Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

31 minut temu, GunmaN napisał:

Jak tak będziesz robił to żaden wzmacniacz nie da rady. 

Pozdrawiam 

Hmm kurcze, myślałem że wzmacniacze jak już mają jakiś zakres od do to powinny go obsługiwać. Ok, dałem potencjometr na maksa i... z czasem było odcięcie. Ale to każdy wzmak tak ma? Że jak dam na maksa to pogra godzinę i się sam odetnie bo ma dosyć?

A może to dlatego że to hybryda (lampy) ? Jakby był sam tranzystor by dal rade? Powiem że przed tym (pomijając kino domowe Creative Z906) miałem używkę Jamo S606 (dałem 700 zl) I SMSL SA300 (nówka z Aliexpress za 400 zyla). Także IMHO mega budżetowo. Ten wzmacniacz- waga kilo coś tam wyglądał jak zabawka-  mimo ceny dawał rade z głośnikami. Trochę dudniły ale mogłem słuchać 2-3 godziny i  NIGDY się nie wyłączyły. Ale miałem trochę funduszy i kupiłem co kupiłem (nowe Magnat Mr780+ kolumny Magnat Quantum 757). Dźwięk lepszy,  basy lepsze, ogólnie muza super. Ale po pół godzinie sraczka czy się wylaczy jak tamten zestaw 5x tańszy mógł grać i grać i NIGDY mimo max dzwieku się nie wylaczyl. O ironio jak przyjechał klient po glosniki to się śmiał z tej "puszeczki" smsla że  co to w ogóle jest. Teraz mam 10x cięższa i się qrrrrwa wyłącza:/

 

Przepraszam że trochę to jest emocjonalne, ale nie po to wydałem łącznie +6k żeby myśleć czy i kiedy się wylaczy podczas gdy poprzedni zestaw za nieco ponad 1k mógł grać na max volume kilka godzin i nic :/ mimo że gral gorzej.

 

Edytowano przez Aximati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś na maksa? Serio?

nie widziałem nigdy nikogo kto tak słuchał. Słucha się tak na połowe zakresu może deoikatnie więcej ale nie tak.

Powiem Ci że to już takie zniekształcenia poszły że to już chyba nie była muzyka.

Tu się gasić będzie w zasadzie tak samo jak inne systemy tego typu.

Chcesz Quantum 757 rozkręcić bardziej to Roksan K3, Atoll IN 100, Cambridge AXR 100. Ale ja bym zostawił Magnata jak już jest i słuchał ciszej :D:P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Aximati napisał:

Ano dałem na maksa ( na wyswietlaczu +6dB) Wiadomo  nie od dziś że głośna muzyka wydziela w głowie endorfiny ( dlatego fajnie się ćwiczy na rowerku  chociazby). A jak jest typowo rozrywkowo to sama głośność kompozycji ktore się lubi robi to samo. A jak się wypije i słucha.. kurcze dałem parę ładnych kafli żeby się nie martwić czy jakaś satelita (Creative z906) znowu padnie tylko klasowe stereo i klasowy wzmacniacz.  A tu słucham i się zastanawiam kiedy pierdyknie :( no i pierdyknął szybciej niż myślałem...

Sam w sobie gra fajnie ale  na dłuższą metę koniec. Chcę  coś na czym mogę polegać. Jak ktoś słucha metalu A może ma te glosniki magnat quantum 757 to może da namiar na wzmacniacz który z nimi gra i nie wyłącza się po godzinie albo i krócej:) :(

 

Mam je połączone z emotiva pt1 i a2. Mogę polecić. Mocy nie zabraknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Czy możecie mi powiedzieć jakie najtańsze kolumny podstawkowe mogę kupić do tego wzmacniacza żeby to miało sens? Salon typu tramwaj, połączony z kuchnią, 1 głośniki o wysokości do 40 cm będzie zawieszony 30 cm pod sufitem w rogu,  drugi w połowie drogi do kuchni i przedpokoju będzie stał na szafie. Inaczej się nieda. 

Pozdrawiam,

Pawel

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aximati napisał:

Ok dziękuję.

Kolego. Tak ja pisaliśmy youtube (bo z tego puszczasz) nie ma najlepszej jakości i (przy najmniej u mnie) jest znacznie ciszej niż z Tidal lub nawet Replaio. 

Proponuję spróbować jeszcze puścić Twoją muzykę właśnie z Tidal i najlepiej z kompa po usb lub nawet z telefonu po bt. Jak nie masz Tidal to na miesiąc jest za darmo, a jak nie - to darmowe Spotify. Twoja muza na pewno tam jest.

Wydaje mi się, że będzie głośniej i nie będziesz musiał tak podkręcać wzmacniacza.

Warto spróbować.

A tak swoją drogą to podziwiam, że potrafisz wytrzymać na maks głośności nawet 40 minut. Ja ściszam po 40 sekundach, a do maksa miałem jeszcze daleko. (Byłeś ostatnio u laryngologa? 😉)

1 godzinę temu, Pawel42 napisał:

Salon typu tramwaj, połączony z kuchnią, 1 głośniki o wysokości do 40 cm będzie zawieszony 30 cm pod sufitem w rogu,  drugi w połowie drogi do kuchni i przedpokoju będzie stał na szafie.

