Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 23.08.2022 o 22:05, GunmaN napisał:

Jak tak będziesz robił to żaden wzmacniacz nie da rady. 

Pozdrawiam 

+6 dB na tym wzmacniaczu to żadna rewelacja, ponieważ jest to cichy sprzęt. Miałem dwa i każdy grał cicho. Standard to tak - 15 a po optyku spokojnie max czyli +6 i można było rozmawiać. Kolumny też mam w miarę dobrą skutecznością. Tannoy Merkury 7.4 

Obecnie mam Nad c356bee i przy MR 780 to prawdziwy dynamit. Mocy oraz werwy do grania nie brakuje.  Szyby się trzęsą :)

Edytowano przez Rafał 73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, muzofan napisał:

Jak szyby się trzęsą to oznacza że jest ok? 🙃

Brzmienie Magnata mr 780 bardzo mi się podobało, ale brakowało mocy i uderzenia w muzyce. Poczytałem i postanowiłem posłuchać Nad c356bee. Kupiłem i jestem zadowolony. Można powiedzieć, że charakter brzmienia ma podobny do mr 780 z tym, że bas jest zdecydowanie bardziej dynamiczny. No i mocy mu nie brakuje. Trzęsie kolumnami jak trzeba 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rafał 73 napisał:

Miałem dwa i każdy grał cicho. Standard to tak - 15 a po optyku spokojnie max czyli +6 i można było rozmawiać

No to mój Mr780 jest chyba lekko uszkodzony bo przy -20 to o rozmowie nie ma mowy tylko krzyki wchodzą w grę. +6 to znam tylko z teorii bo nigdy tam nie byłem. Ale mi to pasuje i nie będę zmieniał 😀.  A i to nie kwestią kolumn bo z innymi też tak było. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palmos napisał:

No to mój Mr780 jest chyba lekko uszkodzony

Chciałbym mieć taki uszkodzony egzemplarz :) Wtedy nie szukałabym innego wzmacniacza.  Tak jak pisałem kilka stron wstecz. Po optyku spokojnie max . Przy płytach CD z lat 90 czy winyl norma to -15dB.  Nawet model ma 600 jest zdecydowanie głośniejszy. Niestety mr 780 to słaby wzamniacz, nawet przy kolumnach o skuteczności 93dB

No chyba, że nowy sprzęt gra tak cicho, a jak sobie trochę popracuje, to robi się głośniejszy. Nie wiem. Nie znam się.

 

Edytowano przez Rafał 73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Palmos napisał:

Nie. Nie można zmienić kolorów lamp. Zobacz kiedy to było pisane: 01.04 i dotyczyło mr780. To był prima aprilis. 😉

Moze i tak.Ale po cholere komu wzmacnianie głosnosci...Wiadomo ze do duzych pomieszczen potrzebny jest sprzet o duzej mocy.Do przecietnych wielkoscia pokoików MR780 w zupełnosci wystarcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, T Z6 napisał:

Moze i tak.Ale po cholere komu wzmacnianie głosnosci..

W moim przypadku bardzo by się przydało. Jestem zaskoczony tym, że co niektórzy piszą, że u nich MR 780 gra głośno, bo u mnie dwa egzemplarze grały cicho. Może Magant nie trzyma jakości i są różnice w egzemplarzach . Ale to już nie ma znaczenia. Obecny Nad c356 robi robotę. 

Edytowano przez Rafał 73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, J4Z napisał:

A jak tam bas i wyższa średnica? Pasują? 

Nie mam obecnie bezpośredniego porównywania do MR 780 ale mam do MA 600 który gra bardzo podobnie do MR 780. Bas w Nad c356 jest bardzo bardzo dobry. Niski i dynamiczny. Ma to uderzenie, którego czasem brakowało w Magnacie. Mam też wrażenie, że góra jest bardziej otwarta i kolumny lepiej " cykają" Średnica bardzo zbliżona do Magnata. Przepianałem co chwilę, raz Nad, raz MA 600 i nie byłem w stanie usłyszeć jakiś dużych różnic. Bas czy wysokie już tak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tchocky napisał:

Twój przypadek jest dziwny i odosobniony

Sądzę, że wątpię. Nie jestem teraz pewny i nie mam czasu na szukanie, ale chyba nawet w tym wątku były wcześniej wpisy, że brakuje mocy w MR 780 a wzmacniacz gra cicho. Ten sam pokój 30m2 te same kolumny. Magant MA 600 gra dużo głośniej od MR 780 nie mówić już o Nad c356 bo to mała elektrownia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, J4Z napisał:

to spoczko bo przed modem, mnie osobiście średnica męczyła

Średnica to mnie bardzo męczyła w Nad c326,  po prostu było darcie pyska. Tutaj w c356 średnica jest zupełnie inaczej prezentowana. Nie jest nachalna jak w c326. Generalnie jest bardzo dobrze. Myślałem też o tuningu u kolegi Muda 44, ale brak regulacji tonów mnie zniechęca. Mam dużo płyt CD oraz analogowych gorzej nagranych i bez podkręcenia basu jest trochę za sucho 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2022 o 17:20, klavikort napisał:

Magnat składa się właśnie z takich klocków jak ten po 200zl. Tutaj jest chińszczyzna jak każda inna tyle ze fajnie gra jak za te pieniądze. A jeśli komuś zależy na Bluetooth to może kupić jeszcze gorszy wzmacniacz, bo magnat gra zbyt dobrze, aby używać go z takim stratnym przesyłem jakim jest Bluetooth.

Nie mówię o AptxHD, którego jeszcze nie słuchałem ale pewnie brzmi dużo lepiej.

Bluetooth 5.1  5.2  jakość płyty cd,u mnie 24/176 to jest stratne?lubię takie straty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...