

Edytowano przez Rafał 73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2020 o 10:27, K4MiL napisał:

Witam w gronie posiadaczy Magnata MR780. 

Posiadam Magnata od 2 miesięcy i mam podobny przypadek jak kolega.

Kupiłem go w bardzo dobrej cenie ze zwrotu z dwuletnią gwarancją. Od początku dziwnie działa pokrętło wyboru źródła, jest bardzo czułe. Aby wybrać źródło z pokrętła trzeba po prostu trafić na farta. Nie przeszkadzało mi to, w końcu od czego jest pilot. Pomyślałem że ten typ tak po prostu ma. Sprzedawcę poinformowałem od razu ale nie oddawałem go na gwarancję, chcialem się nim nacieszyć bo poprzedni sprzęt już sprzedany.

Od pewnego czasu zauważyłem nieprawidłowość działania pokrętła głośności. Kręcąc w prawo aby podglosic często ustawienie "cofa się " a w efekcie przyciszam i na odwrót jeśli chce przyciszyc. 

O ile potencjometr źródła wyboru nie jest tak często używany i można go zastępować pilotem o tyle poziom głośności czasem może się przydać. 

A jak potencjometry pozostałych kolegów?

 

Ps 

U mnie magnat gra z MA Silver 1, przejście z CA one to zupełnie inna poziom dźwięku. Basu nie brakuje, wokali początkowo nie brakowało ale z czasem odczuwam że wokal jest nieco oddalony, pasma wysokie jak dla mnie super. Silvery grają jak dla mnie zbyt plastycznie, z czasem będę myślał o zmianie kolumn ale na razie jeszcze się nimi cieszę. 

Nie słuchałem wielu kolumn ale tak już jest z zestawem stereo, zmieniłem wzmacniacz żeby lepiej pasował do moich kolumn, które lubię. Po zmianie wzmacniacza i pewnym czasie odsłuchu jednak myślę o zmianie kolumn aby poprawić dźwięk ze wzmacniacza... Itd 🙂

 

Mi gwarancje podstawową uznali,mialem problem z source i volume ,wymiana enkoderów to glowny powid przypisali do naprawy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...