 

1 godzinę temu, Pawel42 napisał:

żeby to miało sens

Tych stwierdzeń chyba raczej połączyć się nie da, ale może się mylę, powodzenia. 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówca. +6db to normalnie trudno wytrzymać. Przy tym poziomie tez są już zniekształcenia, a jeśli Ci one nie przeszkadzają to można nabyć zapewne jakiś tani mocny wzmacniacz w klasie D. Druga sprawa, ze muzyka z YouTube jest kiepskiej jakości i gdyby posłuchać jej z choćby Spotify, to może się okazać ze wzmacniacz, będzie mniej obciążony jakimiś zniekształconymi sygnalami. Kiedyś w salonie dowiedziałem się ze nawet muzyka ze Spotify może uszkodzić głośniki i najlepiej używać Tidala, gdyż jedynie tam mamy gwarancje czystego dźwięku. Innymi słowy, na początek warto spróbować jakiegoś czystego źródła dźwięku. I potraktować ten wzmacniacz z szacunkiem:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pawel42 napisał:

Dzień dobry,

Czy możecie mi powiedzieć jakie najtańsze kolumny podstawkowe mogę kupić do tego wzmacniacza żeby to miało sens? Salon typu tramwaj, połączony z kuchnią, 1 głośniki o wysokości do 40 cm będzie zawieszony 30 cm pod sufitem w rogu,  drugi w połowie drogi do kuchni i przedpokoju będzie stał na szafie. Inaczej się nieda. 

Pozdrawiam,

Pawel

 

Jak nie będzie to układ tereo tylko kolumny będa pracować w róznych warunkach i do tego pod sufitem to obojętnie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już kończąc, to ja bym się nie podśmiewywał, gdyż jest tu cała horda ludzi wierzących w inne niepojęte rzeczy, słyszących coś czego nie słychać. A ten konstruktor widocznie musiał spalić ten głośnik w jakiejś skrajnej sytuacji, może przy jeszcze nie dostrojonej zwrotnicy. Jednak przynajmniej doświadczył obiektywnej rzeczy, czym było spalenie głośnika przy puszczeniu jakiegoś kiepskiego materiału ze Spotify. Tidal nie umieszcza kiepskich kawałków i to mi chciał przekazać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klavikort napisał:

Tidal nie umieszcza kiepskich kawałków i to mi chciał przekazać.

Tu bym głośno polemizował. Jakieś moje ulubione kapele z lat kawalerskich Nirvana, Kult brzmią z Tidala wręcz fatalnie. nie ma żadnej dobrze zmasterowanej płyty Kultu na tidalu, jakieś to wszystko zamulone i wycofane. Albo The Wall Pink Floyd - mam na płycie CD i z wygody słucham często z tidala - spora i słyszalna różnica.

P.S

A propos CD. Dzisiaj paczka z odtwarzaczem CD podobno wysłana do Ciebie, jutro oczekuj kuriera. Trzymaj go aż Ci się znudzi :). Prawie miesiąc był Pawła i nie tęskniłem za nim jakoś. Ciekaw jestem wrażeń ale to już oczywiście na privie pogadamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wito76 napisał:

A propos CD. Dzisiaj paczka z odtwarzaczem CD podobno wysłana do Ciebie, jutro oczekuj kuriera. Trzymaj go aż Ci się znudzi :). Prawie miesiąc był Pawła i nie tęskniłem za nim jakoś. Ciekaw jestem wrażeń ale to już oczywiście na privie pogadamy.

Jeszcze tu napisz, ze żeśmy się żonami powymieniali:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Wito76 napisał:

Tu bym głośno polemizował. Jakieś moje ulubione kapele z lat kawalerskich Nirvana, Kult brzmią z Tidala wręcz fatalnie. nie ma żadnej dobrze zmasterowanej płyty Kultu na tidalu, jakieś to wszystko zamulone i wycofane. Albo The Wall Pink Floyd - mam na płycie CD i z wygody słucham często z tidala - spora i słyszalna różnica.

Dokładnie. Był chyba o tym wątek kiedyś. Że nie wszystko tam we FLAC to prawdziwy bezstratny rip

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka. Nietoperze słyszą jeszcze różnice np. między różnymi wydaniami płyt CD. Ostatnio próbowałem doszukać się różnic na wspomnianej płycie "the Wall" Pink Floyd. Mam oryginał kupiony w empiku (jakieś wydanie w kartonowym etui) i wydanie japońskie, niby bardzo dobre, z tym że kolega przysłał mi ją w formie plików i wypaliłem sobie. Szczerze mówiąc nie słyszę między empikowym i tym wydaniem "japońskim" z plików żadnej różnicy. No ale to też może być i kwestia jakości mojego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do tej ciepłej elekotrniki polecam jasniejsze dynamiczne kolumny

Signature 507

Bronze 500.

Patrz na ceny

https://audiotrendt.com.pl/nexport/12411--monitor-audio-bronze-6g-500-bialy-outlet.html

https://audiotrendt.com.pl/nexport/12410--monitor-audio-bronze-6g-500-urban-grey-outlet.html

Acustic Energy AE 120

Klipsch RP260

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję Piotr (krótko szybko i na temat). Te Bronzy to rzeczywiście niezłe oferty, tylko niestety kolor nie ten, może się trafią gdzieś czarne. Tak czy siak muszę gdzieś jechać i posłuchać (także i tych pozostałych), bo nie ma co kupować w ciemno. I pewnie nie obejdzie się bez odsłuchu w domu bo w obecnych marketówkach które mam to dudni bas w miejscu odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...