Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

9 godzin temu, Dedal75 napisał:

No ja właśnie obawiam się że zmiany mogą mnie nie zadowolić , a napewno skala różnic będzie bardzo mała . 

Nie mam Magnata ale inną hybrydę jeszcze nie wygrzaną , i stoję przed wymianą pożyczonych na razie lamp , a za jakiś czas możliwe że będę miał okazję przetestować dawne fajne lampki typu telefunken, Siemens,Bimar itp a może i kupić .

Mam jednak nadzieję że coś to da stąd moje pytanie 😏 Pzdr

Nie ma szans abyś nie zauważył różnicy, bo jest duża. Miałem na myśli, że zmiana Mullardów na PSVane lub kolejne nie zrobi kolejnego przeskoku. Dlatego zostawiam jak jest, poza tym muszą się wygrzać. Dziś pograły dopiero 2h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Przemysław Milewski napisał:

Nie ma szans abyś nie zauważył różnicy, bo jest duża. Miałem na myśli, że zmiana Mullardów na PSVane lub kolejne nie zrobi kolejnego przeskoku. Dlatego zostawiam jak jest, poza tym muszą się wygrzać. Dziś pograły dopiero 2h.

https://sklep.toroidy.pl/pl/p/12AT7-Mullard/798

 

Czy stad można zamówić ? Czy są to właśnie te oryginalne brytyjskie mullardy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomylka...sory.

Dnia 26.01.2022 o 18:38, klavikort napisał:

Te psvane...drogo i dobrze czy drogo i cholernie dobrze?😄

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, T Z6 napisał:

Pomylka...sory.

Te psvane...drogo i dobrze czy drogo i cholernie dobrze?😄

Trochę może zasugerowałem się opinią na blogu diytriode, ze są lampy tanie, drogie i bardzo drogie(tu ze wskazaniem na psvane:) Dlatego ogólnie hobbystycznie warto na początek posprawdzać jakieś NOS’y w rozsądnych cenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, klavikort napisał:

Trochę może zasugerowałem się opinią na blogu diytriode, ze są lampy tanie, drogie i bardzo drogie(tu ze wskazaniem na psvane:) Dlatego ogólnie hobbystycznie warto na początek posprawdzać jakieś NOS’y w rozsądnych cenach.

To moze na poczatek zamowie Mullardy z ebaya a potem sie zobaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Online Purshares napisał:

Panowie jak długo szły do was lampki z GB? :)

Kiedy zamawiałeś?

Aktualnie zamówione przeze mnie 31 stycznia, wysłane 01 luty  jeszcze nie dotarły.  Niecierpliwie czekam.

Poprzednim razem (jesienią) było max 10 dni i miałem u siebie. 

Równolegle w styczniu zamówiłem z Ukrainy, co by zdążyć przed wojną i w 12dni były u mnie włącznie z jakąś odprawą. Z zamówienia na kwotę 225zł przywalili mi 35zł Vat i 8,50 opłata pocztowa dodatkowych kosztów.

19 godzin temu, klavikort napisał:

niż jakieś stare Mullardy z mniej liniową charakterystyką, ale z charakterem.

Rada zawiera sugestię/tezę :)

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2022 o 18:11, Lucas TECH napisał:

Gdyby ktoś potrzebował to nagrałem filmik jak samemu wymienić lampy krok po kroku. Nie jest to trudne. 

Lampy to Mullardy z eBay 

https://www.ebay.pl/itm/ECC81-MULLARD-NOS-VALVE-TUBE-/273157135748?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l6249&mkrid=710-127635-2958-0

Jak wyciągasz stare lampy to widać, że wkładasz w to sporo siły, czy one tak ciasno siedzą? Jest jakieś realne ryzyko wyłamania czegoś podczas tego zabiegu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nowy123 napisał:

Może przesadzam i dramatyzuje troszeczkę ale ja,  jak się za coś biorę to zawsze obmyślam jakiś czarny scenariusz i sposób postępowania na wszelki wypadek np.hipotetycznie ukruszy się nóżka od lampy i zostanie w gnieździe i co wtedy?

Myśl pozytywnie, więcej optymizmu, trochę łatwiej żyje się 😀.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...