Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

2 minuty temu, S4Home napisał:

Właśnie nie ma o nim wiele informacji.

Próbowałem go załatwić na testy i też słabo.

Piotr

Był w odsłuchu w Uniwex w Rybniku i zamówię sobie go do domu na test. Cena nie jest niska a wg sprzedawców jest dobrej jakości.  Cena na allegro ok. 1250. Podam jaka jest w Rybniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dość wysoka. Bardziej rozbudowane Pioneer, Yamacha czy Magnat są ok. 2K a Magnat nawet poniżej 1800. A tu mamy mały kwadratowy klocek.

 

IEAST M30 PRO dość fajny i niska cena. Jedynie szkoda że jest tylko złącze optyczne a nie RCA.

Edytowano przez Ace2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dedal75 napisał:

Jeśli chodzi o łatwość podłączenia , ale nie oszukujmy się , po analogu raczejj nic ciekawego bym się nie spodziewał w tym IEST . Pzdr 

Ps coaxial to podstawa .

Zawsze myślałem, że jakość muzyki to przede wszystkim RCA a potem coaxialne czy optyczne. Byłem w błędzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA vs RCA  nie równe .

Cd vs dvd/blu-ray . Trzeba się postarać i tor analogowy stworzyć jak należy ,przetwornik na poziomie i zaaplikowany poprawnie wtedy tak ale to kosztuje .

Mam np.2 blu-ray  LG i Philips no i  w tym drugim się postarali . Bo w w LG to tylko od parady te RCA albo po to by większe grono mogło go podpiąć 😊 . Pzdr  

Ps ale i cena 300 kontra 1600

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, klavikort napisał:

kiś czas temu kupiłem z chin płytkę DAC na kosciach PCM. Wysłałem to do @Wito76 a On powiedział, że to koc i ogólnie be....

 

14 godzin temu, Ace2 napisał:

Ciekawe. Nie podejrzewałem że są hobbyści aż tak zaawansowani inżynieryjne. Brawo i szacun.

No przede wszystkim brawo i szacun. Jeszcze w ubiegłym roku wymieniliśmy się swoimi DAC by przekonać się nawzajem co potrafią nasze wzmacniacze z innym przetwornikiem. Tak dla równowagi Klavikort też powiedział, że mój DAC mimo, że bez koca w brzmieniu to też jest be i jest wrzaskliwy. No cóż taka uroda DACów w topologii sigma-delta opartych na opampach. Zresztą magnat też taki ma na pokładzie.

Ja natomiast jestem pod wrażeniem wiedzy elektronicznej i czucia tematu. Sam jestem elektronikiem, ale poszedłem zawodowo w zupełnie inny inżyniering. Mimo tytułu zawodowego nie czuję tak dobrze tych wszystkich niuansów. Aczkolwiek interesują mnie mocno te kwestie i podczas naszych wieczornych pogaduch na messengerze sporo rozmawialiśmy o projekcie DACa. Wywołałem celowo do tablicy Klavikorta, by pochwalił się swoim projektem. Bo kto wie, czy czasem magnat to nie jest taka serialowa brzydUla, która po lekkim makijażu potrafi zaskoczyć wdziękiem. Taki zlampizowany DAC z pewnością wznosi brzmienie w inny wymiar, dodaje powietrza, aury, to co płaskie staje się bardziej przestrzenne. Znam trochę szerzej wzloty i upadki podczas budowy tego DACa i cały czas zastanawiam się, czy nie prościej, tak trochę na skróty, bez tylu udanych i nieudanych inwestycji w elementy elektroniczne, byłoby po prostu kupić wzmacniacz lampowy. Jakiś taki prosty push-pull dałby myślę wszystko to, czego kolega szuka w brzmieniu. No ale to oczywiście droga na skróty bez "zostań bohaterem we własnym domu".

58 minut temu, Dedal75 napisał:

Cd vs dvd/blu-ray . Trzeba się postarać i tor analogowy stworzyć jak należy ,przetwornik na poziomie i zaaplikowany poprawnie wtedy tak ale to kosztuje .

Mam np.2 blu-ray  LG i Philips no i  w tym drugim się postarali . Bo w w LG to tylko od parady te RCA albo po to by większe grono mogło go podpiąć 😊 . Pzdr  

Ps ale i cena 300 kontra 1600

Edytowano 36 minut temu przez

W takich typowo kinowych, budżetowych sprzętach w większości jedynie transport cyfrowy ma sens. Wyjść coaxialem na zewnętrznego DACa i dopiero wtedy jakoś to gra. Sam mam taki bluray Sony i odtwarzacz DVD i po analogu jest zwyczajnie słabiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ace2 napisał:

Wydaje mi się, że dość wysoka. Bardziej rozbudowane Pioneer, Yamacha czy Magnat są ok. 2K a Magnat nawet poniżej 1800. A tu mamy mały kwadratowy klocek.

A co to za różnica jak to wygląda skoro w większości i tak jest puste w środku?

Pamiętaj to nie CXN

IEAST analogowo nie. To fajne urzadzenie do podłączenia pod DAC. Wykorzystanie jako transport.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany zauwazylem ze nowe lampy jakby mialy rozna wysokosc.Dwa razy sprawdzalem poprawnosc montazu i siedza w gniazdach dokladnie i rowno.Nie porownywalem ich wysokosci przed montazem.Moze plytka z gniazdani lekko sie obnizyla z jednej strony albo one poprostu nie sa rowne w kwestii wysokosci.Nie ma to wplywu na dzialanie.Dostrzeglem tez niefachowe lutowanie diod podswietlajacych.A co do brzmienia...Po godzinie grania dzwiek troche plaski.Jedynie gora ulegla poprawie bo juz nie trzeba podkrecac wysokich tonow by dzwiek nie byl lekko zapiaszczony.Podlaczylem Magnata do tv i bedzie tak sobie dzialal codziennie po kilka godzin.Zobaczymy jak sie zmieni dzwiek po kilkuset godzinach pracy nowych lamp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...